Je Kokanee dobré na jedenie?

Pri rybolove je dôležité vedieť, či si úlovok nechať. Niektoré ryby sú zábavné na chytanie, ale nie také dobré na jedenie! Po tom, čo som Kokanee sám ochutnal, mám informácie, ktoré potrebujete.

Je teda Kokanee dobré na jedenie? Kokanee je skutočne dobrá ryba na jedenie. Kokanee je druh lososa a možno ho použiť v akomkoľvek recepte s lososom. Má ľahkú, jemnú chuť a môže sa podávať v jedlách zo surových rýb (ako je sushi) alebo varené a ochutené.

Existuje niekoľko tipov a trikov, ako jesť Kokanee, najmä pokiaľ ide o ich chytanie a varenie.

Čo by ste mali vedieť pri love kokanej na jedenie

Ak hľadáte pevné jedlo, váš zdravý rozum zvyčajne spôsobí, že si necháte len veľké ryby, ktoré ulovíte. Malé rybky treba vždy vrátiť do vody. S Kokanee je to ešte dôležitejšie. Kokanee má dosť veľké kosti, takže ak chytíte nejakú, ktorá je na hranici, vždy choďte na tie ryby, ktoré sú väčšie. Získate tak viac mäsa na jeden úlovok a uľahčíte jeho vykosťovanie.

Kokanee (tiež známy ako „kokes“ od niektorých rybárov) majú vo všeobecnosti rovnakú ružovú farbu, akú má losos kráľovský, ale môžu mať aj veľké farebné variácie. Ľudia majú tendenciu páčiť sa Kokanee sýta červená.

Čím je vaše Kokanee červenšie, tým viac jedol. To zvyčajne znamená, že ryby sú zdravšie. Ak však u Kokanee chytáte len svetlejšie odtiene, netrápte sa tým. Chuť zostane približne rovnaká.

Chytanie Kokaneeho

Každý rybár má svoje triky a ja nie som iný. Rád používam jednoduchú návnadu, ktorá je okázalá. To je všetko. Kokanee nehryzie z hladu, ale z agresie. Nahnevajú sa na rôzne ryby na svojom území a zaútočia na všetko, čo sa pohne.

Ak dokážete prinútiť svoju návnadu, aby spôsobila vo vode dostatok rozruchu, často to privedie Kokanee zo zášti. Kokanee je veľa zábavy, ktorú môžete chytiť, pretože s vami bojujú. Umožnia vášmu pólu zabrať.

  Ako vyrezať dieru v ľade na rybolov na ľade (Rýchla odpoveď s obrázkami)

Rozdiel medzi lososom Sockeye a lososom Kokanee

Normálne sú lososy anadrómne, čo znamená, že sa pohybujú tam a späť medzi slanou a sladkou vodou. Losos sa zvyčajne dostáva do sladkej vody len vtedy, keď je čas na trenie. Toto je miesto, kde máme tie obrázky medveďov chytajúcich lososa do čeľustí po tom, čo sa pokúšajú vyskočiť do riek.

Losos Kokanee je špeciálny, pretože ide o lososy, ktoré sú úplne vnútrozemské. Netrávia nič zo svojho života v oceánoch alebo slanej vode.

V USA existuje veľa prosperujúcich populácií lososa Kokanee kvôli distribúcii oddelenia rýb a zveri. Čoraz viac ľudí chytí Kokanee kvôli tomu, ako skvele chutí.

Príprava Kokanee

Varenie rýb môže byť ťažké, ale Kokanee zvyčajne veľmi zhovievavé, pretože nemajú takú typickú silnú „rybiacu“ chuť.

Úprimne povedané, môžete použiť Kokanee pre akýkoľvek recept, ktorý vyžaduje lososa, pretože obe sú rovnakým druhom rýb.

Vždy som fanúšikom filetovania vašich rýb, pretože je to jednoduché. Je tiež veľmi jednoduché zmraziť filé na neskôr, ak ste mali skutočne úspešný ťah Kokanee.

Kokanee majú dosť veľké kosti, takže sa dajú ľahko vypitvať a vykostiť. Majú však nejaké drsné zuby, na ktoré si musíte dávať pozor.

Varenie Kokanee na ohni

Ak ste na jazere a chcete si uvariť prvý úlovok dňa, môžete si uvariť Kokanee pri krbe.

Je celkom jednoduchý. Všetko, čo potrebujete, je alobal, veľa masla, veľa citrónového korenia (alebo akékoľvek vaše obľúbené korenie), niekoľko tyčiniek alebo nejaký kovový rošt a veľké kokané. Mať plátky citróna je tiež dobré, ale nie nevyhnutné.

