Fungujú rybárske bobbery pre pstruhy?

Pstruh bol vždy vaším obľúbeným druhom rýb na lov. Pri priemernej dĺžke asi 16 palcov sú pstruhy vhodné na sýtu večeru alebo aspoň na hodnotné fotografovanie. Pomôže vám pridanie bobberov do vášho rybárskeho arzenálu pri chytaní pstruhov?

Bobbery môžu byť účinným prostriedkom na lov pstruhov, ideálne v zime a skoro na jar, keď sa pstruhy kŕmiace dnom zdržujú vo väčších hĺbkach. Ceruzka bobbers a slip bobbers sú vaše najlepšie možnosti, pričom druhé odporúčané, keď chcete získať hĺbku s vaším bobberom.

Tento sprievodca lovom pstruhov na bobber bude plný skvelých informácií. Povieme si o najpreferovanejších typoch bobberov na chytanie pstruhov, bez ktorých rybári nechcú byť. Tiež budeme diskutovať o nastaveniach lovu pstruhov s bobbermi, ktoré môžete napodobniť, keď pôjdete nabudúce na ryby. Čítajte ďalej!

Môžete použiť rybárske bobbery na chytanie pstruhov?

Ak ste si prečítali náš príspevok o love bobrov na basy, možno si spomeniete, ako sme spomenuli, že niektorí rybári si bobbery ako rybársky doplnok príliš nevážia. Myslia si, že bobbery nie sú nič iné ako niečo, čo deti používajú na chytanie rýb.

Ako sme povedali v tomto článku, bobbers majú svoje klady a zápory.

Vo veľmi hlbokej vode si väčšina bobberov nedokáže udržať dostatočnú hĺbku, aby sa z nich stala životaschopná možnosť rybolovu. Pri rybolove na hladine alebo niekoľko metrov pod hladinou je však bobber overiteľným rybárskym doplnkom, ktorý treba zvážiť.

Najmä v zime, ak ešte stále chytáte ryby, budete chcieť vytiahnuť svoje najlepšie bobbery a ísť na lov pstruhov. Počas ochladenia a krátko po ňom sa pstruhy zdržujú asi 10 stôp pod hladinou.

Postupne sa prehlbujú s postupom ročných období. V polovici jari sa ryby zdržiavajú v hĺbke 35 až 45 stôp. Potom, keď jar ustúpi letu, pstruhy sa dostanú ešte hlbšie, kdekoľvek od 50 do 65 stôp.

Z tohto dôvodu by sme bobber lov pstruhov neodporúčali neskôr ako v polovici jari. Možno budete mať problém dostať sa s bobberom dostatočne hlboko, aby ste našli nejakého aktívne hryzúceho pstruha.

Použitie živej návnady s vaším bobberom je výnimočný nápad. Pstruh sa živí červami, pijavicami, kôrovcami a malými rybami, ako sú mieňovité, takže ktorákoľvek z nich je možnosťou. Umelé návnady, ak viete dostatočne presne napodobniť živú návnadu, sú tiež použiteľné, ale skôr odporúčame živú návnadu.

Ktoré rybárske bobbery sú najlepšie na pstruhy?

Bobbers všetky v podstate slúžia na rovnakú funkciu, ale nie sú zameniteľné. Ak by boli, potom by neexistovalo toľko jedinečných druhov. Aby ste mali väčšiu šancu chytiť akéhokoľvek pstruha pomocou bobberov, mali by ste použiť nasledujúce typy.

Ceruzka Bobber

Ceruzka bobbers sú ešte tenšie ako cigar bobbers, aka stick bobbers.

Vďaka tomu patrí tužkový bobber medzi najcitlivejšie bobbery, ktoré môžete pridať do svojho vlasca. To môže byť prospešné, najmä ak chcete vycítiť, či práve uhryznete.

Čítať  11 perfektných miest na sánkovanie v blízkosti Baltimoru

Okrem pstruhov je ceruzkový bobber tiež životaschopným výberom, ak sa snažíte uloviť boleňa, lykožrúta, ostrieža a crappies. Jeden koniec bobbera by ste použili na pripevnenie prípravku, časticovej návnady, hrotu, pijavice, voskového červa alebo malej mienky.

Ceruzkové bobbery sú obzvlášť zbehlé v studených vodách a čím plytšia je vodná plocha, tým lepšie.

Indikátor štrajku

Dobre, takže indikátor úderu technicky nie je bobber, ale používate ho takmer rovnakým spôsobom ako bobber, preto sme si mysleli, že ho sem zahrnieme.

Indikátory úderov plávajú vo vode. Po napojení na náväzec vycítite, keď vám ryba ako pstruh ťahá za vlasec aj veľmi nenápadne. Povedali by sme, že indikátor úderu je citlivejší ako tužkový bobber.

Použitie muchy s indikátorom zásahu je nevyhnutné. Pstruh často priletí k muche, vloží si ju do úst, vypľuje a potom to niekoľkokrát zopakuje. Potom, ak cítia, že je to bezpečné, skúsia muchu skonzumovať.

