Je parasailing bezpečný? (So ​​štatistikou bezpečnosti)

Nie je to tak dávno, čo sme zverejnili tento príspevok, ktorý obsahoval zoznam 10 aktivít nebezpečnejších ako parasailing. Mnohé z nich boli aj každodenné činnosti. Možno budete potrebovať ešte ďalšie posilnenie, pokiaľ ide o bezpečnosť parasailingu, ako napríklad bezpečnostné štatistiky. Dovtedy sa budete skutočne čudovať, je parasailing bezpečný?

Parasailing je skutočne bezpečný, pretože podľa Parasail Safety Council táto aktivita viedla k iba 70 úmrtiam za 30 rokov. V rovnakom období bolo zranených 1800 ľudí. Uskutočnilo sa až 170 miliónov jázd na parasailingu, čo znamená, že za posledné tri desaťročia prešli milióny ľudí bez incidentov.

V tomto článku vysvetlíme vyššie uvedené štatistiky a podelíme sa o množstvo ďalších, ktoré upevňujú bezpečnosť parasailingu. Tiež sa ponoríme do toho, čo spôsobuje nehody pri parasailingu a ako sa môžete stať bezpečnejším parasailerom. Nebudete to chcieť zmeškať!

Štatistiky bezpečnosti parasailingu

The Rada pre bezpečnosť parasailu je entita, ktorá zaznamenáva nehody, zranenia a úmrtia sústredené okolo parasailingu. Ich stránka je zaujímavá aj tým, že pokrýva históriu parasailingu od 60. rokov minulého storočia, ku ktorej sa možno niekedy vrátime!

Práve teraz je to všetko o štatistikách bezpečnosti parasailingu. Vďaka Parasail Safety Council máme údaje za viac ako 30 rokov. Od roku 1982 do roku 2012, čo je 30 rokov, organizácia zaznamenala 170 miliónov parasail výletov.

Zo všetkých jázd sa 1800 ľudí zranilo. Nezabúdajte, že to nie je za jeden rok, ale za 30 rokov. To by znamenalo, že parasailing vedie v priemere k 60 zraneniam ročne za predpokladu, že sa rok čo rok vyskytne rovnaký počet zranení.

Tu je ďalší spôsob, ako to povedať: 169 998 200 parasailerov nebolo počas svojich jázd ani tak poškriabaných.

Úmrtia sa vyskytli ešte nižšou mierou, iba 70 úmrtí počas tohto 30-ročného obdobia. Opäť za predpokladu rovnakého počtu úmrtí zaznamenaných rok čo rok, to je v priemere 2,3 úmrtí ročne. Oveľa viac ľudí zomiera v dôsledku každodenných činností, ako je jazda autom a turistika, než parasailing.

Niektorí parasaileri, 29 miliónov, sa počas svojich jázd spoliehali na gondoly. Oveľa viac, 141 miliónov, namiesto toho dôverovalo postrojom. Aký je rozdiel? Toto sú dve najobľúbenejšie parasailingové súpravy. V gondole sedíte, zatiaľ čo s postrojom visíte.

Nie je prekvapením, že Rada pre bezpečnosť Parasail uvádza, že pri použití gondoly sa stalo menej nehôd ako pri použití postroja. Dvaja ľudia za 30 rokov boli zranení z gondolovej súpravy a 520 ľudí z postroja. Tieto zranenia boli považované za vážnejšie, pretože obete museli byť hospitalizované.

  Sú Side-by-Sides Street legálne v Michigane?

Čo vedie k parasailingovým nehodám?

To sú zaujímavé štatistiky, to je jasné. Cítite sa tiež lepšie, keď viete, že pri parasailingu sa zranilo tak málo ľudí a že ešte menej ľudí zomrelo.

Napriek tomu sme si istí, že vám záleží na bezpečnosti, inak by ste tento článok nečítali. Preto sme si povedali, že rozbalíme pár informácií z poslednej časti a pozrieme sa bližšie na to, čo spôsobuje parasailingové nehody, dokonca aj tie smrteľné.

