Čo je to 3D lukostreľba? (Príručka pre začiatočníkov s obrázkami)

Streľba na terč môže byť nudná, strieľať do toho istého terča z toho istého miesta znova a znova. Lov lukom môže trvať príliš dlho, môže byť rovnako nudný, ak sa neobjaví žiadna hra, a môže byť kontroverzný. 3D lukostreľba je dokonalým riešením pre každého, kto považuje tieto tvrdenia za pravdivé.

3D lukostreľba je forma lukostreľby, pri ktorej lukostrelci strieľajú na trojrozmerné terče, ktoré vyzerajú ako zvieratá, ako sú jelene, medvede, losy atď. Lukostrelci získavajú body podľa toho, ako blízko sa dostanú k životne dôležitým orgánom príslušného zvieraťa.

Ak hľadáte výzvu, 3D lukostreľba vám môže ponúknuť jedinečný zážitok z lukostreľby, ktorý presne simuluje to, aké to je loviť lukom bez toho, aby ste sa museli vysporiadať so skutočnými zvieratami.

V čom je 3D lukostreľba iná?

Môže byť ťažké pochopiť, čo robí 3D lukostreľba inak ak nie ste oboznámení s tým, ako sa zvyčajne robia iné formy lukostreľby.

The najstarší lukostreľba (ktorá je stále vo veľkej miere populárna, ale menej z nutnosti ako zo športu) je lov lukom.

Preto boli luky a šípy vynájdenýprečo sa vôbec dali dokopy, aby vytvorili smrtiacu zbraň.

Ľudia potrebovali a zbraň s dlhým dosahom to bolo presnejšie ako oštep na strhnutie zveri, aby nakŕmili svoje rodiny.

Účel lukostreľby sa rýchlo rozšíril o boj človeka proti človekuktorý používajú lukostrelci na zdolávanie nepriateľov skôr, ako sa stihli priblížiť natoľko, aby spôsobili poškodenie brániacej sa armáde.

Samozrejme, lukostreľba sa už nepoužíva v modernej vojne kvôli vynálezu strelné zbrane a iné zbrane s dlhým dosahom, ktoré sa zvyčajne používajú jednoduchšie a môžu spôsobiť väčšie poškodenie.

Preto sa používanie lukov a šípov ako zbraní vo veľkej miere vrátilo do používania výhradne zvieratá.

A hoci aj technológia luku a šípu má pokročilé do značnej miery, moderní lovci lukov stále používajú mnohé z rovnakých zručností, aké mali ich predkovia, aby vystopovali a zabili svoju korisť vo vonkajšom prostredí: tajnosť, trpezlivosť a presnosť.

Niekde pozdĺž línie, lukostreľba získala frakciu ľudí s lukom, ktorí chceli otestovať svoje schopnosti navzájom.

  Sú zložené luky v New Yorku legálne?

Robiť to so živými zvieratami by bolo neefektívne a trvalo príliš dlho, a tak neživý cieľ bol vytvorený.

Táto forma lukostreľby sa za stovky rokov odvtedy veľmi nezmenila a naďalej sa používa rozsahy s nastavenými vzdialenosťami cez ktoré lukostrelci vrhajú šípy do nehybných cieľov.

Tieto ciele zvyčajne športujú známe býčie oko dizajn, ktorý ste pravdepodobne videli mnohokrát v živote, aj keď ste nikdy nestrieľali z luku a šípu.

Sústredné kruhy terča jasne mapujú lukostrelec presnosťpričom ich bodová hodnota klesá, keď sa rozprestierajú od stredu.

3D lukostreľba sa ožení tieto dve variácie aktivity umožňujú lukostrelcom radšej sa túlať, než byť stiesnení na dostrel, zatiaľ čo stále strieľajú na nehybné ciele.

Terče sú tvarované a detailne prepracované tak, aby predstavovali zvieratá, ktoré by lovci lukov zvyčajne používali stopka vo voľnej prírode.

3D terče môžu byť vyrobené tak, aby reprezentovali malé aj veľké zvieratá, z ktorých mnohé zahŕňajú:

 • Jeleň
 • Elk
 • Los
 • sobov
 • Ošípané/kane
 • medvede
 • Kojoti
 • Antilopa
 • Líšky
 • Lynx
 • Bobcats
 • Králiky
 • Ryby
 • Dinosaury
 • Zombie
 • Zombie jeleň

Dobre, takže posledné tri nie sú zvyčajne veci, ktoré by ste videli lovcov lukov prenasledovať v reálnom živote, ale 3D terče, ktoré si môžete kúpiť online!

Niektoré z najviac populárny a dobre urobené ciele sú vyrábané spoločnosťou Rhinehart Targets alebo Delta Mckenzieobe vyrábajú výlučne lukostrelecké terče.

Aký je 3D turnaj?

Nie je prekvapením, že 3D lukostreľba je dosť populárny šport a je ich veľa turnajov ktoré sa odohrávajú po celom svete.

Existujú v interiéri 3D turnaje, ale Vonkajšie turnaje bývajú oveľa populárnejšieak to počasie dovolí.

Existujú dva typy vonkajšie turnaje: známa vzdialenosť a neznáma vzdialenosť.

V oboch štýloch, lukostrelci chodia od cieľa k cieľu, veľa ako golfhoci na každej stanici dostanú iba jeden výstrel.

Ciele budú zvyčajne vo vzdialenosti od 25 až 90 metrov z chodníka, odkiaľ strieľajú lukostrelci.

