Čo dať pod nafukovací matrac pri kempovaní? [Detailed Guide]

Keď kempujete, chcete sa cítiť pohodlne. A jednou zo základných súčastí pohodlia je dobrý spánok. Ak si však nemáte čo dať pod nafukovací matrac, možno sa vám nebude dobre spať.

Viac…

Prečo dať niečo pod nafukovací matrac?

Pri kempovaní existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali dať niečo pod nafukovací matrac. Keď pochopíte prečo, môžete sa uistiť, že ste si vybrali vhodný materiál na umiestnenie pod nafukovací matrac. Niektoré dôvody, prečo by ste si mohli chcieť dať niečo pod nafukovací matrac, sú nasledovné.

Udržujte svoj vzduchový matrac čistý a chránený

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mohli chcieť dať niečo pod váš nafukovací matrac, je udržiavať ho čistý a chránený. Napríklad, ak kempujete v oblasti, kde môže byť na zemi špina alebo úlomky, nechcete, aby sa to dostalo na váš nafukovací matrac.

Okrem toho, ak používate nafukovací matrac, ktorý nie je príliš hrubý, možno budete chcieť pod neho vložiť niečo, čo ho ochráni pred kameňmi alebo inými ostrými predmetmi, ktoré by ho mohli prepichnúť.

Nafúknite svoj nafukovací matrac jednoduchšie

Ak používate nafukovací matrac, ktorý nemá funkciu automatického nafukovania, možno budete chcieť pod neho vložiť niečo, čo vám pomôže ľahšie ho nafúknuť. Umiestnením niečoho pod nafukovací matrac môžete vytvoriť bariéru medzi zemou a nafukovacím matracom. To pomôže udržať vzduch v matraci a uľahčí vám jeho nafukovanie.

Udržujte svoj vzduchový matrac teplejší

Ďalším dôvodom, prečo by ste mohli chcieť dať niečo pod nafukovací matrac, je udržať ho v teple. Zem môže spôsobiť, že váš nafukovací matrac bude studený, ak kempujete v chladnom podnebí, vrátane púšte. Ak si však pod nafukovací matrac niečo dáte, izoluje ho a udrží v teple.

Čítať  Sú Birkenstocks vhodné na turistiku? [Let’s Get Right Into The Guide]
nafukovací matrac na kempovanie

Čo dať pod nafukovací matrac pri kempovaní

Teraz, keď poznáte niektoré z dôvodov, prečo by ste si pri kempovaní mohli chcieť dať niečo pod nafukovací matrac, musíte si vybrať vhodný materiál. Existuje niekoľko rôznych možností, z ktorých si môžete vybrať, a najlepšia voľba pre vás bude závisieť od vašich potrieb.

Nižšie sa pozrieme na ďalšie možnosti toho, čo si môžete dať pod nafukovací matrac pri kempovaní.

Penové podložky

Jednou z najbežnejších možností, čo si dať pod nafukovací matrac pri kempovaní, je penová podložka. Penové podložky sú relatívne lacné a nájdete ich vo väčšine kempingových obchodov.

Penové podložky sa dodávajú v rôznych hrúbkach, takže si môžete vybrať takú, ktorá je pre vás tá pravá. Napríklad, ak máte obavy z prepichnutia, možno budete chcieť zvoliť hrubšiu penovú podložku. Ak však hľadáte niečo, čo udrží váš nafukovací matrac čistý, postačí vám aj tenšia penová podložka. Pamätajte, že čím je pena hrubšia, tým bude ťažšia.

Prikrývky

Ďalšou možnosťou, ktorú máte pri zvažovaní, čo si dať pod nafukovací matrac pri kempovaní, je deka. Deka izoluje váš nafukovací matrac a udrží ho v teple. Tiež ochráni váš nafukovací matrac pred nečistotami a nečistotami.

Ak sa rozhodnete použiť prikrývku, uistite sa, že je hrubá. Tenká prikrývka neposkytuje veľa izolácie a nemusí stačiť na ochranu vášho nafukovacieho matraca pred prepichnutím.

Vzduchové matracové podložky

Nafukovacia podložka je skvelá možnosť, ktorú si môžete dať pod nafukovací matrac pri kempovaní. Nafukovacie matrace chránia váš nafukovací matrac a udržiavajú ho čistý. Zvyčajne sú tiež hrubšie ako penové podložky, aby poskytli väčšiu izoláciu.

Vzduchové matrace sú drahšie ako penové, ale stále sú relatívne cenovo dostupné. A oplatí sa do nich investovať, ak chcete svoj nafukovací matrac udržiavať v dobrom stave.

Čítať  Je kemping bezpečný alebo nebezpečný? [Few Simple Safety Tips]

Plachty

Plachta je vynikajúcou možnosťou, ktorú môžete umiestniť pod nafukovací matrac, ak máte obavy z prepichnutia. Plachta poskytne bariéru medzi zemou a nafukovacím matracom a tiež ochráni váš nafukovací matrac pred nečistotami a úlomkami bez ohľadu na to, kde kempujete.

Plachty sú drahšie ako penové podložky, ale stále sú relatívne cenovo dostupné. A oplatí sa do nich investovať, ak chcete svoj nafukovací matrac udržiavať v dobrom stave. Okrem toho môžu kemperi použiť plachty na iné účely, ako napríklad vytvorenie a provizórny prístrešok.

Záver

Ako vidíte, existuje niekoľko rôznych možností, čo si dať pod nafukovací matrac pri kempovaní. Samozrejme, najlepšia voľba pre vás bude závisieť od vašich potrieb. Ale bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete radi, že si pri kempovaní niečo dáte pod nafukovací matrac. Vďaka tomu bude váš kempingový zážitok pohodlnejší a príjemnejší.