Dokážete vyrobiť snehovú guľu v práškovom snehu?

Vonku je perfektný zimný deň. Sneh je ľahký a prachový a vy tušíte, že jeho odhŕňanie bude rýchle a jednoduché. Vo voľnom čase navyše ste si povedali, že si s deťmi spravíte snehuliaka alebo si možno zahráte guľovačku. Je prachový sneh dobrý na výrobu snehových gúľ?

Nie, snehové gule nemôžete robiť v prachovom snehu, pretože snehové gule neudržia svoju štruktúru. Potrebujete sneh s väčšou vlhkosťou, pretože voľná voda funguje ako lepidlo, ktoré vám umožní odvaľkať pevné snehové gule, ktoré nabaľujú úder!

V tomto článku si povieme viac o tom, ktoré druhy snehu sú priaznivé pre rolovanie snehových gúľ a ktoré nie. Poskytneme tiež tipy na výrobu bezchybných snehových gúľ a ako ich hádzať, aby ste mohli vyhrať viac snehových gúľ!

Je práškový sneh dobrý na výrobu snehových gúľ?

Ako sme hovorili v úvode, prachový sneh je požehnaním v mnohých smeroch. Je ľahký a vzdušný, takže vás z lopaty nebude bolieť chrbát. Ak sa venujete snowboardingu alebo lyžovaniu, modlite sa za tento druh snehu, pretože je pre tieto športy najlepší.

Na rolovanie snehových gúľ alebo dokonca na skladanie snehuliaka je prachový sneh asi ten najhorší sneh, aký môžete dostať.

Keď napadne nový sneh a trochu preschne, výsledkom je prachový sneh. Ľadové kryštáliky na povrchu sú pekné a sypké, čo je najväčšia definitívna kvalita tohto snehu. Možno je sneh, ktorý ste odhrnuli, o niečo pevnejší, keďže je zhutnený, ale prášková štruktúra stále zostáva.

Ak sa pokúsite ísť von v prachovom snehu a urobiť snehovú guľu, rozpadne sa vám v rukách. Ako sme už na blogu hovorili, snehuliaka nepostavíte ani v prachovom snehu.

Dôvod? Sneh potrebuje vlhkosť, aby sa držal pohromade. Voľná ​​voda v snehu sa chová podobne ako lepidlo a udržuje snehové kryštály jednotné, takže s nimi môžete stavať.

Obsah vlhkosti je však starostlivým vyvažovaním. Príliš málo snehu zanecháva sneh, ktorý sa nelepí, ako napríklad prachový sneh, ale príliš veľa je mokrého a kašovitého. Ani s týmto snehom sa veľa nedá robiť.

Aký druh snehu potrebujete na výrobu snehových gúľ?

Dobre, takže nebudete môcť urobiť snehuliaka alebo dokonca pohádzať nejaké snehové gule v prachovom snehu. Aký sneh je na tieto aktivity lepší?

Buď vlhký alebo mokrý sneh, pričom vlhký sneh je definovaný ako taký, ktorý má okolo troch percent vody a mokrý sneh až osem percent. Ak je obsah vody v snehu 15 percent, je to veľmi mokré. Ako sme práve vysvetlili, tento sneh je na výrobu snehových gúľ rovnako zbytočný ako suchý prachový sneh.

Čítať  Ako dlho vydržia batérie RV pri suchom kempovaní?

Sezónny sneh, ktorý sa nahromadí počas zimy, je často mokrejší ako prachový sneh, takže vždy môžete počkať na ďalšie sneženie alebo dva a potom skúsiť vyrobiť snehové gule.

Firnový sneh je guľatý a hustý, preto je tiež dobrou voľbou na balenie snehových gúľ. To platí aj pre sneh z neve, ktorý spadne, potom sa roztopí a druhýkrát zamrzne. Keďže je sneh zhutnený, má dobrý obsah vlhkosti.

Deti vás však teraz žiadajú, aby ste vytvorili snehové gule. Dá sa s prachovým snehom niečo urobiť, aby bol vlhší a pevnejší? Vlastne áno a už sme to na blogu rozoberali. Tu je rekapitulácia.

