Čo hľadať v nádobe na medveďa a ako ju používať

Priniesť si jedlo na túry a výlety do kempingu je nevyhnutnou súčasťou zážitku. Počas týchto aktivít musíte udržiavať metabolizmus v chode, takže každý bude chcieť spôsob, ako prepraviť svoje obľúbené jedlá v divočine. Divoké zvieratá však môže prilákať vôňa ľudského jedla, takže je dôležité mať spôsob, ako ochrániť svoje zásoby. Kanister na medveďa je dobrý spôsob, ako to urobiť.

Kanistre na medvede sú nádoby s tvrdými stenami, ktoré sa používajú na skladovanie potravín. Do väčšiny nádob sa zmestí jedlo na 3 až 5 dní pre jednu osobu. Sú navrhnuté tak, aby blokovali pach potravy a sťažili zvieratám preniknúť cez nádobu. Musia byť čo najľahšie a najpevnejšie.

Ak často cestujete krajinou medveďov, určite si budete chcieť zaobstarať kanister na zásoby. Aj keď sa medveďov nebojíte, kanister je dobrý spôsob, ako zahustiť zásoby potravín a udržať ich na centralizovanom mieste. Týmto spôsobom nie, medvede, veveričky alebo iné voľne žijúce zvieratá sa dostanú k vašim zásobám.

Čo hľadať v nádobe na medveďa

Existuje veľa provizórnych predmetov, ktoré by ste mohli použiť ako kanister na medveďa, ale existujú určité vlastnosti, ktoré by ste mali hľadať. Táto položka bude pravdepodobne obsahovať všetko jedlo počas výletu s batohom alebo kempingu, takže je dôležité zaobstarať si také, ktoré bude robiť dobrú prácu. Existuje niekoľko vlastností, ktoré budete chcieť hľadať:

Veľkosť

Veľkosť nádoby bude mať veľký vplyv na vaše plány balenia. Ak je nádoba príliš malá na to, aby sa do nej zmestili všetky potrebné potraviny, možno si budete musieť zaobstarať druhú. Na druhej strane, ak je nádoba príliš veľká, zaberie vám v taške priveľa miesta a možno si nezoberiete ďalšie veci, ktoré ste chceli. Naplánujte si množstvo potravín, ktoré budete musieť zabaliť, a vyberte si nádobu vhodnej veľkosti.

Čítať  Robia ráfiky ATV rozdiel v jazde?

Hmotnosť

Nádoby na medvede bývajú trochu ťažké. Nie je to nevyhnutne spôsobené hmotnosťou samotnej nádoby, pretože to má viac spoločného so zásobami, ktoré do nej vložíte. Jedlo môže byť predsa ťažké, najmä ak si ho zbalíte veľa do malého priestoru. Väčšina medvedích kanistrov bude vážiť 2-3 libry. ale niektoré môžu byť viac než toto. Nekupujte kanister, ktorý je oveľa ťažší ako tento, pretože bude ťažké udržať rovnováhu so zvyškom vášho vybavenia.

Trvanlivosť

Toto je veľký faktor, ktorý treba zvážiť! V ideálnom prípade nebude vaša nádoba nikdy testovaná, ale ak sa do nej zviera pokúsi vniknúť, nemalo by to byť ľahké. Uistite sa, že ste vybrali nádobu, ktorá nebude vytekať, neprasknúť ani sa nerozštiepi, keď je vystavená príliš veľkému tlaku. Zvieratá bokom, nechcete, aby sa vám rozbilo v taške! Ak je nádoba narušená, vaše jedlo by sa mohlo rozliať všade a navyše by ste nemali spôsob, ako ochrániť svoje jedlo (a seba) pred divou zverou. Uistite sa, že vaša zvolená nádoba je pevná a pevná!

