Čo by ste mali vedieť predtým, ako prvýkrát Zipline

Toto je deň, keď idete prvýkrát na zips. Chcete, aby to bol vzrušujúci, príjemný a bezpečný zážitok pre vás a celú vašu rodinu. Čo by ste mali vedieť predtým, ako pôjdete?

Pozrite si moje najnovšie Zipline video od Zipline na Pacific Crest a zistite, aký typ zážitku môžete očakávať!

Tu je niekoľko užitočných rád pred vašou prvou jazdou na zipline:

  • Je to rýchle, ale nie nebezpečne rýchle
  • Budete vedieť, ako prestať
  • Mali by ste nosiť repelent proti hmyzu a opaľovací krém, pokiaľ nie ste v interiéri
  • Zipline môžu ľudia takmer akéhokoľvek veku a úrovne zručností
  • Existuje hmotnostný limit
  • Pred odchodom by ste sa mali najesť
  • Prázdne vrecká sú nutnosťou
  • Je na vás, aby ste sa obliekli podľa počasia
  • Zapínanie na zips je bezpečné

V tomto článku rozoberieme vyššie uvedené tipy podrobnejšie, aby ste sa cítili viac než pripravení na úspešný a zábavný prvý zážitok zo zipline! Nebudete to chcieť zmeškať.

Tu je 9 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred prvou jazdou na zipline

Je to rýchle, ale nie nebezpečne rýchle

Ako rýchlo ide zipline? O tom sme písali v tomto príspevku, ktorý vám určite odporúčame prečítať si ešte predtým, ako pôjdete ziplinovať prvýkrát (ak ste ho ešte nečítali).

Priemerná rýchlosť zipsovej linky je okolo 20 až 40 míľ za hodinu. Niektoré dráhy zipsu sú mierne rýchlejšie pri rýchlosti 50 MPH. Pokiaľ to nie je zipline, ktorý sa snaží prekonať rýchlostné a výškové rekordy, tieto rýchlosti sú normou.

Sklon a dĺžka zipline kábla sú dva z hlavných určujúcich faktorov vašej rýchlosti. To, koľko vážite – o čom si povieme trochu neskôr – tiež ovplyvňuje vašu konečnú rýchlosť. Ľahší jazdci ako deti nepôjdu tak rýchlo ako dospelí, pretože vážia viac. To platí aj v prípade, ak je trať zipline a všetky podmienky inak rovnaké.

To je dobrá správa pre každého zainteresovaného rodiča, ktorého deti už celé mesiace prenasledujú, aby šli na zips. Nebudete sa musieť stresovať tým, že vaše deti utekajú po trati príliš rýchlo. Ak ste im predtým dovolili jazdiť na horských dráhach v zábavnom parku, tieto zábavné jazdy sú rýchlejšie ako zipsovanie.

Verte nám, keď hovoríme, že ziplining nie je nikdy nudný, najmä na komerčných kurzoch. Zabavíte sa vy aj deti!

Budete vedieť, ako zastaviť

Možno jednou z oblastí strachu okolo zipliningu je to, ako prestanete. Ešte raz vás odkazujeme na náš článok o rýchlosti zipliningu, keďže sme sa podrobne rozprávali o aktívnych a pasívnych brzdách. Tu pre vás zhrnieme informácie.

Aktívne brzdy sú oveľa menej bežné, najmä na dnešných kurzoch zipliningu. Je to kvôli tomu, ako aktívne brzdenie vyžaduje, aby jazdec sám zastavil pomocou brzdovej skrinky alebo rukavice. Áno, nasadili by ste si na ruku rukavicu a potom stlačili zipsový kábel, aby ste spomalili rýchlosť a zastavili.

Čítať  Je legálne jazdiť na mojom cestovnom prívese so zapnutým propánom?

