Idaho Paramotor Training: Cena, dostupní tréneri a miesta

Vitajte v dokonalom zdroji informácií o paramotoroch! Ak to čítate, znamená to, že máte pravdepodobne záujem urobiť veľký skok do neba a naučiť sa pre seba paramotor. Je to veľmi vzrušujúca vec, ktorú treba zvážiť, a úprimne som pre vás napumpovaný.

Aké kurzy paramotorového výcviku sú teda k dispozícii v Idahu? Idaho v skutočnosti nemá žiadne paramotorové letecké školy, ktoré by vás mohli trénovať. Zatiaľ čo Idaho má niekoľko obchodov a klubov s paramotormi, ich tréning prebieha mimo štátu, zvyčajne v Oregone alebo Kalifornii.

Dnes vám pomôžem poukázať na tie najlepšie miesta, kde môžete získať paramotorický tréning pre seba. Len vedzte, že pravdepodobne budete musieť opustiť štát, aby ste sa tam dostali!

Bozeman, Montana: Bozeman Paragliding

Toto je škola, ktorá sa nachádza v krásnych horách Montany. Výcviku pilotov paramotorov sa venujú od roku 2002, kedy boli založené o paramotorista Andy Macrae.

Macrae je zanietený paramotorista, ktorý sa zúčastňuje rôznych paramotoristických súťaží po celom svete. Zdá sa tiež, že obzvlášť miluje krosové lietanie, pretože od roku 2005 je držiteľom rekordu na vzdialenosť v Montane.

Škola sa nachádza v Bozeman, Montana, čo je asi dve alebo tri hodiny od väčšiny juhovýchodného Idaha.

Na Bozeman Paragliding získate výcvik v rôznych technikách. Pokrývajú všetky základné veci, ktoré by ste očakávali, ako sú krídla, skladovanie, vzlety a pristátia a všeobecné znalosti o bezpečnom lietaní.

Prechádzajú tiež mnohými dobrými technikami, ako využiť termiku, ako lietať cross country a ako lietať cez hory. Tu v Idahu sú také veci dôležité doa to je ten druh vecí, ktoré možno nie vždy dostanete so školou vo veľkom meste.

Ich ceny sú veľmi transparentné a priamočiare. Vaša úvodná lekcia stojí 200 dolárov a trvá približne tri hodiny. V ňom sa naučíte základy práce s krídlom a možno sa začnete aj odlepovať od zeme.

  Aká je najlepšia veľkosť karavanu pre kempingy v národnom parku?

Je to skvelý spôsob, ako zistiť, či je paramotoring niečo, do čoho sa určite chcete dostať. Ak sa rozhodnete kladne, potom vás celé certifikačné školenie bude stáť 1 600 dolárov.

Jedna vec, ktorú si chcete všimnúť, je, že 200 dolárov, ktoré ste dostali na vašu prvú lekciu, sa tiež započítajú do ceny tohto úplného školenia. Okrem toho, ak so sebou privediete priateľa, aby absolvoval školenie, získate navyše zľavu 200 dolárov.

Keď si kúpite tréning od Bozeman Paragliding, budete vždy vítaní, aby ste si zacvičili na ich kopci, porozprávali sa s ich skúsenými inštruktormi a získali lepší prehľad o športe paragliding.

Ak sa chcete dostať do kontaktu s Bozeman Paragliding a zistiť, ktoré lekcie sú pre vás vhodné, môžete sa pozrieť na ich webovú stránku tu.

South Jordan, Utah: Utah Powered Paragliding

Utah Powered Paragliding vyučuje motorový paragliding v Point of the Mountain, čo je (neprekvapivo) bod na horách, ktoré obklopujú Salt Lake City.

Point of the Mountain je miesto, kde vždy fúka vietor, a ak ho niekedy prejdete po diaľnici, určite uvidíte ľudí paragliding a paramotoring hore-dole, využívajúc termiku a vánok, aby zostali vo výške takmer na neurčito.

Utah Powered Paragliding je hrdý na to, že môže učiť študentov v tak jedinečnej a zaujímavej mikroklíme.

Existuje niekoľko dobrých miest na lietanie, ktoré sú od seba vzdialené niekoľko minút a zvyčajne majú všetky odlišné podmienky. Ak jedna stránka nie je dobrá, prenesú vás na inú!

