Čo je to RV Dump Station a ako ju používať

V nádržiach na sivú a čiernu vodu vášho RV sa hromadí odpad. Nechcete, aby tieto nádrže boli navždy plné odpadu, čo je miesto, kde sa hodia skládkové stanice pre obytné automobily. Čo je to RV skládka a ako ju používate?

Skládková stanica RV je určené miesto na vyprázdnenie obsahu vašich sivých a čiernych nádrží. Ak chcete použiť vypúšťaciu stanicu, vyberte kanalizačnú hadicu zo stanice, pripevnite hadicu k nádrži RV a vypustite vodu.

Ak máte ďalšie otázky o sklápacích staniciach RV, ste na správnom mieste. V dnešnom príspevku budeme podrobnejšie definovať skládkové stanice pre obytné automobily a tiež diskutujeme o tom, čo môžete vysypať. Dokonca vám povieme, kde nájdete vyklápacie stanice pre karavany, aby vaše nádrže nikdy nezostali dlho plné. Čítajte ďalej!

Čo je to RV Dump Station?

Začnime tým, že si povieme viac o sklápacích staniciach RV. Tieto stanice sú miestami ako stvorenými na vykladanie odpadu z nádrží vášho karavanu. Keď vypustíte odpad súvisiaci s obytným autom na skládku, prefiltruje sa do septiku alebo kanalizácie, takže to nie je tak, že obsah nádrže len vysypete do trávy alebo na betón alebo niečo podobné.

(Ako upozornenie, na niektorých miestach je to prípustné pre obsah nádrže na sivú vodu, ale stále by sme to neodporúčali.)

Pýtate sa, čo sú zadržiavacie tanky? Vo vašom karavane sú tri typy záchytných nádrží. Jednou z nich je nádrž na sladkú vodu. Vždy, keď sa osprchujete vo svojom karavane, umyjete si ruky alebo sa napijete, voda pochádza z tejto nádrže. Ako už názov napovedá, H2O z vašej sladkovodnej nádrže je pitná.

Nádrž na čiernu vodu je druhým typom záchytnej nádrže vo vašom vozidle. Táto nádrž tiež obsahuje vodu, ale je to toaletná voda. Z nádrže na čiernu vodu určite nechcete nič piť, keďže sa to považuje za odpad.

Tretím typom nádrže je nádrž na sivú vodu. Je pravda, že nie všetky obytné autá majú túto nádrž. Ak vaše vozidlo áno, potom nádrž na sivú vodu zadržiava použitú vodu z kuchynského drezu vášho karavanu a vašej sprchy. Táto voda je zvyčajne mydlová, penivá a trochu špinavá.

Čo ak nemáte nádrž na sivú vodu? To nie je nič extra. Všetka voda z umývadla a sprchy by namiesto toho smerovala do nádrže na čiernu vodu. To znamená, že nádrž na čiernu vodu sa naplní oveľa rýchlejšie, ako keď máte dve odpadové nádrže, takže ju budete vyhadzovať oveľa častejšie.

Čo môžete vysypať na RV skládke?

Teraz, keď ste lepšie oboznámení s RV skládkovými stanicami, čo presne môžete v týchto zariadeniach uvoľniť? Iba odpad z nádrží na sivú a čiernu vodu, vrátane surovej odpadovej vody. Aj keď je jedna z vašich nádrží obzvlášť zálohovaná a hrubá, je v poriadku vysypať svoj odpad sem.

  Ako dlho vydržia pneumatiky RV?

Čo sa týka niečoho iného? Na to nie sú skládkové stanice. To platí pre váš odpad z RV a staré jedlo. Ak chcete tieto predmety bezpečne zlikvidovať, musíte hľadať všetky odpadkové a recyklačné koše, ktoré zbadáte pri svojich dobrodružstvách, najmä tie v kempingoch.

Ako používate RV Dump Station?

Práve ste prvýkrát zastavili na skládke RV. Ste tiež nováčikom v držaní tankov, takže ste trochu nervózny z používania skládkovej stanice. Nebuď. Je pravda, že celý proces je trochu neprepracovaný (no, hádžete odpad), ale nie je to také ťažké, keď sa do toho pustíte.

Tu je to, čo robiť.

