Čo je mokrá muška v muškárení?

Nedávno som si celkom zamiloval muškárenie. Potom, čo som sa dozvedel o iných typoch mušiek v muškárení, urobil som rozsiahly výskum o tom, čo je mokrá muška pri muškárení.

Takže, čo je mokrá muška v muškárení? Mokré mušky v muškárení sú falošné mušky, ktoré sú vyrobené tak, aby napodobňovali hmyz, ktorý sa nachádza pod vodnou hladinou. Mokré mušky sú navrhnuté tak, aby napodobňovali všetky druhy hmyzu, ako je vodný hmyz a hmyz, ktorý bol zmietnutý pod vodou.

Na mokrej muške používanej pri muškárení je oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá. Skúmal som, aké sú niektoré z najlepších mokrých mušiek na trhu, ako aj prečo by ste mali vyskúšať tento štýl muškárenia. Pridal som tiež niekoľko populárnych techník, vďaka ktorým môže byť rybársky výlet oveľa úspešnejší.

Najlepšie mokré mušky na ryby

Ako každý iný typ návnady, aj tu sú na výber tony rôznych mokrých mušiek. Verte tomu alebo nie, výber mušky do značnej miery ovplyvňuje výber rýb, či bude hrýzť alebo nie. Je dôležité mať arzenál rôznych múch, pretože každá môže byť skvelá za iných okolností. Nižšie som vytvoril zoznam 3 najlepších mokrých mušiek, ktoré si môžete kúpiť.

  1. The Woolly Bugger
  2. Zajačie ucho so zlatými rebrami
  3. Rak

The Woolly Bugger je všeobecne známa ako jedna z najlepších a všestranných mokrých mušiek na trhu. Táto muška je mimoriadne užitočná, pretože s ňou možno loviť všetky druhy pstruhov a mnoho ďalších druhov rýb. Bugger je zbehlý a výnimočný v napodobňovaní množstva rôzneho podvodného hmyzu, vďaka čomu pripomína väčšinu toho, čo zvyknú jesť všetky ryby. Farby a korálky ho robia ešte zaujímavejším a žiadanejším pre ryby. Každý dobrý obchod s muškami ich bude mať na sklade veľa

  Ako odstrániť rybársky háčik z kože

Zajačie ucho so zlatými rebrami je ďalšia mokrá muška, ktorá si zaslúži miesto v krabici s náčiním každého muškára. Táto muška je špeciálna svojim vizuálom flair a je klasika. Táto mokrá muška je tak vizuálne príťažlivá, že je pre každú rybu ťažké ju prekonať! Dodáva sa v rôznych veľkostiach a tiež sa hovorí, že je veľmi všestranný. Môže byť dokonca použitý ako potočník, nymfa, kamienková muška a niektoré ďalšie. Zajačí klas skrátka uloví každého pstruha aj napriek tomu, že preferuje hmyz.

Rak sa menej bežne dáva do škatuľky každého rybára, ale nie je menej účinný pri muškárení. Pre tých, ktorí ju používajú, sa môže ukázať ako tajná zbraň. Raky sú všade vo všetkých typoch vodných útvarov, či už ide o sladkú alebo slanú vodu. Keď vložíte The Crayfish do krabice s náčiním, otvoríte sa úplne novému svetu možností a napodobňujúcich schopností. Mušky kôrovcov sú dôležité bez ohľadu na to, kde lovíte.

Aj keď sú tieto tri mokré mušky skvelou voľbou, ktorú môžete mať vždy pri sebe, keď sa chystáte lietať s mokrými muškami, nie ste na ne obmedzovaní. Na trhu sú tony rôznych druhov mokrých múch, ktoré sú fantastické. V niektorých prípadoch môžu byť pre určité druhy rýb dokonca lepšie iné typy mokrých mušiek ako tie, ktoré som tu uviedol.

Prečo lietať s mokrými muškami?

Ľudia hovoria, že 90 % potravy rýb pochádza z chrobákov, ktoré nájdu pod vodou, takže mokrá mucha je navrhnutá tak, aby vyzerala rovnako ako tento hmyz. Ryby sa väčšinou jednoducho nedostanú na hladinu, aby lovili potravu a zostávajú nižšie vo vode, aby našli zdroj potravy. Lov na mokrej muške vás dostane presne tam, kde musíte byť, aby ste ulovili veľké množstvo rýb, ktoré majú tendenciu zostať nižšie.