Nedodržanie pokynov

Ak lietate na parasailingu prvý alebo druhýkrát, nikdy to nebudete robiť sami (alebo by ste aspoň nemali!). Bude vás viesť odborník, ktorý bude pravdepodobne pracovať s posádkou. Keď dostanete pokyn, aby ste niečo urobili, nesprávajte sa, ako keby ste to vedeli lepšie, pretože to neviete.

Tým, že robíte to, čo chcete, a nie to, o čo sa od vás žiada, vaše riziko zranenia a dokonca smrti výrazne stúpa. Aby ste boli v bezpečí, vydajte sa na svoj parasailingový výlet s očakávaním, že vaša myseľ je ako špongia. Chcete nasať a absorbovať čo najviac informácií, aby ste ich mohli použiť v budúcnosti, keď budete nakoniec parasail s menším dohľadom.

Použitie starého postroja

Ak máte otázky týkajúce sa integrity vášho postroja, obráťte sa na svojho inštruktora alebo člena jeho posádky. Možno si myslíte, že ste príliš opatrní, ale je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať, najmä v tomto prípade.

Staré parasailingové vybavenie, ktoré už dávno zažilo svoj deň, by sa už nemalo používať. Každá parasailingová spoločnosť, ktorá stojí za to, bude viesť podrobné záznamy o tom, kto vlastní vybavenie, kedy bolo zakúpené, kto je výrobcom a ako dlho sa vybavenie používa. To platí, aj keď parasailingová spoločnosť kúpi vybavenie od niekoho iného.

Existuje najmenej jedna smrť pri parasailingu, ktorá bola spôsobená použitím chybného starého vybavenia. Ako je uvedené v Národnom úrade pre bezpečnosť dopravy Špeciálna vyšetrovacia správa o bezpečnosti parasailinguk incidentu došlo v auguste 2012 na pláži Pompano na Floride.

Žena, iba 28-ročná, bola na parasailingu, keď spadla z neba na smrť. Prestal jej fungovať bezpečnostný postroj, ktorý ju mal držať v bezpečí v súprave. Keď sa NTSB dôkladnejšie zaoberala incidentom, organizácia zistila, že postroj bol veľmi starý, značne opotrebovaný a jeho používanie sa malo ukončiť už pred rokmi.

Nie je jasné, či je smrť tejto ženy zahrnutá v štatistikách úmrtí pre parasailing, keďže si nie sme istí, v ktorom mesiaci v roku 2012 Rada pre bezpečnosť Parasail prestala podávať správy.

  Odporúčaná šnúra na surfovanie

Búrlivé vetry

Iste, trochu vetra je potrebné, aby vás vystrelilo a udržalo vo vzduchu pri parasailingu, ale je rozdiel medzi príjemným vánkom a búrlivým búrkovým vetrom. Mark McCulloh z Parasail Safety Council odporúča, aby ste, ak vietor presiahne rýchlosť 15 míľ za hodinu, prerušiť jazdu až do svetlejšieho dňa.

Niektoré štáty, ako napr Florida, majú zákony, ktoré umožňujú vyšší vietor, až 20 MPH pred parasailingom by sa považovalo za nebezpečné. Keďže vy ste ten, kto stúpa do vzduchu, ak máte výhrady alebo sa cítite nepríjemne, je vašou povinnosťou niečo povedať.

Problémy so systémom podpory pasažierov

Systém na podporu pasažierov je tu, aby vás udržal v bezpečí, no niekedy z neho musíte okamžite vystúpiť. Napríklad, ak je silný vietor a prevádzkovateľ lode sa rozhodol zastaviť a vy pristanete vo vode, postroj vás môže zaťažiť.

Mnoho, veľa úmrtí pri parasailingu, až 95 percent, môže nastať v dôsledku problémov so systémom podpory pasažierov, ako je neschopnosť uniknúť v prípade potreby.

Slabosť vlečnej linky

V neposlednom rade je to jedna z najvýznamnejších príčin nehôd pri parasailingu, a to problémy s ťažným lanom. Vlečné lano, tiež známe ako ťažné lano, je vaše spojenie s vaším ťažným vozidlom.

Akékoľvek vozidlo, ktoré vás náhodou odtiahne, napríklad loď, je viazané na toto ťažné lano. Ak by sa čiara pretrhla alebo sa inak nevrátila, viete si predstaviť, aké nebezpečné to môže byť.

