Fungujú rybárske bobbery pre basy?

Existuje nejaký druh rýb, ktorý sa viac oplatí navíjať ako basy? Mnohí by povedali, že odpoveď je definitívne nie. Aj keď niektorí rybári prisahajú, že kľúčom k chytaniu basov je odmietnutie návnady, nie ste si tak istí. Chceli by ste vyskúšať rybársky bobber, ale uhryzne vás nejaký bas?

Môžete použiť rybárske bobbery na chytanie basov, vrátane bublín, cigár, wagglerov, inline alebo slip bobberov. Mali by ste tiež použiť bobber stop a silný rybársky vlasec!

Tento sprievodca bobber rybolovom pre basy vám povie všetko, čo potrebujete vedieť. Odporučíme vám bobbery a náväzce na chytanie basov, popíšeme typ basov, ktoré hryzú bobberov, a podelíme sa o naše najlepšie tipy na lov bobberov. Čítajte ďalej!

Môžete použiť Fishing Bobbers na chytanie basov?

Pri návšteve akéhokoľvek jazera, rieky, rybníka alebo oceánu vždy odporúčame preskúmať druhy rýb, ktoré tam žijú. Odtiaľ by ste mali určiť, ktorý druh by ste chceli chytiť a aký bude váš plán útoku.

Sú bobberi najbežnejšou možnosťou na chytanie basov? Nie, samozrejme, že nie. Niektorí rybári prisahajú, že bobbery sú detským doplnkom a že skúsení rybári by nikdy nemali bobbery používať.

Iní si zachovávajú otvorenejšiu myseľ a možno ste v tom druhom tábore.

Ak chcete chytať basy pomocou bobbera, odporúčame nepridávať bobber do vašej rybárskej súpravy samostatne. Najlepšie je skombinovať bobber so živou návnadou, ako je napríklad črevo, čo je hovorový výraz pre malé živé rybky. Tiene a žiariče sú v poriadku namiesto miech.

Rybári diskutovali o tom, či použitie bobbera s umelou návnadou skutočne prinesie basy, a my by sme sa zhodli, že možno nie.

Zubáč veľkoústy je mäsožravý, preto mu chcete darovať niečo, čo povzbudí ich chúťky. Živá návnada to urobí, ale umelá návnada pravdepodobne nie.

Bobbery nie sú detským rybárskym doplnkom. Sú životaschopným prostriedkom na chytanie rýb. Rybári, ktorí bagatelizujú rybolov bobberov, nemusia pochopiť, ako to funguje, čo by mohlo vysvetľovať ich negatívne názory.

To znamená, že lov bobberov nebudeme považovať za koniec všetkého, pretože to tak nie je. Hlboký rybolov je s bobberom veľmi ťažký a niekedy nemožný.

Vzhľadom k tomu, že basy sa zvyčajne zdržiavajú nie hlbšie ako 15 stôp pod čiarou ponoru, loviť ich s bobber nastavením je veľmi uskutočniteľné.

Ktoré rybárske bobbery sú najlepšie pre basy?

S najmenej 10 druhmi rybárskych bobberov máte svoj výber pre akýkoľvek daný druh rýb, ktoré sa pokúšate namotať. Najmä pre lov basov tu sú bobbery, ktoré by sme vám odporučili mať vo svojom kufríku.

Bubble Bobbers

Bubble bobber (skúste povedať, že päťkrát rýchlo) je priesvitný, okrúhly bobber, ktorý je menší ako rugbyová lopta, ale má približne rovnaký tvar. Bobber obsahuje sériu kužeľových rúrok, ktoré vedú v strede.

Čítať  Čo potrebujem v turistickej súprave prvej pomoci?

Duté, zmyslom bublinkovej loptičky je naplniť ju vodou, aby bola na váhe. Potom je odlievanie s bublinkovým bobberom oveľa jednoduchšie ako pri použití dutého.

Keď basa príde k bubline, voda prejde trubicami a umožní, aby sa bobber naklonil pod uhlom.

Teraz je čas, keď chcete nastaviť háčik. Ak váš bobber ide pod vodu, potom ste už čakali príliš dlho.

Odporúčame živú návnadu, ako sú mienky, ako aj umelé umelohmotné návnady a dokonca aj jigy, keď sa pokúšate uloviť basy s bublinkovým bobberom.

Cigar Bobbers

Cigarový bobber je tiež označovaný ako stick bobber kvôli jeho dlhému, chudému tvaru. Zvlášť odporúčané, keď je vaša návnada na väčšej strane, cigarové bobbery sú použiteľné s umelými návnadami aj so živou návnadou.

