Čo je to nymfa v muškárení?

Nedávno som sa začal celkom zaujímať o muškárenie a urobil som rozsiahly výskum lovu so suchými a mokrými muškami. Videl som, že mnohí ľudia lietajú aj s nymfovými muškami, takže som aj o tom urobil nejaký prieskum, aby som tomu lepšie porozumel.

Čo je to nymfa v muškárení? Nymfa pri muškárení je umelá návnada, ktorá je navrhnutá tak, aby vyzerala a napodobňovala hmyz a kôrovce pod vodnou hladinou. Nymfy sú vytvorené tak, aby vyzerali ako vyliahnutý a predčasný vodný hmyz. Nymfa je len ďalší druh mokrej mušky bez krídel.

Existuje veľa skvelých informácií, ktoré som zhromaždil v súvislosti s nymfovými muškami, ako sú tie, ktoré sú najlepšie vo vašej škatuľke a aké sú najlepšie techniky „nymfovania“. Pokračujte v čítaní, aby ste získali viac vedomostí o tomto zábavnom a vzrušujúcom spôsobe muškárenia a rýchlo zistíte, prečo by vaša škatuľka na náčinie mala byť na vašej ďalšej rybárskej výprave plná nýmf.

Najlepšie nymfy lietajú na ryby

Keď sa pstruhy a iné druhy rýb kŕmia pod vodnou hladinou, zvyčajne hľadajú malú a ľahkú korisť. To je to, čo majú nymfy lietať na celom trhu vyzerať.

Vo všeobecnosti sú nymfy navrhnuté tak, aby vyzerali ako májové mušky, potočníky, kamenné mušky a midges. Môžete tiež nájsť veľa, ktoré vyzerajú podobne ako rôzne druhy kôrovcov, ako sú scuds, raky. Iné nymfy dokonca vyzerajú ako vodné červy.

Existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať, a tak som urobil prieskum, aké sú najlepšie nymfové mušky na trhu. Nižšie je jednoduchá tabuľka, vďaka ktorej som vám ukázal informácie, na ktorých som zhromaždil 3 úžasné mušky na nymfu vziať so sebou kamkoľvek pôjdete.

Lietať Špecialita Aký hmyz napodobňuje
1. Bažant chvostová nymfa Napodobňuje veľa hmyzu Široké odrody
2. San Juan Worm Červený dizajn oklame ryby Červy
3. Rak Raky sa vyskytujú všade Raky
  7 najlepších rybárskych prútov Kokanee (a ktorý som si vybral)

2. San Juan Worm- Na túto nymfu rybári často zabúdajú, ale to neznamená, že je menej užitočná mať ju vo svojom arzenáli. Červ môže vyzerať jednoducho na používanie, ale jeho červený dizajn oklame takmer každú rybu.

1. Bažant chvostová nymfa- Ako ukazuje graf, táto muška je úžasná všestranná nymfa na použitie. Pre ryby to vyzerá ako toľko rôznych druhov mušiek, že sa cítia veľmi pohodlne, keď si ich zahryznú. Nie je taký honosný ako iné nymfy, ale v priebehu rokov sa ukázal ako spoľahlivý a účinný na použitie takmer kdekoľvek.

3. Rak- Raky možno nájsť takmer v každom jazere, rieke alebo potoku v celej krajine. Ryby ich poznajú a tie menšie a nedospelé raky sú bežnou korisťou rýb. Toto je vždy pevná muška na nymfu, ktorú môžete nosiť so sebou, kamkoľvek idete.

Existuje toľko rôznych možností, že by sa mohlo zdať ohromujúce vedieť, ktorá muška na nymfu je pre vás a vašu situáciu vhodná. Je ľahké zistiť, ktorý z nich je najlepší pre vaše potreby. V podstate vám stačí nymfa, ktorá vyzerá ako druhy hmyzu, ktoré sa bežne vyskytujú v riekach alebo potokoch, do ktorých chodíte. Keď tam budete, otočte nejaké kamene a poobzerajte sa po nejakom hmyze. Keď nejaké nájdete, je to jednoduché! Priraďte akúkoľvek mušku na nymfu vo svojej škatuľke k tomu, ako vyzerá miestny hmyz.