Okrem štrukturálnej pevnosti vlečného lana je dôležité aj to, ako je uviazané. NTSB vo vyššie prepojenej správe uviedla, že uviazanie vlečného lana v tradičnom bowline štýle môže výrazne oslabiť lano, aj keď je lano nové. Vlečné lano môže byť teraz o 53 až 63 percent slabšie, čo je veľmi veľká vec.

Dobre, tak ako by ste mali namiesto toho uviazať ťažné lano? NTSB odporúča spojené oko, ktoré neznižuje pevnosť vlečného lana.

Plánujete výlet na parasailing? Čo by ste mali vedieť pred cestou

Poznáte niektoré oblasti, na ktoré si treba dať pozor, keď sa nabudúce vydáte na parasailing, ale je toho ešte viac, čo môžete urobiť, aby ste boli svedomitým jazdcom. Tu je niekoľko tipov, ako sa pripraviť na jazdu.

Udržujte si vzdialenosť od pobrežia

Je nebezpečnejší náraz do vody ako pobrežie? Oba môžu byť rovnako škodlivé v závislosti od kontextu nehody. Problém s niektorými prevádzkovateľmi lodí je však ten, že si myslia, že pre parasailers je vzrušujúcejšie byť blízko pobrežia. Toto nie je niečo, čo by ste mali akceptovať od svojho operátora.

  Čo je snežný skúter?

Ak váš operátor uvoľní 500 stôp vlečného lana, chcete si udržať vzdialenosť 1 500 stôp od pobrežia. Čokoľvek bližšie a vystavujete sa riziku nehody alebo zranenia.

Nepredpokladajte, že váš prevádzkovateľ lode urobí správnu vec. Porozprávajte sa o tom skôr, ako budete vo vzduchu. V tej chvíli je už neskoro čokoľvek robiť!

Sadnite si do gondoly

Až 520 dosť vážnych zranení sa stalo, keď parasaileri použili postroj. To je stále v priebehu 30 rokov, ale iba dvaja ľudia boli zranení zo sedenia v gondole pri parasailingu v rovnakom časovom období. Áno, visieť je vzrušujúcejšie, ale chcete byť v bezpečí, tak zostaňte sedieť.

Poznajte rýchlosť vetra

Pamätáte si ten floridský parasailingový veterný zákon, s ktorým sme vás predtým spojili? Ukázalo sa, že sú jediným štátom v krajine s takýmto zákonom. Keďže je to v konečnom dôsledku vaša voľba, či sa vydáte na parasailing pri silnom vetre alebo nie, ak je vietor nad 15 MPH, možno budete chcieť premýšľať o preložení.

Požiadajte o zobrazenie vybavenia

Ďalším predpokladom, ktorý nechcete urobiť, je, že vaša parasailingová spoločnosť nevyhnutne používa najnovšie vybavenie. Predtým, ako sa pripútate, opýtajte sa, či vidíte bezpečnostné vybavenie, ktoré spoločnosť plánuje použiť.

Ak sa vám zdá trochu opotrebované, je v poriadku požiadať o dokumentáciu, aby ste mohli zistiť vek zariadenia. Ak operátor nie je ochotný poskytnúť takéto informácie, potom pravdepodobne nebudete chcieť absolvovať jazdu na padáku.

Záverečné myšlienky

Parasailing je považovaný za celkom bezpečný šport vzhľadom na to, že za posledných 30 rokov došlo k menej ako 100 úmrtiam. To však neznamená, že by ste nemali robiť všetko, čo je vo vašich silách, aby ste si vždy zabezpečili bezpečný zážitok. Uistite sa, že vaše vybavenie je v optimálnom stave, pred vzlietnutím sa informujte u prevádzkovateľa lode a vždy pred cestou sledujte rýchlosť vetra. Veľa šťastia a buďte v bezpečí!

Súvisiaci obsah

Parasailing vyzerá ako taká zábava a videá, ktoré ste videli na YouTube o ľuďoch, ktorí to robia, to takmer vyzerajú jednoducho. Pripúšťam, že máte nejaké obavy, dobre, urobte z toho veľa obáv. Si tak vysoko na oblohe a pod tebou je len voda! Čo ak sa niečo stane? Tu je 10 vecí nebezpečnejších ako parasailing!