Čo robí Jack Plate na basovom člne?

Keď idete na loď, určite chcete mať to, čo môžete, čo vám pomôže dosiahnuť ten najlepší úder, ktorý potrebujete, najmä ak ste na turnaji svojho druhu. Takže, čo vám môže pomôcť zvýšiť šťastie?

Zdvihák je hydraulický systém, ktorý dokáže zdvihnúť váš motor, čo vám umožní používať motor v plytkých vodách. Dosahuje to vytvorením priestoru medzi motorom a priečnym nosníkom a posunutím podpery ďalej od turbulencií trupu, čím pomáha pri zahryznutí a optimalizácii vrtule.

Teraz, keď poznáte štandardnú odpoveď na to, čo je zdvihák, čo presne môže urobiť pre vašu loď? Počas tohto článku vám budeme odpovedať na vaše otázky. Pozrieme sa na to, z čoho môžeme profitovať pomocou zdviháka. Od člnkovania v divokej vode, plytkej vode, holeshotoch a ďalších. Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili.

Čo robí zdvihák pre výkon vašej lode?

Keď máte zdvihák, ktorý je nastavený a vzdialený od priečnika, výrazne to pomôže pri manipulácii s vašou loďou. Keď dávate motor tak ďaleko, ako vám to doska zdviháka dovolí, pomáha to poskytnúť vrtuli väčšiu trakciu vo vode.

Po zdvihnutí motora môžete znížiť odpor a pomôcť vrtuli vyhnúť sa turbulenciám lode, keď smerujete cez vodu. Keď nemáte veľký odpor, ktorý sa deje s vašou loďou, pomáha to spotrebovať menej paliva, ako by ste normálne s odporom.

Môžete si kúpiť hydraulický alebo elektricky poháňaný zdvihák, ktorý vám pomôže zmeniť polohu vášho motora, keď mierite do rôznych typov vôd a podobne.

Zdviháky môžu tiež pomôcť stabilizovať vašu loď, keď jazdí po vode. Ak sa teda pozriete na všetky tieto veci, ktorými sme si doteraz prešli, v skutočnosti nie je nič zlé, keď uvažujete o inštalácii dosky zdviháka. Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako zdvihák pomôže aj vašej lodi. Vrátane rôznych vodných podmienok.

Ďalšia vec je, že keď chcete na turnaji získať ten holeshot, keď zdvihnete svoj zdvihák do maximálnej výšky, môžete vzlietnuť rýchlejšie a získať ten holeshot.

Skutočnosť, že za svoje peniaze môžete získať lepšiu cenu, pokiaľ ide o palivo. S doskou zdviháka sú schopní urobiť to ešte ekonomicky výhodnejšie a že sa môžete spoľahnúť, že nebudete míňať peniaze, keď namontujete dosku zdviháka. To je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete získať, keď niečo pridávate do svojej lode. Lepší kilometrový výkon.

Aj keď možno budete musieť upraviť platňu zdviháka, keď ste v hrubej vode, ak budete môcť ísť v hladkej vode so zdvihnutým motorom, pomôže vám to spáliť palivo. Tiež vďaka možnosti nastavenia dĺžky a hĺbky sa budete môcť pohybovať čistejšou vodou, čo tiež pomôže. To je niečo, z čoho môžete vždy profitovať – prejsť čistou vodou a nechať ju prejsť motorom.

Jedna vec, ktorá odznela na floridasportfishing.com, bola: „Sledujte svoje meradlá a všimnete si, že mierne zdvihnutie zdviháka bez zvýšenia plynu zvýši otáčky a celkovú rýchlosť.“ Skutočnosť, že ste schopní zvýšiť rýchlosť zdvihnutím taniera, je podľa mňa celkom geniálna vec.

  Jazda na kajaku v Spring State Park – Ocala, FL

Keď ste vonku na vode, nemusíte sa nevyhnutne obávať, ako sa dostanete na určité miesto. Máte obavy nájsť to správne miesto na rybolov a urobiť to, čo potrebujete, aby ste sa tam dostali. So zdvihákom sa tam dostanete rýchlejšie a to všetko pri spotrebe menšieho množstva paliva.

Ale ako už bolo povedané, musíte si byť vedomí všetkých vecí, ktoré sa okolo vás dejú, pokiaľ ide o tlak vody, výšku platne zdviháka, hĺbku, jednoducho je dobré byť opatrný. Keď ste opatrní, neexistuje nič také, ako byť príliš pripravený.

Ako pomáha zdvihák v drsnej vode?

