Je Magnet Fishing legálny

Ryby nie sú jediné, čo sa dá chytiť pod vodou. Iný druh rybolovu priťahuje pozornosť ľudí na celom svete. Volá sa to magnet fishing. Namiesto toho, aby ste vyhodili návnadu na chytanie rýb, vyhodíte magnet, aby ste chytili poklad. Aspoň taký je cieľ. Mohlo by sa to zdať ako neškodný čas strávený pri vode a skvelý spôsob, ako stráviť deň pri vode, ale rozhodol som sa urobiť prieskum, aby som zistil, či je magnetový rybolov skutočne legálny.

Je magnetický rybolov legálny? Zatiaľ neexistujú žiadne konkrétne zákony týkajúce sa magnetového rybolovu, ktoré som našiel. Dávajte si však pozor na porušovanie zákonov pri vstupe na súkromný majetok. Ďalšie právne problémy môžu nastať, ak akt magnetového rybolovu predstavuje riziko pre ľudí vo vašom okolí. Ak náhodou nájdete odhodenú zbraň, kontaktujte úrady, aby ste sa vyhli porušovaniu miestnych alebo federálnych zákonov.

Je nepravdepodobné, že sa vyskytnú vážne problémy, ale používanie zdravého rozumu vám môže pomôcť vyhnúť sa problémom. Teraz si prejdime niekoľko dôležitých otázok, ktoré by ste si mali položiť predtým, ako začnete chytať magnety.

Ako funguje magnetový rybolov

Magnetický rybolov je skutočne veľmi jednoduchý. Silný magnet je pripevnený na lane alebo dokonca priviazaný k prútu a navijaku pomocou vysokopevnostného rybárskeho vlasca a vyhodený do jazera, rieky alebo iných vodných plôch. Magnet sa potom ťahá pozdĺž dna, zatiaľ čo sa získava v nádeji, že pritiahne predmety zo železných kovov.

Všetko, čo obsahuje magnetický materiál, je férová hra. Nikdy neviete, čo môžete z vody vytiahnuť, a práve táto záhada robí tento šport tak návykovým.

Majte na pamäti, že keď už niečo vytiahnete z vody, mali by ste si to nechať a doma riadne recyklovať alebo zlikvidovať všetky nechcené predmety. Hádzanie čohokoľvek späť do vody sa považuje za odpadky.

Aký typ magnetov funguje najlepšie

Magnety vzácnych zemín, ako napríklad neodým, sú jedny z najsilnejších magnetov pre svoju veľkosť. Na pripevnenie lana použite neodýmový magnet s očkom alebo otvorom.

Sila ťahu magnetu sa meria v kilogramoch alebo librách. Na vytiahnutie veľkých a ťažkých predmetov sú potrebné silné magnety. Minimálne vyberte magnet s ťahovou silou 150 libier. Tieto fungujú dobre pre menšie predmety, ako sú nože, nástroje a stratené rybárske náčinie.

Čítať  Rybolov so zlatými rybkami je nezákonný: Zákony pre všetkých 50 štátov

Super silné magnety sú nebezpečné a pri nesprávnom použití spôsobia zranenie. Vždy buďte opatrní, keď sa nachádzate v blízkosti veľkých kovových predmetov a elektroniky.

Najlepšie miesta na lov magnetov

Nie všetky vodné plochy sú si rovné. Magnetický rybolov je hra trpezlivosti a vytrvalosti, ale malý prieskum pred výberom miesta môže zvýšiť vaše šance na úspech.

Silne navštevované mestské jazerá, rybníky a rieky sú skvelými miestami, kde môžete skúsiť šťastie. Roky používania vedú k hromadeniu najrôznejšieho materiálu. Miestne kúpaliská sú ideálne na hľadanie malých pokladov.

Hľadajte aj miesta, ktoré majú historický význam, keď chcete nájsť staré relikvie a artefakty z minulých období. Je známe, že mestské kanály a priekopy prinášajú zaujímavé nálezy.

