Fungujú detské rybárske prúty, ktoré sa spúšťajú dobre?

Rybárske prúty typu launcher určite vyzerajú skvele, ale fungujú? Urobil som prieskum, aby som zistil, či sú naozaj tým, za čo sa vydávajú.

Takže fungujú? Vypúšťanie alebo „raketové“ rybárske prúty zvyčajne nefungujú veľmi dobre. Takmer každá recenzia hovorí, že fungujú na 3-4 odliatky, potom sa zlomia. Navyše, mnoho detských rybárskych navijakov má tendenciu sa ľahko zlomiť alebo zamotať, a ak sa pokúsite premeniť ich na zbraň, problém to len zhorší..

Existuje niekoľko veľmi konkrétnych dôvodov, prečo je tento gadget nanič. Naučiť deti chytať ryby môže byť ťažké a existujú lepšie riešenia ako rybársky prút na spúšťanie návnady.

Prečo sú odpaľovacie tyče zlé

Aby sme pochopili, prečo sú zlé, musíme pochopiť ich zamýšľaný účel. Tieto „tyče“ sú v podstate pištoľou, ktorá vystreľuje lusk/bober s vašou návnadou, ponormi a háčikom.

Užitočné zaťaženie obsahujúce vašu návnadu je pomerne veľké a je k nemu pripevnený rybársky vlasec, ktorý je zvinutý do cievky zbrane.

Predpokladá sa, že vaše dieťa natiahne pištoľ a vystrelí malý brmbolcový/upínací mechanizmus do jazera. Akonáhle dopadne na vodu, otvorí sa a uvoľní háčik a návnadu. V tomto bode ho používate ako normálny rybársky prút s bobberom.

To je všetko v poriadku teoreticky, ale zvyčajne je to viac problémov, ako stojí za to.

Ľahko sa to zlomí

Rybárske palice ako napr Raketový rybársky prút je dobre známe, že majú problémy. Majú komplikovaný spúšťací mechanizmus, ktorý vkladáte do rúk svojho 12-ročného dieťaťa.

Mnohým ľuďom sa to stalo, že ich dieťa zlomilo počas niekoľkých prvých sadzieb. Skvelým príkladom je táto skvelá recenzia tu:

„Prosím, neplytvaj peniazmi. Čítal som recenzie, ale môj krstný naliehal na Vianoce. Ako sa uvádzalo vo VŠETKÝCH recenziách, zlomil sa asi za desať minút.“

Amazon recenzia s overeným nákupom

Amazon je plný tohto typu recenzií. Rodičia, ktorí dostali svoje dieťa k tomuto rybárskemu prútu, pretože ich dieťa oň prosilo, odchádzajú v drvivej väčšine sklamaní. Pripadá mi to zaujímavé, že strašné 61% všetkých recenzií na Amazone pre túto vec má iba 1 hviezdičku.

  Majú snežné skútre tituly?

Môžete poukázať na to, že 20 % recenzií má päť hviezdičiek a ja som si myslel, že by som sa na ne mal pozrieť. Po prečítaní niektorých päťhviezdičkových recenzií. Tieto recenzie napísali ľudia, ktorí tento produkt dávajú ako darček a väčšina z nich produkt ani nevybrala z obalu.

Chyba používateľa dielov a lacná výroba dielov

Niekedy je lákavé kúpiť si skratky a zábavné triky, pokiaľ ide o rybolov. Ale produkty ako tento nie sú zvyčajne postavené tak, aby vydržali. Existuje niekoľko vecí, ktoré používatelia pravdepodobne robia, aby prispeli k ich poruche, ale tiež jednoducho nie sú skonštruované na náročné použitie.

Napríklad spúšťacie prúty vyžadujú špeciálny kus, ktorý je súčasťou vlasca, ktorý je vo vode. Každý, kto šiel na ryby, bude vedieť, že strata bobberov je veľmi bežný jav a odpaľovacie rybárske prúty nie sú iné.

Chcel by som upozorniť na jednu veľkú konštrukčnú chybu týchto prútov. Pozrite sa na obrázok Raketový rybársky prút. Od bežnej udice sa líši tým, že to vôbec nie je udica. Rybárske prúty sú navrhnuté tak, aby ťahali za vlasec čo najšetrnejším spôsobom.

Robia to tak, že sa ohýbajú a držia vo viacerých bodoch. Po nastrelení vašej nástrahy sa vystreľovací prút premení na navijak na palici. Neexistuje žiadny ohyb, ktorý by zabránil pretrhnutiu vlasca.

Ako môžete vidieť, ktokoľvek získa tento prút, stratí vlasec viackrát a vzhľadom na povahu prútu sa vlasec s najväčšou pravdepodobnosťou pretrhne bližšie k navijaku ako bežné prúty.

Ako som už uviedol, bobberi sa strácajú. Keďže raketová tyč vyžaduje špeciálny bobber, môžete ísť domov skôr, aj keď sa časť streleckej tyče nezlomí.