Väčšie basy budú pravdepodobne vhodné pre cigarové bobbery ako menšie, takže plánujte podľa toho. Cigarový bobber tiež funguje najlepšie, keď je voda tichá a pokojná.

To znamená, že ak lovíte vodnú plochu s vlnami (tj mierny prúd, nie až tak oceán) alebo počas veterného dňa, cigarový bobber je stále životaschopnou možnosťou.

Waggler Bobbers

Ak stále porovnávate svoje možnosti bobberov na lov basov, waggler je ďalší dobrý.

Je to dole pripevnený bobber, ktorý nahodíte na vlasec a prút namiesto palice. Waggler bol dlho obľúbeným rybárskym bobberom medzi rybármi, ale dnes to už neplatí.

To znamená, že waggler je stále užitočný. V spodnej časti je baňatejší, takže tam waggler zostane nadnášaný a nepodlieha veľkému odporu vetra.

Vodotesnosť wagglera je tiež nižšia, takže keď sa basa zahryzne do vašej návnady, je menej pravdepodobné, že ju zhodí.

Pomocou vonkajšieho otvoru na spodnej špičke wagglera prevlečte vlasec. Budete mať menší uhol vlasca, takže sa budete cítiť bližšie k rybe!

Inline Bobbers

Inline bobber pripomína cigarový bobber, ale má v strede dieru. To vám umožní vytvoriť ostrejší uhol medzi vami a rybou.

Možno budete mať problémy s nasadením háčika, kým si nezvyknete na to, ako tento bobber funguje, ale prax robí majstra!

Pri použití inline bobberu odporúčame vynechať dlhé sady háčikov. Čím bližšie je vám basa pri rybolove, tým je tento bobber úspešnejší.

Slip Bobbers

To, čo je pravdepodobne najpoužívanejší bobber na lov basov, sme si nechali na koniec, slip bobber.

Tento bobber sa kĺže po vašej rybárskej šnúre, preto názov slip bobber. Mechanika kĺzania umožňuje bobberovi dosiahnuť väčšiu hĺbku ako váš priemerný bobber.

Slip bobbers majú centrálny kanálik, cez ktorý prevlečiete vlasec. Pri nahodení však bude váš háčik bližšie ku koncu vlasca. Jednoduchosť nahadzovania je jednou z hlavných výhod slip bobber pre lov basov.

Čítať  Perfektné miesta na sánkovanie v blízkosti Nashvillu

Hneď ako sklz bobber pristane na vode, šnúra prejde stredovým kanálom bobbera pomocou sprievodného závažia. Zarážka bobber sa potom dostane až k bobberu, ale neprejde.

Váš náväzec by mal najskôr obsahovať sklz bobber, potom zarážku bobber a hák. Vaša váha presahuje šesť palcov. Potom môžete k háčiku pridať živú návnadu, ako sú mieňovité alebo leskločiare.

Pri použití bobber stop s slip bobber, máte na výber medzi korálkovými zarážkami a šnúrovými zarážkami.

Zarážka korálkov obsahuje sériu korálkov na slučkovom drôte. Zarážka struny má niekoľko uzlov nad sebou. Šnúrka je zvyčajne žltá alebo ružová a obsahuje nejaký plast.

Aké druhy basov môžete chytiť s rybárskym bobberom?

Teraz, keď ste sa viac zoznámili s typmi bobberov, ktoré sú vhodné na lov basov, presne aké druhy basov môžete dúfať uloviť? Akýkoľvek z bežných severoamerických druhov je na stole! Tu je prehľad.

maloústy bas

Okúň maloústy je sladkovodná ryba, ktorá je technicky vzatá.

Často pozorovaný v celej Severnej Amerike, ostriež malý je jedným z najobľúbenejších druhov rýb, ktoré rybári lovia v jazerách, riekach a prítokoch.

Hlaváč obyčajný, ktorý sa bežne vyskytuje v povodí Hudsonovho zálivu, v systéme riek Saint Lawrence-Great Lakes a v strednom a hornom povodí rieky Mississippi, sú ryby tmavej farby s čiernymi zvislými pruhmi po stranách tela.

Hoci je ostriež malý, považovaný za dosť silných plavcov, je menšia ryba, pri pokuse o ulovenie nebuďte laxní! V opačnom prípade vám basa veselo zožerie mieň z háčika a potom odpláva.

Veľkoústy zubáč

Mäsožravá zverina známa ako ostriež veľkoústy je ďalším druhom ostrieža. Tento pochádza zo severného Mexika, juhovýchodnej Kanady a strednej a východnej časti Spojených štátov. Ide o mená ako floridský bas, tolstolobik a širokoústy.

Ako sladkovodná štátna ryba Alabamy a Floridy a štátna ryba Mississippi a Gruzínska je ostriež veľkoústy veľmi populárny.