Ak to neznie veľmi bezpečne, je to preto, že to tak nie je. Môžete zabudnúť stlačiť linku alebo vynechať tágo a stlačiť ho príliš neskoro, možno sa zrútite a ublížite si. Dokonca aj zastavenie s aktívnymi brzdami môže byť zranené, o čom sme na tomto blogu veľa hovorili. Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že váš sprievodca bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou aktívnu prestávku, ktorú môže potiahnuť, aby vám pomohol znížiť rýchlosť. S najväčšou pravdepodobnosťou nenarazíte do stromu, ale budete trochu hádzať.

Pasívne brzdy vás automaticky zastavia na konci vašej jazdy na zipline, takže nemusíte nič robiť. Magnetické brzdy patria medzi najúspornejšie pasívne brzdy, pretože sú vyrobené z menšieho počtu častí, ktoré si vyžadujú menej prestojov. Gravitačné brzdy so sklonom vás dokážu v prípade potreby zastaviť, rovnako ako pružinové brzdy s cievkami vo vnútri.

Či má vaša dráha zipline aktívne alebo pasívne brzdy, budete vedieť vopred. Nemajte pocit, že musíte byť odborníkom na brzdy na zips line, kým prídete na kurz. Časť vašej túry na zipline je určená na tréning a orientáciu. Posádka zipline vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť pre bezpečnú jazdu.

Mali by ste nosiť repelent proti hmyzu a opaľovací krém, pokiaľ nie ste v interiéri

Väčšina zipline kurzov je vonku. Či už vás obklopuje hustý les, nádherné pláže alebo ľadová tundra, pitie vo vašej lokalite je jednou z najlepších častí zipliningu zďaleka!

Byť vonku však tiež znamená, že musíte chrániť svoju pokožku. Odporúčame vám odpudzovač hmyzu, aby ste sa nemuseli obávať, že vás poštípe akýkoľvek hmyz, ktorý v tejto oblasti žije, od komárov po muchy.

Potrebujete aj opaľovací krém. Jazdy na zipline trvajú 60 až 180 minút, niekedy aj dlhšie. To zahŕňa váš príchod, orientáciu, tréning a samotnú jazdu na zipline, ale to je veľa času na slnku naraz. Keď vaša jazda na zipline skončí, nepotrebujete suvenír v podobe bolestivého úpalu!

Zipline môžu ľudia takmer akéhokoľvek veku a úrovne zručností

Ak máte najmä malé deti, môžete sa obávať, že by nemali povolený vstup na zipline kurz. Zatiaľ čo veľmi malé deti zvyčajne nemajú nárok na jazdu, ak má vaše dieťa asi sedem rokov a jazdíte s ním, potom sú povolené. To je zvyčajne pravda, kým dieťa nemá 10 rokov.

Pre deti vo veku od 12 do 15 rokov s nimi dospelý nemusí jazdiť, ale musia byť v areáli. Keď budú vaše deti staršie ako 15 rokov, môžu jazdiť na zipline kurze úplne bez dozoru.

Tieto pravidlá sa samozrejme líšia od jedného komerčného zipline kurzu k druhému. Odporúčame vám zavolať spoločnosti, ak na jej webovej stránke nie je jasná veková politika.

A čo starší dospelí, ktorí by mohli mať záujem o podšívku na zips, ako sú starí rodičia? Ak ste inak zdravý, potom nie je dôvod, aby ste nemohli chodiť na zips aj v seniorskom veku.

Čítať  Aký veľký vietor znesie moja markíza pre obytné auto?

Musíte byť roztrhaný s šesť-pack abs na zipline? Vôbec nie! Aj keď pre jazdcov existujú hmotnostné limity, ku ktorým sa dostaneme za chvíľu, ak nie ste športovo založení, stále môžete jazdiť.

Vďaka tejto inkluzívnosti je ziplining aktivita veľmi vhodná pre rodiny.

Existuje hmotnostný limit

Dobre, poďme teraz diskutovať o váhovom limite. Väčšina kurzov zipline vyžaduje, aby ich zákazníci vážili aspoň 60 libier. Zatiaľ čo niektoré spoločnosti môžu mať vekový limit, hmotnostný limit je bežnejší.

