Dokážete vyrobiť snehuliaka v práškovom snehu

Vonku je zábavný, chladný a bujarý zimný deň a vy by ste si radi vyrobili snehuliaka. Je to skvelý spôsob, ako zabaviť deti alebo sa dokonca spojiť s ostatnými členmi vašej rodiny (ako aj s priateľmi). Sneh, s ktorým musíte pracovať, je však trochu ľahký a práškový. Podarí sa vám ešte vyrobiť snehuliaka alebo to nestojí za to?

Vyrobiť snehuliaka v prachovom snehu je takmer nemožné, pretože sneh sa nezlepí. Aby ste tento problém prekonali, môžete buď skombinovať sneh s trochou vody, aby bol pevnejší, alebo môžete počkať do ďalšieho snehu, ktorý snáď prispeje k výrobe snehuliaka.

V tomto článku budeme diskutovať o rôznych typoch snehu a o tom, ako to môže viesť k vášmu snehuliakovi. Povieme si aj o dokonalom mieste na stavbu snehuliaka, pretože má na to viac ako len výber oblasti, ktorú ľudia uvidia z ulice. Pokračujte v čítaní, pretože si to nebudete chcieť nechať ujsť.

Aké sú druhy snehu?

Čo je to vlastne prachový sneh? Je to jeden z mnohých typov snehu tvorený snehovými kryštálmi. Tieto kryštály zahŕňajú polykryštály, graupel, námrazu a snehové vločky. Snehové vločky asi poznáte, ale tie ostatné nie. Tu je prehľad typov snehových kryštálov. • Polykryštály: Keď sa jednotlivé kryštály ľadu sformujú do snehovej vločky, ide o polykryštály. • Graupel: Snehové vločky s okrúhlym tvarom a priemerom 0,1 až 0,2 palca sa nazývajú graupel. Tie sú tiež zvyčajne nepriehľadné, čo znamená, že cez snehové vločky nevidíte. Dôvodom tejto nepriehľadnosti je to, že graupel sa vyvíja z kvapôčok oblakov, ktoré sú veľmi studené (vysoko pod bodom mrazu), ale stále sú tekuté. Keď kvapôčky nakoniec zamrznú, dostanete graupel. Niektorí ľudia si mýlia graupel s krupobitím, ale nie je to to isté. • námraza: Ľadové kryštály, ktoré do seba zapadajú, sú známe ako námraza. Tento typ snehu sa vyskytuje, keď má povrch chladnejšiu teplotu vzduchu ako okolitý vzduch, čo spôsobuje, že sa vlhkosť vyvíja z pary na pevnú látku. Ak vidíte sneh na okrajoch listov, konárov alebo stĺpov, ide o námrazu. • Snehové vločky: Potom je tu tradičná snehová vločka. Tieto ľadové kryštály sa tvoria v zhlukoch alebo samy osebe a padajú z oblakov.

V závislosti od formácie snehových kryštálov môžete skončiť s veľmi odlišnými typmi snehu, vrátane prachového snehu. Povedzme si teraz niečo o týchto typoch snehu.

Vytrvalý sneh

Už ste niekedy videli sneh, ktorý sa tu drží dlho, možno rok? Zdá sa, že sa nikdy neroztopí, hlavne preto, že slnko sa nemôže dostať tam, kde je tento sneh. Tento typ snehu má svoj názov a je to viacročný sneh.

  Aký je rozdiel medzi bežcom a bežcom?

Sezónny sneh

Opakom viacročného snehu je sezónny sneh, ktorý mnohé časti krajiny zažívajú rok čo rok. Počas chladného obdobia, často v zime, sa nahromadí sezónny sneh. Po zmene ročných období, napríklad počas jari, sezónny sneh zmizne až do budúcej zimy.

Starý sneh

Starý sneh a viacročný sneh nie sú úplne to isté. Sneh, ktorý sa považuje za starý, je pokročilý v tom, že nie je možné povedať, kedy boli snehové kryštály uložené a ako sa mohli časom meniť. Vie sa len to, že zmena nastala.

