Je paramotorizmus extrémny šport?

Mnohým sa môže zdať myšlienka vziať paragliding a pridať motor ako nebezpečnú a riskantnú. Možno vás to prinúti zastaviť sa a zamyslieť sa, ak je toto šport, určite patrí do kategórie extrémov. Je to však naozaj extrémny šport? Napadlo ma presne to isté. To, čo som našiel, ma prekvapilo. Dovoľte mi povedať vám niečo viac o skvelom športe paramotoringu.

Je teda paramotorizmus extrémny šport? Paramotorizmus je intenzívny, vzrušujúci a niečo, čo milujú milovníci adrenalínu. Je to určite extrémny šport, ale nie najnebezpečnejší šport. V Spojených štátoch sú pravidlá, predpisy a licenčné požiadavky minimálne.

Takže, o čom je tento šport a prečo ľudia toľko riskujú, aby sa zúčastnili? No, existuje veľa dôvodov a sú to zložité dôvody. V tomto článku vám poviem viac o tom, prečo je paramotorizmus považovaný za extrémny šport.

Paramotorizmus ako extrémny šport

Hoci sa myšlienka extrémneho športu javí ako niečo, čo je trochu kontroverzné, jedno je isté, a to, že paramotorizmus je extrémny šport. V diskusii na RedditeĽudia diskutovali o tom, či si myslia, že paramotorizmus je šport alebo nie, a ľudia mali určite svoj názor. Ale konsenzus bol, že pretože má potenciál byť extrémne nebezpečný, je to extrémny šport.

Išiel by som ešte ďalej a povedal by som jednoducho fakt, že ste až 18 000 stôp vo vzduchu, je dostatočným dôvodom na to, aby ste to nazvali extrémnym športom. KarmaCommando_ to najlepšie hovorí slovami: „Dobre, ale vážne, si zavesený na nylonovom vetre tisíce stôp nad zemou. Je to extrémne. Koniec diskusie.“

O Paramotoringu

Paramotorizmus je známy aj ako motorový paragliding, čo celkom dobre vysvetľuje, čo tento šport vlastne je. Ide v podstate o paragliding s pripojeným motorom. Ale ako to vlastne mení hru?

Z veľkej časti sú tieto dve rovnaké, ale stále existujú určité výrazné rozdiely. Paramotorizmus zahŕňa iba jednu osobu, pilota. Nie je potrebná žiadna pomoc! Na rozdiel od paraglidingu môžete vďaka motoru štartovať takmer odkiaľkoľvek. S kĺzaním musíte vyliezť na horu a potom z nej skočiť.

  Zoznam najlepších lukostreľníc v San Franciscu

Paramotorizmus je však oveľa flexibilnejší. Keď budete vo vzduchu, môžete motor zapínať a vypínať v závislosti od toho, či chcete jazdiť vo vetre alebo sa poháňať niekam presne.

Tento šport je prekvapivo jednoduchší, ako by ste si mysleli! Je to samoregulovaný šport a vyžaduje si skôr tréning ako akúkoľvek licenciu. Ako už bolo povedané, tréning je neuveriteľne dôležitý, rovnako ako tréning pri akomkoľvek extrémnom športe.

Na účasť v tomto športe je potrebný tréning, ktorý má zmysel. Keď budete vo vzduchu, budete mať na starosti motor, smer a svoj vlastný život. Podľa hľadač, v tréningu získate „dobré pochopenie toho, ako fungujú rôzne časti, ako je ručný plyn a brzdové prepínače“.

Zdá sa to byť dosť dôležité vzhľadom na to, že sú to veci, ktoré vás udržia vo vzduchu tam, kde chcete byť, a zabránia tomu, aby ste skončili rozbití na zemi. Prekvapivo však piloti paramotorov v skutočnosti vyžadujú menej tréningu ako paraglajdisti!

Sladká súťažná jazda

Hoci je paragliding extrémny šport, často sa o ňom uvažuje ako o pokojnom kĺzaní po oblohe. Paramotorizmus je v tomto smere iný. Pretože paramotory sa nespoliehajú na veci, ako je vietor alebo termika, pilot má oveľa väčšiu kontrolu.

Výkonné motory pomáhajú poháňať pilotov po oblohe v nikdy predtým nevídaných rýchlostiach a nikdy predtým nevidených výškach. Toto nové ovládanie a potenciál samozrejme nakopli súťaživosť ľudí do akcie. Pri paraglidingu jednoducho nemáte také ovládanie a potenciál ako pri paramotore.

„Paramotor umožňuje pilotom bezpečne dosiahnuť výšky až 18 000 stôp (legálne)… [and] prekonať až 80 míľ vzduchom.“

Seeker.com

Kvôli tomuto úžasnému potenciálu sa paramotoroví piloti neustále pokúšajú navzájom zladiť. Existujú zanietení piloti, ktorí trénujú, cvičia a snažia sa o rekordy s týmto extrémnym športom.