Keď vezmete džbán s vodou a vylejete ju na plochu zasneženého dvora, voda môže spôsobiť, že prachový sneh bude vlhší. Mohlo by to však rovnako ľahko zmeniť na kašu. Ak táto metóda funguje, uistite sa, že sneh balíte do veľmi pevných snehových gúľ, aby sa všetok zvyšný sypký prášok zhutnil.

Ak to neurobíte, aj keď by ste možno dokázali vyrobiť snehové gule, v momente, keď sa pokúsite jednu hodiť, vietor oddelí snehové kryštály a snehová guľa sa rozpadne priamo pred vašimi očami!

Ako vyrobiť skvelé snehové gule

Predpokladajme, že lepšie, vlhšie (ale nie tiež mokrý) sneh prešiel krátko po tom, čo napadol prachový sneh, alebo ste ho možno dokázali zvlhčiť vodou. Tak či onak, sneh, ktorý teraz leží pred vami, je ideálny na výrobu snehových gúľ.

Vytvorenie dokonalej snehovej gule je o niečom viac než len o guľôčke snehu. Tu je niekoľko krokov a taktík na zvládnutie vašej techniky.

Nerobte snehové gule, keď je príliš teplo

Čím je počasie teplejšie, tým rýchlejšie sa sneh topí. Akonáhle vložíte sneh do svojich teplých rúk, môžete urýchliť jeho topenie, aj keď máte rukavice. Ak sú však teploty vonku príliš nízke, sneh bude tvrdý a mrazivý, aj keď sú inak vhodné podmienky na výrobu snehových gúľ.

Chcete teploty, ktoré sa budú pohybovať okolo 32 stupňov Fahrenheita, keď vykročíte s deťmi, aby ste vytvorili snehové gule. Je v poriadku, ak sú teploty o niekoľko stupňov vyššie alebo nižšie, ale nie príliš veľa, inak vaše snehové gule nebudú správne vychádzať.

Kopajte hlboko do snehu

Keď idete robiť snehovú guľu, zoškrabávate sneh z povrchu? To isté robí väčšina ľudí, ale toto je nesprávna technika. Mali by ste siahať hlbšie pod povrch, kde je menej sypkého prachového snehu.

Čítať  Stojí za to generátor Honda? Prečo som si vybral 2200i

Keďže tento hlbší sneh má navrchu viac povrchového snehu, je už pre vás zhutnený. Snehové gule si budete musieť stále váľať a baliť, no nie toľko, ako keby ste z povrchu chytili za hrsť snehu.

Roll snehové gule v rukaviciach

Rukavice sú pekné, pretože v nich môžete voľne pohybovať prstami, ale nie sú dobrou voľbou na vytváranie snehových gúľ. Prsty sa nemôžu pevne držať snehu, preto si vyberte rukavice.

Poháre a otočte

Dobre, teraz sa dostávame k tomu, ako vyrobiť samotné snehové gule. Keď zoberiete do rúk v rukaviciach kus hlbokého snehu, uchopte sneh do dlaní a otáčajte sa. Pokračujte v otáčaní, kým sa z kúska snehu nestane skôr snehová guľa.

Použite tlak

Keď otáčate rozvíjajúcou sa snehovou guľou v ruke, uistite sa, že ju tiež stláčate. Mali by ste s tým začať až vtedy, keď snehová guľa nadobudne tvar. Skôr a snehová guľa si nemusí zachovať svoju štruktúru.

Kľúčom je použitie správneho tlaku. Ak ste príliš ľahkovážni, možno nezískate ten vytúžený tvar a konzistenciu snehovej gule, po ktorej túžite. Ak to však s tlakom preženiete, snehová guľa sa rozpadne. Potom budete musieť začať odznova.

Vedieť, kedy prestať

Väčšina snehových profesionálov vie, kedy je ich snehová guľa hotová, pretože im to hovorí snehová guľa. Nie, nie verbálne, samozrejme, ale iným spôsobom. Zdá sa vám, že snehová guľa takmer príliš stvrdla a jej otáčanie v tomto bode naozaj veľa nerobí? Potom gratulujeme, vaša snehová guľa je hotová!

