Desia píšťalky medvede? [Are Whistles The Best Repelling Option?]

Je málo, čo môžete urobiť, keď sa stretnete tvárou v tvár s medveďom. Pravdou je, že mnohí ľudia panikária a nevedia, čo majú robiť. Môžete sa pokúsiť hrať mŕtveho, ale nie vždy to bude fungovať. Často budete potrebovať niečo účinnejšie na vystrašenie čierneho alebo grizlyho.

Vezmite si napríklad sprej na medvede. Jedna plechovka spreja na medvede obsahuje dostatočné množstvo na to, aby od vás udržala akýkoľvek druh medveďa. Vzhľadom k tomu, že plechovka je pomerne veľká, budete môcť sprej na chvíľu používať znova a znova. Ale zatiaľ čo toto je najobľúbenejší odpudzovač medveďov, je tu ešte jeden, na ktorý sa môžete obrátiť – píšťalka na odpudzovanie medveďov.

Nech už pôjdete s akýmkoľvek repelentom, neurobíte chybu. Pri najbližšom výlete do prírody sa však uistite, že ho máte. Týmto spôsobom môžete držať všetky medvede mimo cesty.

Pozrime sa, aký je najlepší odpudzovač medveďov a či sú pre vás píšťalky tou najlepšou možnosťou odpudzovania.

Viac…

grizly medvede

Prečo sa medvede neboja píšťaliek?

Mnoho ľudí chce používať píšťalky ako odpudzovacie metódy na turistickom chodníku. Ak náhodou stretnete medveďa na ceste, budete musieť použiť niečo, aby ste ho dostali preč. Aj keď sprej na medvede môžete použiť vždy, píšťalka je niekedy vhodnejšia.

Píšťalka je taká malá, že vám v batohu nezaberie žiadne miesto. Dokonca ho môžete mať vo vrecku a mať ho na dosah pre prípad, že by ste ho potrebovali. Ale aj keď je veľkosť vhodná, píšťalka nie je najúčinnejšia pri odpudzovaní medveďov.

Je to preto, že medvede nie sú tak vystrašené hlasnými zvukmi. Aj keď z vašej píšťalky vychádza 120-decibelový zvuk, je pravdepodobné, že to medvede úplne neodradí. Pamätajte však, že kontakt medzi medveďom a človekom môže byť nebezpečný, najmä ak medveď nie je v priateľskej nálade. Takže budete musieť prijať ďalšie opatrenia.

Čítať  Ako sedia topánky Merrell? [Find The Perfect Size For Your Feet]

Aj keď píšťalka nie je taká účinná pri odpudzovaní medveďov, môže sa ukázať ako užitočná pri získaní pomoci v prípade, že máte blízko seba divoké zviera. Hlasný hluk sa dostane do uší blízkych ľudí a budú vedieť, že ste v nebezpečenstve. Takže budú vedieť, že musia buď niekoho získať, aby vám pomohol, alebo sa vám pokúsiť pomôcť akýmkoľvek spôsobom.

Nosenie píšťalky môže byť v niektorých prípadoch užitočné. Keďže píšťalka nezaberá žiadne miesto a ľahko sa prenáša, nebude vám robiť problémy vziať si ju so sebou, kedykoľvek sa vyberiete na výlet. Väčšina píšťaliek tohto druhu nie je až taká drahá, preto by ste mali zvážiť, či si ich zaobstaráte vždy, keď je to možné.

Prečo potrebujete nosiť medvedí sprej spolu s píšťalkou?

Keďže píšťalka nie je taká účinná pri udržiavaní medveďov mimo vašej stopy, mali by ste vždy nosiť sprej na medvede. Bude to tak vždy, keď sa vydáte na túru do oblasti, kde očakávate, že narazíte na nejaké medvede.

Ak neviete, či sú v oblasti medvede alebo nie, môžete zavolať do najbližších chatiek alebo národných parkov a opýtať sa ich na to. Ale všeobecným odporúčaním je mať aj sprej na medvede.

Medvedí sprej sa dodáva v plechovke, ktorá sa dá ľahko umiestniť kamkoľvek. Jeho dosah je až 30 stôp, takže ho môžete použiť skôr, ako sa k vám medveď dostane. Ak použijete niekoľko sprejov z plechovky smerom k medveďovi, určite ho odoženiete.

