Čo robiť, ak sa na výlete s batohom nudím?

Batoženie je skvelé pre telo aj dušu, no nemožno poprieť, že niekedy môže byť trochu nudné. Ak cestujete niekoľko dní v tej istej scenérii, možno vás to celé unavuje. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako pridať zábavu do vášho ďalšieho výletu s batohom!

Ak sa počas túr a výletov s batohom budete nudiť, môžete pridať trochu zábavy počúvaním hudby/podcastov, hraním hier na chodníku, nastavovaním osobných výziev a zbieraním predmetov na chodníku. Cestovanie sám môže byť nudné, preto si nájdite priateľa alebo skupinu, ktorá pôjde s vami.

Výlety s batohom trvajú niekoľko dní, takže zvážte, ako sa zabavíte na ďalšom výlete. Samozrejme, prostredie a prírodné krásy tejto oblasti môžu stačiť na to, aby ste sa už zabavili. Len sa uistite, že máte niekoľko možností!

Priveďte so sebou priateľa

Jedným z najlepších spôsobov, ako zahnať nudu, je priniesť spoločnosť! Aj tak nie je dobrý nápad nosiť batoh sám a priateľ vám môže naozaj pomôcť stráviť čas. Ak máte dostatok priateľov pre skupinu, je to ešte lepšie! Môže byť naplňujúce (a zábavné) zdieľať svoje skúsenosti, rozprávať príbehy a všeobecne chatovať.

Zaručeným spôsobom, ako udržať konverzáciu v plynulosti, je aj stará dobrá debata. Vyber mozog svojho priateľa o jeho obľúbenom superhrdinovi, o tom, aké jedlo je najlepšie/najhoršie a kto by prežil najdlhšie na pustom ostrove.

Na turistickom chodníku si vytvárate nové spomienky a vždy je lepšie, keď sa o ne môžete s niekým podeliť.

Počúvajte niečo

Absolútne milujem turistiku, turizmus, výlety alebo akékoľvek iné prostredie, kde si môžem nasadiť slúchadlá a ísť von. Čas tak letí a navyše môžete zamestnať svoju myseľ.

Hudba je skvelá voľba, pretože vás dokáže napumpovať a pomôcť vám udržať si dobré tempo. Ale ak hľadáte niečo mentálne stimulujúcejšie, vždy si môžete vypočuť podcast alebo audioknihu. Ak budete počúvať počas chôdze, budete môcť prepáliť veľa materiálu.

Čítať  Ako zložiť snežný skúter z prívesu bez spätného chodu

Len sa uistite, že ste si stiahli všetko predtým, ako vyrazíte! Náučné chodníky a turistické trasy sú známe tým, že majú slabý príjem wi-fi a mobilného telefónu. Nebudete chcieť, aby sa váš podcast v polovici prerušil, pretože ste stratili pripojenie.

Hrať hry

Hranie hier je tiež skvelý spôsob, ako sa zabaviť. Ak máte so sebou kamaráta alebo cestovateľskú skupinu, skúste si zahrať hry ako I-spy alebo 20 otázok. To vám pomôže udržať vašu myseľ aktívnu a navyše vám to pomôže lepšie si všímať okolie, ak si to hra vyžaduje.

Batoženie a turistika s deťmi môžu byť ťažké kvôli ich obmedzenému rozsahu pozornosti a nižšej výdrži. Hry sú úžasný spôsob, ako ich motivovať a zapojiť do zážitku. Pozrite si video nižšie, kde nájdete niekoľko nápadov, ktoré môžete začleniť do svojej ďalšej túry.

Vytvárajte výzvy pre seba

Aj keď sa vaši priatelia z cestovania nechcú pridať, môžete si počas nasledujúceho výletu s batohom vytvoriť nejaké osobné ciele a výzvy. Naučte sa rastliny a zvieratá, ktoré by ste mohli vidieť na chodníku, a vytvorte pre ne kontrolný zoznam / bingo. Ak ho vyplníte, po skončení výletu si môžete dopriať odmenu.

Možno budete chcieť urobiť míľniky v oblasti fitness, ako je určitá vzdialenosť dosiahnutá za jeden deň alebo množstvo váhy, ktorú nosíte. Neklaďte si žiadne bláznivé ciele, ktoré by boli nebezpečné alebo nezdravé, no uvidíte, či sa časom môžete zlepšiť!