Toto je ďalšia skvelá voľba, ak žijete v južnej časti štátu. Hodinu a pol od hraníc je to stále dosť blízko k Idahu.

Utah Powered Paragliding preberie všetko, čo potrebujete vedieť o lietaní s paramotorom, od toho, ako čítať počasie a mikroklímu, až po to, ako zložiť a uskladniť krídlo a primiešať olej do benzínu.

  Sú legíny vhodné na beh

Dokonca vás na prvý sólo let vytiahnu navijakom tak, aby ste boli pri zemi a v kontrolovanom nastavení a zároveň zvládli základy letu.

Náklady na tréning v Utah Powered Paragliding vás vyjdú na 1 500 USD. Ak si od nich kúpite svoje vybavenie, náklady sa znížia a vyškolia vás len za 1 000 dolárov. Pre viac informácií o tejto spoločnosti a jej službách navštívte ich webovú stránku tu.

Pacific City, Oregon: Team Fly Halo

Toto je o niečo ďalej, ale nepochybne je to krásne miesto, kde sa môžete dostať bokom! Team Fly Halo na pobreží Oregonu učí študentov paramotorizmu techniky lietania.

Vezmú vás pod svoje krídla s veľmi personalizovanými inštrukciami od svojich informovaných a vášnivých inštruktorov.

Títo inštruktori veľmi úzko spolupracujú so študentmi. Existujú 3 inštruktori, ktorí pracujú s limitom veľkosti triedy 6. To je jeden inštruktor na dvoch študentov! Robí sa to preto, aby každý študent dostal čo najviac po jednom.

Títo inštruktori však nie vždy učia. Majú vyučovanie len v určité dni. Ich umiestnenie sa tiež niekedy líši. Cez zimu absolvujú niekoľko stretnutí v Kalifornii a v lete nájdete tie v Oregone.

Rozpis nadchádzajúcich tréningov si môžete pozrieť na nich webovej stránky. Najbližšie termíny školení sú uvedené na ľavej strane stránky.

V cene školenia je zahrnuté ubytovanie, doprava a prenájom výstroja. Ak plánujete letieť na tréning, vyzdvihnú vás dokonca na letisku v Portlande.

Tréning s Team Fly Halo je drahší a bude vás stáť 2 500 dolárov za celoživotný tréning.

To znamená, že sa vždy radi vrátite k ďalším lekciám, kde získate viac tréningov, postrehov a perspektívy paramotorového lietania (nebudú sa však vzťahovať na vaše ubytovanie, dopravu ani prenájom výstroja pri ďalších návštevách).

Celkovo možno povedať, že pravdepodobne neexistuje chladnejšie miesto na učenie sa lietať s paramotorom ako na pobreží Oregonu, v oceánskom vánku a s niektorými z najlepších inštruktorov v okolí.

  Môžem chytiť rybu s párkom v rožku ako návnadou?

Choď si ich!

Gratulujeme k vašej túžbe naučiť sa lietať! Si naozaj šikovný, že najprv hľadáš tréning. Dobrý tréning je neoceniteľný a môže vám veľmi dobre zachrániť život.

S dobrým tréningom je paramotorizmus jedným z najbezpečnejších spôsobov lietania. Aj keď si váš priateľ môže byť istý, že je najlepším paramotorovým pilotom na svete, je skutočne lepšie ísť s ľuďmi, ktorí sú odborníkmi na šport a učenie.

Skúsenosti a znalosti, ktoré vám tréning prinesie, neoľutujete. Ďakujeme za prečítanie a prajeme veľa šťastia pri hľadaní pilotnej školy!

Súvisiace otázky:

Sú inštruktori paramotorov certifikovaní? Tam nie sú akékoľvek predpisy o tom, kto môže byť pilotom paramotorov. V kvalite škôl je teda pomerne veľa premenných. Urobte si dobrý prieskum a choďte do renomovanej školy a zvážte, či by ste nešli do takej, ktorá bola certifikovaná asociáciou pilotov.

Mám si kúpiť vybavenie pred tréningom? Nekupujte si paramotorové vybavenie pred tréningom. Vaše paramotorové vybavenie je veľký výdavok a je to také, ktoré chcete mať správne. Najprv si urobte nejaké školenie, aby vám mohli pomôcť správne určiť veľkosť, získať dobré odporúčania a naučiť sa najprv vaše osobné preferencie.