Neve

Keď napadne sneh, roztopí sa, potom opäť zamrzne a zhutní sa, nazýva sa to sneh. Typicky zrnitý, neve môže viesť k rozvoju ľadovcov v dostatočne veľkom množstve.

Firn

Neve sa môže stať aj firnom, typom snehu s okrúhlou textúrou. Lepí sa dobre, hlavne kvôli veku, keďže má viac ako rok. Firn má asi 55 percent hustoty, čo je viac ako 550 kilogramov na meter kubický.

Nový sneh

Nový sneh má veľmi dobre rozpoznateľné ľadové alebo snehové kryštály, ktoré sa práve usadili na povrchu.

Práškový sneh

Keď pristane a trochu vyschne nový sneh, stáva sa z neho prachový sneh. Ľadové kryštály sú nové a teda voľné, vďaka čomu sa prachový sneh jednoducho preosieva.

Dokážete vyrobiť snehuliaka v prašnom snehu?

Ako sme uviedli v úvode, nie je ideálne vytvárať snehuliaka v prachovom snehu. prečo je to tak?

Prvá časť výroby akéhokoľvek snehuliaka začína uchopením snehu medzi dve ruky v rukaviciach a vaľkaním, kým z neho nebude pevná guľa. Potom môžete začať gúľať snehovú guľu, kým jej priemer nebude veľký asi 1 stopu.

Už viete, že prachový sneh je veľmi sypký. Možno by ste ho silou rúk dokázali zbaliť aspoň v malom množstve. Akonáhle sa pokúsite odvaliť prvú snehovú guľu, ktorá slúži ako základ snehuliaka, pomocou prachového snehu, snehová guľa sa rozpadne.

Ani pri výrobe menších snehových gúľ na trup alebo hlavu snehuliaka nezostane prachový sneh zbalený. Dobrý poryv vetra môže tiež ľahko rozniesť prachový sneh a z vášho snehuliaka zostane len sypká hromada snehu.

Aký je ideálny typ snehu na výrobu snehuliaka?

Dobre, takže ak by ste nemali robiť snehuliaka s prachovým snehom, aký typ snehu je pre túto prácu vhodnejší? Chcete sa vyhnúť všetkému novému snehu, pretože je zvyčajne dosť sypký ako prachový sneh.

  ROCK SPRINGS BEH V KELLY PARK – Apopka, FL

Vytrvalý sneh môže byť dobrou voľbou na výrobu snehuliaka, ak tento sneh nie je kašovitý alebo špinavý, pretože je tu už tak dlho. Starý sneh by mohol fungovať, ale pretože o snehových kryštáloch, ktoré ho tvoria, toho veľa neviete, je ťažké povedať.

Neve a firn sú najlepšie druhy snehu pre vášho snehuliaka. Pamätajte, že z neve sa môže stať ľadovec, takže je celkom stabilný. Firn je známy svojou lepivosťou, ktorú potrebujete pri gúľaní snehových gúľ.

Ak ste zvedaví, či je vonku sneh vhodný na výrobu snehuliaka, oblečte si snehovú výstroj, vydajte sa von a vyskúšajte si to sami. Ak sneh ochotne vytvorí guľový tvar, keď ho chytíte a zbalíte do rúk, môžete ho použiť pre svojho snehuliaka. Okrem snehu s práškovou textúrou sa vyhnite aj snehu, ktorý je nadýchaný. Podobne sa rozpadne.

Môžete urobiť práškový sneh pevnejším?

Chceli by ste mať viac utlačeného snehu na výrobu snehuliaka, ale momentálne je vonku určite prachový. Môžete niečo urobiť, aby ste to upevnili?

Samozrejme! Tu máte dve možnosti. Jedným z nich je, že si môžete vziať trochu vody, naliať ju na prachový sneh a potom začať vyrábať snehuliaka. Toto smieť utiahnite sneh, aby bol pevnejší, ale výsledky nie sú zaručené.

Ak sa chystáte vyskúšať túto metódu, uistite sa, že vaše zimné rukavice sú nepremokavé, inak budete mať veľmi studené ruky.

