Čo je to Chinking a Log Cabin?

Počuli ste už o niekom, kto „cinkal zrub“? Toto je niečo, čo je pre zruby kľúčové a po skončení tohto príspevku to budete vedieť rozpoznať vždy, keď uvidíte zruby.

Čo je to cinkanie zrubu? Chinking je buď syntetická alebo maltová látka, ktorá utesňuje medzery v spojoch medzi kmeňmi na zrube. Je to flexibilný tmel, ktorý je rozhodujúci pre každý zrubový dom. Vŕzganie chráni kabínu pred medzerami, kadiaľ preniká studený vzduch alebo vonkajšie prvky a ničí štruktúru dreva.

Chinking je pre mňa nový pojem. Ukázalo sa, že cinking existuje už roky! Skúste rok 1800. Postupom času sa na ňom urobili zmeny, vrátane vynálezu syntetického chinkingu. Tento príspevok je vaším jediným kontaktným miestom pre získanie vedomostí.

Čo je to Chinking?

Cinking je nielen vtipné slovo, ale aj dobrý, elastický a štýlový spôsob utesnenia zrubu. Vyzerá ako staromódna malta na báze portlandského cementu a používa sa na utesnenie škár medzi kmeňmi. Tento materiál je najúčinnejší na utesnenie dlhých (ako naozaj dlhých) pásov medzier medzi polenami. Vyzerá to ako to, čo robili pred rokmi.

Chinking kabíny umožňuje kabíne dýchať, ale tiež chráni vašu kabínu pred vonkajšími vplyvmi.

Chinkovanie je na polená ako malta na tehly.

Log Cabin Hub

Polená sú drevené a to znamená, že sú náchylné na vlhkosť. Polená sa časom zohne alebo praskne. Prostredie sa zmení, čo spôsobí, že sa protokoly rozšíria a stiahnu.

Cinking bude utesnite polená pred vonkajšími prvkami, ako je dážď alebo sneh pretože sú schopní byť flexibilný. Tieto látky tiež chránia polená pred stojatou vodou, ktorá by mohla drevo zhniť.

Záznamy nie sú dokonalé a presne sa nestretnú. To je jeden z mnohých dôvodov, prečo je cinking taký dôležitý. Vytvára pekné tesnenie na zakrytie prípadných medzier v polenách. Toto je najlepší spôsob, ako mať dobré tesnenie a malú alebo žiadnu údržbu. Posledná vec, ktorú chcete, aby sa vaša kabína stala, je hniloba. To nie je žiadna sranda.

Existujú dva druhy škárovania: syntetické a maltové. Tu je niekoľko ďalších informácií o chinkingu a o tom, čo každý z týchto typov robí. Táto stránka má tiež obsah.

Aké druhy cinkania existujú?

Dnes existujú dva druhy chvenia: Malta a syntetika.

V dávnych dobrých časoch sa škárovanie tradične vyrábalo zo zmesi hliny, piesku, vápna, bahna, popola a špiny. Veľa vecí bolo pohromade, ale fungovalo to. Čokoľvek sa rozhodnete získať, uistite sa, že je opraviteľné.

Zábavný fakt: Malta je odolná voči ohňu, ale syntetická nie je.

Malta

Malta cinkanie má viac tradičné pozri. Toto je starý módny spôsob šantenia domov. Toto je viac, urob si sám štýl. Je rustikálny a vyzerá pekne.

Ďalším dôvodom, prečo je to štýl urob si sám, je to, že je výrazne lacnejší na nákup ako syntetický cinking. Hovorím o 10% z ceny, ktorú by to stálo za syntetiku. Áno, nerobím si srandu.

  Náklady na cestovný príves: Zoznam aktuálnych cien obľúbených modelov

Ak používate maltu, budete chcieť použiť polená, ktoré boli narezané v tejto oblasti. Je lepšie použiť miestne protokoly, pretože už existujú a sú prispôsobené prostrediu.

Trhanie malty je 0,15 USD za 1 palec na výšku a 1 palec do hĺbky. Je to neuveriteľne lacné, ako uvidíte za minútu.

Syntetický

Syntetické cinkovanie sa používa skôr na stavebnice zrubov. Vo všeobecnosti sú na vodnej báze a niektoré môžu byť na báze oleja. Syntetický druh je vyrobený z akrylových alebo petrochemických elastických látok, ktoré plnia rovnakú funkciu ako malta.

Súpravy zrubov potrebujú syntetické škárovanie, pretože polená nebudú zvyknuté na klímu. Syntetické brnenie dobre drží a je prispôsobivé.

Syntetické cinkovanie je 1,20 USD za 1 palec na výšku a 1 palec do hĺbky. Áno, ak by som mal robiť chatu, určite by som si ju vyrobil sám. Tie peniaze by rýchlo pribúdali. Preto som povedal malta je 10-tina syntetickej ceny.

