Čo robiť pred opustením kabíny – kompletný kontrolný zoznam

Sme naozaj dobrí v tom, že vždy, keď ideme hore do chatky, urobíme zoznam. Pomáha nám uistiť sa, že si so sebou berieme všetko, čo potrebujeme. Čo sa nám však zvyčajne nedarí, je urobiť si zoznam všetkého, čo musíme urobiť, keď opustíme kabínu.

Preto som sa zaviazal zostaviť vyčerpávajúci zoznam. To by malo zahŕňať všetko, čo musíme urobiť vždy, keď je čas ísť domov. Tento zoznam má byť úplný, takže ak mi niečo chýba, napíšte komentár nižšie. Budem viac než rád, keď do zoznamu pridám vaše nápady!

Toto je živý článok. Do tohto zoznamu pravidelne pridávam ďalšie, keď si spomeniem na nové veci, ktoré si musím zapamätať vždy, keď opustím kabínu. Ak si všimnete, že v tomto zozname chýba niečo, čo by tu podľa vás naozaj malo byť, podeľte sa o to v komentároch. Mojím cieľom je nakoniec urobiť tento zoznam úplným všetkým, čo by ste mali urobiť, keď opustíte svoju kajutu.

Zhromaždite jedlo

Určite nechcete, aby sa vám po chate povaľovala kopa rýchlo sa kaziacich potravín. Ak sa neplánujete vrátiť budúci víkend, je dobrým zvykom vyprázdniť chladničku a všetky potraviny zo skriniek. Je v poriadku nechať za sebou konzervy. Ale aj suché potraviny, ktoré sa nekazia, môžu prilákať malé zvieratá a hmyz.

Je tiež dobrým zvykom vyprázdniť chladničku a vypnúť ju, keď odchádzate. Tým sa zníži spotreba energie, čo je dôležité najmä v situácii mimo siete. Ak máte solárne panely a domácu batériu, určite nechcete prísť na chatu na ďalší víkend a zistiť, že sa batéria napoly vybila, pretože ste nechali bežať chladničku.

Navyše, v závislosti od jedla, ktoré si vezmete na chatu, môže byť budúci víkend úplne pokazené. Ušetrite si teda pravdepodobné upratovanie a potenciálne zamorenie hmyzom alebo hlodavcami neskôr tým, že pri každom odchode vyprázdnite chladničku a skrinky od jedla.

  Čo je kanoe Outrigger?

Pre váš kontrolný zoznam pri odchode z kabíny je pravdepodobne dobrý nápad urobiť si zoznam všetkých miest, kde skladujete potraviny. Potom môžete začiarknuť každý riadok, keď uvoľníte toto miesto.

Urobte si inventúru

Existuje niekoľko vecí, ktoré budete chcieť v kabíne neustále skladovať.

Keď som hore na chate, najradšej používam väčšinou jednorazový riad a náčinie. Minimalizuje námahu pri čistení a spotrebu vody. Možno je to odo mňa zbytočné. Neviem. Ale to je to, čo som sa rozhodol urobiť. A rád nechávam svoj riad a náčinie hore v chatke, aby som ich nemusel zakaždým baliť.

Môžete vidieť, ako by som narazil na problém, keby som si pred odchodom nespravil inventúru toho, čo mi zostalo. O 3 týždne si možno nepamätám, že som mal málo vidlíc, keď som bol naposledy na chate. Takže keď sa tam dostanem, možno zistím, že jem všetko lyžičkami.

To isté možno povedať o iných položkách, ktoré sa v kabíne opotrebúvajú. Batérie, palivové drevo, papierové utierky, toaletný papier atď.

Odporúčam vám, aby ste si urobili zoznam všetkého spotrebného materiálu, ktorý používate vo svojej chatke. Urobte si tento zoznam a potom, keď prechádzate kontrolným zoznamom na odchod, pozrite sa na každú z týchto položiek a začiarknite všetko, čo je dobré. Potom budete vedieť, že nabudúce musíte uviesť viac všetkého, v čom chýba začiarknutie.

Vypnite všetko, čo používa elektrinu

Ako som už povedal, keď som hovoril o chladničke, toto je obzvlášť dôležité, ak používate solárnu a domácu batériu. Nechajte batériu nabiť, kým ste preč, a predĺžte jej výdrž tým, že ju nebudete neustále vybíjať.