To je veľa štipľavých momentov, ktoré by ste si pri inom type bobbera ani nevšimli. Indikátor štrajku vám dá vedieť, kedy dôjde k záberu, aby ste maximalizovali svoje šance na ulovenie pstruhov.

Slip Bobber

Môžete tiež použiť slip bobber ako súčasť vašej zostavy na lov pstruhov.

Slip bobber je nutnosťou, ak chcete loviť hlbšie vo vode, napríklad neskôr na jar, keď pstruhy začnú klesať hlbšie pod hladinu.

Slip bobbers, tiež známy ako slide bobbers, sa môžu pohybovať alebo posúvať pozdĺž vašej rybárskej línie. Ak bobber skĺzne dolu k vašej návnade, potom sa tam zastaví na tomto konci vlasca.

Na opačnom konci šnúry zarážka bobber zabraňuje okamžitému skĺznutiu sklzu.

Bobber stops, o ktorých sme hovorili v našom článku o bobber love na basy, je doplnok, ktorý si priviažete na vlasec, aby ste doslova zabránili bobberovi ísť na neplánované miesta.

Zarážka bobber môže byť vyrobená z plastu, gumy alebo šnúrky a môže obsahovať guľôčky alebo uzly, ktoré zabránia pohybu bobbera.

Niektorí rybári mali úspech so sklzovými bobbermi v hĺbkach vody až 40 stôp. V lete to nebude dosť hlboké na lov pstruhov, ale skoro až v polovici jari a v niektorých prípadoch dokonca neskoro na jar by takáto hĺbka mala stačiť.

Aké druhy pstruhov môžete chytiť s rybárskym bobberom?

Svet pstruhov je obrovský, s mnohými druhmi, ktoré môžete chytiť pomocou bobberov, ak viete, kde ryby nájsť, a zacielite ich skôr, než budú príliš hlboko vo vode. Tu je prehľad.

Jazerný pstruh

Prvým druhom pstruha, na ktorý treba dávať pozor pri love bobberom, je jazerný pstruh. Tento severoamerický druh pstruha je známy ako pstruh sivý, togue, touladi, sivoň jazerný, namaycush a mackinaw.

Jazerná ryba, ktorá je jedlá a obľúbená ako druh zveri, jazerný pstruh má hnedastú farbu so svetlejšími škvrnami po celom tele.

Čítať  Aký je rozdiel medzi prívlačou a baitcastingovou tyčou?

V celej Severnej Amerike môžete tento druh pstruha sledovať iba v obmedzených oblastiach vrátane severovýchodných častí Severnej Ameriky, ako aj Aljašky a Kanady.

Väčšina jazerných pstruhov má dĺžku 24 až 36 palcov, pričom rekordmani dosahujú veľkosti 50+ palcov a vážia viac ako 70 libier!

Pstruh potočný

V rodine Salmonidae je pstruh potočný, ktorý je bežný v Kanade, Spojených štátoch a častiach východnej Severnej Ameriky. V závislosti od toho, kde ho nájdete, sa tento druh ryby nazýva pstruh bahenný, pstruh obyčajný, pstruh obyčajný, sivoň potočný alebo pstruh škvrnitý.

Deväť štátov v USA pomenovalo pstruha potočného ako svoju oficiálnu štátnu rybu. Medzi štáty patria Západná Virgínia, Virgínia, Vermont, Pensylvánia, Severná Karolína, New York, New Jersey, New Hampshire a Michigan.

V kanadskom Novom Škótsku je pstruh potočný provinčnou rybou.

Pstruh potočný je hnedý a mramorovaný, čo sa odborne nazýva vermikulácia. Chrbát a boky sú výrazne ľahšie ako zvyšok tela.

Pstruh hrdlorezový

Pstruh obyčajný, ktorý uprednostňuje nízke teploty prítokov v častiach Severnej Ameriky, je ďalšou rybou, ktorú by ste mohli navinúť s bobberom na vlasci. Hľadajte tento druh vo Veľkej kotline, Skalistých horách a Tichom oceáne.

Rybári milujú pstruha hrdlého, pretože je to obľúbená lovecká ryba. Hrdlička preferuje plytšie vody s veľkým okysličením a štrkové podlahy.

Keďže žijú v plytkých moriach, máte oveľa väčšiu šancu uloviť pstruhy hrdzavé ako druhy pstruhov, ktoré sa živia pri dne.

Zlatý pstruh

Ak niekedy dúfate, že použijete bobber na lov zlatých pstruhov, musíte byť rodák z Kalifornie. Druh rýb známy predovšetkým ako Brigit je exkluzívny pre Cali.

Pstruh zlatý nie je pomenovaný preto, že Kalifornia je Zlatý štát, ale kvôli prítoku Golden Trout Creek, ktorý je prirodzeným domovom tohto druhu rýb.

