Čo je to Zip Line Platform? S osvedčenými postupmi

Keď idete na zips, jednou zo základných fyzikálnych vlastností v akcii je gravitácia. Kábel sa však nedá stiahnuť bez toho, aby ste predtým dosiahli určitú výšku, čo je miesto, kde vstupuje do hry platforma zipsu. Čo to vlastne zipline platforma je?

Platforma zipsu je miesto, kde stojíte, keď schádzate po zipsovej šnúre. Väčšina platforiem je vyrobená z dreva, ale možno použiť aj iné materiály, napríklad kov. Komerčné a amatérske ihriská zips line budú mať často dve platformy zips line, hornú, z ktorej spúšťate a spodnú, z ktorej vystúpite, keď jazda skončí.

Ak sa chcete o zipline platformách dozvedieť ešte viac, ste na správnom mieste. V tomto článku budeme diskutovať o typoch zips line platforiem, o ich výške a o tom, ako si dokonca môžete vyrobiť svoje vlastné platformy doma. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

Čo je platforma Zip Line a na čo sa používa?

Začnime od základov. Platforma na zips je nevyhnutnosťou na všetkých komerčných aj amatérskych kurzoch. Hlavná platforma zipsu je tiež známa ako štartovacia platforma, pretože z nej štartujete, keď začínate jazdu na zipse.

Platforma musí byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestil priemerný zips line jazdca, a preto je štandardná veľkosť 24 palcov hlboká a 40 palcov široká.

Na niektorých komerčných kurzoch zipsovania môžete naraziť na ešte väčšie platformy, no málokedy by bola platforma menšia. Musíte mať dostatok priestoru na to, aby ste si dali nohy od seba a pohodlne sa postavili, aby ste sa mohli vrhnúť a nespadnúť z plošiny a dolu po dráhe. To by nebolo veľmi zábavné!

Niektoré zipline kurzy majú druhú platformu, ale to nie je vždy potrebné. Ak je v blízkosti strom, ktorý môžete použiť na zastavenie, potom strom funguje ako koncová podpora. Oporná stena môže urobiť to isté. Napriek tomu je stále dobrý nápad mať niečo pevné, z čoho môže jazdec vystúpiť, keď sa skončí jeho skúsenosť so zipline, a na to je dobrá druhá platforma.

Väčšina zips line platforiem je vyrobená z dreva, pretože je to ekonomické a široko dostupné, ale kov je ďalším obľúbeným materiálom. Ak vaše amatérske ihrisko na zips potrebuje dodatočnú podporu, kov je pre tieto stĺpiky inteligentnejšou voľbou ako drevo vďaka svojej odolnosti.

Typy Zip Line Platformy

Dva typy plošín zipsu sú pripevnené a voľne stojace. Poďme teraz diskutovať o oboch typoch.

Čítať  Čo môžem urobiť s práškovým snehom?

Pripojenú zipsovú plošinu možno zabudovať do okolitej konštrukcie, ako je napríklad strom. Ak sa rozhodnete použiť pripojenú plošinu pre amatérsku lanovú dráhu, musíte zabezpečiť, aby strom na vašom dvore bol v dostatočne dobrom stave.

Diskutovali sme o tom v našom príspevku o domácich súpravách zipsov, ale strom musí byť schopný uniesť veľké množstvo horizontálnej sily, až 3 000 libier. Zem okolo stromu musí byť zabezpečená, takže tu, prosím, nie je voľný piesok ani zemina. Strom by mal byť mladý a zdravý bez známok poškodenia, vrátane hniloby. Aj keď je strom zdravý, stále potrebujete okolo neho podpery pri inštalácii platformy zipsu.

Voľne stojace plošiny na zips sú možnosťou, ak na vašom dvore nie sú stromy ani iné konštrukčné podpery, ako sú pevné steny. Zipsovú líniu by ste podopreli zo všetkých strán pomocou kovových alebo drevených stĺpikov. Po zasadení stĺpikov priamo do zeme na vašom dvore by ste mali naliať betón okolo základne stĺpikov. Týmto spôsobom počasie a erózia nemôžu tak ľahko oslabiť podpery.

Čo niektorí obzvlášť opatrní ľudia robia pri vytváraní amatérskej lanovej dráhy, je pridať kotviace drôty okolo voľne stojacich podpier. Kotevný drôt je lano s napätím, ktoré zvyšuje bezpečnosť voľne stojaceho ihriska na zips. Mimo zipsovej podšívky tiež uvidíte kotviace šnúry v aplikáciách, ako sú stany, veterné turbíny, rádiové stožiare a stožiare lodí.

Akú výšku by mala mať vaša platforma zipsu?

Ak plánujete urobiť pre deti kurz zipsu na dvore, znamená to postaviť aspoň jednu platformu, ak nie dve. Budeme predpokladať, že potrebujete prinajmenšom spúšťaciu platformu. V akej výške by mala byť táto plošina?

No, to je ťažké povedať, pretože odpoveď sa líši v závislosti od dĺžky vášho zipsovacieho kábla. Štandardná dĺžka mnohých súprav zipsov je 100 stôp. Malým deťom a dokonca aj tínedžerom by kábel tejto dĺžky mal poskytnúť dostatočne dlhú jazdu, takže keď si kúpite súpravu na zips pre domácich majstrov, dostanete za to veľa peňazí.

Za predpokladu, že vaša zipsová šnúra je dlhá 100 stôp, potom musíte určiť uhol, pod ktorým budete kábel inštalovať. Ak ste čítali naše ďalšie príspevky o zipsovej podšívke, mali by ste si uvedomiť, že jazda naprieč zipsom je pomalá a nie príjemná. Kábel musíte umiestniť na svah, aby ste vytvorili určitú rýchlosť a vzrušenie.

