Čo robiť, keď sa dostanete do svojej kabíny – kompletný kontrolný zoznam

Všetci už máme kontrolný zoznam, čo robiť vždy, keď opustíme kabínu. A ak nie, kliknite sem pre kompletný návod na vytvorenie. Ale čo keď prídete na chatu? Existujú veci, ktoré musíte urobiť vždy?

Mám zoznam úloh, ktoré treba urobiť vždy, keď prídem na chatu. A ak tie úlohy urobím po poriadku, dokážem to zohriať alebo vychladiť a všetko jedlo vybaliť celkom rýchlo a prejsť k zábave a relaxu, ktoré chatka prináša. Takže tu to máme, toto je môj začiatok k tomu, čo bude nakoniec vyčerpávajúcim zoznamom všetkých vecí, ktoré by ste mali zvážiť pridanie do vášho zoznamu vecí, ktoré musíte urobiť, keď sa dostanete do kabíny.

Toto je živý článok. Do tohto zoznamu pravidelne pridávam ďalšie, keď si spomeniem na nové veci, ktoré si musím zapamätať vždy, keď opustím kabínu. Ak si všimnete, že v tomto zozname chýba niečo, čo by tu podľa vás naozaj malo byť, podeľte sa o to v komentároch. Mojím cieľom je nakoniec urobiť tento zoznam úplným všetkým, čo by ste mali urobiť, keď opustíte svoju kajutu.

Zapnite chladničku

Ak máte chladničku, prvá vec, ktorú by som po príchode urobil, je zapnúť ju. Teraz to nebude platiť, ak používate kabínu pravidelne a necháte ju zapnutú, kým ste preč. Ak však medzi návštevami chladničku vypnete, choďte priamo dovnútra a zapnite ju.

Urobím to ako prvé, pretože to trvá dosť dlho, kým vychladne a chcem, aby som mohol dostať studenú nohu do chladničky čoskoro. V skutočnosti trvá celých 24 hodín, kým sa väčšina chladničiek dostane do dobrého cyklu zapnutia/vypnutia. Na vybalenie studeného jedla rozhodne nemusíte čakať tak dlho. Len vedzte, že chladnička bude pravdepodobne najskôr teplá a potom sa objavia studené miesta, pretože beží takmer neustále a snaží sa znížiť teplotu.

  Kde si požičať vodné skútre na Waikiki (a kto má najlepšiu cenu!)

Zapnite kúrenie alebo chladenie

Či už je leto alebo zima, pravdepodobne nebudete chcieť v kabíne udržiavať rovnakú teplotu ako vonku. Ak je vonku horúco a máte nejakú klimatizáciu, zapnite ju. Ak nemáte klimatizáciu a spoliehate sa na pohyb vzduchu, aby sa ochladil, otvorte niektoré okná a zapnite ventilátory.

Podobne, ak je vonku chladno a máte pec alebo plynový krb, zapnite ho správne a zohrejte kabínu. Každý si tak bude môcť čo najskôr vyzliecť kabát a dostať sa do pohodlia. Ak sa spoliehate na skutočný oheň, či už cez krb alebo kachle na drevo, potom oheň ešte celkom nezapaľujte. Otvorte klapku komína a dokonca otvorte dvierka kachlí na drevo a nechajte ich chvíľu sedieť. Čoskoro sa k tomu vrátime.

Ak chcete vedieť, prečo odporúčam ešte nezapaľovať, pozrite sa môj článok o zakladaní ohňa v krboch a kachliach na drevo.

Skontrolujte všetky pasce na škodcov

Teraz, pred vybalením vecí, by som prešiel kabínou a skontroloval všetky pasce škodcov, ktoré máte. Chytili ste nejaké myši alebo ploštice? Ak áno, postarajte sa o to teraz, kým sa s nimi deti začnú motať. Rovnako rýchlo skontrolujte izby. Vyskytujú sa v okolí hlodavce? Ak áno, budete ich chcieť povysávať hneď, ako sa do nich dostanú deti.

Nie je nezvyčajné, ak máte vo svojej kabíne alebo okolo nej hlodavce, že nájdete trus na viditeľných miestach, napríklad na posteliach. Povysávajte a ak môžete, vyčistite dezinfekčným čističom. Potom si prečítajte môj článok o tom, ako predchádzať škodcom a ako sa s nimi vysporiadať vo vašej chatke, aby ste sa tomu v budúcnosti mohli vyhnúť.

