Je legálne loviť v noci?

Zvyčajne chcete začať svoj rybársky deň pred východom slnka a potom ho zabaliť, keď slnko zapadne. Ešte nikdy ste nezostali vonku po zotmení na vašej rybárskej lodi, ale vždy ste boli zvedaví. Ak by ste chceli loviť v noci, je to vôbec legálne?

Vo väčšine štátov v celej krajine je nočný rybolov legálny. Pre tých, ktorí nechcú rybárov vo vode po zotmení, bude nedodržiavanie pravidiel zvyčajne viesť k pokutám, ale v niektorých prípadoch môže viesť k väzeniu.

Tento sprievodca rybolovom v noci najprv preskúma zákonnosť tejto činnosti. Potom sa ponoríme do toho, či je lov v noci lepší ako cez deň. Budeme tiež zdieľať niekoľko tipov na nočný rybolov, takže určite pokračujte v čítaní!

Tieto štáty majú pravidlá proti rybolovu v noci

Ako sme sa dotkli v úvode, väčšina štátov v Spojených štátoch nemá žiadne pravidlá, ktoré by vám zakazovali loviť v noci. To, že to nie je v žiadnej zákonnej knihe, však neznamená, že môžete loviť kdekoľvek.

Napríklad, ak žijete v štáte, kde môžete loviť v noci, ale park má pri vchode ceduľu s informáciou, že je otvorený len od úsvitu do súmraku, môžete mať problémy s tým, že tam budete po zotmení loviť (alebo tam robiť čokoľvek po zotmení).

Dokonca aj štáty, ktoré umožňujú nočný rybolov, ho nemusia povoliť všade. Vždy by ste si mali prečítať o jazere, rieke alebo oceáne, ktoré navštívite, predtým, ako pôjdete.

Vzhľadom na to všetko uvádzame niektoré štáty, ktoré zakazujú alebo dôrazne odrádzajú od nočného rybolovu.

Kalifornia

Ak sa v Kalifornii venujete akémukoľvek športovému rybolovu v slanej vode, nesmiete si vziať domov bezstavovce, ktoré ulovíte po západe slnka. Výnimkou sú iba prípady, keď lovíte v zálivoch San Pablo a San Francisco. Vo vodách Golden Gate Bridge tiež nemôžete loviť po zotmení.

Ak ste blízko ostrova San Miguel, môžete cez noc zakotviť rybársky čln iba v prístavoch Cuyler a Tyler Bight.

Gruzínsko

Na niektorých miestach v južnom štáte Georgia nie je povolený nočný rybolov. To platí pre Rocky Mountain, Smith Creek, povodie Conasauga, rieku Chattahoochee, Rock Creek a Dockery Lake.

Iowa

Iowské jazerá sú uzavreté pre lode všetkých druhov po 22:30 Štát priamo nezakazuje nočný rybolov, ale ak nemôžete dostať loď do jazera, nemôžete robiť väčšinu druhov rybolovu (okrem muškárenie).

Všimnite si, že toto pravidlo platí len pre jazerá.

Maryland

V Marylande nemôžete v Chesapeake Bay loviť ostrieže pruhované a mať ich na rybárskej lodi po polnoci a do 5. hodiny ráno. Toto pravidlo platí aj vtedy, ak lovíte v prítokoch zálivu.

Okrem toho nemôžete loviť v neslapových vodách obsahujúcich pstruhy od 22:00 do 5:30

Rybárska diera Battie Mixon je zakázaná každý deň po hodine západu slnka až do hodiny pred východom slnka.

Minnesota

Pre rybárov, ktorí volajú Minnesota domov, môžete nastaviť pasce na chytanie rakov cez noc od apríla do konca novembra, ale nemôžete skontrolovať pasce po západe slnka skôr ako hodinu pred východom slnka.

Keď ste v prítokoch jazera Superior za určitými hranicami, musíte odísť hodinu po západe slnka.

Čítať  Môžete hrať hokej po tetovaní?

Ak vo vnútrozemských vodách hľadáte pstruhy potočné, môžete tieto ryby chytať len do 23:00

Missouri

Južný štát Missouri nariaďuje, že po polnoci nemôžete loviť nelovené ryby medzi riekou Pike County Salt River a Sand Chute.

Montana

Rieka Madison v Montane je obľúbeným rybárskym miestom, takže to dáva zmysel, že sú tu zavedené zákonné pravidlá. Od 15. júlath do 15. augustathna tomto mieste nie je povolené loviť od 14:00 do polnoci.

Nebraska

V Nebraske môžete v ostrovnom jazere loviť iba hodinu pred východom slnka do jednej hodiny po západe slnka. DeSoto National Wildlife Refuge a Boyer Chute National Wildlife Refuge sa zatvárajú 30 minút po západe slnka.

Ak chcete chytať nelovené ryby a paddlefish medzi Big Sioux River a Missouri River, vrátane oblastí míľových značiek 734 a Gavins Point Dam, môžete tak urobiť len od 7:00 do 19:00 od 1. októbrasv do 31sv.

