Je lov delfínov legálny?

Nedávno som počul niečo o love delfínov a chcel som vedieť, či je to legálne alebo nie. Tak som urobil nejaký prieskum, aby som sa dozvedel o love delfínov a jeho podivnej histórii.

Je teda lov delfínov legálny? Našťastie pre delfíny je ich lov a rybolov vo väčšine sveta nezákonný. Niektoré delfíny sa však náhodne chytia do rybárskych sietí. Okrem toho sa na niekoľkých miestach každoročne zhromažďujú tisíce delfínov kvôli mäsu a exponátom, ktoré sa nazývajú „honby za pohonom“.

Ako sa lovia delfíny

Delfíny sú cicavce, čo znamená, že namiesto vody dýchajú vzduch. Rybolov je zvyčajne vyhradený pre ryby. Správny termín pre zabíjanie a odchyt delfínov je „lov“.

Mnoho delfínov sa však loví náhodou, keď rybár hľadajúci inú korisť chytí delfíny do svojich sietí. Stáva sa to oveľa častejšie, ako si uvedomujeme, a aj keď mnohé produkty z tuniaka uvádzajú, že sú „bezpečné pre delfíny“, pravdepodobne stále zabíjajú veľa delfínov omylom.

Toto označenie znamená len to, že dodržiavajú zákon, ktorý je z hľadiska bezpečnosti delfínov dosť voľný. S rastúcim dopytom po morských plodoch rastie aj nebezpečenstvo pre všetky druhy morského života.

Mnohí z nás žijú v popieraní a presviedčajú samých seba, že to nie je problém, ale Rada obrany prírodných zdrojov vyhlásila, že 650 000 morské cicavce vrátane delfínov, veľrýb, tuleňov a korytnačiek sú každoročne zabité alebo vážne zranené getting chytené do rybárskych sietí.

Tieto siete často nie sú ani na chytanie rýb, ale sú to len odhodené siete plávajúce okolo oceánu. Tento jav sa nazýva „ghost fishing“. Lov duchov je obzvlášť nebezpečný, pretože si nie sme istí, koľko tvorov je chytených v sieťach, a môže to byť oveľa väčší problém, ako si uvedomujeme.

  Najlepší rybársky vlasec pre muškárenie 

Keď sa hovorí o cieľavedomom love delfínov, najbežnejšia prax sa nazýva drive hunting. Lov autom je proces plašenie delfínov a iných tvorov do obmedzeného priestoru, ako je zátoka alebo záliv, podobne ako naháňanie dobytka do ohrady. Po zahnaní do týchto priestorov sú zajatí alebo zabití pre trh s mäsom.

Kde sa lovia delfíny?

Šalamúnove ostrovy, Faerské ostrovy, Peru a Japonsko sú miestami, ktoré zabíjajú delfíny pre mäso. Japonsko je tým najznámejšie, pretože mnohí rybári ich zabíjajú z presvedčenia, že ide o škodcov, ktorých treba vyhubiť. Sú známe tým, že zabíjajú/chytajú nielen delfíny, ale aj veľryby a iné morské živočíchy, ktoré sú bežne chránené.

Aj keď je to len niekoľko miest, ktoré lovia tieto delfíny, mnohé miesta by sa dali považovať za zodpovedné za ich lov. Napríklad, mnoho delfínov, ktoré sa lovia na týchto niekoľkých miestach, je odvezených do zajatia a prepravených na miesta podobné kalifornskému „Sea World“, aby boli vycvičené a vystavené.

Tieto delfíny môžu získať až 150 000 USD! Hoci väčšina rybárov wnie Vidia veľa z tých peňazí, vidia ich dosť na to, aby chceli chytiť viac a viac delfínov.

Na Taiwane sa delfínske mäso označovalo ako „morské bravčové mäso“ a hoci bolo nezákonné, bežne sa konzumovalo a predávalo. Tento čierny trh s delfínmi je stále rozšírený kvôli jeho nedostatku, keď je lov delfínov nezákonný.

Čo môžem namiesto toho loviť?