Majte správne zásoby

Rozhodne, určite nechcete vyhadzovať odpad z RV bez rukavíc. Gumené rukavice sú v poriadku, ale záhradnícke rukavice alebo iný typ hrubých rukavíc tu môžu byť lepšie. Tiež budete potrebovať kanalizačnú hadicu, ak skládka náhodou neposkytuje hadicu (často ju poskytuje). Úplný zoznam všetkého, čo potrebujete, vrátane dumpingu, nájdete v tomto príspevku tu.

Nájdite svoje zásobníky Graywater a Blackwater

V budúcnosti predpokladáme, že váš RV má oddelené nádrže na čiernu a sivú vodu. Ak to nie je váš prípad, ignorujte pokyny týkajúce sa nádrže na sivú vodu.

Dobrou správou je, že lokalizácia týchto nádrží zvyčajne nie je príliš náročná. Každá nádrž je na väčšine RV jasne označená. Štítok tiež nebude nejaký symbol alebo séria čísel. Namiesto toho bude jasne hovoriť „zádržná nádrž na sivú vodu“ alebo „zádržná nádrž na čiernu vodu“. To je pre vás super pohodlné.

Pripojte kanalizačnú hadicu k nádrži

Dobre, takže ste našli svoje nádrže na sivú a čiernu vodu. Skvelé. Teraz je čas začať vyhadzovať. Predtým, ako to urobíte, musíte pripojiť kanalizačnú hadicu k nádržiam.

Pod štítkom označujúcim, o ktorú nádrž ide, by ste mali vidieť ventil. K tomuto ventilu chcete pripojiť kanalizačnú hadicu. Druhý koniec kanalizačnej hadice by sa mal pripojiť k kanalizácii skládky.

Skontrolujte pripojenie a vypíšte

Trikrát skontrolujte, či sú pripojenia kanalizačnej hadice na každej strane bezpečné. Verte nám, keď hovoríme, že nechcete, aby sa hadica pri vysypaní uvoľnila, inak vás čaká nepríliš zábavné a nešťastné prekvapenie.

Keď ste pripravení pokračovať, uchopte ventil a potiahnite. Mali by ste počuť, ako sa nádrž začína vyprázdňovať, keď tekutina preteká hadicou. Môžete dokonca vidieť, čo vychádza z hadice v závislosti od toho, či je hadica priesvitná alebo polopriesvitná.

  Aké vybavenie potrebujem na surfovanie?

Keď už nepočujete ani nevidíte pohyb tekutiny, nádrž je prázdna. Chcete zatvoriť ventil a uistite sa, že tak urobíte úplne. Ak je ventil čo i len čiastočne otvorený, obsah vašej nádrže môže vytekať v najhoršom možnom čase, napríklad keď šoférujete svoj karavan.

Opakujte s druhou nádržou

Keď vysypete jednu záchytnú nádrž, musíte zopakovať rovnaké kroky s druhou nádržou. Po vyprázdnení prvej nádrže by to malo byť celkom jednoduché.

Odstráňte kanalizačnú hadicu

S vysypaním nádrží ste skončili, takže teraz je čas odpojiť kanalizačnú hadicu od ventilu nádrže. Odstráňte aj kanalizačnú nádrž z kanalizácie. Ak je to vaša hadica, môžete ju vložiť do vedra, aby vám v karavane nerachotila. Ak je to hadica skládkovej stanice, môžete byť zdvorilí a opláchnite ju predtým, ako ju necháte pre ďalšiu osobu.

Tu je praktický tutoriál na YouTube, ktorý ilustruje celý proces vyprázdňovania RV nádrže od začiatku do konca.

Kde nájdete skládku RV?

Pri jazde v karavane, kde pravdepodobne narazíte na skládku odpadu? Môžete očakávať, že nájdete skládky na najrôznejších miestach, ako sú čerpacie stanice, zastávky nákladných áut, prístavy, predajne obytných áut, odpočívadlá, parky pre obytné autá, kempingy a národné parky.

Campendium vytvoril zoznam všetkých skládkových staníc v Spojených štátoch a niektorých aj v Kanade. Informácie sú usporiadané podľa štátu alebo mesta. Môžete kliknúť na štát, v ktorom žijete alebo do ktorého cestujete, a potom zobraziť všetky skládky na mape tohto štátu.