Majte na pamäti, že ako magnetový rybolov získava na popularite, nemusíte byť jediný, kto loví. Skúste nájsť nezvyčajné alebo ťažko dostupné miesta.

Potrebujete licenciu na magnetovanie rýb

Na rozdiel od skutočného rybolovu si magnetový rybolov od tohto písania nevyžaduje licenciu. Vždy je dobré sa informovať u vašej štátnej agentúry pre ochranu prírody, či nemá nejaké nové nariadenia, ktoré môžu ovplyvniť zákonnosť magnetového rybolovu. Môžete navštíviť náš Ryby a divoká zver podľa štátu na preskúmanie predpisov vášho štátu.

Je magnetový rybolov nebezpečný

Je možné spôsobiť nebezpečné situácie, ktoré môžu ohroziť vašu bezpečnosť a bezpečnosť ostatných. Silný magnet pripevnený na lane predstavuje vážne nebezpečenstvo pre vodákov, najmä ak lovíte z mosta v oblastiach s vysokou premávkou lodí. Rešpektujte značky, ktoré zakazujú rybolov. Možno sa nesnažíte chytiť ryby, ale visieť na lane silným magnetom na chytanie veľkých kovových predmetov je stále rybolov.

Je tiež dôležité chrániť sa pred poškodením. Kedykoľvek ste pri vode s rizikom pádu, noste záchrannú vestu. Nebezpečný je aj samotný magnet. Vaše ruky a prsty môžu byť privreté alebo rozdrvené, ak sa dostanete medzi magnet a veľký kovový predmet, ako je mostový nosník.

Ak sa vám niekedy stane, že sa magnet natrvalo zasekne alebo zachytí na dne, snažte sa lano odstrániť alebo potopiť. Cievka plávajúceho lana môže pri prejdení ľahko poškodiť motor člna. Buďte zodpovední a nezanechávajte neporiadok.

Čítať  Sedlo navijaka alebo páska pre udice na ľad: Čo je lepšie

Ako každý šport, aj riskovanie je určite súčasťou magnetového rybolovu. Pri cvičení zdravého rozumu je nepravdepodobné, že sa stretnete s nebezpečnými situáciami.

Čo robiť, ak pri magnetovom rybolove nájdete zbraň

Vo väčšine oblastí v Spojených štátoch je nájdenie zbrane pod vodou mimoriadne zriedkavé. Pravdepodobnosť nájdenia zbrane pri magnetickom rybolove sa však zvyšuje, ak skúmate oblasti v okolí historických miest bitiek.

Bez ohľadu na typ alebo vek zbrane môže korózia alebo iné poškodenie odstrániť sériové číslo a informácie o výrobcovi. Podľa federálneho zákona uloženého ATF:

27 CFR 478,34:

Nikto nesmie vedome prepravovať, odosielať alebo prijímať v medzištátnom alebo zahraničnom obchode žiadnu strelnú zbraň, ktorej výrobné číslo dovozcu alebo výrobcu bolo odstránené, vymazané alebo pozmenené, ani nesmie vlastniť ani prijímať žiadnu strelnú zbraň, z ktorej bolo výrobné číslo dovozcu alebo výrobcu odstránené, vymazané alebo pozmenené a kedykoľvek boli odoslané alebo prepravené v medzištátnom alebo zahraničnom obchode.

Aby ste predišli nedorozumeniam a prípadným právnym problémom, okamžite nález nahláste miestnym úradom. Kontaktujte políciu pomocou netiesňového čísla, aby ste vysvetlili situáciu a dostali pokyny.

Odhodená zbraň by mohla súvisieť s trestným činom a slúžiť ako cenný dôkaz pre policajných vyšetrovateľov. Obmedzte, ako veľmi manipulujete so zbraňou. Existuje tiež značné riziko pri manipulácii s potenciálne poškodenou zbraňou. Udržujte ho nasmerovaný bezpečným smerom a vždy predpokladajte, že pištoľ je nabitá, aby ste predišli náhodnému výboju.

