Čo je ťažný ventil na vodnom skútri?

Možno ste už počuli o ťažnom ventile, ale možno neviete, čo to je alebo či ho potrebujete. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o vlečnom ventile pre váš vodný skúter.

Vlečný ventil je zariadenie, ktoré blokuje hlavné prívodné vedenie od čerpadla k motoru na vodnom skútri. Udržuje ventil zatvorený, aby voda nepretiekla do motora cez chladiaci systém, keď ťaháte vodný skúter.

Prečo je ťažný ventil dôležitý

Jednou z najväčších obáv pri vlastníctve vodného skútra je zničenie motora. Nechcete predsa ťahať vodný skúter a pretekať motor vodou. Nikdy neviete, kedy budete mať na vode núdzovú situáciu a kedy budete musieť svoj vodný skúter pripevniť k člnu a odtiahnuť na breh.

Potopenie vodného skútra je to najhoršie, čo sa môže stať, a ak ho ťaháte po vode príliš rýchlo, tlak sa zvýši a voda natečie do chladiacej hadice a dostane sa do valcov motora. Akonáhle sa to stane, váš vodný skúter nie je príliš ďaleko od úplného potopenia! Ak sa ocitnete v takejto situácii, ihneď ho odneste k mechanikovi, aby sa ho mohol pokúsiť zachrániť.

Jeden malý ťažný ventil môže vyriešiť všetky tieto problémy a môže zabrániť tomu, aby ste skrachovali alebo stratili vodný skúter.

Ťahať vodný skúter bez ťažného ventilu môže byť veľký problém, pretože až k brehu budete musieť ísť rýchlosťou maximálne 5 míľ za hodinu, aby ste zaistili, že sa do vodného skútra nedostane žiadna voda. Ak máte ťažný ventil, môžete ho pripojiť 5 minút a potom môžete vodný skúter ťahať akoukoľvek rýchlosťou bez obáv z pretečenia motora.

Akonáhle motor vodného skútra pretečie vodou, nedá sa veľa urobiť, aby ste ho zachránili. Náklady na poškodenie motora naplneného vodou môžu dosiahnuť až 6 000 dolárov! Možno si budete musieť kúpiť úplne nový vodný skúter. Nie každý si to môže dovoliť, takže starostlivosť o toho, čo máte, je veľmi dôležitá. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je minúť tisíce dolárov na opravu vodného skútra.

  7 dôvodov, prečo vás beh robí šťastnými

Rovnako ako sa musíte starať o svoje auto a nechať si v ňom vymeniť olej, musíte sa starať o svoj vodný skúter. Aby ste sa uistili, že váš vodný skúter je bezpečný, noste so sebou vždy ťažný ventil pre prípad, že by ste ho museli ťahať späť na breh. Vlečné ventily sú veľmi lacné a existuje veľa rôznych možností, ktoré si môžete kúpiť. Môžete si objednať ťažný ventil online a nechať si ho rýchlo poslať.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete uviaznuť vo vode na vodnom skútri. Môže vám vybiť batéria, môže vám dôjsť olej, motor nemusí správne fungovať a mnohé iné. Nikdy nie je dobrý nápad ťahať bez ťažného ventilu a bez ohľadu na to, do akej miery si myslíte, že ste oslobodení od nehôd, nie ste.

Kde kúpiť ťažný ventil

Na internete je veľa možností, ako si kúpiť ťažný ventil. Na Amazon a Ebay existuje niekoľko možností:

  • Ventil prívodu vody WaveEater Odťahový – Môžete si to objednať na Amazone za približne 20 dolárov a odreže hadicu chladiacej vody, aby sa zabránilo zaplaveniu motora. Funguje to na mnohých rôznych vodných skútroch a udrží váš motor v bezpečí pri ťahaní vodného skútra.
  • Ventil prívodu ťažnej vody WaveEater Sea-Doo – Sea-Doo vyrobilo vlastnú verziu pre všetky 4-taktné motory Sea-Doo. Predáva sa na Ebay a Amazone za približne 20 dolárov.
  • Ventil prívodu vody WaveEater Odťahový pre 2-takts – Ak máte 2-taktný vodný skúter, toto je vlečný ventil pre vás. Na Amazone sa predáva za približne 20 dolárov. Pre každý prípad si budete musieť vziať so sebou ventil a toto je skvelá možnosť.
  • Malý vodný skúter Sea-Doo trubková svorka – Toto je lacnejšia možnosť, ktorú Ebay predáva za približne 8 dolárov. Používa sa veľmi jednoducho a stačí odtrhnúť hadicu, aby ste sa uistili, že sa voda nedostane do motora.
  • SharkBite – V obchodoch ako Home Depot nájdete ventily, ktoré budú kompatibilné s vaším vodným skútrom. Predtým, ako pôjdete do obchodu, zmerajte svoju hadicu a oblasť okolo hadice, aby ste sa uistili, že ventil správne sedí.
  Aký je najdlhší let teplovzdušným balónom?

