Čo je suchá muška v muškárení?

Po nedávnom rozhovore s niekoľkými priateľmi o muškárení som počul niekoho hovoriť o „suchej muške“. Keďže som nevedel, čo to preboha je, urobil som prieskum, aby som tomu pojmu lepšie porozumel, a tu to je.

Čo je teda suchá muška v muškárení? Suché muchy predstavujú hmyz, ktorým sa ryby zvyčajne živia a ktorý zvyčajne pristáva na povrchu vody. Suché muchy sú pre ryby hmyz, ktorý sa liahne, tie, ktoré pristávajú na vodnej hladine, aby si oddýchli, a dokonca aj ploštice, ktoré sa náhodou uviazli vo vode.

Akokoľvek to môže znieť jednoducho, o suchých muškách a ich správnom používaní sa v skutočnosti dá veľa naučiť. Mnohí muškári sú dokonca známi tým, že sú zábavnejšie a vzrušujúcejšie pri love, pričom sú zároveň náročnejšie. Pokračujte v čítaní, aby ste lepšie pochopili účel muškárenia so suchými muškami.

Najlepšie suché mušky na ryby

Predtým, ako sa pustím do hrubších vecí o rybolove so suchými muškami, ako napríklad prečo by ste to mali robiť a aké sú niektoré techniky, považoval som za vhodné uviesť niektoré z najlepších suchých mušiek na použitie, ktoré sú na trhu. Nižšie je zoznam mojich 3 najlepších možností pre suché mušky:

  1. Padák Adams
  2. Caddis z losích vlasov
  3. Bunny Leech

Padák Adams

Padák Adams sa bežne považuje za najlepšiu a najdôležitejšiu mušku na použitie. Dodáva sa v mnohých rôznych veľkostiach a variáciách. Táto suchá muška je známa tým, že dokáže uloviť pstruhy na hladine riek a potokov naprieč celou krajinou prakticky v každom ročnom období alebo ročnom období.

Je to spôsobené tým, že táto mucha má vzhľad, ktorý sa podobá na širokú škálu rôznych druhov hmyzu, na rozdiel od toho, že vyzerá ako jeden konkrétny. Vďaka tomu je mimoriadne všestranný a efektívny.

Caddis z losích vlasov

Caddis z losích vlasov je suchá muška, ktorá je skvelou všestrannou nástrahou na všeobecné použitie. Často sa používa ako záloha k padáku Adams, ale stále je veľmi spoľahlivý a efektívny. Táto suchá muška má silnú špecialitu a tou je chytanie pstruhov.

  Kde je zrub Abrahama Lincolna?

Skúsení muškári, ktorí chodia na lov pstruhov, často hovoria, že pri pstruhoch majú túto mušku ešte radšej ako Adams. Ako už bolo spomenuté, jedná sa o jednu z najčastejšie používaných suchých mušiek, pretože ju môžete použiť kedykoľvek a kdekoľvek na akúkoľvek rybu.

Bunny Leech

Bunny Leech je suchá muška, ktorá ponúka viac pohybu a viditeľné vzplanutie vo vode. Často sa porovnáva s inými mokrými muškami a používa sa veľmi bežne. Mnoho ľudí tvrdí, že neexistujú muchy, ktoré by boli viditeľnejšie ako tie vyrobené z králičej srsti.

Ak si to mnohí z nás myslia, môžete sa staviť, že na to myslí ešte viac rýb a výsledkom budú mnohé úlovky.

Prečo lietať so suchými muškami?

Jedným z najväčších dôvodov, prečo lietať so suchými muškami, je to, že je to absolútna nálož. Niektorí hovoria, že chytanie rýb na suchú mušku je stelesnením rybolovu. Iní súhlasia s tým, že ide o toľko zábavy, koľko si len môžete užiť rybolov v potoku.

Lov na suchú mušku je tak vzrušujúci a zaujímavý, pretože všetko je tak viditeľné. Tým, že ste v prúde a máte návnadu priamo tam, môžete skutočne vidieť celý proces chytania ryby. Návnada môže byť len pár metrov od vás a zatiaľ čo ju sledujete, môžete vidieť, ako k nej ryby priplávajú a zahryznú sa.

Keď niekto chytá ryby, väčšinou nemá príležitosť vidieť celý zážitok, takže je to určite veľký profík pri používaní suchých mušiek.

Suché mušky sú zábavné, ale aj náročné.

Nielenže je to pre každého a každého nesmierne zábavné, ale môže to byť aj trochu náročné. To je ďalší dôvod, prečo lietať so suchými muškami, môže to byť pre rybára trochu výzva.