New Hampshire

Ak v New Hampshire lovíte druhy okrem lososov, pstruhových hybridov, jazerných pstruhov, pstruhov dúhových, pstruhov potočných a pstruhov potočných, potom nie sú zavedené žiadne pravidlá rybolovu. Keď lovíte vyššie uvedené ryby, môžete tak urobiť iba hodinu pred východom slnka až dve hodiny po západe slnka.

To nie je prípad rieky Ammonoosuc, kde môžete loviť pstruha potočného kedykoľvek za predpokladu, že je aktívna rybárska sezóna.

New York

Veľký štát New York má mnoho milovaných sladkovodných útvarov. Rybolov na väčšine z nich v noci je riskantný.

Pri prítoku jazera Ontario musíte prestať loviť 30 minút po západe slnka. Existuje niekoľko výnimiek, ako napríklad rybolov na moste Dexter Route 180, v jazere Ontario proti prúdu alebo v Black River. Potom môžete loviť kedykoľvek chcete.

Prítok jazera Champlain zakazuje rybárom loviť 30 minút po západe slnka medzi 15. júnomth a 31. decembrasvnajmä v oblastiach, ako je North Branch Bouquet a jej prítoky, rieka Bouquet, vodopády Rainbow a ich železničný most proti prúdu, rieka Ausable, Imperial Dam a rieka Saranac cez jej neďaleký most Catherine Street.

Ďalej v rieke Salmon v okrese Oswego a súvisiacich prítokoch môžete od 1. apríla loviť v nocisv do 14. augustath ale inak musíte odísť 30 minút po západe slnka.

Oregon

Môžete loviť síha, pstruha, jesetera, ocina, shada a lososa a dokonca si ich vziať domov, ak tak urobíte cez deň v Oregone. V noci, ktorá sa považuje za hodinu po západe slnka, sa tieto pravidlá menia. Rybolov nie je povolený.

Môžete loviť v Miller Lake a Lake of the Woods kedykoľvek a priniesť si domov akúkoľvek rybu, ktorú nájdete, ale to je výnimka. V opačnom prípade Woodburn Pond a St. Louis Pond presadzujú vyššie uvedené pravidlá.

Tennessee

V mnohých častiach Tennessee môžete loviť iba v obmedzenom čase.

Ak lovíte v rybníku Green Cove Pond, musíte odísť pol hodiny po západe slnka. To platí aj pre New Lake, alias Lewisburg City Lake, ako aj pre Citico Creek a jeho južnú a severnú vidlicu.

Čítať  Najťažšie pozície v pozemnom hokeji

Jazero Pin Oak v štátnom parku Natchez Trace neumožňuje od 1. apríla loviť po polnocisv do 30. septembrath ak používate linky na džbány, ale to platí len v nedeľu.

Jazero Garrett nemá žiadne obmedzenia, takže ak chcete loviť po zotmení, choďte tam!

Virginia

Rybárska oblasť Crooked Creek vo Virginii a hora Clinch Mountain vyžadujú, aby ste prestali loviť hodinu po západe slnka. Ak chytáte ryby na Blue Ridge Parkway, čas rybolovu končí 30 minút po západe slnka.

Čo sa stane, ak vás prichytia pri nočnom rybolove?

Ak lovíte vo vodnom útvare v štáte, v ktorom je to nezákonné, aké sú dôsledky?

Zvyčajne je to pokuta, ale nebuďte príliš laxní.

Dôvodom, prečo vyššie uvedené štáty zakazujú rybolov po určitých hodinách, je zabrániť nadmernému rybolovu.

K nadmernému rybolovu, ak nie ste oboznámení, dochádza, keď ryby vo vodnom útvare miznú rýchlejšie, než sa ryby dajú prirodzene doplniť rozmnožovaním, alebo keď sa ryby ručne zarybňujú.

Ryby žijúce v týchto vodách sú nedostatočne premnožené. To zase ovplyvňuje zvyšok potravinového reťazca, keďže väčšie druhy rýb sa živia nedostatočne populovanými rybami, ale teraz nemôžu. Druhy rýb, ktoré sa živia tou väčšou rybou, majú prerušenú stravu atď.

Akýkoľvek vodný útvar môže byť náchylný na nadmerný rybolov, od oceánov po jazerá, rieky, mokrade a rybníky. Ryby sa môžu stať vzácnejšími v dôsledku nadmerného rybolovu, znížiť úroveň biomasy a biologický rast sa môže tiež spomaliť alebo zastaviť.

Vzhľadom na to, že pri nadmernom rybolove sú následky často dosť závažné, sú aj pokuty. Zákon o trvalo udržateľnom rybárstve z roku 1996 je pravidlo, ktoré sa snaží zakázať nadmerný rybolov. Porušenie tohto pravidla môže viesť k pokute až 100 000 USD.

Môžete byť tiež uväznení na šesť mesiacov alebo budete musieť zaplatiť pokutu a odpykať si trest odňatia slobody.

Tieto tresty sa mimochodom vyskytujú po každom priestupku. Nestojí za to byť recidivistom, to je isté!