Napriek názvu má pstruh zlatý na svojich bočných líniách červené pásy, ako aj tmavšie sfarbené oválne škvrny, ktoré sa označujú ako parr značky. Ryba je menšia ako iné druhy pstruhov, pretože zlatý pstruh dosahuje veľkosti šesť až 12 palcov na dĺžku.

Býčí pstruh

Môžete použiť bobber, aby ste nazbierali viac pstruhov vo svojom tackleboxe. Pstruh je sladkovodná ryba, ktorá sa nachádza v severozápadných častiach Severnej Ameriky.

Predtým, ako ich začnete loviť, overte si to vo svojich miestnych parkoch a združeniach na ochranu prírody, pretože pstruhy býčie sú v mnohých častiach krajiny považované za ohrozené alebo zraniteľné.

Ak máte povolenie na rybolov, zamierte k rieke Jarbidge v severnej Nevade, západnej Montane, Idahu, Oregone, Washingtone, Britskej Kolumbii a Alberte, kanadskej kontinentálnej priepasti.

Väčší pstruh má dĺžku až 41 palcov a váži viac ako 30 libier, ale sú to výnimočné ryby a nie sú normou.

Zostavy na lov pstruhov s bobbermi

Aby sme vás pripravili na cestu k úspechu, v tejto sekcii zdieľame dve nastavenia na lov pstruhov, ktoré obe používajú bobbery. Vyskúšajte oboje a uvidíte, v čom sa krútite!

Čítať  Ako správne skladovať kajak

Rybárska súprava Bobber s otočnými hlavňami, monofilom a háčikmi s krátkou stopkou

Toto prvé nastavenie na lov pstruhov na bobber vyžaduje otočnú otočnú hlaveň (alebo niekoľko), súpravu závažia s deleným záberom, monofilný vlasec, zarážku na bobber, posuvný bobber a háčik s krátkou stopkou.

Najprv by ste si mali vybrať požadovanú hĺbku ponorenia rybárskej súpravy. Majte na pamäti ročné obdobie, v ktorom lovíte, a druhy pstruhov, ktoré sa nachádzajú v miestnej vodnej ploche, aby ste pomohli pri tomto rozhodovaní.

Pridajte zarážku bobber do odporúčanej hĺbky, aby váš bobber nemohol ísť hlbšie do vody.

Potom prevlečte svoj monofilový vlasec cez klzný bobber. Odstrihnite prebytočnú rybársku šnúru, aby bola šnúra o šesť palcov viac, keď bobber narazí na zarážku bobber.

Pomocou tohto konca vlasca zaistite otáčanie hlavne k vlascu. Potom odmerajte stopu od miesta, kde je koniec rybárskeho vlasca. Toto je miesto, kde chcete uviazať závažie s rozdelenou ranou.

Pomocou klinového uzla pripevnite rybársky háčik s krátkou stopkou. Zahrňte aj svoju živú návnadu alebo umelú návnadu, pričom živá návnada je pre tento náväzec lepšou voľbou.

Náväzec na návnady na návnady s delenými brokmi, fluorokarbónom a háčikmi na návnadu

Tu je ďalší náväzec, ktorý môžete použiť pri love pstruhov na bobber. Opäť budete potrebovať delené závažia, bobber stopper, fluorokarbónový rybársky vlasec s hmotnosťou 6 až 12 libier (monofilový vlasec funguje v štipke), plastový rybársky korálik, stredne veľký posuvný bobber a #8 alebo #12 rybársky háčik.

Vezmite rybársky vlasec a navlečte ho cez hadičku zátky, pričom zátku nasuňte na vlasec niekoľko stôp. Zauzlite túto časť vlasca a zatiahnite za oba konce štítkov, aby bola zarážka zabezpečená.

Druhým doplnkom, ktorý navlečiete na vlasec, je plastový rybársky korálik. Potom vezmite svoj slip bobber a pripevnite ho k vlascu pomocou jeho trubice. Zasuňte závažie so závažím pod sklznicu, aby zostalo na mieste.

Teraz vezmite rybársky háčik č. 8 alebo č. 12 a priviažte ho k vlascu. Odporúčame rybársky uzol.

V závislosti od toho, ako hlboko chcete s týmto náväzcom ísť, budete musieť upraviť zarážku bobbera, kým je na šnúre. Môžete pridať aj ďalšie závažia s deleným záberom, ale nechajte ich aspoň jednu nohu od rybárskeho háku.

Záverečné myšlienky

Bobber rybolov môže byť presne to, čo potrebujete, aby ste ulovili viac pstruhov, či už ide o pstruha bezhlavého, pstruha potočného, ​​jazerného pstruha alebo iného druhu. Slip bobber prinesie najlepšie výsledky, najmä ak budete postupovať podľa jedného z dvoch nastavení súpravy, ktoré odporúčame vyššie.

Keď vám nabudúce jeden z vašich rybárskych kamarátov povie, že lov bobberov je len pre deti, vytiahnite náväzec a ukážte im, čo dokážete chytiť! Určite budú ohromení.