Ďalšia možnosť je počkať. Keďže prachový sneh je relatívne nový (nie však taký čerstvý ako nový), nemal šancu príliš stuhnúť. S trochou trpezlivosti je možné, že sneh bude pevnejší. Potom je opäť ideálny sneh na výrobu snehuliaka vlhký a zároveň pevný a prachový sneh je často suchý. Aj toto sa môže časom zmeniť.

Ak má vaša predpoveď počasia pred sebou veľa chladných dní, potom sneh na vašom trávniku pravdepodobne ešte chvíľu nikam nezmizne. Počkajte a možno si za pár dní spravíte snehuliaka.

Kde je ideálne miesto na výrobu snehuliaka?

Keď vytvoríte svojho snehuliaka s deťmi alebo s pár kamarátmi, kde začnete projekt? Pravdepodobne v strede vášho trávnika, však? Koniec koncov, polovičný zmysel výroby snehuliaka spočíva v tom, že ho ľudia môžu vidieť z druhej strany ulice alebo vo svojich autách a pri jazde okolo zatrúbiť.

  Priemerné náklady na poistenie vodného skútra (a ak ho potrebujete)

Napriek tomu v závislosti od toho, kam umiestnite svojho snehuliaka, môžete ho omylom nastaviť tak, aby zlyhal.

Staviate svojho snehuliaka napríklad na cementovom chodníku alebo asfaltovej príjazdovej ceste? Obe miesta sú teplejšie ako váš trávnik, čo určite rýchlo roztopí vášho snehuliaka. Snehuliaka tiež môže niekto ľahko zraziť pri vycúvaní auta z garáže, keď sa skončí váš zábavný snehový deň.

Má váš trávnik sklon? To je tiež zákaz. Svah je nerovný terén, vďaka čomu nie je váš snehuliak veľmi stabilný. Väčšina snehových búrok so sebou prináša silný vietor, a keďže váš snehuliak je v zákrute alebo uhle, je veľmi pravdepodobné, že sa prevráti skôr, ako vyjde deň.

Namiesto toho si chcete hľadať byt, dokonca aj časť svojho trávnika a tam stavať. Nemusí to byť nevyhnutne vpredu v strede, ale musí byť zabezpečené. Okrem toho chcete pre svojho snehuliaka aj tienisté miesto, ak je to možné. Aj keď mu (alebo jej!) dáte cylindr ako snehuliak Frosty, nestačí to na ochranu zvyšku vášho snehového kamaráta pred ostrými slnečnými lúčmi. Váš snehuliak vydrží dlhšie, ak ho umiestnite mimo priameho svetla.

Záverečné myšlienky

Práškový sneh je relatívne nový a dosť suchý. Tiež sa vôbec nebalí, takže je to zlá voľba, keď si chcete vyrobiť snehuliaka. Môžete skúsiť pridať vodu do prachového snehu, aby získal väčšiu pevnosť, alebo počkať na lepšie sneženie, ktoré je lepšie na balenie a váľanie snehu. Veľa šťastia!

Chcete najlepšieho snehuliaka na bloku?

Práve ste strávili hodiny vytváraním dokonalého snehuliaka. Teraz musí prísť čas dať mu alebo jej nejakú osobnosť prostredníctvom dekorácií. Iste, mohli by ste sa prehrabať vo svojom dome a pozrieť sa, čo tam je, alebo si dokonca kúpiť sadu na zdobenie snehuliaka, ale chcete ísť proti srsti. Aké skvelé doplnky pre snehuliakov sa vám môžu dostať pod ruku?

Pracovali ste na svojom snehuliakovi naozaj, naozaj tvrdo, venovali ste hodiny jeho dokonalému vyrezávaniu, montáži a výzdobe. Iste, nafotili ste veľa a obrázky vydajú tisíc slov, ale nechcete len obrázok. Chcete, aby váš snehuliak vydržal čo najdlhšie bez roztopenia. Existuje nejaký spôsob, ako udržať svojho snehového priateľa dlhšie?