  Zákony pre vodné skútre v Alabame: Jednoduchý cheat so všetkým, čo potrebujete vedieť

Jedným z príkladov je podľa Seekera Bear Grylls, ktorý v roku 2007 vzal svoj upravený paramotor nad Himaláje. Dokázal dosiahnuť neuveriteľných 29 494 stôp. Ak to potvrdia príslušné orgány, bude to zďaleka nový rekord v tomto extrémnom športe.

Jeden z jednoduchších extrémnych športov

Pridajte slová motor k už aj tak strašidelnému športu a mnohí ľudia by sa mohli vyhýbať! Ale prekvapivo je to jeden z jednoduchších extrémnych športov podľa ľudí ako Tyler (aka Honcho), blogger o cestovaní.

Hovorí o tomto športe ako o „amatérskej forme letectva“. Neskôr hovorí: „Čo by vás malo prekvapiť, je, ako rýchlo sa človek dokáže chopiť tohto športu a okamžite začať lietať. Radosti s tým spojené sú obmedzené len vašou predstavivosťou a 3-hodinovým doletom paliva na let.“

Po tom, čo sa vyznal zo svojej lásky k športu, zakončuje svoj blog slovami „je to skutočne jedinečný šport a najjednoduchšia forma osobného letectva“.

Ako zostať v bezpečí pri tomto extrémnom športe

Aj keď je to jednoduché, stále existuje niekoľko vecí, ktoré musíte urobiť, aby ste zostali v bezpečí. Rovnako ako pri každom športe, ak začnete hrať, keď netušíte, čo robíte, je veľmi pravdepodobné, že si veľmi ublížite.

Planéta paramotorov ponúka skvelý zoznam vecí, ktoré musíte urobiť, aby ste mohli začať s paramotorizmom. Aj keď je to jednoduché, varujú pred tým, ako sa prihlásite na školenie, len tak nekúpiť všetko vybavenie. Pred investíciou do tohto športu je dôležité uistiť sa, že je pre vás ten pravý.

  1. Nekupujte si výstroj skôr, ako začnete paramotorizovať.
  2. Skôr ako začnete paramotorizovať, urobte si tandemový let!
  3. Nájdite si dobrého paramotorického inštruktora a školu.
  4. Kúpte si paramotor a krídlo.
  5. Bavte sa učiť paramotor!

Predpisy a pravidlá

Ako už bolo uvedené, paramotorizmus je prevažne samoregulovaný extrémny šport takmer vo všetkých krajinách. Je zodpovednosťou pilotov paramotorov, aby neboli v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Podľa Para Jet, Spojené kráľovstvo je jedným z príkladov, kde si musíte obzvlášť dávať pozor na určité nariadenia.

  Všetko, čo potrebujete pre svoj prvý obytný automobil alebo príves

„Veľká časť vzdušného priestoru [in the UK] je vyhradená pre komerčnú leteckú dopravu, prírodné rezervácie, vojenské základne atď. Byť na nesprávnom mieste a v nesprávnej nadmorskej výške by mohlo byť katastrofálne – a v najlepšom prípade dostanete veľkú pokutu.“

PAra Jet

Para Jet tiež ďalej hovorí o tom, čo sa dôrazne odporúča/očakáva od potenciálnych pilotov. Očakáva sa, že piloti ukončia výcvik v profesionálnej leteckej škole a budú mať dobré základné znalosti pravidiel a potrieb oblohy. Môžeš tu nájdete leteckú školu vo vašom okolí!

Hoci je tento šport samoregulovaný a neexistujú žiadne formálne licenčné požiadavky, piloti si musia byť veľmi vedomí vecí. Musia pochopiť, že je ich zodpovednosťou poznať poveternostné podmienky, účinnosť paramotorov a iné vonkajšie podmienky.

Hoci naučiť sa, ako sa zapojiť do tohto extrémneho športu, môže znieť ťažko alebo strašidelne, USPPA tvrdí, že všetko, čo sa potrebujete naučiť o paramotore (ak to počasie a iné životné podmienky dovolia) len za 5-8 dní! Ale aj keď máte každý týždeň len trochu času, trvá to maximálne 2-3 mesiace. Naučiť sa tento extrémny šport nie je extrémne ťažké.

Súvisiace otázky

Je paramotorizmus rovnako bezpečný ako paragliding? Hoci sa paramotorizmus a paragliding zdajú veľmi podobné, keď sa na to človek pozrie, existuje veľa rozdielov. A paramotoring môže byť v niektorých prípadoch skutočne bezpečnejší ako paragliding. Zatiaľ čo paragliding závisí od vonkajších zdrojov, ako je vietor a termika, paramotorizmus závisí väčšinou od motora.

Potrebujete licenciu na paramotor? Paramotorizmus je samoregulovaný šport, takže nie je potrebná žiadna licencia. Ale v záujme vašej bezpečnosti a bezpečnosti ostatných okolo vás je potrebné, aby ste pred letom absolvovali riadny výcvik. Šport môže byť nebezpečný, keď sa ho zúčastňujú tí, ktorí nevedia, čo robia.