Niektorí ľudia radi kúpia diely lacno a vyrobia si svorku, ale ja by som odporučil zaobstarať si takú, ktorá bola predtým otestovaná, aby sa tam nedostala voda. Kúpa ťažného ventilu nebude vôbec drahá a dokonca môže byť lacnejšie ako si vyrobiť vlastný.

Chceli by ste radšej minúť 20 dolárov na ventil alebo musíte minúť tisíce na opravu svojho vodného skútra? Ventil môže byť malý, ale má veľmi dôležitú úlohu a nákup ventilu je nutnosťou, pokiaľ ide o ovládanie vášho vodného skútra.

Ktoré vodné skútre potrebujú ťažný ventil?

Je veľmi zriedkavé, že vodný skúter má už zabudovaný vlečný ventil. Ak kupujete starší model vodného skútra, určite si budete musieť zakúpiť vlastný ťažný ventil. Ak kupujete nový vodný skúter, mali by ste sa opýtať, či je už nainštalovaný vlečný ventil.

S najväčšou pravdepodobnosťou si budete musieť kúpiť ventil za 20 dolárov a nainštalovať ho sami. Môže sa to zdať ako trápenie, no z dlhodobého hľadiska vám to ušetrí veľa peňazí. Zatopenie vodného skútra je jednou z najväčších a najdrahších chýb, ktoré môžete urobiť. Kúpte si teda ťažný ventil, aby ste sa zachránili pred akýmikoľvek bolesťami hlavy.

Nie je príliš bežné používať ventil, ale nikdy neviete, kedy sa stane núdzová situácia.

Keď si len kupujete vodný skúter, je nepravdepodobné, že budete premýšľať o tom, čo budete potrebovať, aby ste vodný skúter odtiahli na breh. Mali by ste však myslieť na to, čo potrebujete v prípade núdze a ťažný ventil je jednou z týchto vecí. Áno, potrebujete záchranné vesty a bezpečnostné bóje, ale musíte myslieť aj na to, ako sa vyhnúť poškodeniu vodného skútra.

Každý jeden vodný skúter by mal mať nainštalovaný ventil, aby mohol v prípade potreby pripnúť hadicu. Pripevniť ťažný ventil na chladiace hadice nie je náročný proces, ale tu je vysvetlenie, ktoré vám pomôže.

  Zákony Arkansasu pre vodné skútre: Jednoduchý cheat so všetkým, čo potrebujete vedieť

Ako pripojiť ťažný ventil

Všetky rôzne druhy ventilov majú rôzne pokyny, preto si pozrite pokyny, ktoré dostanete s ventilom. Inštalácia nie je príliš náročná ani komplikovaná. Pred inštaláciou vám dôrazne odporúčam, aby ste sa obrátili na miestneho predajcu, aby vám ukázal, ktorá hadica je tá správna na nasadenie ventilu, aby ste to urobili správne.

Stačí vziať ventil a otvoriť prístupový bod k chladiacej hadici (zvyčajne blízko zadného konca vodného skútra). Keď nájdete správnu hadicu, utiahnete okolo nej ventil a zvyčajne je k dispozícii prepínač na utiahnutie alebo uvoľnenie, keď ho nepotrebujete.

Samotné ventily sú veľmi malé, takže sa uistite, že ste zmerali šírku chladiacej trubice vášho vodného skútra, aby ste si mohli kúpiť ventil, ktorý sa zmestí a dostatočne utiahne vašu hadicu. Akonáhle nájdete ťažný ventil, ktorý funguje pre váš vodný skúter, kúpil by som si ďalší pre prípad núdze. Pred vstupom do vody vždy urobte bezpečnostné opatrenia!