Funguje Columbia Omni Heat? [Is It Really Work?]

Pred viac ako desiatimi rokmi predstavila Columbia inovatívnu technológiu. Malo to pomôcť ľuďom zohriať sa pri nosení oblečenia. Mnoho ľudí bolo spočiatku skeptických, ale ako stále viac ľudí skúšalo oblečenie, uviedli, že táto technológia funguje celkom dobre!

Názov technológie je Omni heat – pojem, ktorý ste už určite počuli. V súčasnosti má väčšina outdoorového vybavenia Columbia v sebe túto technológiu. Vyzerá to ako lesklé bodky na vnútornej strane bundy alebo fleece, ale je to oveľa viac. Tieto bodky udržujú teplo, ktoré si vytvorilo vaše telo, no zároveň pomáhajú pri odvode vlhkosti.

A toto je len začiatok! Je toľko skvelých vecí, ktoré by som vám mohol povedať o technológii Omni-heat, že neviem, kde začať. Ale ak sa o tom chcete dozvedieť viac, držte sa po zvyšok sprievodcu. Poďme sa do toho pustiť a uvidíme, o čom táto technológia je!

Viac…

turistika v horách

Z čoho je Columbia Omni Tech vyrobená?

Ako som už spomínal, zatepľovacie bundy Columbia Omni sú celkom špeciálne vďaka svojej vložke. Vložka má technológiu Omni-heat, v podstate tepelne reflexnú technológiu. Poviem vám viac o tom, čo to znamená.

Na vnútornej strane bundy nájdete tie lesklé bodky, ktoré tvoria Omni-tech. Tieto bodky sú kovové a sú ich stovky. Ich účelom je odrážať telesné teplo, keď má človek bundu na sebe. Tým bunda zachytí teplo vo vnútri a človek sa bude cítiť teplejšie.

Ale zároveň by som mal spomenúť, že priestor medzi bodkami má tiež veľmi dôležitú funkciu. Ak by išlo len o bodky, bunda by sa veľmi rýchlo zahriala. Columbia si uvedomila, že potrebujú nájsť spôsob, ako urobiť bundu čo najpriedušnejšou, a tak sa rozhodli využiť priestor medzi bodkami.

Tento priestor má veľmi ľahký a priedušný materiál ako väčšina búnd Columbia. Materiál je ideálny pre odvádzanie potu a vlhkosti z bundy. Teplo zároveň zostáva vnútri bundy, vďaka čomu je človeku dosť teplo.

Celkom úžasné, však?! To som si myslel, keď som sa prvýkrát dozvedel o tejto technológii. Ešte úžasnejšie je, že táto technológia funguje. V dnešnej dobe ho nájdete na všetkých druhoch výstroja, dokonca aj na type výstroja, ktorý je vhodný do mínusových teplôt!

Bez pridania objemu získate bundu Columbia, ktorá je odolná, priedušná, ľahká, rýchloschnúca a až o 20 % teplejšia ako ktorákoľvek iná bunda. To všetko za veľmi prijateľnú cenu môže pre niektorých ľudí znamenať rozdiel. To je dôvod, prečo je Columbia značkou, ktorú musíte zvážiť, keď ste na trhu kvalitného oblečenia a outdoorového vybavenia!

Čítať  Ako zabezpečiť stan bez kolíkov? [5 Tips]

Ako efektívne je Columbia Omni Heat?

Ak ste nikdy predtým nevyskúšali Columbia’s Omni-heat, chápem, prečo by ste k nemu mohli byť skeptickí. Ale verte mi – akonáhle vyskúšate kus výbavy s touto technológiou, budete na ňom predaných!

V porovnaní s akoukoľvek inou bundou vás môže bunda Omni-heat zahriať až o 20% pri nosení v porovnaní s akoukoľvek inou bundou. V chladných dňoch je to niečo, čo väčšina ľudí chce. Aby boli v teple a pohodlí bez bundy, ktorá ich zaťažuje.

Vďaka úžasnému dizajnu to Columbia dosiahla vo svojich bundách Omni-heat. Mali by ste mať na pamäti, že telesná teplota sa môže medzi ľuďmi líšiť. Ale aj tí s nižšou telesnou teplotou budú môcť zostať v takejto bunde v teple! Možno nebudú o 20 % teplejšie ako zvyčajne, ale aj tak pocítia rozdiel.

