Je používanie plavákových rúr bezpečné?

Ak ste starostlivým rodičom alebo dokonca len vášnivým rybárom, pravdepodobne ste sa zamysleli nad bezpečnosťou plavákových rúr. Tiež som sa nad tým zamyslel a urobil som prieskum, aby som to zistil.

Je používanie plavákových rúr bezpečné? Moderné plaváky boli navrhnuté tak, aby vydržali drsnejšie prostredie ako staršie verzie. Tieto novšie verzie sú vyrobené z pevnejších materiálov a používajú hrubšie vzduchové komory (alebo mechúre). Avšak, ako mnoho vecí, je v rukách užívateľa, či plaváková trubica je alebo nie je skutočne bezpečná.

Existuje mnoho rôznych typov a dizajnov plavákových rúr. Každý je vyrobený trochu inak, aby mal optimálny výkon. Ako plaváky postupovali v priebehu času, boli vyrobené nielen na rekreačné účely, ale aj na rybolov a iné outdoorové aktivity!

Čítajte ďalej a dozviete sa o bezpečnosti plavákových rúr a ich rôznych použitiach.

Bezpečnosť v plavákových rúrach

Plavákové rúrky sú navrhnuté tak, aby udržali cestujúceho (alebo niekedy chladiča) nad vodou. Tieto trubice sa dajú použiť na riekach alebo jazerách a môžu viesť k zábavnému dňu na vode.

Existuje však určitá úroveň bezpečnostných opatrení, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri použití plavákovej trubice. Zatiaľ čo dizajnéri a výrobcovia týchto plavákových trubíc urobili všetko pre to, aby zohľadnili všetky nebezpečné možnosti, vždy existuje šanca, že sa môže stať niečo neočakávané.

Rieky a jazerá môžu byť nebezpečným miestom aj pre tých najskúsenejších plavcov. Ak sa však prijmú správne opatrenia, riziká sa môžu výrazne znížiť.

Uistite sa, že vaše plavákové trubice majú správnu veľkosť pre používateľov.

Prvým krokom k bezpečnosti vody je nosenie osobného plávacieho zariadenia, ako je záchranná vesta. V prípade, že sa plaváková trubica vyfúkne, prevrhne alebo jednoducho vypadnete, záchranná vesta vám môže pomôcť udržať sa nad vodou.

Pri kúpe záchrannej vesty pre vás, vaše deti alebo aj chlpatého kamaráta sa uistite, že veľkosť alebo štýl v prípade núdze užívateľovi vhodne pomôže.

Existujú záchranné vesty navrhnuté špeciálne pre menšie deti, ktoré ponúkajú oveľa bezpečnejšiu možnosť ako používanie záchranných viest pre dospelých.

  Čo je podpora muškárenia?

Jedinou ďalšou bezpečnosťou, ktorá je skutočne potrebná na používanie plavákovej trubice, je zostať hydratovaný a pochopiť nebezpečenstvo vody.

Dokonca aj tie najtichšie jazerá majú prúdy, ktoré môžu byť nebezpečné, ak nie sú správne pochopené. Nezabudnite vzdelávať seba a svoje deti o nebezpečenstvách, ktoré môžu nastať, keď ste vonku na vode.

Predovšetkým sa uistite, že každý, kto používa trubicu, vie, ako si užiť veľa zábavy, a robte to bezpečne!

Rozdiely v plavákových rúrach

V prípade rybára umožňuje konštrukcia plavákovej rúrky dosiahnuť menšiu plochu vody; medzitým plavákové rúry na rekreačné účely vytvárajú akýsi menší osobný čln.

Keďže vtesnať do člna húf ľudí funguje len pre menšie skupiny, plaváky často urobia oveľa príjemnejší deň na vode.

Najvýraznejším rozdielom v plavákových rúrach je ich tvar. Niektoré sú dokonale okrúhle ako pneumatika, zatiaľ čo iné majú tvar „U“ alebo „V“.

Niektoré plaváky sú okrúhle a iné majú tvar „U“ alebo „V“.

Pre väčšinu rekreačných rúr sú okrúhle a majú dutý stred. Dutý stred umožňuje pasažierovi ľahnúť si do vody a pritom zostať na vode.

Niektoré z týchto rúrok obsahujú sedlo alebo sieťový kryt na spodnej časti ponoru, aby sa vylúčila možnosť, že niekto prepadne.

Pokiaľ ide o plaváky navrhnuté špeciálne na rybolov, najčastejšie sa dodávajú v tvare „U“ alebo „V“ a zahŕňajú zvýšené sedadlo, operadlo a môžu sa zbaliť kdekoľvek nad 200 libier.

Tieto trubice tiež obsahujú veľa vreciek, do ktorých si rybár môže uložiť svoj výstroj pri plávaní, čím sa minimalizuje šanca, že sa nejaký výstroj stratí vo vode.

Plaváky na rekreáciu

Rekreačné plaváky majú mnoho rôznych štýlov a možností, ktoré sa líšia nielen tvarom, ale aj veľkosťou. Rekreačné spoločnosti teraz navrhujú a predávajú plaváky s možnosťou usadiť sa pre viacerých ľudí.

Existujú modely, ktoré môžu sedieť až 10+ ľudí (tieto sú však špeciálne navrhnuté pre jazerné hadice).

Zábavné podkrovie zverejnil zoznam 5 top rúr na splavovanie riek a po jeho preskúmaní súhlasím s ich výberom. Ich zoznam obsahuje okrúhle trubice aj trubice v tvare písmena „U“, ktoré sedia pre jedného alebo dvoch ľudí.

  Dokážete vyrobiť snehovú guľu v práškovom snehu?