Nepodarilo sa nám nájsť informácie o tom, kedy bol zoznam naposledy aktualizovaný, preto odporúčame zavolať alebo poslať e-mail manažérovi/majiteľovi skládky a opýtať sa, či je ešte stále aktívny, kým dorazíte. Môžete tiež prejsť okolo, ak nie je skládka mimo vašej cesty.

Musíte platiť, aby ste mohli používať RV Dump Station?

Vypátrali ste skládku a zatiahnete dnu. Skôr ako začnete pripájať hadice, máte povolené používať skládku pre karavany zadarmo?

To sa môže líšiť od jednej skládky k druhej. V kempingoch a parkoch môžete mať v rámci nočného ubytovania voľný prístup k skládke, ktorú môžete použiť podľa vlastného uváženia. Ak však iba prechádzate a nezdržiavate sa, možno budete musieť zaplatiť poplatok za používanie skládky.

Koľko stojí používanie skládkovej stanice? Záleží. O Love’s Travel Stop v Bensone v Arizone stojí uvoľnenie odpadu na ich skládke 10 dolárov. V Colorade Crested Butte RV Dump Station je 15 dolárov na použitie. Zdá sa, že ceny nie sú príliš vyššie, možno okolo 20 až 25 dolárov.

  Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Kalifornii

Ak skládka nie je voľná, malo by tam byť označenie, aby ste neboli prekvapení, keď sa tam dostanete.

Niektoré skládky vám umožňujú prihlásiť sa do členstva, kde môžete pravidelne vyhadzovať odpad z čiernej a šedej vody po celý rok. To môže stáť 200 USD za ročné členstvo v niektorých prípadoch až 1 500 USD. Členstvo odporúčame len vtedy, ak sa na svojich cestách budete držať rovnakých oblastí.

Tipy na používanie stanice RV

Na záver sa podelíme o niekoľko tipov na správne používanie RV skládkovej stanice. Z toho budete mať úžitok vy aj vaši kolegovia z RV, ktorí po vás prídu na skládku!

Najprv vysypte svoju nádrž Blackwater, potom nádrž Greywater

Pri vypúšťaní nádrží na sivú a čiernu vodu začnite s tou druhou. To umožňuje mydlovej, penovej vode z nádrže na sivú vodu vyčistiť kanalizačnú hadicu, takže na to nemusíte používať svoju drahocennú sladkú vodu.

Zistite, kedy vysypať nádrže

Ak je vaša nádrž na čiernu vodu plná z dvoch tretín, potom je čas ju vysypať. Ak to urobíte skôr, je to len strata vášho času a úsilia, ale príliš dlhé čakanie môže viesť k rozliatiu, preto našľapujte opatrne!

Použite dlhú kanalizačnú hadicu

Ak si musíte kúpiť vlastnú kanalizačnú hadicu, tá, ktorá je dlhá aspoň osem stôp, by mala stačiť na všetky druhy vysypávania. Toto Camco RhinoFLEX hadica je dobrá voľba. Nielenže je to produkt Amazon’s Choice, ale RhinoFLEX má veľkorysých 10 stôp!

Nechajte všetko tak, ako ste to našli

Výsypné stanice sú obľúbené miesta. Aj keď ste úplne sami, keď vysypete svoje záchytné nádrže, môžeme vás ubezpečiť, že niekto ďalší bude na ceste krátko po vás. Nechcete, aby sa dostali do neporiadku kúpeľňového odpadu, tekutín a špinavých hadíc. Vyčistite skládku a nechajte ju tak, ako ste ju našli, najmä ak ste za jej použitie nič neplatili.

Zrýchlite svoj proces pri dlhých radoch

Ak sa stane opak a skládka je po príchode preplnená, potom by mal byť každý ohľaduplný a rýchlo konať. Možno budete chcieť zatiaľ preplachovať vlastnú kanalizačnú hadicu, kým sa nedostanete niekam o niečo menej zabalenú.

Záverečné myšlienky

Skládkové stanice RV sú miesta na vypúšťanie obsahu vašich nádrží na sivú a čiernu vodu. Tieto nádrže obsahujú neporiadok z vašej kúpeľne, kuchyne a sprchy, vrátane odpadových vôd a špinavej vody.

Vďaka skládkovým staniciam dostupným po celej krajine, z ktorých mnohé môžete bezplatne vysypať, ste teraz pripravení stať sa svedomitým a láskavým používateľom skládky!