  Hrkajúca hokejka? Tu je Čo to je

Nielenže je rybolov s mokrými muškami pravdepodobne najúčinnejším spôsobom mušky, ale je to aj mimoriadne zábavný zážitok. Mnohí to milujú, pretože sa môžu dostať do vody a vidieť celý zážitok. Väčšinu času sú mušky rybára relatívne blízko pri nich. Vzhľadom k tomu, že mokré mušky by nemali ísť príliš hlboko alebo ďaleko od hladiny, rybár môže sledovať, ako ryby prichádzajú a zahryznú sa do ich háčikov. Mnohí milujú radosti z rybolovu s mokrými muškami a považujú to za skvelý zážitok.

Ďalšou výhodou je, že lov na mokrú mušku nie je taký náročný ako iné spôsoby muškárenia, ako napríklad lov so suchými muškami. Na to, aby ste to dostali dole, netreba toľko skúseností. Existuje viac rýb, ktoré lovia pod hladinou vody namiesto vrchu, takže je pre každého oveľa jednoduchšie získať dobrý úlovok

Tipy na rybolov s mokrými muškami

Hĺbka

Hĺbka robí veľký rozdiel, kedy lietať rybolov s mokrými muškami. Mokré mušky fungujú najlepšie vo vodných stĺpcoch od hĺbky asi dvoch stôp až tesne pod hladinu. Toto je dosť široké zovšeobecnenie a môže sa líšiť v závislosti od rýb a miesta, kde sa nachádzate. Je však dobrým pravidlom, ktorým sa riadiť. Ak začnete loviť s mokrými muškami v oblastiach, ktoré idú príliš hlboko, pravdepodobne uvidíte menej výsledkov. Na druhej strane, ak chcete použiť mušku len na povrch, je lepšie použiť suché mušky.

Ryby proti prúdu

Lov s mokrými muškami proti prúdu môže byť veľmi efektívny. Môžete to urobiť s akýmkoľvek typom mokrej mušky a uvidíte skvelé výsledky. Ak nahodíte šnúru proti prúdu, voda pohne vašou muškou tak, aby vyzerala pre ryby živá a skutočná. To ešte viac zvyšuje šancu, že si to budú musieť všimnúť a nakoniec si to zahryznú.

  Potrebujete prilbu na zips?

Poloha

Mokré mušky sa najlepšie používajú v menších riekach a potokoch. Je to spôsobené tým, že ak je voda príliš hlboká alebo sa pohybuje príliš rýchlo, ryba si vašu mušku nielen nevšimne, ale rýchlo stratíte vlasec. Niektoré väčšie spletené rieky, ktoré majú menšie kanály, budú stále fungovať, kľúčom je zostať v oblastiach, ktoré majú mierny prúd so správnou hĺbkou. Dobrým pravidlom je udržiavať hĺbku vody medzi kolenami a pásom.

Dajte život svojej línii

V prúdoch, kde je prúd pomalý, je skvelý nápad urobiť niekoľko jemných ťahov za vlasec. To dáva život mokrej muške, vďaka čomu ešte lepšie napodobňuje normálnu korisť rýb. Ak sa tak nestane, ryba si jej prítomnosť nemusí ani všimnúť alebo jej nebude veriť, že je skutočným zdrojom potravy a prejde okolo nej.

Súvisiace otázky:

Čo sú suché mušky v muškárení? Suché mušky v muškárení sú falošné mušky používané ako návnada na napodobňovanie múch v rybom zdroji potravy, ktoré pristávajú na vodnej hladine. Suchá muška je navrhnutá tak, aby plávala na vodnej hladine až do uhryznutia.

Aký je rozdiel medzi mokrými a suchými muškami v muškárení? Mokré mušky sú navrhnuté napodobňovať hmyz v zdroji potravy rýb, ktorý sa dostane pod hladinu vody, zatiaľ čo suché muchy napodobňujú hmyz, ktorý pláva na hladine vody. Muškárenie so suchými muškami je všeobecne známe ako ťažšie ako lov s mokrými muškami.

Čo sú nymfy v muškárení? Nymfy sú v podstate rovnaké ako mokré mušky, ale zvyčajne nemajú krídla. Pôvodne boli navrhnuté tak, aby ešte lepšie napodobňovali hmyz a kôrovce. Nymfy sú často považované za najlepší typ mušiek na lov.