V známy diaľkový 3D turnajvzdialenosť medzi streleckým bodom lukostrelca a cieľom bude niekde vyznačená, aby ju lukostrelec videl.

  Paramotor Quad vs Trike: Čo je pre vás to pravé?

To im dáva možnosť kompenzovať vzdialenosť, keď mieria, čo je dôvod, prečo tento druh turnaja zvyčajne pozostáva z začiatočníkov.

Pre tých, ktorí hľadajú väčšiu výzvu alebo bližšie simulujú zážitok z lovu lukom, neznáme diaľkové 3D turnaje sú ideálne a toto sú najobľúbenejšie z týchto dvoch podujatí.

Ako ste možno uhádli, tieto druhy turnajov nezverejňujú vzdialenosť medzi lukostrelcom a 3D terčom, vyžadujúce väčšiu zručnosť zo strany lukostrelca aby ste presne zasiahli cieľ.

The väčší spoločnosť, ktorá organizuje podujatie, viac cieľov pravdepodobne bude, a teda dlhší kurz.

Ak si teda chcete len vyskúšať zasiahnuť päť alebo desať 3D terčov, zúčastnite sa turnaja, ktorý organizujete vy miestny obchod alebo sortiment bola by to dobrá voľba.

Keď ich zvládnete, môžete prejsť na 3D turnaje, ktoré organizuje Lukostrelecká asociácia (ASA) alebo Medzinárodná organizácia pre lov lukom (IBO).

Tieto turnaje pravdepodobne budú mať viac súťažiacich a viac vysoké ceny pre víťazov.

3D turnaje môžu trvať aj v závislosti od organizácie turnaja a počtu súťažiacich dve-tri hodiny, možno aj celý deň.

Na rozdiel od iných foriem lukostreľby je 3D streľba nedominuje jedným špecifickým druhom luku.

Obaja zlúčenina a rekurovať lukostrelci sú vítaní na väčšine 3D turnajov a niektorí dokonca umožňujú tradičnejšie luky ako dlhé luky ktoré majú používať súťažiaci lukostrelci.

Neexistujú však 3D cieľové súťaže, ktoré to umožňujú kuše už teraz.

Väčšina lukostreleckého vybavenia je tiež povolená, vrátane ďalekohľad pre ciele, ktoré sú umiestnené obzvlášť ďaleko.

Skóre uchováva a tretia strana aby sa lukostrelci mohli sústrediť hlavne na dobrú streľbu bez toho, aby museli sledovať, ako sa im darí, čo je výhodné pri dlhších turnajoch, ako sú tie, ktoré organizuje ASA alebo IBO.

Ako funguje 3D skórovanie?

Snáď najunikátnejšou vecou na 3D lukostreľbe v porovnaní s jej náprotivkami je metóda bodovania.

Dokonca aj väčšie 3D ciele, ako sú tie, ktoré majú predstavovať medveďa alebo losa, majú často menšiu cieľovú oblasť ako tie, ktoré sú na nich pravidelné kockové alebo vrecové terče s kruhovým terčom.

  Sú ohrievače stanu bezpečné pri kempovaní?

Okrem toho nie sú zvyčajne umiestnené v stred cieľa ako na kockových alebo vrecových terčoch.

Cieľová oblasť na 3D terčoch je určená predstavujú zónu zabíjania na každom príslušnom zvierati.

Ak teda strieľate na 3D terč, ktorý vyzerá ako a belorítokzabíjacia/cieľová zóna bude hore blízko krku, cez predné rameno.

V tomto prípade je terč umiestnený tam, kde je zviera srdce by boloorgán, ktorý pri pretrhnutí šípom vyústi do an okamžité zabitie.

Okamžitý výstrel, alebo terč, stojí za to najviac bodov.

Rovnako ako terč na kockových terčoch, terč 3D terča je obklopený sústrednými oblasťami, ktoré predstavujú menšie bodové hodnotyaj keď zvyčajne nejde o dokonalé kruhy.

Tieto vonkajšie oblasti, ak zasiahnu skutočné zviera, zvyčajne vedú k a smrteľné zraneniehoci často trvá dlhšie, kým zviera zomrie na svoje rany, ako keby bolo zasiahnuté do srdca.

Pre lovcov lukov sú tieto strely menej žiaduce pretože zvyčajne znamenajú, že lukostrelec sa bude musieť pokúsiť sledovať cestu zvieraťa sledovaním jeho krvavej stopy, čo je ťažké a nie vždy privedie lovca na miesto posledného odpočinku zvieraťa.

U skutočného zvieraťa môže byť nebezpečné zasiahnuť tieto oblasti a nie srdce, pretože to môže zviera upozorniť na vašu polohu, ktorá môže byť katastrofálne ak je zviera, ktoré lovíte, medveď, teraz nahnevaný, pretože ste ho zranili.

Ak sa zúčastňujete 3D turnaja organizovaného spoločnosťou AKObodové hodnoty sa budú pohybovať od 5 do 11 bodov, 11 pre vitálnu oblasť, 10 pre oblasť bezprostredne ju obklopujúcu.

Turnaj, ktorý usporiadal NOZ bude skóre veci trochu inak.

IBO udeľuje päť bodov za zasiahnutie akéhokoľvek cieľa, aj keď je to na cieľ nohu.

Existuje veľa možností, ak sa chcete dostať do súťažného športu, ale 3D lukostreľba je skvelou voľbou, ak hľadáte výzvu a úzku komunitu.