Ak ste priviazaní k mriežke, pravdepodobne nebude veľký problém nechať rúru zapojenú v zásuvke. Je však dobré sa uistiť, že nezostala zapnutá. Ak ste úplne mimo siete a na všetku elektrinu používate generátor, potom keď generátor vypnete, predvolene sa všetko vypne. Ale veľmi rád vypínam veci pred odpojením generátora. Takto sa veci nezapnú bez toho, aby som o tom vedel, keď nabudúce pripojím generátor.

  9 bežných chýb pri vrhaní mušiek pre začiatočníkov

Všetky tieto elektrické položky sa pravdepodobne oplatí uviesť konkrétne vo vašom osobnom kontrolnom zozname. V opačnom prípade bude ľahké niečo vynechať. Myslite na svetlá a lampy, nabíjačky, spotrebiče, čokoľvek, čo máte vo svojej chatke, čo by malo byť pred odchodom vypnuté.

Samozrejme, ak chcete, môžete nechať zapnuté vonkajšie solárne pohybové svetlá, ak chcete. Svoje si rád nechávam zapnuté, takže ak prídem nabudúce a bude tma, mám zapnuté nejaké svetlá. Tie, ktoré používam (Amazon Link) sa zapína iba vtedy, keď je tma a keď je v blízkosti pohyb.

Pohybový senzor môžete nasmerovať a nastaviť citlivosť tak, aby sa nezapol zakaždým, keď vánok zafúka blízke konáre. Ale je pekné, keď sa dostanem do svojej kabínky a keď zatiahnem, svetlá sa rozsvietia. Tieto svetlá tiež poskytujú dodatočnú mieru bezpečnosti kabíny, či som tam alebo nie.

Vložte všetko dovnútra

Nie je dobrý nápad nechávať veci všade vonku, keď odchádzate. Ak by ho mohol niekto ľahko odniesť, mal by byť pravdepodobne zamknutý.

Nie je to tak, že keď ste preč, je pravdepodobné, že niekto príde a vezme všetky vaše veci. Ale ľudia turistika, cyklistika, snežnice atď. cez túto oblasť môžu naraziť na vaše miesto. Dokonca aj v niektorých skutočne vzdialených lokalitách je prekvapujúce, aké veci zmiznú. Takže ak to môžete odniesť, nevynechajte to. To zahŕňa veci ako generátory.

Takže si urobte zoznam vecí, ktoré nechávate vonku, keď ste nablízku (možno sekeragenerátor, hadice atď.) a začiarknite ich, keď ich prinesiete. Alebo si na kontrolnom zozname urobte jedinú riadkovú položku na „vyzdvihnutie všetkého vonku“ a potom odložte všetky veci, ktoré sú vonku.

Nastavte pasce na škodcov

Máte niekedy problémy s myšami, hmyzom alebo inými škodcami? Potom sa uistite, že zakaždým, keď sa budete pripravovať na odchod z kabíny, nastražte pasce, jed alebo iné repelenty, aby ste ich udržali preč, kým budete preč. V opačnom prípade by ste mohli skončiť s celým rojom lienok, ktorý by prevzal vašu chatu, alebo ešte horšie. Ak sa chcete dozvedieť všetko o tom, ako udržať škodcov mimo vašej kabíny, pozri si môj článok na túto tému.

  Riešenie problémov s klimatizáciou karavanu: metódy, ktoré môžete vyskúšať ešte dnes

Zamknúť

Zdá sa, že by to malo byť samozrejmé… Som si však istý, že nie som jediný, kto sa vyrútil z dverí a zabudol ich zamknúť. Najmä ak máte deti, ktoré musíte naložiť do auta, alebo sa ponáhľate na cestu pred zotmením. Preto to rád dávam na koniec môjho kontrolného zoznamu. Zoznam nie je dokončený, kým nebude kabína uzamknutá!

To zahŕňa aj všetky vonkajšie skladovacie prístrešky. Rád mám generátor, hadice a akékoľvek vonkajšie predmety radšej v kôlni ako v skrini alebo niečom vnútri. Zamknite to.

Váš zoznam

Ide o to, že vezmete tieto nápady a vytvoríte si vlastný kontrolný zoznam. Tento článok nie je zoznam. Je to východiskový bod. Neskladujem vo svojej chatke tie isté veci ako vy. Ale môžeme si tieto nápady vziať a urobiť pekný dôkladný kontrolný zoznam, ktorý sa bude vzťahovať na našu kabínu.