Čo je vodný skúter (s obrázkami!)

Predtým, ako som podnikol veľa výletov k jazeru, nevedel som nič o vodných skútroch. Postupom času som sa začal veľmi zaujímať a tu je to, čo som sa naučil!

Vodný skúter je malé plavidlo poháňané vodou nasávanou do motora a násilne vytlačeným, aby sa vozidlo posunulo dopredu. Vodný skúter kĺže po vode a jazdí sa na ňom ako na motorke.

Existuje mnoho typov vodných skútrov, takže ak máte ďalšie otázky, pokračujte v čítaní!

Odkiaľ pochádzajú vodné skútre?

Vodné skútre sa nazývali vodné skútre, keď boli vynájdené v polovici 50. rokov minulého storočia. Výrobcovia motocyklov v Európe sa snažili rozšíriť svoj trh a prišli s týmto nápadom. Pôvodný motor, ktorý poháňal vodný skúter, sa nazýval prívesný motor.

Až v roku 1973 Austrálčan Clayton Jacobson priniesol do Kawasaki svoj najnovší interný pump-jet model (odtiaľ názov Jet Ski). Model s vnútorným čerpadlom vylučoval objemný motor visiaci na chrbte. Jeho model nazvali Jet Ski a bol ocenený titulom verného publika ako spôsob lyžovania na vode bez člna.

Zábavným faktom o názve vodného skútra je, že je to vlastne značka. Tak ako ľudia nazývajú Jell-O značkou Jell-O, ľudia nazývajú vodné skútre podľa značky.

Keď sa stali populárnejšími, ľudia začali vytvárať novšie modely, ktoré umožnili ľuďom sadnúť si počas jazdy a vytvorili priestor pre jazdu viacerých osôb naraz. Vznikol tak spoločenský aspekt vodných skútrov.

Dnes existujú tri hlavné značky vodných skútrov: Sea-Doo, Yamaha a Kawasaki. Väčšina ľudí si vodné skútre kupuje na rekreačné účely. Ľudia používajú vodné skútre sami alebo na ťahanie vodných lyžiarov a/alebo wakeboardov za sebou. Dnes sú vodné skútre jedným z najpoužívanejších vodných skútrov v rodinách.

Základná prevádzka vodného skútra

Akonáhle budete mať pred sebou vodný skúter, urobte všetky potrebné opatrenia.

  8 spôsobov, ako zarobiť peniaze a užívať si vonku

Ešte predtým, ako vôbec naštartujete vodný skúter, uistite sa, že:

1. Oblečte si záchrannú vestu (je to zákon)

2. Noste vhodné oblečenie, ako je neoprénový oblek, nepremokavé topánky a prostriedky na ochranu očí

3. Majte platnú vodácku licenciu

4. Majte na palube názov vodného skútra a všetky ďalšie potrebné dokumenty

5. Majte schválený hasiaci prístroj, signalizačné zariadenie (píšťalka alebo klaksón), GPS a palivo navyše.

Keď budete v bezpečí a pripravení ísť, postupujte podľa krokov nižšie.

Ako riadiť vodný skúter

  • Pevne si pripevnite šnúrku na kľúči k zápästiu a otočte spínač zapaľovania
  • Pomaly tlačte na plyn
  • Zamierte preč od pobrežia pomalou plynulou rýchlosťou 5 až 10 MPH
  • Akonáhle sa dostanete do bezpečnej vzdialenosti od ostatných lodí, zvýšte svoju rýchlosť postupným tempom pohodlne
  • Pri zatáčaní pomaly zrýchľujte a nakláňajte sa do smeru, ktorým zatáčate
  • Keď sa budete cítiť pohodlne so svojou rýchlosťou, skočte sa prebudiť a užite si to!

Vodné skútre pre začiatočníkov

Tu je 6 bežných značiek a modelov vodných skútrov, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov, ktorí sú pripravení sa do toho ponoriť!

Kawasaki Ultra 310X

Tento vodný skúter je známy tým, že má nízke otáčky (otáčky za minútu) a množstvo ekologických možností výkonu. Tento vodný skúter môže dosiahnuť vysokú rýchlosť okolo 100 míľ za hodinu a bude sa pri tom cítiť stabilne.

Yamaha Waverunner FX Cruiser SVHO

Yamaha Waverunner je známy rodinný cruiser, do ktorého sa zmestia až 3 osoby. Toto vozidlo má tempomat, ktorý môže vašej rodine pomôcť sústrediť sa viac na zábavu.

Sea-Doo RXP-X 260

Skvelé pre neskúsených jazdcov vďaka väčšej kontrole výkonu. Vrátane ochrany proti striekajúcej vode, ktorá udrží váš vodný skúter ostrý.

  Mám lietať na rybách, keď prší?

Kawasaki STX-15F

Na tomto bábätku zvládli vylepšenia a má 160 koní a štvortaktný štvorvalcový motor.

Yamaha Waverunner SuperJet

Ak sa chcete počas jazdy postaviť, je to pre vás. Má ergonomické a veľmi pohodlné riadidlá.

Sea-Doo Spark

Tento Spark je cenovo dostupný a ľahký a skvelý na osobné použitie. Môžete robiť veľa trikov, ale nemôžete sa dostať nad 50 mph.

Ľudia majú rôzne záľuby, ktorým sa radi venujú vodné skútre a ak vaša rodina rada ťahá za sebou tubu, wakeboard alebo vodné lyže, budete hľadať úplne iný vodný skúter ako rodina, ktorá chce jeden pre jednu osobu .

Výhody a nevýhody vodného skútra

Možno sa pýtate, či je toto plavidlo pre vás alebo nie. Pred kúpou vodného skútra by som bral do úvahy niekoľko vecí.

  • Máte veľkú rodinu alebo malú rodinu?

Tí, ktorí majú menšie rodiny, si zvyčajne viac užijú vodné skútre, pretože sa im celá rodina zmestí na vodný skúter v jednom až dvoch kolách namiesto štyroch alebo viacerých. Lode sú skvelé pre väčšie rodiny, pretože môžu tráviť čas spolu celý čas.

  • Máte mladšie deti alebo staršie deti?

Malé deti by nemali jazdiť na vodnom skútri, pretože vysoké rýchlosti a zákruty ich môžu ľahko odfúknuť. Väčšie deti majú silu vydržať a zažijú viac zábavy ako teror na vodnom skútri.

  • Bývate v mieste, kde máte blízko k jazeru alebo oceánu?

Je pravdepodobné, že nebudete cestovať k jazeru alebo oceánu, ak žijete viac ako hodinu alebo dve ďaleko. Pred rozhodnutím o kúpe vodného skútra by som sa zamyslel nad tým, ako často by ste mohli reálne cestovať k jazeru alebo oceánu. Ak sa nevidíte často chodiť k jazeru, napadlo by ma investovať do niečoho, čo budete viac využívať so svojou rodinou.

  • Ako to zaplatíte?
  Čo si obliecť na let teplovzdušným balónom

Priemerné náklady na vodný skúter sa pohybujú okolo 10 000 dolárov. Ste finančne na mieste, kde si môžete dovoliť zaplatiť toľko peňazí nad rámec svojich účtov?

Pri rozhodovaní o kúpe vodného skútra je dôležité mať na pamäti, že to nie je niečo, čo má každý rád. Ak chcete skutočne milovať vodné lyžovanie v super rýchlosti, musíte byť trochu adrenalínový nadšenec.