Jednoduchosť prístupu

Nakoniec je dôležité mať na pamäti mechanizmus otvárania. Budete chcieť mať jednoduchý prístup k obsahu nádoby, no aj tak bude pre zvieratá ťažké urobiť to isté. Niektoré kanistre majú špeciálne nástroje, ktoré sú potrebné na ich otvorenie, zatiaľ čo iné jednoducho používajú ťažko otvárateľné viečka. Ak je príliš ľahké dostať sa do vašej nádoby, mala by to byť červená vlajka.

Ako používať kanister na medveďa

Používanie kanistra na medveďa je celkom jednoduché, keď viete, ako ho otvoriť a zatvoriť. Jednoducho ho musíte zabaliť so všetkým jedlom, ktoré na cestu potrebujete, pevne zaistiť veko a umiestniť ho do stredu batohu pre lepšie rozloženie hmotnosti. Vo videu nižšie nájdete niekoľko dobrých tipov na efektívne balenie. Napríklad, môžete eliminovať veľa premárneného priestoru tým, že jedlo preložíte do vrecúšok namiesto toho, aby ste ich nechali v pôvodných nádobách.

Čítať  10 najlepších uhlíkových šípov na lov – Sprievodca kupujúcim

Akonáhle ste skutočne na ceste s kanistrom, stále musíte vykonať určité bezpečnostné opatrenia. Keď ste pripravení uložiť jedlo na noc, umiestnite kanister na otvorené priestranstvo aspoň 100 stôp od vášho kempingu. Nenechávajte ho v blízkosti žiadnych vodných plôch, pretože by sa mohol prevrátiť alebo pohnúť zvedavým zvieraťom.

Môžete tiež chcieť umiestniť nádobu hore dnom, aby ste skryli západkový mechanizmus a zabránili akémukoľvek možnému úniku. Medvede sú dosť bystré a niekedy vedia prísť aj na to, ako otvoriť kanistre. Ako dodatočné opatrenie môžete tiež umiestniť nádobu do vrecka na utesnenie zápachu, aby bolo ešte ťažšie ju odhaliť.

Odporúčané kanistre na medvede

Bezpečnosť voľne žijúcich živočíchov a ľudí je najvyššou prioritou mnohých parkov a v mnohých národných parkoch sa vyžaduje používanie medvedích kanistrov alebo medvedích vakov. Našťastie služba národného parku odporučila cestovateľom aj niekoľko dobrých možností. Môžete si pozrieť celý zoznam tuale niektoré z najlepších modelov zahŕňajú:

Pri nákupe jednej z týchto značiek si môžete byť vždy istí. Väčšinou ponúkajú aj rôzne veľkosti, takže si môžete vybrať tú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám.

Záverečné myšlienky

Výber dobrej medvedej nádoby je skvelý spôsob, ako ochrániť seba a svoje zásoby, keď ste v prírode. Všetko jedlo a voňavé toaletné potreby budete môcť mať na jednom mieste a navyše sa nebudete musieť toľko obávať, že by pach priťahoval zvieratá. Keď urobíte správne opatrenia, budete oveľa bezpečnejší, keď si na chodník prinesiete jedlo.

Súvisiaci obsah

Medvede nie sú o čom žartovať. Aj keď väčšina útokov medveďa nebude smrteľná, obetiam môžu spôsobiť masívne zranenia a celoživotné problémy. Každý turista potrebuje poznať niekoľko spôsobov, ako sa vyhnúť konfliktom a/alebo sa chrániť pred útokmi. Sprej na medvede sa ukázal ako účinný odstrašujúci prostriedok a ďalšie podrobnosti o ňom môžete preskúmať v našom rozbore „Funguje sprej na medvede naozaj?“

Čítať  Najlepšia rybárska šnúra na jigging

Je oveľa pravdepodobnejšie, že na medveďa narazíte, ak trávite veľa času v prírode. Turisti by určite mohli naraziť na medveďa alebo dvoch, ale turisti sú ešte viac vystavení tomuto nebezpečenstvu. Preto je také dôležité naučiť sa, ako zostať v bezpečí pri trekingu okolo medveďov. Ste na ich území, takže urobte všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré môžete!