Ak by ste s ním boli veľmi opatrní, možno by ste ho mohli používať viac ako jeden deň. Kľúčovým slovom je možno. Nikdy si nekúpim nič, čo má na Amazone menej ako 50 % 5-hviezdičkových recenzií, a to výrazne pod tieto kritériá. Prosím, nerobte to, ale toto k narodeninám kohokoľvek, bez ohľadu na to, ako veľmi to chce.

  7 najlepších kombinácií muškárskych prútov a navijakov pre začiatočníkov

Čo by ste namiesto toho mali dostať

Pozri, chápem. Dať udicu s upevneným škaredým háčikom je veľmi desivé. Vaše dieťa môže byť náchylné na nebezpečenstvo alebo môže byť veľmi nekoordinované. To môže byť dokonca dôvod, prečo ho/ju beriete na ryby.

Nie ste v tom sami. Veľa rodičov chcelo vziať svoje päťročné dieťa na ryby a na smrť sa báli, že sa chytí. Našťastie existujú aj iné riešenia.

Dovoľte mi predstaviť vám backyard bass-casting game.

Cieľom tejto hry je naučiť deti hádzať bez toho, aby boli vystavené háčikom.

Funguje to tak, že na vlasec existujúceho prúta a navijaka pripevníte malú rybku a rybičku umiestnite do trávy na vašom dvore. Ten, kto cvičí nahadzovanie, si potom sadne na verandu a vyhodí svoje srdiečko a snaží sa pretiahnuť rybu cez tú časť ryby v tráve, ktorá mu umožní navinúť ju.

Netrápte sa tým, že im zaobstaráte vystreľovací prút, keď sa aj tak budú musieť naučiť nahadzovať. Neskôr vám poďakujú za to, že ste ich naučili, ako to robiť správne.

Viem, že by som si prial, aby to za mňa urobil môj otec. Namiesto toho som skončil tak, že som pri prvom výlete na rybačku pliekol do vody, pretože som nemal potuchy, čo robím.

Zaobstarajte svojmu dieťaťu jednoduchý uzavretý navijakový prút, ktorý má dobré recenzie na Amazone. Špecifickosť, ktorú hľadáte niečo, čo hovorí, že je ľahké a odolné. Ideálom je niečo, čo často nezavadzia.

Je pravdepodobné, že vaše dieťa bude šialené, že nie prijímanie ich efektnú odpaľovaciu tyč, takže možno budete musieť zaobstarať niečo iné, čo má trochu triku, aby ich rozptýlilo.

Keby som mal dieťa, ktoré by chcelo odpaľovaciu tyč, Zohnal by som im tento. Táto recenzia hovorí za všetko:

“Už skôr som uverejnil recenziu na kombináciu rybárskych prútov Plusinno, ktoré som si kúpil pre seba. Keďže sa mi produkt páčil, objednal som tento pre moje dieťa.

Môjmu synovi sa táto udica veľmi páčila a chcel ísť hneď na ryby. Má pútavú modrú farbu. Vyzerá naozaj dobre a teleskopická funkcia umožňuje pohodlné skladovanie. Omylom som objednala o niečo väčšiu veľkosť. Ak to objednávate pre malé deti, skúste objednať najmenšie.

Dodáva sa tiež s množstvom rybárskych návnad s háčikmi a návnadami. Čo je pre mňa dobré, pretože sa nebudem báť, keď ich môj drobec po jednom stratí :)“

Overený nákup na Amazone

Za 20 dolárov s touto tyčou naozaj nič nepokazíte. Ak sa rozbije, dobre. Dodáva sa s množstvom štartovacích vecí, z ktorých bude vaše dieťa nadšené. Veľa vecí, ktoré môže vaše dieťa stratiť!

  Môže sa kajak potopiť? Bezpečnostná príručka pre kajak

Naučte ich správne loviť a stanú sa na to lepším rybárom. Netrápte sa kúpou niečoho, čo vydrží len deň a z dlhodobého hľadiska bude drahšie.

Je pravdepodobné, že sa rozbije a zanechá zlú chuť v ústach vášho dieťaťa, vďaka čomu nebude mať chuť znova chytať ryby.

Súvisiace otázky

Aký je najlepší spôsob, ako priviesť deti k rybolovu? Ak je vaše dieťa nervózne z rybolovu, skúste ho nechať robiť samé. Nechajte ich prísť na veci. Vaše dieťa možno nie je rybár ako vy a možno budete musieť nájsť niečo iné, čo by ste s ním mohli robiť.

Aká je najlepšia ryba pre deti? Najlepšia ryba pre deti je pravdepodobne tá istá ryba, ktorú práve lovíte. Ak použijete menšiu návnadu, chytia ryby, ktoré majú väčšiu veľkosť. Ak vaše dieťa dostane taký, ktorý má problém namotať, vždy mu môžete pomôcť.