Vec s medvedím sprejom, na rozdiel od píšťalky, je efekt, ktorý má. Sprej môže pôsobiť na oči a dýchací systém medveďa v priebehu niekoľkých sekúnd.

Účinky spreja budú silné. Napriek tomu nebude dostatočne silný na to, aby medveďovi ublížil alebo spôsobil dlhodobú ujmu.

Čítať  Aký horúci je táborák? [Here Is the Answer]

Tento sprej môže byť pre ľudí škodlivejší. Ak je vietor alebo dokonca vánok, musíte si dávať pozor, ako ho striekate. Sprej sa môže dostať do vašich očí alebo pľúc a spôsobiť veľký problém. Možno budete potrebovať aj lekársku pomoc, ak zistíte, že sa veci časom nezlepšujú.

Vždy, keď použijete sprej na medvede, dbajte na to, aby ste s ním boli opatrní. Nechcete úmyselne ublížiť sebe, ľuďom alebo zvieratám vo vašom okolí. Majte to na pamäti vždy, keď idete na výlet, a nezabudnite si vziať aj píšťalku!

Ako odplašiť medveďa?

Existuje niekoľko spôsobov, ako odplašiť medveďa. Samozrejmosťou je použitie odpudzovacieho zariadenia, ako je píšťalka alebo sprej na medvede. Ale vždy môžete medveďa odplašiť iným spôsobom, ak nemáte píšťalku alebo sprej.

Vystrašenie medveďov grizly

Nie všetky metódy plašenia budú fungovať na všetky druhy medveďov. Je jednoduchšie pokúsiť sa vystrašiť medveďa grizlyho, pretože nie je potrebné žiadne skutočné vystrašenie.

Najlepšie je vyhnúť sa kontaktu so vzduchom a snažiť sa vzdialiť od medveďa. Vždy môžete hrať mŕtveho, ak vidíte, že medveď je agresívny a približuje sa k vám.

Nezľaknite sa, ak k vám prídu medvede grizly. Ľudský pach nie je pre nich príťažlivý, takže vás musia na pár sekúnd skontrolovať a potom ísť ďalej. Bude oveľa ťažšie vystrašiť bežného čierneho medveďa, ak s ním prídete do kontaktu.

Strašenie čiernych medveďov

S čiernym medveďom musíte začať strašiť skoro. Pokúste sa urobiť čo najväčší hluk, aby sa medveď vzdialil. Ak to stále ide vaším smerom, vezmite si palicu a pokúste sa ju týmto spôsobom odplašiť.

Zbavte sa všetkého jedla a uistite sa, že nerobíte žiadne zbytočné kroky v nádeji, že medveďa dostanete čo najďalej od vás. Ak máte plechovku paprikového spreja, skúste ho použiť. Možno to nebude také efektívne, ale získa vám to trochu času.

Čítať  Môžete sa vydať na túru v džínsoch? Alebo by ste si mali kúpiť turistické nohavice?

Vždy je riskantné prechádzať sa v oblasti, o ktorej ste si istí, že tam budú medvede. Je to ich prirodzené prostredie, takže si musíte dávať pozor, aby ste im počas cesty nespôsobili žiadne problémy. Buďte teda opatrní a úctivo a počas cesty nebudete mať žiadne problémy.

Zabaliť

Píšťalky odpudzujúce medvede sú rozumnou investíciou, najmä ak radi chodíte na túry v oblastiach, kde by ste mohli naraziť na medvede. Mali by ste zvážiť použitie spreja na medvede.

Sprej na medvede sa môže ukázať ako účinnejší, ak máte medveďa v tesnej blízkosti. Najlepšie urobíte, ak vezmete píšťalku a sprej a použijete ich podľa potreby.

Použili ste niekedy na výlete píšťalku alebo sprej na medveďa? Čo bolo podľa vás efektívnejšie alebo čo by bolo podľa vás efektívnejšie? Dajte mi vedieť v komentároch nižšie. Rád by som vedel, aký je váš názor na túto tému!