Je Marmot dobrá značka?

Okrem očividných značiek, ako sú North Face, Patagonia alebo Columbia, existuje niekoľko ďalších, ktoré stojí za zmienku, pokiaľ ide o dobré outdoorové vybavenie. Čoraz viac outdoorových nadšencov sa zaujíma o značku, ktorá existuje už pomerne dlho. To je Marmot – úžasná značka, o ktorej ste už určite počuli.

Marmot ako značka existuje už od začiatku 70. rokov minulého storočia. Tvorili ju vtedy traja kamaráti, ktorí boli tiež outdoorovými nadšencami. Ich prvou myšlienkou bolo vytvoriť spoločenský klub, ktorý by používali na zdieľanie nápadov a plánovanie horolezeckých výletov. Stavím sa, že vtedy ešte netušili, že ich spoločenský klub sa zmení na známu značku, akou je dnes.

Ale tvrdá práca, úsilie a oddanosť vám to urobia. Kamarátom sa teda v priebehu rokov podarilo premeniť svoj klub na spoločnosť, ktorá vytvorila jedinečné a veľmi dobré outdoorové vybavenie. Predávajú rôzne druhy oblečenia pre mužov, ženy a deti. Predávajú tiež veľa kempingového vybavenia a vybavenia pre iné outdoorové aktivity.

Ak vás takéto aktivity skôr zaujmú, stretnete sa s názvom Svišť. Keď tak urobíte, odporúčam im dať šancu a vyskúšať ich oblečenie a výstroj. Som si istý, že toto rozhodnutie nebudete ľutovať. Ak sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti a jej mnohých produktoch, držte sa zvyšku tejto príručky.

Viac…

Aký druh značky je Marmot?

Ak by som mal opísať, aká je značka Marmot, musel by som povedať, že je to skvelá značka. Je celkom známy a už nejaký čas je. Spomedzi mnohých spoločností na výrobu výstroja, na ktoré narazíte, bude Marmot ten, ktorý bude vynikať najviac. Poviem vám, prečo je to tak.

Ako niekto, kto nakupuje outdoorové vybavenie najdlhšie, hľadám dve hlavné veci. Jedna je kvalita a druhá cena. Ak nájdem úžasnú vysokokvalitnú výbavu, ktorá by vydržala roky, ale zároveň bola za prijateľnú cenu, môžete si byť istý, že do toho pôjdem. Ak urobíte to isté, potom je Marmot vaša značka.

Ich produkty majú nielen úžasnú kvalitu, ale aj veľmi prijateľné ceny. A ak nájdete produkt, ktorý je dosť drahý, môžete si byť istí, že investícia sa oplatí. Produkt budete môcť nosiť alebo používať roky bez toho, aby vykazoval známky starnutia.

Čítať  Aké jedlo si mám priniesť na kempovanie? [Camping Food List]

Na doplnenie by som tiež mal spomenúť, že Marmot má pre vás veľa produktov, na ktoré sa môžete pozrieť. Od tejto spoločnosti nájdete čokoľvek od spacích vakov až po páperové zdviháky a batohy. Používajú trvalo udržateľné materiály s čo najmenším dopadom na životné prostredie. Nenájdete veľa značiek, ktoré dokážu všetky tieto veci skombinovať pri tvorbe oblečenia či športových potrieb.

To sú len niektoré veci, ktoré vám ukážu, aká je značka Marmot. Čo sa mi na tejto značke páči, je, že aj po rokoch existencie stále dáva všetko do toho, aby vytvárala nové vybavenie, prichádzala s inovatívnymi dizajnmi a využívala inovatívne techniky. Produkty Svišť sú jediné svojho druhu, preto ich odporúčam všetkým záujemcom o rekreačné oblečenie a športové potreby.

turista so svišťovým batohom

Je Marmot vyrobený v USA?

Vzhľadom na svoju popularitu sa Marmot musel v posledných desaťročiach značne rozšíriť. Aj keď značka vznikla v USA, v súčasnosti má výrobné zastúpenia v niekoľkých ďalších krajinách.

Chcem poznamenať, že sídlo spoločnosti sa nachádza v Rohnert Park v Kalifornii. Niektoré z ich kancelárií mimo USA možno nájsť v Číne, Thajsku, Vietname a niekoľkých ďalších krajinách. Niektoré produkty Marmot pochádzajú z USA, ale to neplatí pre všetky.

Pri tejto téme vám chcem dať vedieť viac o produktoch, ktoré môžete očakávať na webovej stránke spoločnosti. Je ich dosť veľa, tak majte so mnou pokoj. Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že existujú samostatné skupiny pre pánske oblečenie, dámske oblečenie, detské oblečenie a vybavenie.

Pod pánskym a dámskym oblečením môžete nájsť čokoľvek od topov, búnd, tiel, spodkov, doplnkov a pod. Potom pod detským oblečením nájdete bundy a spodky pre chlapcov aj dievčatá. V každej kategórii nájdete množstvo rôznych odevov s rôznymi vzormi a farbami.

Nakoniec je tu kategória s názvom vybavenie. Táto kategória môže byť ich najznámejšou, pretože zahŕňa všetky ich spacie vaky, stany, batohy, tašky, denné batohy a fusaky. Môžete vidieť ich stany, ktoré majú rôzne veľkosti a zmestia sa do nich dvaja až šiesti a ešte viac ľudí. Potom môžete vidieť aj spacie vaky, ktoré siahajú od syntetických po ultraľahké a horolezecké.