  Môžu paramotory lietať v noci?

Lov na suchú mušku môže pre ľudí predstavovať väčšiu výzvu, pretože mušky musia odpočívať na hladine vody a napodobňovať chrobáky. Potrebujú dokonale a jemne zasiahnuť cieľ.

Ak je návnada odhodená mimo dosahu, žiadna ryba sa s ňou nebude obťažovať. Okrem toho, ak je návnada nahodená príliš veľkou silou, môže sa rybám zdať nielen podozrivá, ale môže ich aj jednoducho odplašiť.

Skúsených rybárov priťahuje lov so suchými muškami, pretože majú radi túto výzvu, ale mnohí ľudia bez ohľadu na úroveň ich zručností to robia, pretože je to veľmi zábavný a optimistický spôsob rybolovu.

Tipy na rybolov so suchými muškami

Ak sú vhodné podmienky na muškárenie so suchými muškami, zábava, vzrušenie a úspech, ktoré rybár zažije, nemá konca. Ak podmienky nie sú najlepšie, človek sa stále môže dobre zabaviť, ale mohlo by to byť o niečo náročnejšie.

Načasovanie

V určitých situáciách najlepšie fungujú suché mušky. Najlepší čas a miesta na sušenie rýb sú vtedy, keď ryby bežne jedia a hľadajú potravu, ktorá je na hladine vody. Najlepší čas na to je počas sezóny liahnutia rýb.

Vtedy sa ryby naozaj sústreďujú na hladinu a snažia sa zjesť čo najviac.

Ak dokážete perfektne načasovať svoj rybársky výlet, keď sa liahne veľa hmyzu, najmä vodného, ​​môžete si zaručiť, že budete mať veľmi úspešný výlet. V týchto časoch sa ryby zúfalo snažia zjesť viac chrobákov ako všetci ostatní konkurenti.

Veterné dni sú vhodným obdobím na to, aby ste vyšli von a lietali si so suchými muškami.

Nevážia riziká, ktoré by sa mohli vyskytnúť, keď uvidia ľahkú korisť alebo návnadu, ktorá vyzerá trochu cudzo.

Veterné dni sú tiež vhodné na to, aby ste sa vydali von a lietali so suchými muškami. Keď je vietor silný, oveľa častejšie sa vyskytujú ploštice fúkať do vody zo vzduchu alebo zo stromov a rastlín.

  Prečo môj pás na snežnom skútri škrípe? Ako správne nainštalovať nový remeň

Na konci sezóny, keď je hladina vody nižšia, je tiež ideálna príležitosť na ulovenie rýb na suchú mušku. V tomto bode sú zdroje potravy veľmi obmedzené a ryby zúfalejšie hľadajú rýchle jedlo.

Poloha

Je tiež lepšie, ak je suchá muška v plytkých vodách, ako sú menšie rieky a potoky. Miesta sú oveľa úspešnejšie na použitie suchých mušiek, pretože ryby v týchto oblastiach majú veľmi obmedzené miesta na nájdenie potravy. Hladina je pre nich najbližším a najjednoduchším miestom na kŕmenie, a preto je ideálnym miestom na lov na suchú mušku.

Voda

Teplota vody je rozdiel, ale nespôsobí najväčšie zmeny, ako je správne načasovanie. Pokiaľ je teplota vody nad 50 stupňov, nemal by byť problém s muškárením.

Jedna vec, ktorú je tiež potrebné uistiť, je, či je voda čistá. To umožní rybám lepšie vidieť suché mušky na vašej šnúre. Mútna voda môže pre ryby veľmi sťažiť, že budú vedieť, že je tam vaša návnada.

Súvisiace otázky:

Čo sú mokré mušky v muškárení? Mokré mušky sú ďalšou možnosťou, ktorú môžu rybári využiť na muškárenie. Sú to falošný hmyz pripevnený na háčik a sú navrhnuté tak, aby vyzerali podobne ako hmyz, ktorým sa živia ryby, ktoré sa zvyčajne zdržiavajú pod hladinou vody.

Aký je rozdiel medzi mokrými a suchými muškami pri muškárení? The rozdiel medzi mokrými a suchými muškami je jednoduchý. Mokré mušky sú falošný hmyz používaný na muškárenie, ktorý je navrhnutý tak, aby vyzeral ako hmyz pod vodnou hladinou. Suché mušky sú navrhnuté tak, aby sa javili rybám a hmyzu, ktoré sú na povrchu vody, a nie pod ňou.