Čo sú hrudné popruhy?

Hrudné popruhy sú akýkoľvek typ materiálu, ktorý spája dva ramenné popruhy batohu, postroja alebo systému bezpečnostných pásov cez hrudnú kosť. Účelom hrudných popruhov je udržať ramenné popruhy na mieste, najmä počas nárazu, a zabezpečiť, aby sa na žiadnom mieste nezošmykli z ramena. Hrudný popruh na batohu tiež pomáha udržiavať ramenné popruhy na mieste pre maximálne pohodlie pri naložení batohu. Tieto kusy materiálu zvyčajne nie sú nosné popruhy, aj keď budú dimenzované na zaťaženie v prípade nárazu.

Jednou z bežných aplikácií hrudných popruhov je spojovací kus na pretekárskych bezpečnostných pásoch. Vodiči áut sú často pripútaní k autosedačke pomocou brušného pásu a ramenných pásov, pretože vodič pravdepodobne zažije ťahové sily pri zrýchľovaní, spomaľovaní a otáčaní. V tejto aplikácii budú hrudné popruhy použité na zabránenie posunu ramenných popruhov pri otáčaní, zrýchľovaní a spomaľovaní. Zamedzenie pohybu ramenných popruhov tiež zabraňuje obmedzenej pohyblivosti paží, pretože jazdec bude musieť mať ruky voľné počas celého trvania pretekov.

Batohy nosené počas fyzickej aktivity budú mať tendenciu sa posúvať a všetky popruhy, ktoré sú súčasťou batohu, budú umiestnené tak, aby takémuto pohybu zabránili. Batohy používané na batohy bývajú oveľa väčšie ako iné batohy a dodávajú sa s dvoma ramennými popruhmi a bedrovým popruhom. Hrudné popruhy budú v tomto prípade namontované na ramenných popruhoch a hrudný popruh je zvyčajne pripojený pomocou systému pracky. To umožňuje užívateľovi v prípade potreby rýchlo a jednoducho zložiť batoh; tiež umožňuje užívateľovi nastaviť napnutie remeňa. Nosenie príliš voľného popruhu môže spôsobiť, že sa ramenné popruhy posunú zo svojej polohy a príliš tesné nosenie môže spôsobiť nepohodlie v oblasti krku a ramien.

Väčšina hrudných popruhov je vyrobená z odolného nylonového popruhu, ktorý odoláva natiahnutiu. Postroje zvyčajne používajú nylonové popruhy, ktoré sú určené na podporu zaťaženia, zatiaľ čo popruhy na hrudnú kosť batohu môžu byť vyrobené z ľahšieho a tenšieho nylonu. Popruhy sú v mnohých prípadoch pripevnené k ramenným popruhom pomocou plastovej alebo kovovej spony a popruhy sa dajú nastaviť nahor alebo nadol, aby mohli byť správne umiestnené nad hrudnou kosťou.

  Aké sú rôzne typy sebaobrany?