Priemerná dĺžka tejto ryby je mimoriadnych 15,7 palca. Rekordný veľkohubý basgitarista dosiahol 29,5 palca a 25 libier!

Bodkovaný bas

Tretím druhom basta, ktorý môžete pomocou bobbera chytiť, je ostriež škvrnitý, severoamerický druh rýb, ktorý uprednostňuje sladké vody. Ako už názov napovedá, škvrnitý bas skutočne má pod bočnou čiarou škvrny.

Najpravdepodobnejšie oblasti v Severnej Amerike, kde možno nájsť škvrnitého ostrieža, sú floridský pás, centrálny Texas, štáty Perzského zálivu a povodie rieky Mississippi. Ryby môžu dosiahnuť veľkosti 25 palcov na dĺžku a 11 libier, takže to v žiadnom prípade nie je malá ryba.

Neskúsení rybári si môžu pomýliť veľkoústeho a škvrnitého basta, čo je spravodlivé vzhľadom na to, že majú približne rovnakú veľkosť. Často sa tiež mýlia s ostrouhákom, ale tieto dve ryby nie sú také identické.

Float and Fly Bass-fishing Bobber Technika

Pri rybolove je dôležitá správna technika. To platí pre bobber fishing, rovnako ako pre akýkoľvek iný druh rybárskeho štýlu. Preto sme túto sekciu chceli venovať veľmi známej technike lovu bobberov na basy, plavák a mušku.

Čítať  8 miest na Zipline v severnej Kalifornii

Ak nie ste oboznámení, plavák a muška sa odporúča robiť v zime, najmä na začiatku sezóny. Vtedy je teplota vody taká nízka, že basy sú prakticky neaktívne. Ich metabolizmus sa spomalil, aby pomohli rybám šetriť energiu.

Plaváková časť plaváka a mušky je bobber, ktorý je známy aj ako plavák. Tu nemusíte používať nič zložité alebo vymyslené; postačí plastový bobber. Potrebujete aj mušku, ako na muškárenie.

Najodporúčanejšou možnosťou je prípravok na olovenú hlavu, ktorý má 1/16 alebo 1/8 unce. Prípravok by mal mať druh trblietavej syntetickej kožušiny, ktorá je známa ako remeselné vlasy. Použite štvorkilový monofilový vlasec aj na svoj rybársky prút.

Naviažte vodiacu mušku na koniec rybárskeho vlasca. Potom pripnite svoj bobber k prípravku a zdvihnite ho o 9 až 11 stôp.

Umiestnite svoju rybársku loď tak, aby bola najmenej 20 metrov od najbližšieho brehu. Ak chcete, môžete ísť až 40 yardov.

Potom môžete vyhodiť s plavákom a lietať. Mucha sa potopí, keď dopadne na vodu. Váha prípravku pošle bobber rovno nahor.

Držaním rybárskeho prútu rovnobežne s vodnou hladinou a zatrasením prútom sa muška a bobber budú pohybovať a krútiť. Ak to urobíte dostatočne rýchlo, vyzerá to, že mucha a bobber takmer plávajú.

Urobte to niekoľkokrát, potom počkajte a potom vrhnite znova. Tento pohyb presne napodobňuje umierajúcu rybu, takže aj neaktívne basy budú zvedavé. Koniec koncov, umierajúca ryba je ľahké jedlo, o ktoré sa basy nemusia snažiť a stále potrebujú jesť, aj keď sú neaktívne.

Potom to len naviniete a voilá, mali by ste mať na linke veľké basy.

Priekopníci v technike plaváka a mušky neodporúčajú zdržiavať sa na jednom mieste príliš dlho na vode, najmä ak nemáte žiadne zábery. Musíte si uvedomiť, že basy sú obzvlášť neaktívne počas začiatku zimy, takže ich vylákanie z ich úkrytov vyžaduje trochu viac úsilia ako zvyčajne.

Nestrácajte príliš veľa času na niečo, čo sa jednoducho nestane. Skúste iné miesto na jazere alebo rybníku a možno tam budete mať viac šťastia!

Záverečné myšlienky

Lov basov a bobbers idú spolu ako arašidové maslo a želé. Rybári, ktorí sú ochotní vyskúšať rôzne druhy bobberov, najmä sklz bobberov, a používajú na svojich vlascoch závažie a bobber stopper, môžu mať viac šťastia pri chytaní ostrieža maloústeho, ostrieža veľkoústeho a ostrieža škvrnitého.

Oplatí sa trénovať a prípadne si osvojiť klasickú techniku ​​float and fly, pretože využíva muchy aj bobbery na chytanie väčšieho množstva basov. Veľa štastia!