Je Columbia Omni Heat dobré na zimu?

Omni-heat z Columbie je najlepšia vec, ako sa dostať do chladného zimného počasia. Čoraz viac spoločností začleňuje túto technológiu do svojej zimnej výbavy, no nikto to nerobí tak ako Columbia. Koniec koncov, oni boli tí, ktorí s tým začali.

V ich odevnom rade nájdete pomerne veľa búnd a iných odevov, ktoré majú Omni-heat. Tieto odevy sú vhodné do každého počasia, takže ich môžete nosiť od jesene až do samého konca jari. Ich zadržiavanie tepla je ideálne na jeseň a zimu, zatiaľ čo priedušnosť je ideálna na jar.

Omni-heat je veľmi ľahký a nenájdete ho v ťažkých bundách. Keďže bundy vyrobené z neho sú dosť tenké a ľahké, vždy si pod ne môžete pridať niekoľko vrstiev. Vrstvy vám počas zimy zahrejú, aj keď už máte zateplených toľko, koľko treba.

Ak plánujete nosiť rovnakú bundu na jeseň alebo na jar, môžete ju skombinovať s niektorými bežnými tričkami alebo oblečením v suchom strihu. Nebudete tak mať pocit, že sa prehrievate. Vonkajší plášť vás udrží v suchu, pretože je vodeodolný, zatiaľ čo vnútorný plášť pomáha odvádzať vlhkosť.

Online recenzie chvália Omni-heat a odporúčajú ho do chladného zimného počasia. Tiež vám odporúčam, aby ste si jeden z týchto odevov zaobstarali a vyskúšali – môže to byť bunda alebo rukavice, čiapky alebo dokonca nohavice. Bez ohľadu na to, ktorý si vyberiete, nepochybujem, že s ním budete veľmi spokojní!

Je Omni-Tech rovnako dobrý ako Gore-Tex?

Mnoho ľudí má tendenciu porovnávať bundy Columbia s Gore-Texom. Aj keď majú veľa podobností, tieto dva typy búnd majú tiež veľa rozdielov.

Začnime cenou. Bundy Gore-Tex sú v porovnaní s bundami Omni-tech dosť drahé. Kvalita je takmer rovnaká, takže veľa ľudí sa rozhodne pre cenovo dostupnejšiu, ale stále skvelú možnosť – Omni-tech!

Čítať  Desia píšťalky medvede? [Are Whistles The Best Repelling Option?]

Pri porovnaní sa ukázalo, že Omni-tech je oveľa mäkší ako Gore-Tex. Tiež sa ľahšie udržiaval a schol oveľa rýchlejšie ako Gore-Tex. Mal by som tiež spomenúť, že oba mali rovnaké vodoodpudivé vlastnosti, čo je dôležité.

Gore-Tex sa ukázal byť odolnejší a teplejší, pretože je tuhý a robustný. Napriek tomu je to bunda ťažkej váhy, ktorú mnohí ľudia považovali za príliš ťažkú ​​a robustnú. Takže sa stále rozhodli ísť s Omni-tech.

Columbia’s Omni-tech je úžasná technológia. Dodáva sa v toľkých rôznych bundách, že si budete môcť nájsť tú dokonalú pre vás. Napriek tomu, že Gore-Tex je skvelý, aj tak by som volil Omni-tech, pretože má takmer rovnaké funkcie za polovičnú cenu. Odporúčam vám vyskúšať oboje a potom sa rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás najlepší a ktorý by ste odporučili ostatným.

turistika v zimnej sezóne

Potíte sa pri Omni Heat?

Keďže účelom Omni-heat je udržať teplo vo vnútri bundy, niektorí ľudia uviedli, že sa počas nosenia bundy zapotili. To by bolo zlé, keby to nebolo pre schopnosť materiálu absorbovať vlhkosť bez toho, aby teplo uniklo.

Vidíte, dizajnéri z Columbie mysleli na všetko, keď navrhovali tieto odevy. Takže si uvedomili, že budú musieť urobiť ich priedušnými, a urobili to pomocou priedušnej podšívky na vnútornej škrupine. Okrem toho, medzi reflexnými kovovými bodkami, kúsky materiálu umožňujú telu dýchať.