Prineste svoje veci

Teraz, keď ste to všetko urobili, dúfajme, že dosť rýchlo, ste pripravení priniesť svoje veci dovnútra. Išiel by som všetko vyložiť z auta. Tašky, chladiče atď. Prineste to všetko dovnútra.

  Pristávajú teplovzdušné balóny na správnom mieste?

Potom si rád vyzujem topánky (aby bola kabína relatívne čistá) a začala nosiť tašky a veci do izieb, kam idú. Tašky/batožina idú do spální, chladničky a jedlo do kuchyne a ostatné zásoby idú kamkoľvek. V tejto chvíli neprechádzam celým vybaľovaním, ale rodina a návštevníci určite áno. Teraz sa vrátim ku krbu a rozpálim teplo.

Zapnite oheň, ak je to možné

Ak potrebujete založiť oheň na vykúrenie vašej chatky, teraz je ten správny čas. Krb a komín mali dostatok času na to, aby sa dostali do rovnováhy a teraz môžete zapáliť oheň bez toho, aby ste mali zlý prúd vzduchu, ktorý by vám spôsobil dym z vašej kabíny. Prejdite jednotlivými krokmi, aby ste zapálili oheň, aby ste si mohli zahriať kabínu.

Ak potrebujete nejaké tipy, ako rýchlo zapáliť oheň (bez zadymenia kabíny), všetko si o tom môžete prečítať tu.

Ak nemáte krb, môžete samozrejme prejsť na ďalšie položky v kontrolnom zozname.

Rozbaľte potraviny a zásoby pri izbovej teplote

Ďalej idem vybaliť všetko jedlo a zásoby pri izbovej teplote. Dám jedlo do skriniek a ostatné zásoby ako papierové taniere, toaletný papier, papierové utierky atď. pôjdu kamkoľvek v mojej kabínke.

Rád mám v kabíne dostatok úložného priestoru pre tieto druhy vecí, aby som nemusel zakaždým všetko vynášať. Najlepší spôsob, ako mať prehľad o tom, čo si priniesť, je urobiť si inventárny zoznam. Potom, kedykoľvek opustíte kajutu, označte položky, ktoré sú dobré, a umiestnite inú značku vedľa položiek, ktoré budete musieť nabudúce doplniť.

Rozbaľte studené jedlo

Teraz, keď má chladnička nejaký čas na vychladnutie, by som rád vybalil svoje studené jedlo z chladničky. Nerád nechávam veci v chladničke príliš dlho, ak sa tomu môžem vyhnúť, pretože používanie ľadu na udržanie jedla v chlade môže pokaziť niektoré položky. Napríklad šalát nemá rád, keď je priamo na ľade a veľmi rýchlo zvädne, ak ho nebudete držať oddelený od ľadu.

  Ako často by ste si mali urobiť prestávku pri jazde na snežnom skútri?

Položím teda uterák na ľad a ďalšie predmety v chladničke, aby som si naň nasadil veci ako šalát a iné čerstvé produkty. Existuje tiež veľa predmetov, ktoré sa zničia vlhkosťou v chladiči s topiacim sa ľadom. Preto rád vyprázdnim chladič do chladničky hneď, ako dostatočne vychladne, ak mám takú možnosť.

Vyrovnajte sa

Teraz, keď je všetko vo vnútri a skupinové veci sú vybalené, je vhodný čas vybaliť si osobné veci vo svojej izbe a potom sa usadiť na relaxačný a zábavný pobyt v chatke. Rád mám na svojom kontrolnom zozname vybaľovanie osobných vecí, pretože sa chcem uistiť, že mám všetko pri príchode hotové, aby som sa neskôr nemusel nič obávať. Nepáči sa mi, že musím rušiť večer na chate, pretože som si ešte nevybalil veci.

Vytvorte si zoznam

Ide o to, že vezmete tieto nápady a vytvoríte si vlastný kontrolný zoznam. Tento článok nie je zoznam. Je to východiskový bod. Naše chatky sú rôzne a máme iné potreby. Ale môžeme si tieto nápady vziať a urobiť pekný dôkladný kontrolný zoznam, ktorý sa bude vzťahovať na našu kabínu.