Čítať  Je merino vlna teplejšia ako bežná vlna? [Explained]

Vo všetkých týchto kategóriách je zahrnuté množstvo príslušenstva. Toto príslušenstvo môže byť prospešné, najmä keď sa vydáte na odľahlé miesto. Niektoré produkty môžu prísť za vyššiu cenu, ale ospravedlňuje to kvalita. Neváhajte si preto pozrieť niektorý z produktov skôr, ako sa rozhodnete, ktorý si kúpiť.

Kde sa vyrábajú bundy Marmot?

Ako už bolo spomenuté vyššie, Marmot tvorí časť svojich produktov v USA. Niektoré vybavenie a oblečenie je vytvorené v Číne, Thajsku, Vietname alebo iných krajinách. Ak je teda pre vás dôležitá krajina pôvodu, mali by ste si pred nákupom skontrolovať štítok na položke.

Keď sme pri Marmotových bundách, chcem spomenúť, že väčšina z nich má ako krajinu pôvodu USA. Za zmienku tiež stojí, že existuje veľa druhov búnd, ktoré nájdete na stránke spoločnosti. K dispozícii sú detské bundy, pánske a dámske bundy.

Zatiaľ čo bundičiek pre deti je len málo, pre mužov aj ženy je ich pomerne veľa. Na stránke si produkty ľahko prejdete vzhľadom na to, že majú všetko rozdelené do vhodných kategórií.

Pod bundy nájdete široký výber viest, fleecových, softshellových, vetroviek, páperových búnd, pršiplášťov a zateplených búnd. V každej kategórii nájdete množstvo modelov s rôznym dizajnom a farbami. Niektorí ľudia uviedli, že návrhy sú staromódne, ale považujem to za vec vkusu.

Mali by ste si uvedomiť, že nájdete bundy vhodné do najchladnejšieho zimného počasia a bundy vhodné do mierneho počasia. Vesty sú skvelé na jar alebo začiatok jesene, zatiaľ čo s vetrom alebo bundou do dažďa nikdy nič nepokazíte.

To, čo odlišuje všetky tieto bundy od bund iných spoločností, sú rôzne technológie zahrnuté pri výrobe. Tiež je tu skutočnosť, že bundy sú vyrobené, čiastočne alebo celé, z recyklovaných materiálov alebo z udržateľného nylonu a polyesteru. Nie je nič lepšie ako mať kvalitné produkty, ktoré zároveň pomáhajú životnému prostrediu!

Poďme preskúmať technológie, ktoré som spomenul vyššie, a vysvetliť ich význam. Tieto veci musíte poznať, aby ste ocenili, čo vám Svišť ponúka s každým kusom výbavy alebo oblečenia.

Čítať  Ako zostať v pohode pri kempovaní? [Explained]

Teplá kocka

Táto technológia umožňuje, aby odev mal čo najväčší loft. To zase pomôže s neprekonateľným teplom.

Gore-Tex

Marmot bola prvou spoločnosťou so sídlom v USA, ktorá použila technológiu Gore-Tex pre svoje oblečenie. Vďaka nej si môžete byť istí, že vaše oblečenie bude nepremokavé, vetruvzdorné a priedušné.

Recco

Ide o technológiu, ktorá využíva reflexné prvky a dáva ich na oblečenie ako spôsob, ako ich zviditeľniť. Vďaka týmto odrazkám uvidíte bundu alebo spodky už z diaľky aj v tých najhorších poveternostných podmienkach.

Bez peria

To je prísľub spoločnosti, že na výrobu oblečenia nepoužijú žiadne perie. Namiesto toho nájdete syntetickú izoláciu, ktorá vás nielen zahreje, ale bude na vás aj veľmi ľahká.

EvoDry

Ide o ďalšiu technológiu, ktorá vás dokáže ochrániť pred dažďom a vetrom. Čo robí túto technológiu výnimočnou, je fakt, že je vyrobená z upcyklovaných materiálov.

PrimaLoft

Ide o ďalší typ syntetickej izolácie. Táto prémiová ľahká izolácia vás udrží v teple aj v tom najchladnejšom počasí.

MemBrain

Nie je nič lepšie ako vlastná laminácia a teraz ju môžete mať vďaka tejto technológii. Bez ohľadu na situáciu vás táto technológia vždy udrží v suchu. Samozrejme, že to platí pre zvnútra aj zvonka.

NanoPro

Táto technológia obsahuje mikroporézny povlak s úžasnou hydroizoláciou a je priedušná. Pri nosení oblečenia s touto technológiou sa budete cítiť celkom pohodlne.

Polartec

Táto technológia, ktorá sa používa iba na oblečenie vhodné do extrémneho počasia, zahŕňa látku, ktorá dobre funguje aj pri intenzívnych aktivitách. Bez ohľadu na podmienky vás Polartec ochráni.

Prečo je svišť taký drahý?

Ak si pozorne prečítate túto príručku, môžete hádať, prečo sú niektoré produkty Marmot za vysoké ceny. Spája v sebe kvalitný dizajn, skvelé materiály, úžasné ochranné technológie a ďalšie veci. Keď si to všetko dáte dokopy, dospejete k záveru, že produkty Svišťa stoja za vaše peniaze.

Toto je jedna z mála značiek, ktoré dokážu ospravedlniť cenu svojich produktov. Preto neváhajte a pozrite sa na ne. Nikdy som neoľutoval rozhodnutie zaobstarať si čokoľvek od Svišťa – bez ohľadu na to, či ide o jednoduchú čiapku alebo zateplenú zimnú bundu.