Vďaka tomuto materiálu bude z bundy odchádzať prebytočné teplo. To vás ochráni pred potením a stratou príliš veľkého množstva vody v tele. Ak máte pocit, že je vám príliš horúco, môžete si bundu na chvíľu vyzliecť a potom ju znova obliecť.

Môžete umývať Omni heat?

Ako pri akejkoľvek inej bunde, môžete prať a Omni-heat bunda Columbia. Môžete to urobiť ručne alebo v práčke – je len na vás, ktorý typ prania si vyberiete. Ale skôr, ako začnete s praním, skontrolujte si pokyny na pranie na štítku na bunde.

Čistenie takejto bundy nie je ľahká úloha. Predtým, ako začnete, musíte si uvedomiť veľa vecí. Toto sú kľúčové veci, ktoré by ste mali vedieť, ak nechcete poškodiť vnútorný alebo vonkajší plášť bundy. Poďme sa teda pozrieť, čo by ste mali s bundou urobiť, keď ju chcete oprať.

Krok 1 – Pripravte si plášť

Na prípravu bundy vám odporúčam skontrolovať všetky vrecká a otvory, či nie sú uvoľnené nečistoty a odpadky. Vyhoďte všetko z vreciek, oddeľte všetky odnímateľné veci a choďte ďalej.

Čítať  Rozdiel medzi turistikou a trekingom [What’s The Difference?]

Ďalšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je zazipsovať celú bundu. Všetko na saku by ste mali zapnúť a zapnúť, pretože materiál v týchto častiach môže byť veľmi jemný. Za každú cenu by ste sa mali vyhnúť jeho poškodeniu.

Potom otočte bundu hore nohami. Budete to tak umývať. V tomto momente môžete bundu buď hodiť do práčky, alebo chytiť misku, v ktorej budete umývať ruky. Skontrolujte štítok a zistite, či má spoločnosť nejaké odporúčania týkajúce sa lepšieho typu prania.

Krok 2 – Pripravte práčku

Ak budete prať v práčke, mali by ste vedieť, že budete potrebovať práčku s predným plnením. Jemnú výbavu je lepšie prať, preto by ste ju mali používať namiesto stroja s horným plnením.

Potom nastavte práčku na jemný cyklus prania. Ak je to možné, uistite sa, že stroj bude umývať studenou vodou. Keď to urobíte, môžete prejsť na ďalší krok.

Krok 3 – Pridajte vhodný čistiaci prostriedok

Pod vhodným čistiacim prostriedkom by ste mali používať jemný čistiaci prostriedok bez bielidiel alebo agresívnych chemikálií. Ak nájdete špecifický prací prostriedok na toto použitie, môžete použiť aj tento. Nezabudnite sa vyhýbať čistiacim prostriedkom naplneným drsnými, dokonca toxickými chemikáliami.

Nemusíte používať žiadnu aviváž. Spoločnosť tiež upozorňuje, že nepoužívate žiadnu, pretože môže poškodiť materiál na bunde. Po uistení sa, že je v práčke dostatok pracieho prostriedku, môžete spustiť prací cyklus.

Krok 4 – Nechajte uschnúť na vzduchu

Počkajte, kým práčka spraví svoju prácu, až potom bundu vyzlečiete a zavesíte, aby vyschla. Odporúčam bundu vysušiť na vzduchu. Používanie sušičky bielizne môže byť pre jemnú výbavu príliš veľa, preto spoločnosť odporúča, aby ste ju nepoužívali.

Bundu by ste mali nechať schnúť čo najdlhšie. Hneď ako uschne, môžete ho uložiť do šatníka. Nemusíte ho žehliť, takže aj tým ušetríte trochu času.

Zabaliť

Columbia’s Omni-heat je to najlepšie pre zimné, jesenné a jarné počasie. Ak čelíte silnému vetru, silnému dažďu, snehu alebo iným extrémnym poveternostným podmienkam, bunda s technológiou Omni-heat vás udrží v teple a pohodlí. Odporúčam každému dostane kus výbavy s Omni-heat a čo najskôr to vyskúšajte.

Už ste niekedy vyskúšali tepelnú reflexnú technológiu Omni-heat? Ak áno, prečo sa so mnou a ostatnými zainteresovanými čitateľmi nepodelíte o klady a zápory tejto skúsenosti? Podeľte sa o svoje príbehy v komentároch nižšie a ja si čo najskôr prečítam všetko, čo tam napíšete!