Je rybolov v noci lepší ako rybolov cez deň?

To znamená, že môžeme určite pochopiť, odkiaľ pochádza lákadlo na nočný rybolov. Ak viete niekde vo vašom štáte, kde je to legálne, mali by ste si naplánovať nočný rybársky výlet z týchto dôvodov.

Menej konkurencie

Vstávate za úsvitu a idete na ryby, pretože chcete poraziť všetkých ostatných rybárov, ktorí sa zhromažďujú pri vašom obľúbenom jazere alebo rybníku? Potom môže byť nočný rybolov práve tou zmenou v rutine, ktorú potrebujete.

V noci už väčšina rybárov zvesila čiapky a odišla do dôchodku. To neznamená, že jazero alebo oceán budú úplne prázdne. Iní rybári, ako ste vy, budú chcieť zistiť, či je nočný rybolov všetko, čo sa dá.

To znamená, že v porovnaní s dennými hodinami zdieľate vody s oveľa menším počtom rybárov. To znamená viac rýb pre všetkých!

Viac aktivity rýb

Keď už hovoríme o rybách, mnohí rybári sa zhodujú, že ryby sú v noci dosť aktívne. Dôvody, prečo spustiť gamut.

Čítať  Fungujú snežné skútre na piesku? Všade, kde môžem jazdiť bez snehu

Niektorí rybári hovoria, že ryby sú aktívne kvôli mesačným fázam. Iní si myslia, že je to tým, že v noci je na hladine vody menej rozruchu v porovnaní s dňom, takže sa ryby cítia pohodlnejšie, keď vychádzajú.

Či tak alebo onak, ak máte zvyčajne slušné šťastie pri rybníku alebo ústí rieky cez deň, skúste to v noci. Mohli by ste byť ešte prosperujúcejší.

Oveľa pohodlnejšie

Toto je výhoda pre vás, rybára. Nočný rybolov je oveľa pohodlnejší.

Na začiatok tu nesvieti slnko, čo znamená, že sa nemôžete spáliť. Môžete sa vzdať opaľovacieho krému a nemusíte sa obávať nelichotivého farmárskeho opálenia, čo je pekné. Aby toho nebolo málo, žiadne slnko znamená menej tepla.

Chladnejšie teploty vás nenechajú potiť sa, pokiaľ nie je vlhká a dusná letná noc. Budete chcieť loviť celé hodiny, pretože podmienky sú také dobré!

Je to jedinečné

Aj keď máte radi rybolov, po chvíli sa z toho môže stať rutina. Nočným rybolovom otrasiete z tejto rutiny a znovu zapálite iskru, ktorá je vašou láskou k rybolovu.

Tipy na nočný rybolov

Aj keď ste skúsený rybár, nočný rybolov je iná zver, ako robiť to isté cez deň. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu začať na ceste k rybárskemu úspechu!

Dostaňte sa tam skoro

Navigácia na rybárskej lodi v tme môže byť obzvlášť náročná a mätúca. Mohli by ste skončiť stratení v jazere alebo rieke, ktorú celkom dobre poznáte, a v oceáne je zlé nasmerovanie nebezpečné.

Naplánujte si príchod ešte pred západom slnka, aby ste sa mohli ľahko dostať na svoje obľúbené rybárske miesto.

Nasledujte Mesiac

Potvrdzujúc spojenie medzi rybami a fázami mesiaca, niektorí rybári prisahajú, že lovia podľa toho, kedy je mesiac vonku. Najlepší je spln a môžete loviť do troch dní, keď mesiac vyzerá veľký, krásny a zrelý.

Ak zmeškáte fázu splnu, štvrťmesiaca je ďalším vhodným obdobím nočného rybolovu, na ktoré si môžete naplánovať!

Použite niektoré umelé návnady

Živá návnada je užitočná pri nočnom rybolove, ale nie vtedy, ak je teplota vody príliš nízka. Hlasná umelá návnada, ktorá visí bližšie k hladine vody, by mohla vytiahnuť basy, zatiaľ čo návnada s prívlačou vysadená v blízkosti kopy kríkov alebo skalnatého brehu môže tiež priviesť basy k plavbe.

Prineste Svetlo

Nerád by ste cítili ťah na vlasci a nevideli by ste, či je to ryba alebo zhluk morských rias. Potrebujete zdroj svetla a odporúčame vám čelovku. Môžete osvetliť cestu celé hodiny a mať voľné ruky!

To znamená, že dávajte pozor, aby ste nenaklonili lebku tak, aby svetlo čelovky dopadalo na vodu. Zdroje svetla, najmä v inak tmavej noci, by mohli ryby vystrašiť.

Záverečné myšlienky

V celej lepšej časti krajiny je nočný rybolov legálnou činnosťou. Vždy vám odporúčame, aby ste si pred odchodom trikrát skontrolovali pravidlá pre vaše blízke jazero, oceán alebo rieku. Ak tak neurobíte, môžu vám byť udelené vysoké pokuty a môže byť aj väzenie!