Zbierajte za pochodu

Veľa turistov (vrátane mňa) si na chodníku rád vyberá malé poklady/suveníry. Osobne rád zbieram chladné kamene, ale možno budete chcieť zbierať rastliny, parohy, kvety, perie atď.

Uistite sa však, že je legálne zbierať veci vo vašej oblasti, pretože niektoré národné a štátne parky majú obmedzenia na to, čo si hostia môžu a nemôžu vziať.

Čítať  Koľko snehu potrebujete na stavbu snehuliaka?

Ak sa obávate, že porušíte pravidlá parku, vždy môžete namiesto toho zbierať fotografie. Nasnímanie niekoľkých obrázkov nič nepokazí (pokiaľ nepoužívate blesk v jaskyni) a budete mať vizuálnu spomienku na svoj výlet. Nemusíte byť profesionálnym fotografom ani si so sebou nosiť žiadne luxusné vybavenie. Všetko, čo potrebujete, je váš telefón alebo lacný jednorazový fotoaparát.

Prineste zábavu v kempingu

Je to všetko dobré a dobré priniesť zábavu na cestu, ale výlety s batohom môžu zahŕňať aj dlhé večery. Keď si raz postavíte tábor a vychutnáte si jedlo, môže byť ťažké nájsť spôsob, ako sa zamestnať. Preto by ste si do kempu mali vždy priniesť nejakú zábavu.

Kartové a stolové hry sú skvelé skupinové hry, ale môžete si priniesť aj veci, ktoré sú len pre vás. Dobrou možnosťou sú aj denníky, skicáre, krížovky, knihy a hudobné nástroje.

Môžete si tiež nájsť nejaký čas na preskúmanie okolia kempingu a vychutnať si oheň. Vždy milujem šľahacie tyčinky na pečenie marshmallow. Je to nízkoenergetické, ale zábavné!

Daj si pauzu

Ak ste vyskúšali vyššie uvedené možnosti, ale stále vás nebaví cestovanie s batohom, možno by ste si mali od toho oddýchnuť. Budete chcieť, aby bol každý výlet príjemným zážitkom, takže nerobte veci len preto, aby ste ich urobili. Niekedy všetko, čo potrebujete, je prestávka. Poskytuje vám čas na relaxáciu, odpočinok a zvyknutie si na život bez častých výletov s batohom.

Je pravdepodobné, že budete nakoniec nadšení, že vyrazíte znova. Všetko, čo musíte urobiť, je počkať na to a vybudovať si očakávania nabudúce.

Záverečné myšlienky

Batoženie je zábavný a obohacujúci koníček, ale po chvíli vás môže omrzieť. Môže sa to stať na ceste, v kempingu alebo dokonca po návrate domov. Uistite sa, že si na ďalšiu cestu plánujete priniesť zábavu, cestujte so skupinou a doprajte si čas, aby ste si tento zážitok naplno užili.

Čítať  Výber správneho závesu na rozloženie hmotnosti pre váš cestovný príves

Súvisiaci obsah

Ak chcete zlepšiť svoj zážitok z turistiky, pozrite si našu odporúčanú výbavu na batoh. Toto je zariadenie, ktoré používam vždy, keď chcem zostať cez noc vonku. Majte však na pamäti, že tieto položky nie sú nevyhnutne všetky položky najvyššej kategórie. Mojím cieľom na tejto stránke je odporučiť výbavu, ktorá má naozaj dobrú cenu a zároveň si zachováva vysoký štandard kvality. Toto sú veci, ktoré používam.

Pešia turistika je jedným z mojich obľúbených spôsobov, ako sa nadýchať čerstvého vzduchu a preskúmať novú oblasť! Nie je to však vždy jednoduché hobby a každý turista sa musí pripraviť na určité riziká. Niektoré nebezpečenstvá sú mimo našich rúk, napríklad zlé počasie alebo divá zver blokujúca cestu. Existujú však aj ďalšie chyby, ktorým sa dá ľahko vyhnúť, ak urobíte správne kroky!

Je ľahké brať ako samozrejmosť, že cesta bude voľná a stopa bude stabilná, keď budete na náučnom chodníku. Po celej krajine sú chodníky pre pešiu turistiku, cykloturistiku a turistiku a je ťažké si predstaviť, aký druh pracovnej sily je potrebný na vytvorenie a údržbu všetkých týchto chodníkov. Kto je teda skutočne zodpovedný za túto úlohu?