Ako chinkovať

Chinking je niečo, čo môžete urobiť úplne sami. Je to trochu nešikovné a je to veľmi časovo náročné. Ak máte peniaze, môžete si najať prácu.

Prvá fáza: Príprava denníkov

Čisté polená sú nevyhnutnosťou. Je to únavná úloha. Musia byť suché a od všetkého čisté. Žiadny prach, vosk, olej atď. Musia byť čisté, takže by som to odporučil len na jar alebo v lete.

Teplota pre polená by mala byť pekný jarný deň. Nič príliš horúce ani príliš studené. Polená musia byť dostatočne teplé, aby boli póry otvorené. Ak sú polená príliš studené a póry sú uzavreté, bude oveľa ťažšie, aby sa polená držali.

Druhá fáza: Backer Rods

Keď začnete cinkať, budete chcieť nejakú opornú tyč, ktorá sa zasadí do štrbín medzi kĺbmi. Oporné tyče sú valcové, syntetická pena na zapadnutie medzi veľké a hlboké spoje v kmeňoch.

Tento priestor by ste mali vyplniť väčšinou zadnou tyčou. Verte mi, že nechcete minúť viac peňazí, ako musíte na šantenie.

To umožní lepšiu priľnavosť a umožní, aby sa škáry usadili pre čo najväčší tesniaci potenciál, aký môže mať. Všetky zrubové domy to robia a veľmi by som to odporučil.

Existuje niekoľko veľmi silných dôvodov, prečo chcete použiť oporné prúty, ako napríklad to, že je lepšie, aby sa china prichytila ​​na 2 povrchy namiesto 3, ako by to bolo bez oporného prúta. Jednoduchšie povedané, pre cinkanie je jednoduchšie pohybovať sa s polenami týmto spôsobom.

Ľudia navrhovali domáce podporné prúty, ale mne sa to nepáči. Ak hľadáte nejaké miesto na nákup backer prútov, ktoré vás nebude stáť príliš veľa, hľadal by som tu.

  Aký druh rýb môžem chytiť v surfe?

Na začiatok budete chcieť vyplniť dutiny zvnútra aj zvonka opornými tyčami. Ak máte v pláne použiť maltu na škúlenie namiesto syntetického druhu, budete musieť vložiť klince.

Budete chcieť nakloniť klince smerom nadol do spodných kmeňov. Umiestnite ich každých pár centimetrov od seba. Teraz sú vaše prípravy dokončené a ste pripravení škúliť!

Tretia fáza: Aplikácia Chinkingu

Existujú rôzne spôsoby vkladania chinkingu. Nie sú nevyhnutne lepšie ako iné. Len sú iní.

Môžete použiť buď:

  • Vrecko na maltu s tryskou
  • Cinkacia pištoľ
  • Cinkujúce čerpadlo
  • Stierka

Cinkanie príde buď v cinkadlách alebo vo vedrách. Mohli by ste si vyrobiť aj svoj vlastný, ak by ste chceli. To nechám na vás.

Čokoľvek sa rozhodnete urobiť, vložte chinking do stredu medzery. Neprechádzajte naraz cez celú stranu domu. Neponáhľajte sa a prikryte menšie porcie. Mali by ste prejsť asi 10 stôp za hodinu, čo znie šialene, ale musíte si dať čas a urobiť to poriadne.

Chcete použiť penovú kefu na vyhladenie a opravu všetkých neporiadkov v škvare. Ak je vaša ruka nestabilná, je mi ľúto. Budete musieť urobiť maximum. Budete sa chcieť uistiť, že ste chinking má dobrú priľnavosť/spojenie s horným aj spodným logom. Naozaj to nemôžem dostatočne zdôrazniť.

Dajte cinkaniu čas, ktorý potrebuje, aby sa usadil, kým sa ho znova dotknete. Teraz strávte zvyšok leta týmto a bude vám dobre! Dobre, väčšinou si robím srandu, ale na to budete musieť vynaložiť veľa úsilia.

Štvrtá fáza: Oprava a údržba

Pokiaľ robíte veci, ktoré som povedal, vaše cinkanie by malo trvať asi 20-30 rokov. Dosť času na to, aby vaše deti vyrástli a možno aj ich deti trochu. Kontrola, ktorá sa zvyčajne vykonáva, sa týka staršej malty. Syntetika nie je taká stará.

Jediné, čo naozaj chcete skontrolovať, sú naozaj vysoké teploty alebo veľa, veľa dažďa. Tieto dve veci môžu skrátiť dobu trvania cinkania.