Nikdy skutočne neviete, kedy sa veci zvrtnú, najmä ak sa vám to nezdalo, keď ste pred odchodom skontrolovali počasie. Takže zdvihák vám môže určite pomôcť, keď ste v drsnejšej vode.

Ak znížite platňu zdviháka, budete môcť udržať luk hore, zostať hladký a vyhnúť sa nárazom do vĺn, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie problémy, ak by ste platňu zdviháka nemali.

So zdvihákom budete mať väčší dosah aj v drsnej vode, čo vám pomôže udržať si kontrolu a pokračovať vo vode vpred.

Niektorí ľudia navrhli, že keď ste v divokej vode, choďte a ubezpečte sa, že nos vašej lode je viac hore, aby ste mohli lietať a vedeli, že budete v poriadku.

Môžete sa tiež viac zahryznúť, keď ste v divokej vode a verte, že na tom budete môcť pracovať a tiež získate lepší holeshot. Spôsob, akým pracujú vrtule s doskou zdviháka, vám pomáha pohybovať sa cez túto vodu hladko.

Je zrejmé, že ak sa môžete vyhnúť drsnej vode, určite to chcete urobiť. Aj keď si myslíte, že existuje šanca, že to zvládnete so zdvihákom alebo len s člnom, neriskujte to. To je naozaj len zdravý rozum, ale občas si to musíme všetci pripomenúť. S doskou zdviháka sa spustíte dolu do vody, čo umožní väčší odpor, ktorý vám pomôže spomaliť a stabilizovať sa v rozbúrených vodách.

Ako pomáha zdvihák v plytkej vode?

Ak ste zvedaví, ako vám môže zdvihák pomôcť v plytkej vode, je tu niekoľko vecí, ktoré by ste pravdepodobne chceli vedieť. Ak máte dosku zdviháka, umožňuje vám to ísť do ešte plytšej vody, než je štandardné uchytenie vášho motora.

Keď upravujete motor, doska zdviháka vám poskytne možnosť ešte lepšej spotreby paliva, ako aj pomôže udržať váš čln na najlepšom výkone. Zdviháky sú schopné nasmerovať ťah najlepším smerom z hľadiska spotreby paliva.

Ak nemáte zdvihák a máte namierené do plytkej vody, musíte si uvedomiť, že vrtuľa predstavuje najnižšiu časť vašej lode vo vode. Zvyčajne musíte posunúť plyny dopredu, prudko otočiť koleso a potom použiť orezávacie jazýčky, aby ste pokračovali vpred.

  Môžu RV kempovať cez noc u Cabela's?

Spoliehate sa na silu svojej podpery, ktorá vám pomôže vytlačiť vás hore a von na rovinu, aby ste sa mohli z plytkej vody dostať plnou rýchlosťou. So zdvihákom je to určite jednoduchšie, keď máte na člne nainštalovaný zdvihák.

S platňou zdviháka sa nemusíte obávať nakláňania motora. To je niečo, čoho sa musíte obávať, ak nemáte zdvihák. Svoju rekvizitu a start-up môžete spustiť v ešte plytších hĺbkach, než ste si mysleli. To znamená, že sa nechystáte roztrhať spodný biotop vody ani nepoškodíte svoje vybavenie.

Zdvihák vám dáva šancu zdvihnúť skeg a vrtuľu na vašej lodi vyššie, čo je skvelý spôsob, ako zabezpečiť, že nespôsobíte škodu na vašej lodi alebo na domovoch tých tvorov pod ňou.

Keď ste v plytkej vode, je normálne, že chcete upraviť motor tak, aby sa s vrtuľou nič nestalo. Ale keď to urobíte, spôsobí to, že ťah nejde smerom, ktorý nevyhnutne chcete. Takže naozaj musíte dávať pozor, keď ste na plytčine.

Z tohto dôvodu určite existujú určité výhody, najmä pokiaľ ide o bezpečnosť. Zdvihák vám umožní ľahší prístup na plytčinu, ako aj bezpečný spôsob vstávania a vystupovania z plytčiny.

Ak sa ryba, ktorú hľadáte, dostane do plytčiny, teraz viete, že budete môcť sledovať, kam idú, a stále budete môcť dostať tú „veľkú“. Doska zdviháka vám pomôže zabrániť tomu, aby vaša vrtuľa narazila na dno lôžka, rozvírila usadeniny a spôsobila stratu prehľadnosti, keď sa pokúšate chytiť túto rybu.

Zlepšuje zdvihák moju rýchlosť?

Závisí to od veľkosti vašej lode, ale s týmto nainštalovaným zdvihákom môžete zistiť, že vaša loď dosahuje vyššie maximálne rýchlosti. Dôvodom je to, že ste schopní nastaviť podperu a ako hlboko alebo plytko ju chcete vo vode.

