Je parasailing ako horská dráha?

Ste v počiatočnej fáze plánovania rodinnej dovolenky. Jednou z aktivít, ktoré vám neustále odporúčajú, je parasailing, no nie ste si istý. Hľadáte zábavný výlet, nie vzrušenie. Je parasailing naozaj podobný jazde na horskej dráhe?

Nie, parasailing a jazda na horskej dráhe sú dva úplne odlišné zážitky. Väčšina parasailingových výletov je relaxačných, kde sa jazdci cítia dostatočne pokojní na to, aby sa mohli fotiť a obdivovať pamiatky. To nie je prípad na horskej dráhe!

Zaujíma vás, odkiaľ pochádzajú prirovnania k parasailingu a jazde na horskej dráhe? V tomto príspevku vám to prezradíme. Poskytneme tiež viac informácií o tom, aké je to s parasailingom, vrátane vašich najvyšších rýchlostí a výšky. Nebudete to chcieť zmeškať!

Aký je pocit pri parasailingu?

Aj keď sa vám uľaví, keď počujete, že parasailing a jazda na horskej dráhe sú rozdielne, stále máte pochybnosti o parasailingu. Aký je to pocit byť zdvihnutý do vzduchu nad oceánom?

Dovoľte nám to povedať!

Obliekanie vášho vybavenia

Skôr než sa čokoľvek stane, stretnete prevádzkovateľa lode, známeho aj ako kapitán. Budú to oni, kto povedie váš deň parasailingu, pretože vaša vlečná šnúra bude pripevnená k ich lodi. Po úvode vám kapitán prejde pravidlá parasailingu vrátane prehľadu toho, čo môžete očakávať, aby vás po vzlete nečakali žiadne prekvapenia.

Váš kapitán by vám mal tiež poskytnúť informácie o tom, ako postupovať v prípade núdze. Nie je to vážne pravdepodobné, ale vždy je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať!

Dostanete tiež vybavenie na parasailing vrátane prilby a záchrannej vesty.

Byť pripútaný

V tomto momente to začne byť skutočné, že sa chystáte na parasailing, pretože budete pripútaní. Pri parasailingu si vyberiete náväzce, buď gondolu alebo postroj. Oba typy nadväzcov poskytujú výrazne odlišné zážitky, preto vyberajte opatrne.

S nastavením gondoly si sadnete. Ak hľadáte relaxačnejšiu jazdu na parasailingu s nízkou intenzitou, požiadajte prevádzkovateľa lode o gondolu (alebo si objednajte sedenie v gondole pri rezervácii parasailingu). Nastavenie postroja vyžaduje, aby ste viseli, čo môže byť pre mnohých ľudí desivé.

Ak si spomeniete na náš článok o štatistikách bezpečnosti parasailingu, je menej pravdepodobné, že dôjde k zraneniu alebo incidentu pri použití nastavenia gondoly v porovnaní s postrojom. Počas 30-ročného obdobia utrpelo 520 ľudí zranenia pri parasailingu v postroji oproti dvom ľuďom zraneným z gondoly.

Vzostupne

Teraz, keď ste vy a vaši spolucestujúci (za predpokladu, že nejazdíte sami) všetci pripútaní, váš kapitán sa vráti na svoje miesto v člne. Keď sa loď začne pohybovať, vietor z pohybu zachytí váš padák a umožní vám stúpať.

  Prečo môj snežný skúter zlyháva?

Vzhľadom na to, že parasailing je úplne závislý od prírody, na rozdiel od horskej dráhy je vzlet samozrejme zakaždým iný. To znamená, že to nie je také nepredvídateľné, aby ste sa museli obávať.

Počas svojho prvého parasailingového dobrodružstva môžete pocítiť určité obavy, keď začnete stúpať vyššie vo vzduchu. Koniec koncov, teraz už niet cesty späť. Tento pocit nervozity je úplne prirodzený a zvyčajne sa rozplynie, keď si uvedomíte, že byť v maximálnej výške nie je také zlé.

Ako naberáte výšku? Loď bude pokračovať v jazde a vytvorí väčšiu vzdialenosť medzi vami a kapitánom. Vaša výška sa zvyšuje so vzdialenosťou.