Čítať  To je dôvod, prečo potrebujete kajak na rybolov

Uhol sklonu tri až štyri percentá je v poriadku pre 100-stopový zips. To znamená, že ak má vaša konkrétna súprava zipsov ďalšie odporúčania pre uhol sklonu, vždy sa riaďte tým, čo hovorí súprava.

Kábel zips vyžaduje voľný priestor a zvyčajne je to viac, ako si myslíte, že budete potrebovať. Vôľa je taká, že ak máte ťažší jazdec, ktorý používa zips, nepredstavuje bezpečnostné riziko. Priemerná výška vôle je sedem stôp, ale môžete ju bez obáv zvýšiť.

Potrebujete tiež vzdialenosť najmenej päť stôp od jazdca zipsu a akýchkoľvek iných prekážok na oboch stranách. Za predpokladu, že svoju súpravu zipsu staviate na dvore, nebudete musieť okrem stromov bojovať s mnohými prekážkami v okolí.

Ako vytvoriť pripojenú platformu zipsu

Správna inštalácia vašej zipsovej plošiny je rozhodujúca pre nepretržité bezpečné používanie, preto sme si v týchto dvoch častiach mysleli, že sa podelíme o kroky, ako si na dvore postaviť vlastnú plošinu (platformy). Začneme krokmi na zostavenie pripojenej plošiny zipsu, ktorá je zabudovaná do stromu.

Krok 1: Vyberte strom, ktorý budete pre platformu používať. Váš strom by mal byť nielen zdravý, ako sme diskutovali vyššie, ale jeho kmeň musí mať priemer najmenej 12 palcov. Ak nie, potom je váš strom príliš tenký na to, aby uniesol 3 000 libier horizontálnej sily, ktorá môže byť aplikovaná pri podšívke zipsu.

Krok 2: Na vybudovanie zips line platformy, ktorá je 24 palcov hlboká a 40 palcov široká, budete potrebovať 2×4, ktoré si môžete kúpiť v každom obchode s domácimi potrebami. Ak je to možné, nakupujte drevo ošetrené tlakom, pretože môže odolávať hubovým rozkladom a poškodeniu termitmi.

Krok 3: Pomocou píly na drevo rozrežte svoje 2×4 na šesť kusov. Dva z týchto kusov by mali mať dĺžku 16 palcov, dva ďalšie by mali mať dĺžku 20 palcov a posledné dva by mali mať dĺžku 40 palcov.

Krok 4: Vytvorte rám s rozmermi 40 palcov x 20 palcov, ktorý bude obopínať strom. To bude vyžadovať, aby ste pripevnili 40-palcové kusy dreva k 20-palcovým kusom. Dva 16-palcové kusy by mali obchádzať zadnú stranu rámu na oboch stranách.

Čítať  Môžete zipline v daždi?

Krok 5: Podľa informácií z poslednej časti zmerajte výšku súpravy zipsov a nainštalujte stojan s dreveným rámom v tejto výške. Na pripevnenie rámu na miesto použite skrutky do dreva. Pomocou vodováhy zabezpečte, aby bol rám na všetkých stranách úplne rovný.

Krok 6: S väčším počtom 2×4 vytvorte diagonálne dosky na zakrytie 16-palcových kusov dreva. Budete potrebovať aspoň dve dosky, ktoré budú slúžiť ako základ vašej štartovacej platformy. Na pripevnenie dosiek k sebe použite skrutky do dreva.

Krok 7: Aby bola vaša drevená platforma na zips v bezpečí, nezaškodí vytvoriť diagonálnu výstuhu. Na to budete potrebovať ešte viac 2×4. Každý z 2×4 by teraz mal mať dĺžku 10 palcov. Nainštalujte diely tak, aby boli pod stromom, ale rovnobežne s vonkajšími rohmi platformy. Zo zvyšných kúskov dreva postavte podperu, ktorá by mala ísť z jedného rohu plošiny do druhého.

Krok 8: Na vystuženie plošiny zipline odrežte 2×4, aby ste zakryli dve dosky na vrchu plošiny. Možno budete musieť nakloniť niektoré zo svojich drevorezieb, aby sa kúsky dreva zmestili okolo stromu. Platformu môžete dokončiť tmelom na drevo alebo dokonca natrieť, ak chcete, aby bola farebná.

Ako vyrobiť voľne stojacu platformu na zips

Voľne stojaca platforma zipsu nepoužíva strom, ale skôr podporné stĺpiky a kotviace šnúry, aby zostali stáť. Tu je návod, ako to urobiť.

Krok 1: Vyberte tyč s priemerom najmenej 12 palcov. Kovové stĺpiky môžu byť o niečo štíhlejšie, ale najmä drevené stĺpiky musia byť hrubé, aby boli odolnejšie.

Krok 2: Zatĺkajte stĺpiky do zeme. Buď 10 percent dĺžky stĺpika by malo byť v zemi plus ďalšie dve stopy, alebo stĺpik by mal byť štyri stopy v zemi, podľa toho, čo povedie k bezpečnejšiemu uchyteniu stĺpika.

Krok 3: Nalejte betón. Hrúbka betónu, ktorý obklopuje stĺpik, by mala byť aspoň šesť palcov.

Krok 4: Váš zipsový kábel by mal byť 12 palcov alebo viac od hornej časti podpornej tyče. Hranica by mala byť od nej rovnako vzdialená.

Záverečné myšlienky

Platforma na zips vám umožní pustiť sa do závratnej zábavy. Ak si staviate vlastnú platformu na zips na dvore, musíte plánovať dopredu, aby ste sa uistili, že platformy sú bezpečnou súčasťou nastavenia pre celú vašu rodinu. Veľa šťastia!