Ak ste v celkom pokojnej vode, chcete svoju rekvizitu vytiahnuť viac z vody, pomôže vám to získať väčšiu rýchlosť. Pomôže to nielen pri rýchlosti, ale aj pri spotrebe paliva. Čo je vždy prínosom pre každého vodáka.

Pretože doska zdviháka vám umožňuje zdvíhať a spúšťať vrtuľu a motor, pomáha vám to zvýšiť rýchlosť. Nielenže budete môcť ísť rýchlejšie, ale keď budete mať zdvihnutú vrtuľu, budete môcť vložiť podperu do čistejšej vody, čo zase pomôže vášmu motoru fungovať ešte lepšie.

Vďaka zdvíhaniu a spúšťaniu sa tiež môžete vyhnúť veciam vo vode, ktoré by potenciálne mohli spôsobiť poškodenie vášho zariadenia, ako aj možnosť pomerne rýchlo upraviť rýchlosť s výhodou hydrauliky a/alebo elektroniky. . Toto je zariadenie, ktoré vám pomôže zlepšiť celkový zážitok z vody.

Spárovanie vášho zdviháka s niektorými trimovacími lištami vám môže pomôcť ešte viac, keď chcete získať väčšiu rýchlosť a väčšiu flexibilitu na vode. Ako sme už hovorili o čistej vode, je to niečo, čo si naozaj môžete všimnúť rozdiel, ktorý má na vašej lodi, najmä v plytkej vode. Takže, skontrolujte to!

  Pristávate vo vode pri parasailingu?

Aké ďalšie výhody získam zo zdviháka?

Ak ste zvedaví, ako dostanete elektrické tyče na zadnú časť lode, pretože teraz máte túto dosku pripevnenú k vašej lodi, netrápte sa. Napájacie tyče môžete pripevniť na tanier! To vám môže pomôcť, ak ste sa obávali, že túto funkciu nebudete môcť používať.

Úprimne povedané, keď si kúpite dosku zdviháka, nebudete sa musieť obávať niektorých incidentov, pri ktorých môže dôjsť k prasknutiu vášho hnacieho hriadeľa. To určite nie je niečo, čo chcete. Najmä ak kupujete novú loď.

Plátky Jack je možné pridať na nové alebo staré lode, takže buď už môžete mať jeden pridaný na svoju novú loď, alebo môžete pokračovať v napredovaní so svojou starou loďou a len učiť starého psa novým kúskom.

S doskou zdviháka je to tiež skutočne užitočné pri vytváraní lepšieho pocitu a plynulosti prevádzky. Musíte však byť opatrní, pretože ak zdvihnete dosku zdviháka príliš vysoko, musíte dávať pozor na tlak vody, inak by ste mohli riskovať usmaženie motora, a to je určite niečo, čo nechcete mať. sa stane, najmä ak máte novú loď.

Zvýšte svoj výkon

Ako môžete vidieť, ak ste niekto, kto sa pýta, či by ste si mali zaobstarať zdvihák alebo nie, existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali. Tento článok hovorí, ako to môže byť prospešné nielen pre vašu loď, ale aj pre vašu peňaženku.

Či už chcete alebo nechcete hydraulický alebo elektronicky poháňaný zdvihák, je to na vás. Ale na základe poskytnutých informácií budete mať stále výhodu manévrovania cez plytčinu spôsobom, o ktorom ste si ani nemysleli, že by ste mohli.

Ak ste veľký na holeshot, je to tiež výhoda. Rýchlosť, spotreba paliva, dojazd, hĺbka, všetky tieto veci sa pridajú k vášmu zážitku, keď ste na vode a hľadáte dokonalé rybárske miesto a túžite po víťazstve v turnaji, to všetko vám môže s týmito aspektmi určite pomôcť.

Ísť na vodu je upokojujúca vec a je to určite niečo, čo by ste chceli vedieť, čomu môžete dôverovať, keď budete pokračovať v napredovaní a budete dúfať, že dostanete to, za čo ste zaplatili.

Ak ste niekto, kto sa chce odvážiť na plytčine a vidieť, čo ste predtým premeškali, nie je nič, čo by ste mohli získať lepšie ako to s jackovým tanierom. Môžete sa posunúť dopredu a dokonca umiestniť svoje elektrické palice na zadnú stranu. Vďaka tomu budete môcť vedieť, že budete môcť mať vybavenie, ktoré potrebujete, ako aj možnosť ísť na miesta, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že ich budete potrebovať.