Lietanie

Budete si vedomí maximálnej výšky, ktorú dosiahnete, aspoň v predstihu. Kapitán vie, ako riadiť svoju loď, aby vám a vašim cestujúcim pomohol dosiahnuť túto výšku.

Keď sa tam dostanete, teraz prichádza zábavná časť, keď sa môžete vznášať a kĺzať vzduchom! Teraz ste na plnej čiare, tak využite túto chvíľu a urobte pár fotiek. O to viac, skúste si to užiť čo najviac, pretože to netrvá večne. Ak vaša jazda trvá len 30 minút, potom strávite vo vzduchu asi 20 minút, možno o niečo viac.

Zostupne

Čo ide hore, musí ísť dole, a to platí aj pre vás pri parasailingu. Rovnakým spôsobom, akým ste vystúpili, zostupujete na pristátie, ale naopak. Inými slovami, namiesto predlžovania vzdialenosti medzi vami a operátorom lode teraz zastavujú a zmenšujú túto vzdialenosť.

To vás prirodzene dostane nadol, ale je to veľmi postupné. Nikdy nemáte pocit, že vás vytrhnú zo vzduchu, ani že jazdíte z veľkého kopca ako na horskej dráhe. Necítite ani pocit, že vám klesá žalúdok. Všetko je to veľmi pokojné.

Ukončenie

Keď dorazíte na pevninu, zložíte zo svojej parasailingovej súpravy a zložíte svoje vybavenie a vrátite ho prevádzkovateľovi lode. Potom môžete ísť domov a povedať všetkým o tom, aký vzrušujúci deň ste mali!

Prečo sa parasailing prirovnáva k jazde na horskej dráhe?

Teraz už viete lepšie, ako opísať parasailing ako jazdu na veľkej horskej dráhe. Ak však títo dvaja nie sú podobní, prečo sa tak často porovnávajú? Pokiaľ môžeme povedať, je to pravdepodobne z niekoľkých nasledujúcich dôvodov.

Si pevne pripútaný

Parasailing aj jazda na horskej dráhe zahŕňajú výstup do určitej výšky (viac si o tom povieme v ďalšej časti). Pre vašu bezpečnosť musíte byť pevne pripútaní na sedadle – alebo v prípade parasailingového postroja – len pripútaní.

  Sú ohrievače stanu bezpečné pri kempovaní?

Pomalý vzostup

Pri jazde na horskej dráhe je stúpanie do kopca výťahu vždy pomalé. To buduje očakávanie toho, čo je na druhej strane toho kopca. Parasailing má tiež pomalé stúpanie, ale nie na vytváranie napätia. Operátor lode sa od vás musí skôr vzdialiť, a to chvíľu alebo niekoľko trvá.

Parasailing môže mať určité poklesy, zákruty a zákruty

Posledným dôvodom, prečo by niektorí ľudia mohli prirovnať parasailing k jazde na horskej dráhe, je ten, že aj ten prvý môže mať nejaké vzrušenie, ak to chcete. Operátor lode vás môže ponoriť nízko, aby ste sa dotkli vody, alebo sa môžete trochu otočiť a krútiť vo vzduchu.

Majte na pamäti, že toto nie je predvolený parasailingový zážitok. O tieto veci musíte konkrétne požiadať kapitána, inak sa nestanú.

Ako vysoko idete pri parasailingu?

Povedzme si niečo viac o vašej maximálnej výške parasailingu. The Federálny úrad pre letectvo alebo FAA stanovila predpisy o tom, ako vysoko môžete letieť, čo nie je viac ako 800 stôp. Priemerná výška je viac ako 500 stôp.

Dobre, ale čo ak nemáte radi výšky? No, bloger na Budúci expat napísala o svojej jazde na parasailingu a príspevok určite stojí za prečítanie. Táto blogerka priznáva, že má strach z výšok, pretože nedokáže vystúpiť ani na eskalátor bez toho, aby sa chytila ​​zábradlia. Napriek tomu mala pri parasailingu výbuch a vôbec sa nebála.

