Čo priťahuje medvede? [Question Answered]

Príprava na výlet nie je najjednoduchšia záležitosť. Musíte myslieť na to, že sa zbalíte, dostanete sa do kempu, usadíte sa v kempe atď. Ďalšia vec, na ktorú musíte myslieť, je divoká zver, najmä ak kempujete na území, kde sú medvede.

Čo to znamená? No ak sa v lesoch vyskytujú medvede alebo iná zver, mali by ste si dať pozor, aby ste ich nijakým spôsobom neupútali. Táborníci vo všeobecnosti musia rešpektovať priestor zvierat a ich spôsob života a zároveň sa musia snažiť, aby sa im z mnohých dôvodov vyhýbali.

Medvede, zvyčajne čierne, môžu často navštevovať kempingy kvôli všetkým pachom, ktoré ich priťahujú. Môže to byť jedlo alebo niečo také jednoduché, ako je váš parfum, ktorý ich priťahuje. Ak sa chcete dozvedieť, aké pachy priťahujú medvede, zostaňte pri zvyšku tohto sprievodcu. Verte mi, tieto informácie potrebujete, najmä ak plánujete táboriť na území medveďa!

Viac…

medveď v prírode

Aké pachy môžu prilákať medvede?

Aby som vám pomohol udržať všetky medvede ďaleko od vášho kempingu, chcem vám povedať viac o vôňach, ktoré ich najviac priťahujú.

Ak sa vám podarí skryť pachy týchto vecí, bolo by to skvelé. Ak nájdete nejaké alternatívy a namiesto toho ich použijete, bude to ešte lepšie.

Pozrime sa teda, ktoré veci môžu upútať pozornosť medveďa:

Mäso

Všetky druhy mäsa, varené aj surové, môžu prilákať medvede. Ak si plánujete vziať so sebou na cestu nejaké mäso, uložte ho tak, aby bol zápach čo najviac skrytý. Na tento účel možno budete potrebovať nádobu, ktorá dobre tesní.

Kým surové mäso láka medvede, varené tiež. Viem, že veľa výletníkov si na výletoch rádo varí slaninu nad táborákom, pretože je nenáročná na prípravu, ale dáva aj dosť energie.

Akokoľvek je slanina chutná, má silnú vôňu, ktorá dokáže prilákať medvede. Takže možno budete chcieť preskočiť jedenie na mieste s divokou zverou.

Čítať  Koľko by mal vážiť batohový stan? [Complete Guide]

Ryby

Ryby sú ďalšou vecou, ​​ktorá má silnú vôňu. Možno neviete, ako veľmi sa môže šíriť vôňa rýb, ale medvede si to uvedomujú. Ak aspoň zistia, že v ich blízkosti niekto varí ryby, môžete si byť istí, že si to budú chcieť pozrieť.

To isté platí pre ryby v konzervách, ako je napríklad tuniak. Ak si musíte vziať nejaké so sebou, uistite sa, že ste plechovku po zjedení čo najlepšie uskladnili.

V žiadnom prípade ho nenechávajte ležať v okolí kempingu a zároveň dbajte na to, aby ste v okolí nezanášali odpadky.

Sladkosti

Niekoho to možno prekvapí, ale medvede radi jedia všetko sladké, čo im príde pod ruku. Ak si zoberiete na cestu nejakú sladkosť alebo sladké drievko, uistite sa, že ju máte uloženú v batohu. Potom nechajte batoh v aute alebo stane, aby ste skryli zápach.

Budete mať veľké problémy, ak necháte sladkosti sedieť. Možno budete chcieť sladkosti nechať za sebou aj na kratšie pešie výlety, pretože to nie je taká nevyhnutná vec, ktorú si treba priniesť. Môžete si ho vychutnať doma bez toho, aby ste sa museli báť, že sa okolo neho dostanú neželaní hostia.

Vanilkový

Chápem; vanilka má veľmi atraktívnu vôňu. Som vinný z toho, že niekedy chcem mať parfum alebo niečo, čo vonia ako vanilka. Aj keď je táto vôňa skvelá, keď idete von do mesta, nie je najlepšia na turistiku.

Máloktorý turista si na svoje cesty pravdepodobne vezme vanilkový extrakt alebo akékoľvek jedlo na báze vanilky. Napriek tomu by ste mali pamätať na to, že medvede môžu prilákať aj parfumy, telové mlieka a podobné veci.

Tieto veci budú pre medvede voňať rovnako príťažlivo ako vy, no najlepšie bude, ak ich necháte doma.

Cibuľa a cesnak

Pre mnohých má cibuľa a cesnak neznesiteľný zápach. Aj jedlo s týmito prísadami môže voňať dosť výrazne. To isté platí pre spreje a podobné veci, ktoré obsahujú tieto zložky.