Vo všeobecnosti sa chcete uistiť, že opravíte malé malé trhliny minimálne 2 palce. Ak sa vám chinking pokazil a rozpadá sa alebo má príliš veľa veľkých dier, pravdepodobne bude najlepšie skúsiť to znova namiesto opravy.

Oprava však môže byť drahá. Oprava môže stáť až 200 dolárov ročne.

Aký je rozdiel medzi škrípaním a tmelením?

Chinking je materiál, ktorý ide na vonkajšiu stranu zrubu, aby chránil vnútro pred prievanom vzduchu a malými otravnými potvorkami. Dodáva sa v maltovej a syntetickej forme. O tom som už samozrejme veľa hovoril, takže tmelenie vysvetlím trochu viac.

Tesnenie je podobný materiál, ale bez väčšej textúry. Tesnenie je tiež elastickejšie. Tesnenie je lepšie pre menšie porcie, ktoré si vyžadujú úpravy. Je skvelý na držanie vecí pohromade a vytvorenie vodotesnej bariéry.

Funguje tiež skvele na utesnenie horizontálnych trhlín, ktoré sa zjavne nazývajú „kontroly“. Tu a tam je to najlepšie na malé veci, takže si jednu majte.

  Ako postaviť jednoduchú vonkajšiu sprchu mimo siete

História Chinkingu

Ako som už uviedol, malta sa vyrábala z hliny, piesku, vápna, bahna, popola a špiny. To všetko predstavovalo skvelý spôsob, ako utesniť otvory a spoje medzi kmeňmi. Priľnavosť tohto starého štýlu však chýbala.

Je zrejmé, že v roku 1800 neexistovalo nič syntetické a ani moderná verzia malty.

Myslím, že jednou z vecí, nad ktorými som sa nikdy nezamýšľal, kým som nenapísal o chatkách vo všeobecnosti, bola skutočnosť, že v drevenici polená úplne nepasujú. Neprechádzajú továrňou, aby boli dokonale rezané. Sú surové a prírodné. Myslím, že v tom spočíva príťažlivosť.

Z tohto dôvodu sa polená nezarovnajú, aby zakryli niektoré diery. Ďalším problémom je počasie a teplota. Či je teplo alebo zima, polená zareagujú. To môže spôsobiť problémy.

To je dôvod, prečo bol vynájdený chinking. Tento materiál mal pravdepodobne pocit, že bol poslaný zhora. Bez toho by medzery vytvorili prievan a dovnútra by sa dostal drobný hmyz a škodcovia. Znie to ako hrozná doba.

Prirodzene, stavitelia zrubov si rýchlo uvedomili, že treba niečo opraviť. Vymysleli spôsob, ako to urobiť s pieskom a špinou a všetkými tými ďalšími vecami. Na pomoc mali hlinu, blato a iné veci, ale len toľko mohlo fungovať.

Chvíľu vpred a máme modernú maltu a syntetické druhy cinkania. Tieto fungujú oveľa lepšie. S modernou technológiou je oveľa jednoduchšie vytvoriť škvarky, aby boli efektívne.

Mnohé sú vyrobené len z cementu a akrylu. Sú rôzne druhy.

Ale napriek tomu, že máme tieto moderné vymoženosti, niektorí ľudia si chcú vytvoriť svoje vlastné. Existujú rôzne recepty, ktoré môžete nájsť online alebo na YouTube. Ak máte radi DIY, choďte do toho.

Chinking je obrovskou súčasťou zážitku zo stavby zrubu a pravdepodobne sa vám spája s minulosťou. Je naozaj zaujímavé vidieť, čo robili ľudia pred nami a snažiť sa zažiť to isté na vlastnej koži. Som rád, že som sa s vami mohol podeliť o všetky tieto informácie.

Súvisiace otázky

Z čoho je cinkanie v zrube? Moderné škárovanie je elastická tesniaca hmota, ktorá sa používa na zrube na spoje medzi kmeňmi. Má to vyzerať ako starý portlandský cement, ktorý v dávnych dobách utesňoval zruby. Dnes sa používa maltová zmes a tak isto aj syntetická. Historicky sa používala hlina, piesok, vápno, bahno, popol a špina.

Ako dlho trvá lámanie polena? Niektorí hovoria o 20-30 rokoch a iní o 40-50 rokoch. Takže niekde medzi tým. Extrémne počasie môže ovplyvniť trvanie cinkania.

Koľko stojí utesnenie zrubu? Ak by ste si postavili dom s rozlohou 1 500 štvorcových stôp, stálo by vás to okolo 3 000 až 7 500 dolárov. Náklady na opravy by boli oveľa nižšie, pretože ide skôr o úpravu. Ak však váš cinking zlyhá a rozpadá sa, možno budete musieť prerobiť celú stenu alebo celý dom.