Dôrazne vám odporúčam, aby ste urobili chybu na strane opatrnosti. Pištoľ nemusí byť poklad, ktorý si môžete pridať do svojej zbierky, ale vždy sa môžete odfotiť a pochváliť sa tak.

Čo dokáže magnet zachytiť

Je zrejmé, že magnet je priťahovaný iba magnetickým materiálom a nie každý kov obsahuje takzvaný železný materiál, ako je oceľ alebo železo. Väčšinou to, čo nájdete, bude haraburda, no občas z vody vytiahnete niečo vzrušujúce a zaujímavé.

Sú mince magnetické?

Bohužiaľ, moderné americké mince obsahujú určitú zmes medi, niklu a zinku. Nikel je magnetický, zatiaľ čo meď a zinok nie. Väčšina mincí má príliš málo niklu na to, aby boli silne magnetické. Staršia mena občas obsahovala oceľ a nájsť tieto mince je stále možné.

Čítať  Inline vs rotujúce navijaky: Vyberte si to najlepšie pre rybolov na ľade

Cudzie mince sa niekedy vyrábajú z feromagnetického kovu. Krajiny ako Kanada a Spojené kráľovstvo pokračujú vo výrobe magnetických mincí.

Je zlato alebo striebro magnetické?

Čisté zlato a striebro nie sú magnetické, pretože tieto kovy neobsahujú žiadny železný materiál. To však neznamená, že nájsť zlaté alebo strieborné šperky je nemožné. Cenné šperky vytiahli pár šťastlivcov, keď sú na nich pripevnené komponenty zo železného kovu.

Sú rybárske návnady a olovené závažia magnetické?

Väčšina rybárskych návnad a háčikov obsahuje malé množstvo ocele a príležitostne sa vyskytujú pri magnetickom love. Kovové lyžice na pstruhy sú obzvlášť pekným nálezom. Nič sa nevyrovná chytaniu na návnadu, ktorú neskôr použijete na chytanie rýb.

Olovo nie je samo o sebe magnetické, ale niektoré olovené závažia majú pripevnené otočné čapy, ktoré sú magnetické.

Čo potrebujete, aby ste mohli začať chytať magnety

Vyzbrojení trochu väčšími znalosťami o zákonnosti magnetového rybolovu môžete byť pripravení to vyskúšať. Našťastie, magnetový rybolov je lacný koníček. Potrebných je len niekoľko jednoduchých materiálov a niektoré ľahko osvojiteľné techniky.

Tu je jednoduchý zoznam položiek, ktoré musíte mať, aby ste mohli začať:

  • Neodymový magnet: Zhrdzavený kov pokrytý úlomkami je ťažšie zachytiť pomocou magnetov. Získajte výkonný s najmenej 150 libier ťahovej sily, aby ste kompenzovali túto skutočnosť. Magnet, ktorý si vyberiete, potrebuje aj očko alebo dierku na priviazanie lana.
  • Lano: Vo väčšine prípadov je ideálne aspoň 50 stôp hladkého, silného lana alebo padákovej šnúry. Pevnosť lana musí presiahnuť ťažnú silu magnetu, ktorý používate.
  • Rukavice a vedro: Dávajte pozor na ostré hrany pri manipulácii s kovom nazbieraným z hĺbky. Pri vyberaní predmetov z magnetov noste odolné rukavice, aby ste predišli porezaniu. Odporúčam vziať si so sebou vedro, do ktorého vložíte všetok nájdený materiál. Vedro s rukoväťou uľahčuje presun z miesta na miesto.

Potrebujete predovšetkým trochu trpezlivosti a zmysel pre dobrodružstvo. Nikdy neviete, čo môžete nájsť, ale rozhodne sa zabavíte, nech sa deje čokoľvek.