Miestni obyvatelia a iní často rybári v oblastiach, ktoré plánujete navštíviť, budú vedieť oveľa viac ako vy alebo internet. Opýtajte sa okolo seba, s čím majú úspech a potom to použite!

Prečo lietať s nymfami?

Hovorí sa, že 90 % potravy rýb pochádza z vody. Suché mušky napríklad napodobňujú hmyz, ktorý sa nachádza na vodnej hladine, no mnohé ryby sa tam buď kŕmiť nemusia, alebo mu až tak neveria.

  Prečo z môjho ATV Carb uniká plyn?

To je dôvod, prečo sú nymfy všeobecne skvelé na použitie, pretože väčšie množstvo rýb loví pod hladinou vody.

Je známe, že lov s nymfou nie je taký náročný ako lov s inými druhmi mušiek. Čiastočne je to spôsobené tým, že pstruhy nie sú tak selektívne, čo jedia, keď sú už pod hladinou.

Zvyčajne je pre nich dostatok jedla, takže môžu jesť, čo im príde do cesty. Vzhľadom k tomu, že to nie je až také ťažké ako lov so suchými muškami, je napríklad muškárenie na nymfu zábavnou a ľahkou záľubou, ktorú si môže vziať každý aj napriek svojmu veku alebo skúsenostiam.

Nymphing je jedným z najefektívnejších spôsobov lovu pstruhov. Funguje celý deň a vo všetkých druhoch vody. Ryby sú vždy hladné a neustále sa pohybujú tam a späť pod vodnou hladinou. Ak dokážete dostať svoju nymfu tam, kde sú, zistíte, že lov na nymfu vedie k mnohým úlovkom. Kŕmny pstruh len zriedka prejde cez nymfu

Jedným z najväčších dôvodov, prečo používať nymfové mušky pri muškárení, je to, že je to vzrušujúce a zároveň tajomné. Ľudia hovoria, že je to vzrušenie, ktoré nikdy nezostarne. Je toho toľko, že nerozumieme tomu, ako to funguje a prečo ryby milujú nymfy, že nás to núti hádať. Tiež mnohí hovoria, že pocit váhy a ťahu za vlasec, keď sa pstruh zahryzne, je taký uspokojivý.

Tipy na rybolov s nymfami

O love s nymfovými muškami je stále čo učiť. Tu je niekoľko rýchlych a jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu využiť ich čo najlepšie.

  • Rozhojdajte sa a pomaly nahoďte vlasec s nasadenou nymfou. Ak ním pohybujete príliš rýchlo, nebude to pre ryby vyzerať prirodzene. Hmyz sa vo vode zvyčajne pohybuje pomaly, takže sa snažte, aby to vaša muška nymfa napodobňovala.
  • Keď si myslíte, že vaša nymfa je tam, kde by mohla byť ryba, nechajte muchu zaváhať a zdvihnite ju k hladine. Rybe sa bude zdať, že si ju všimol a hľadá únik. To spôsobí veľmi impulzívnu a agresívnu reakciu rýb a častejšie to bude mať za následok zahryznutie do vášho háčika.
  • Malé a pomalé prúdy v riekach alebo potokoch sú ideálne na použitie nymfových mušiek na lov rýb. Prúdy dodajú umelým muškám veľmi prirodzený pohyb. Mierne potiahnite šnúru, aby ste svojej nymfe dali ešte viac života. Čím prirodzenejšie, tým väčšiu šancu na úlovok budete mať.
  • Hoďte priamo proti prúdu tak, aby vaša muška, váha a indikátor boli v rovnakom pruhu.
  • Skúšajte rôzne prístupy v castingu a umiestnení, kým nenájdete niečo, čo funguje najlepšie!
  Priemerné náklady na parasailing