Milujem rybolov a existuje veľa lepších (a legálnejších) možností, po ktorých sa môžem vydať! Mohol by som vám odporučiť nejakú inú vodnú hru pre vašu ďalšiu exkurziu:

  • Tuniak (vlastný lov neohrozuje delfíny)
  • Barracuda
  • Žralok
  • Halibut

Tieto ryby sú veľa zábavy na skúšanie a navíjanie a budú veľkou výzvou. Aj keď budete pravdepodobne potrebovať hlbokomorskú rybársku loď, nezabudnete na zážitok, ktorý ste zažili. Due k veľkosti týchto rýb budete pravdepodobne potrebovať ďalšiu mrazničku.

  Priťahuje krmivo pre psov ryby?

Najlepšie na nich však je, že môžete byť bez viny, na rozdiel od prispievania k ohrozeniu delfínov. Delfínske mäso je tiež zvyčajne kontaminované škodlivými chemikáliami do takej miery, že ho aj tak nechcete jesť.

Mnohí z nás sú adrenalínovými nadšencami a tieto ryby vám určite rozprúdia krv v žilách. Nie každý si však môže dovoliť loviť hlbokomorský rybolov. Pre vás by som odporučil riečny rybolov, pretože ryby chované v riekach sú silní bojovníci a dajú vám zabrať!

Sú delfíny ohrozené?

Delfíny ako celok nie sú ohrozené, akokoľvek mnohé druhy delfínov sú. Nedávno bol delfín Baiji vyhlásený za vyhynutý a mnohé ďalšie druhy sú kriticky ohrozené. Zatiaľ je tam stále veľa delfínov, ale to nemusí platiť dlho.

Delfíny nie sú vystavené len loveckému tlaku, ale sú blízko vrcholu svojho potravinového reťazca a sú vystavené bioakumulovaným jedom, ako je ortuť. Populácia delfínov klesá a tu je niekoľko príkladov:

Druh delfína Populácia
Delfín z Maui 55
Hectorov delfín 7 000
Delfín rieky Indus a Ganga 2 000
Vaquita 560
Baiji

Čo môžete urobiť pre Help Delfíny

Aj keď možno nie ste tým, kto zaháňa delfíny do zátoky a zabíja ich, vaše činy môžu stále prispieť k ich poklesu.

Milujem morské plody viac ako väčšina ostatných, ale tie lahodné pikantné tuniakové rolky vo vašom obľúbenom sushi nemusia byť tak dobré morálne, ako sú chutné. Lov tuniakov je jedným z najväčších dôvodov poklesu delfínov a zníženie vašej spotreby znižuje dopyt.

Ďalším spôsobom je šírenie informácií. Toto je najdôležitejšia vec. Ak chcete, aby nastala zmena, musíte presvedčiť ostatných, že zmena je nevyhnutná.

Posledným spôsobom, ako môžete pomôcť, je zdržať sa návštevy miest, ktoré prostredníctvom odchytu prispievajú k lovu delfínov. Skontrolujte a uistite sa, že delfíny vo vašej zoo sú chované v zajatí a nie sú chytené z voľnej prírody.

  Najlepšie obaly na basové člny dostupné na Amazone

Znečistenie je ďalším problémom, ktorý postihuje delfíny, ako aj mnohé iné druhy, ktoré nazývajú more svojim domovom. Plastové znečistenie je obzvlášť zlé a upcháva tráviaci systém rôznych morských živočíchov. Dôvod, prečo sú delfíny tak plné jedu, je ten, že ich jedlo je plné tých istých jedov, ktoré možno vysledovať až k civilizáciám. Ak by sme boli opatrnejší v tom, kam likvidujeme odpad, potom by delfíny boli jedným z mnohých druhov, z ktorých by to malo úžitok.

Súvisiace otázky:

Je mäso z delfínov nezákonné? Je nezákonné predávať, kupovať alebo akýmkoľvek spôsobom obchodovať s mäsom delfínov. Aj keby to bolo legálne, väčšinou by to bolo jedovaté. Na Taiwane je to však celkom bežné.

Chutí delfín dobre? Ľudia prirovnávajú mäso delfínov k hovädzej pečeni. Po uvarení má takú tmavočervenú farbu, že sa javí ako čierna. V Japonsku sa často konzumuje surový. Žiadna kultúra nepovažuje mäso delfínov za pochúťku.

Obsahujú tuniakové konzervy mäso z delfína? Dokonca hoci sa delfíny chytajú do rovnakých sietí ako tuniak, nezbierajú sa a nedávajú sa do tuniakových konzerv na konzumáciu.