Čítať  Zmenšujú sa bundy Columbia? [Here Is The Answer]

Ak sa chcete na cestách vyhnúť problémom, môžete všetku cibuľu a cesnak nechať doma alebo ich čo najlepšie uskladniť. Mali by ste zvážiť, či si vezmete tašku a vložíte do nej veci, ktoré najviac voňajú.

Týmto spôsobom môžete tašku zavesiť na strom pomocou šnúrky alebo lana. Takže aj keď ich medvede zacítia, nedostanú sa k nim ani k nim nedočiahnu.

Ovocie

V neposlednom rade je tu ovocie. Medvede lákajú všetky druhy ovocia, ale predovšetkým bobule. V blízkosti stanu by ste nemali jesť žiadne bobule, jablká, hrozno, pomaranče alebo broskyne.

Keďže ovocie je plné vitamínov, možno budete chcieť nejaké vziať na výlet. Ak tak urobíte, uistite sa, že máte ovocie zabalené v batohu alebo ho skladujte mimo kempingu. Tak, aj keď z nej medvede pochádzajú, príliš sa k vám nedostanú.

Priťahuje medvede ľudský pach?

Ako už bolo spomenuté, pachov, ktoré priťahujú medvede, je pomerne veľa. Okrem jedla, sladkostí a všetkých ostatných vecí môže medvede prilákať ešte jednu vec – bežné pachy, ktoré máme my ľudia!

Ide o to, že pozornosť medveďa dokáže upútať všetko – vrátane pachu, ktorý ako ľudia nevnímame. Medvede majú čuch, ktorý je až sedemkrát silnejší ako ten náš, takže cítia veci, ktoré ľudia nedokážu.

Kým medvede láka bežný pach ľudí, ešte viac ich láka pach ľudského moču a menštruačnej krvi. Moč a menštruačná krv majú silné pachy aj pre nás ľudí. Viete si predstaviť, ako sa tieto veci môžu zdať medveďovi!

Ak teda kempujete, uistite sa, že nájdete miesto, ktoré vám bude slúžiť ako kúpeľňa, a ktoré je ďaleko od vášho skutočného kempingu. Ak takúto možnosť nemáte, zvážte zriedenie moču alebo krvi, aby zapáchala o niečo miernejšie.

Priťahuje kávová usadenina medvede?

Dá sa s istotou povedať, že kávu budete piť s niekoľkými hosťami, ak používate bežnú kávovú usadeninu v kempingu. Kávová usadenina má dosť silný zápach, ktorý medvede považujú za príťažlivý. Ak si všimnú zápach, môžete si byť istí, že ho budú chcieť ďalej kontrolovať.

Čítať  Ako sa chrániť pri kempovaní?

Ak sa teda rozhodnete používať kávovú usadeninu, dbajte na to, aby ste ju uchovávali v nádobe so silným tesnením. Takáto nádoba nedovolí, aby sa z nej dostal zápach a možno by neprilákala toľko medveďov.

Keď pripravujete kávu, snažte sa to urobiť čo najrýchlejšie. Použitý pozemok zlikvidujte čo najďalej od kempingu. Môžete ich hodiť kdekoľvek, dokonca aj na zem. Nie sú to nesprávny druh odpadu – sú to skvelé hnojivá!

Čo môže prilákať medveďa

Majú medvede radi vôňu octu?

Zo všetkých vecí, ktoré majú čierne medvede radi, je tá, ktorú nemajú, vôňa octu. Vôňa octu dokáže odpudzovať medvede tak, ako to dokáže len pár iných vecí.

Ak chcete držať medvede čo najďalej od vášho kempingu, vždy môžete použiť ocot. Zvážte výrobu sprejov, ktoré sú čiastočne vodou a čiastočne octom. Potom použite spreje na stan a okolie, aby ste udržali medvede preč.

Napriek tomu buďte opatrní s množstvom octu, ktorý používate. Ocot má silnú vôňu, ktorá dokonca aj vám môže pripadať odpudzujúca, ak to s rozprašovačom preženiete.

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že informácie, ktoré ste si prečítali, vám pomohli uvedomiť si, ktoré pachy by prilákali medvede. Urobte, čo je vo vašich silách, aby ste sa vyhli týmto pachom vo vašej blízkosti na kempingových výletoch, ktoré vás môžu prekvapiť!

Ak cestujete do Bear Country, Yellowstonského národného parku alebo na iné miesto, majte tieto veci na pamäti. Nezabudnite cítiť úctu k voľne žijúcim živočíchom žijúcim v lesoch. Musíme sa s nimi naučiť žiť, pretože táto planéta patrí rovnako zvieratám a nám!