Tipy, ako vyhrať guľovačku

Teraz, keď vy a deti môžete vyrábať snehové gule bez námahy, budete chcieť predviesť svoje schopnosti v hádzaní snehových gúľ s ostatnými v okolí. Či už sa pripojíte k svojim deťom na malú guľovačku (samozrejme za predpokladu, že sa zúčastnia aj iní dospelí), alebo sa pustia do boja proti susedným deťom, tu je niekoľko tipov, ako vyhrať!

Zaobchádzajte s oblasťou ako s bojiskom

Ak je to váš dvor alebo susedov dvor, kde sa guľovačku zúčastňujete, nemôžete si to už predstaviť ako zadný dvor. Je to bojisko.

Máte svoju stranu, kde budete vy a váš tím (deti) súťažiť a susedia majú svoju. Nechcete prelomiť ich líniu, rovnako ako oni nechcú urobiť to isté pre vašu, aby ich nezasypali snehové gule.

Čítať  Pozemný hokej vs. lakros: Rozdiely, na ktorých záleží

Pripravte si veľa snehových gúľ

Toto je guľovačka, o ktorej tu hovoríme, a snehové gule sú vašou muníciou. Nemôžete mať len dve alebo tri, ale veľa. Každý člen vášho tímu by mal mať po ruke aspoň tucet snehových gúľ, možno aj dva tucty.

Tu je dobré pravidlo, koľko snehových gúľ vyrobiť. Zistite počet snehových gúľ, ktoré má nepriateľ, a potom ho zdvojnásobte. Ak máte vy a deti problém zrolovať toľko snehových gúľ v rýchlom slede, vždy môžete použiť nástroj ako napr. výrobca snehových gúľ.

Ten, s ktorým sme vás spojili, bude zakaždým produkovať snehové gule v tvare bejzbalových loptičiek. Pred začatím veľkej snehovej gule si u svojich protivníkov overte, či je používanie zariadenia na výrobu snehových gúľ povolené alebo či sa to považuje za podvádzanie.

Majte svoje snehové gule vždy pri sebe. Neklaďte ich na betón, pretože by sa mohli začať topiť. Chladná oblasť, ako je zasnežená zem, bude v poriadku.

Mier a hod

Ako hádžete snehovú guľu? Určite je na to technika!

Najprv chcete vizuálne nájsť svoj cieľ a uzamknúť ho. Ďalej postavte svoje telo do polohy. Nohy by mali byť od seba vzdialené a pod ramenami. Nasmerujte nohy na cieľ. Jemne pokrčte kolená.

Teraz vezmite snehovú guľu a uchopte ju do ktorejkoľvek z vašich rúk, ktorá je dominantná. Držte snehovú guľu pevne, ale nie natoľko, aby ste ju rozdrvili skôr, než budete mať možnosť ju hodiť. Zdvihnite ruku, akoby ste hádzali bejzbalovú loptičku, čím získate určitú dynamiku. Prirodzene potiahnite ruku dopredu a uvoľnite snehovú guľu.

Pri hádzaní majte oči upreté na svoj cieľ, aby ste naň mohli nasmerovať aj svoju ruku. Hádzanie snehovej gule vám spočiatku nemusí byť prirodzené, a to je v poriadku. Ako mnoho vecí v živote, prax robí majstra!

Nájdite miesto na skrytie

Mať snehovú guľu nie je len o útoku, ale aj o obrane. Aby ste sa vyhli zásahu a vylúčeniu zo strany druhého tímu, potrebujete dobré miesto, kde sa schovať. Možno si postavíte snehovú pevnosť, ak sa cítite obzvlášť ambiciózne. Ďalšími dobrými úkrytmi sú strom alebo kôlňa.

Záverečné myšlienky

Vytváranie snehových gúľ v prachovom snehu nie je možné, pretože snehu chýba vlhkosť, ktorá by udržala snehové kryštály navzájom spojené. Vlhší sneh pomôže snehovým guľám udržať si svoj tvar, takže ich môžete urobiť veľa a dokázať, že ste na ulici šampióni v hádzaní snehových gúľ!