Ak sa chcete vyblázniť na vode Jedno z nich vám vrelo odporúčam!

 1. Športový salónik Intex River Run I
 2. Intex River Run II
 3. Zakrytá riečna trubica Sevylor
 4. Klasické príslušenstvo Teton Float Tube
 5. Plavák Caddis Sport Nevada

Aj keď ide o niekoľko skvelých možností, pokiaľ ide o výber rekreačnej plavákovej trubice, existuje mnoho ďalších možností, ktoré môžu fungovať rovnako dobre ako niektoré z nich.

Skontrolujte si v miestnom železiarstve alebo obchode vonku, či ponúkajú nejaké možnosti plavákových rúr, ktoré by mohli lepšie vyhovovať vašim potrebám!

Plaváky na rybolov

Teraz, keď poznáme rozdiel medzi rekreačnou plavákovou trubicou a rybárskou plavákovou trubicou, môžeme sa začať zaoberať dizajnom plavákových trubíc, ktoré ponúkajú najlepší výkon pre rybárov na vode.

Niektoré z pokročilejších možností rybárskych plavákových rúrok majú veľké množstvo úložného priestoru na čokoľvek, čo by ste mohli potrebovať, keď ste na vode.

Rybárske výbery zostavil zoznam 10 najlepších rybárskych plavákových rúr v roku 2019 a rozhodol som sa poskytnúť tento zoznam nižšie. Každá z plavákových rúr v tomto zozname má tvar buď „U“ alebo „V“.

Okrúhle rúrky neposkytujú rovnakú podporu a mobilitu ako zakrivené rúrky. Majte to na pamäti pri výbere plavákovej trubice, ktorú si kúpite.

 1. Klasické príslušenstvo Float Tube
 2. Základná plaváková trubica
 3. Plaváková trubica Camo Gunnison
 4. Nafukovacia rybárska plaváková trubica Bighorn
 5. Outcast Fishcat 4-LCS
 6. Plaváková trubica v štýle spoločnosti Creep
 7. Vyvrheľ Super Cat
 8. Nafukovací rybársky plavák Togiak
 9. Rúrka v pontónovom štýle
 10. Plaváková rúrka Caddis Sports Pro 200

Pamätajte si, že tento zoznam je najlepší pre všeobecné rybárske výlety a ak máte na mysli špecifickú úlohu pre svoju plavákovú trubicu, môže byť pre vás lepší model.

Originálna plaváková trubica

Možno ste už počuli plaváky označované ako „vnútorné trubice“. Tieto dostali svoje mená jednoducho preto, že duša pneumatiky by bola odstránená a často používaná na rekreačné účely.

  Kde si požičať vodné skútre v Miami (za najlepšie ceny!)

„Vnútorná duša“ pneumatiky sa používa na minimalizáciu vibrácií pociťovaných počas jazdy alebo jazdy a pomáha zabezpečiť väčšiu trakciu. Tie mali často obyčajnú čiernu farbu a mali tvar šišky, ktorý vidíme v mnohých moderných dizajnoch rekreačných trubíc.

Hadičky sa často odstránili z pneumatík auta alebo traktora, aby sa zabezpečilo, že majú správnu veľkosť, aby uniesli hmotnosť cestujúcich. Človek by často videl tieto trubice používané na riekach alebo jazerách. Nakoniec sa duše dostali aj na sánkovacie kopce.

Tie neponúkali toľko možností riadenia ako niektoré plastové alebo drevené sane; rovnako veľa zábavy však ponúkali aj duše. Hoci boli duše navrhnuté na použitie vo vozidlách, našli sa praktické využitie vo svete rekreácie.

Vnútorné rúrky sú často vyrobené z pružnejšieho, potenciálne prepichnuteľného materiálu ako plavákové rúrky.

V posledných dňoch sa tieto duše vyrábajú a predávajú samostatne bez toho, aby sa museli vyberať z vnútra pneumatiky. Zatiaľ čo duše ponúkajú lacnejšiu možnosť plávania, než mnohé iné plaváky, duše sú často vyrobené z flexibilnejšieho, potenciálne prepichnutého materiálu.

Z tohto dôvodu sa plaváky stali obľúbenejšími pre ich odolnosť a ergonomický dizajn. Akákoľvek plaváková trubica však môže byť tiež náchylná na bodné rany a mala by sa pravidelne kontrolovať, či nedochádza k úniku vzduchu.

Súvisiace otázky

Môžem opraviť svoju plavákovú trubicu? Ak si všimnete netesnosť vo svojej plavákovej trubici, existuje spôsob, ako ju opraviť. Budete si musieť zakúpiť súpravu náplastí a postupovať podľa pokynov napísaných na obale. Lepidlá pre tieto náplasti zaschnú pomerne dlho, takže plánujte dopredu!

Ktorá plaváková trubica je pre deti najbezpečnejšia? Bežné okrúhle rúrky sú najlacnejšie, a preto môžu byť pre deti najdostupnejšie. Ak si kúpite jeden z nich, navrhujem jeden so sieťkou v spodnej časti, aby vaše dieťa bolo stále vnútri. Zatiaľ čo plavákové trubice v tvare „U“ alebo „V“ sú stabilnejšie, môžu mať aj vyššiu cenu.

Čo je lepšie na rybolov, plavák alebo čln? Efektivita lovu v plavákoch alebo člnoch závisí od oblasti, v ktorej lovíte. Rybárska plaváková trubica môže byť užitočnejšia pre pomaly sa pohybujúce vody, ako je jazero; medzitým vám loď umožňuje loviť ryby v rieke a môže vám poskytnúť väčšiu mobilitu, keď ste na jazere.