Prvým krokom je úplné vypitvanie alebo filetovanie rýb. Niektorí ľudia nechávajú na tento krok kožu, ale to musíte urobiť iba vtedy, ak kladiete ryby priamo na uhlíky. Mám rád svoje ryby úplne bez kostí a kože, takže alobal je to, čo ich chráni počas pečenia.

  Ako dlho vydrží strecha RV? (Tabuľka rôznych štýlov striech)

Vezmite si pripravené Kokanee a rozotrite a pár lyžice masla na toho zlého chlapca. Uistite sa, že je dôkladne zakrytý, aby sa nepripálil.

Doprajte svojim rybám pekný kabátik. Viac je podľa mňa lepšie, v závislosti od toho, koľko soli je vo vašom korení.

Vezmite si plátky citróna a dokončite majstrovské dielo trochou šťavy.

Zabaľte svoje jedlo do burrito z alobalu spolu s plátkami citróna. Vždy odporúčam zabaliť dvakrát, aby ste celú tú maslovú dobrotu nestratili pre plamene.

Ak sa chcete vzdať masla a dať si zdravšiu rybiu múčku, jednoducho rybu uvarte dlhšie čas nad ohňom s nižšou teplotou.

Nechajte rybu pár minút nad ohňom a môžete ísť. Vychutnajte si svoju rybu, kým sa pokúsite chytiť ďalšiu.

Štýl jaskynného muža

Ak ste v kefke, ale naozaj chcete kopať do svojich rýb, stále môžete. Začnite tým, že si zapálite oheň, aby ste v čase, keď skončíte s rybolovom, mali nejaké pekné uhlie.

Keď chytíte jedlo, pripravte ho vypitvaním, ale nechajte kosti a kožu. Nasaďte ho na palicu a položte rybu priamo na uhlíky. Koža ochráni mäso a vašu rybu naozaj pekne prepečie. Nechajte ho tam niekoľko minút a zakopte sa do neho v štýle jaskynného muža

Môj obľúbený spôsob varenia lososa akejkoľvek odrody

Som zamilovaný do fish and chips. Mám obrovskú fritézu, ktorú často používam, a niektoré skvelé hranolky sú skvelým doplnkom každého jedla.

Ak plánujete vyprážať a vyprážať svoje ryby, odporúčam vám vziať si filé a zoškrabať všetok tuk, ktorý na rybe máte.

Pripravte si obľúbené cesto na vyprážanie. Môj obľúbený spôsob je len zmes na palacinky s mliekom namiesto vody. Nechávam to pekne husté, aby som mal na rybe hrubú vrstvu vyprážanej dobroty.

  Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Texase

Teraz je čas na to jemne utrite ryby v cestíčku. Skúste namiesto namáčania použiť štetec, inak by sa vám ryba mohla v oleji rozpadnúť a to je neporiadok, s ktorým sa nechcete zaoberať.

Nechajte svoje chutné kúsky lososa v oleji, kým nebudete mať krásnu zlatohnedú farbu.

Podávajte ryby s množstvom citrónovej šťavy a citrónového korenia, ak máte radi.

Keď robíte hranolky, považujem za dobré ich nakrájať na hrubšiu stranu a získať extra chrumkavé na tom istom oleji, na ktorom ste varili svoju rybu. Vychutnajte si svoje mastné jedlo z ťažko vyhraného Kokanee

Pečenie pre ozdobného rybára

Ak chcete upiecť svoje Kokanee, uistite sa a získajte čisté filé, na ktorom nezostali žiadne kosti ani koža. Vezmite trochu citrónového korenia alebo inej omáčky, ktorú chcete, a položte ich na a lemované panvica pokrytá omáčkou. Niektorí ľudia dokonca položia na filé pred vložením do rúry trochu citróna nakrájaného na tenké plátky.

Dôvod, prečo sa citrusy používajú vo všetkých týchto receptoch, je spôsobený tým, ako veľmi ruší rybiu príchuť. Pečieme pri 450 stupňoch asi 15 minút v závislosti od hrúbky ryby.

Tento recept je skvelý, ak máte ľudí, ktorí majú radi ryby, ale ešte nikdy ste Kokanee neskúšali. Naozaj zvýrazní chuť.

Podávajte túto pečenú rybu so zeleninou a môžete ísť.

Súvisiace otázky

Kde môžem chytiť Kokanee? Väčšina Kokanee je umiestnená v jazerách vládou, takže je dôležité urobiť prieskum, aké jazerá boli naplnené rybami.

Aký veľký je losos Kokanee? Priemerný Kokanee váži od dvoch do piatich kíl. Najväčšie zaznamenané Kokanee vážilo 9 libier.

Ako vyzerá Kokanee? Počas obdobia trenia samec Kokanee otočiť tmavočervené so zelenými hlavami, ale normálne sú jednoduché sivohnedé. Kokanee má vždy pôsobivú sadu zubov.