Bude to tak u všetkých? Nie nevyhnutne. Ak máte vážny strach z výšok, vždy môžete požiadať kapitána, aby vašu výšku držal nízko nad vodou. Možno budete chcieť prehodnotiť parasailing.

Ako rýchlo idete pri parasailingu?

Je parasailing rýchly, najmä keď ste vo vzduchu? Môže byť, ale opäť všetko závisí od toho, čo od kapitána požadujete. Priemerná rýchlosť parasailingu je 15 míľ za hodinu. Touto rýchlosťou ste už určite jazdili vo svojom aute. Nejdeš vôbec rýchlo. Namiesto toho je tempo kontrolované a neunáhlené.

Niektoré parasailingové výlety zdvojnásobujú túto rýchlosť, ale nikdy by ste nemali ísť rýchlejšie ako 30 MPH. Ani toto tempo, hoci je rýchlejšie, nemá pocit, že sa nekontrolovateľne rútite oblohou.

Cestovanie rýchlosťou 30 MPH je ako korytnačie tempo, keď jazdíte na horskej dráhe. Aby sme to uviedli do perspektívy, tu sú niektoré z najobľúbenejších drevených a oceľových horských dráh na svete, ako aj ich maximálne rýchlosti:

 • The Beast at Kings Island, Ohio – 64,8 MPH
 • American Eagle at Six Flags Great America, Illinois – 66 MPH
 • The Boss at Six Flags St. Louis, Missouri – 66,3 MPH
 • The Voyage at Holiday World & Splashin‘ Safari, Indiana – 67,4 MPH
 • Outlaw Run v Silver Dollar City, Missouri – 68 MPH
 • Colossos – Kampf der Giganten v Heide Park, Nemecko – 68 MPH
 • El Toro v Six Flags Great Adventure, New Jersey – 70 MPH
 • Požiar v Kolmarden Wildlife Park, Švédsko – 70,2 MPH
 • Goliáš v Six Flags Great America, Illinois – 72 MPH
 • Bleskozvod v Dollywood, Tennessee – 73 míľ za hodinu
 • Leviatan v kanadskej ríši divov, Kanada – 92 MPH
 • Miléniové sily v Cedar Point, Ohio – 93 míľ za hodinu
 • Fury 325 v Carowinds v Severnej Karolíne – 93 MPH
 • Steel Dragon 2000 v Nagashima Spa Land, Japonsko – 95 MPH
 • Ring Racer na Nürburgringu v Nemecku – 99,4 MPH
 • Superman: Útek z Kryptonu v Six Flags Magic Mountain v Kalifornii – 100 MPH
 • Red Force vo Ferrari Land, Španielsko – 112 MPH
 • Do-Dodonpa na Fuji-Q Highland, Japonsko – 112 MPH
 • Top Thrill Dragster v Cedar Point, Ohio – 120 MPH
 • Kingda Ka v Six Flags Great Adventure, New Jersey – 128 MPH
 • Formula Rossa vo Ferrari World Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty – 149 mph
  Sú Side-by-Sides Street legálne v Michigane?

Nech sa páči. Dokonca aj najpomalšia dráha na tomto zozname, drevená dráha známa ako The Beast at Kings Island, je približne dvojnásobkom vašej maximálnej rýchlosti pri parasailingu.

Záverečné myšlienky

Parasailing sa často spája ako s jazdou na horskej dráhe. V skutočnosti títo dvaja nemohli byť oddelenejší. Pri parasailingu máte tendenciu stúpať viac ako pri jazde na horskej dráhe, ale namiesto toho, aby ste rozpumpovali srdce, je to relax. Idete tiež oveľa pomalšie, aby ste si mohli vychutnať krásu okolo seba na svojom jedinečnom mieste.

Dúfame, že tento článok vám pomohol zmierniť niektoré vaše obavy z parasailingu, aby ste sa cítili pohodlnejšie pri rezervácii výletu!

Súvisiaci obsah

Pokúšate sa naplánovať zábavné vonkajšie dobrodružstvo s partnerom alebo dokonca s celou rodinou. Kamarát vám odporučil parasailing, ale nie je to strašidelnejšie ako vzrušujúce? Môže byť parasailing zábava a čo potrebujete, aby bol zážitok lepší?