Ak päťročné dieťa váži 62 libier, potom aj keď je mladé, môže mu dovoliť jazdiť na zipline. No so súhlasom rodiča.

Hranica hmotnosti môže byť okolo 265 alebo 300 libier, ale zriedka je vyššia. Zipline káble zvládnu len toľko námahy, kým sa risknú rozstrapkanie. To má vplyv nielen na bezpečnosť súčasného jazdca, ale aj všetkých ostatných jazdcov, ktorí majú v ten deň naplánovanú trať použiť.

V niektorých prípadoch môže byť meraný aj váš obvod pása s obmedzeniami na veľkosť pása. Niektorým ľuďom sa to môže zdať urážlivé, ale musíte si uvedomiť, že tieto pravidlá týkajúce sa hmotnosti existujú, takže zipsovanie môže byť bezpečným zážitkom pre každého.

Mali by ste jesť pred odchodom

Tu je niečo, čo sa pri príprave oblečenia a rozhodovaní, kam pripevniť GoPro, aby ste dosiahli čo najlepší uhol jazdy na zipsoch, veľa nenapadne. Čo budeš jesť? Zipline kurzy vás môžu naplniť až po okraj zábavou a vzrušením, ale jedlo? Nie veľmi.

Ak je vaša prehliadka zipline len hodinová, potom sa pravdepodobne môžete vzdať jedla. Keďže sa môžeme staviť, že sa cítite nervózne z jazdy na zipline, budete radi, že nebudete musieť silou mocou stláčať niečo, čo by vám neskôr mohlo spôsobiť nevoľnosť.

Pri výletoch na zipline dlhších ako hodina a najmä pri tých, ktoré trvajú tri hodiny, možno budete chcieť zvážiť, či si pred odchodom z domu alebo hotela niečo zahryznete. Nechcete, aby vám niečo ubralo na najzábavnejšom momente zájazdu – keď sa konečne dostanete na zips – a hrkajúce sa bruško môže byť veľmi rušivé.

Aj keď sa vám pred jazdou nechce jesť, uistite sa, že sa hydratujete. Hodiny na horúcom slnku vás prinútia potiť sa, čo spôsobuje stratu elektrolytov. Voda samotná nedokáže doplniť tieto elektrolyty, takže pite aj športový nápoj.

Prázdne vrecká sú nevyhnutnosťou

Hoci vás zipline neprevráti hore nohami ako horskú dráhu, rýchlosť a klesajúca trajektória vašej jazdy nerobia dobrý nápad nosiť vo vreckách niečo cenné. Kľúče od auta, peňaženku a najmä telefón si dajte do kabelky alebo do kabelky. Aj voľné drobné by mali ísť inam.

Keď už hovoríme o vašom telefóne, mnoho spoločností na zipline vám odporúča, aby ste ho počas jazdy nemali vonku. Ak chcete zachytiť neoceniteľné spomienky na zážitok zo zipline, môžete si zaplatiť za balík fotografií alebo videa prostredníctvom spoločnosti zipline. Môžete si tiež priniesť GoPro, ktorý si môžete pripevniť na hlavu alebo telo, aby nelietal.

Čítať  Je jednoduchšie ťahať stanový príves, cestovný príves alebo piate koleso?

Je na vás, aby ste sa obliekli do počasia

Posádka spoločnosti zipline vás vystrojí do postroja a pripevní vás na kábel zipline, ale očakáva sa, že po príchode budete oblečení na jazdu. To potom vyvoláva otázku, čo nosíte pri zipsovaní?

Športové oblečenie je stávkou na istotu. Chcete byť flexibilní, keď stúpate na zipline a vystupujete z hlavnej plošiny.

Musíte sa však obliecť aj podľa počasia. Ak je zima, tak vrstviť. Vyhnite sa noseniu bavlny ako základnej vrstvy. Ak sa spotíte, bavlna neabsorbuje pot, takže všetok pot bude na vašej pokožke.

Letné jazdy na zipline sú veľmi obľúbené, ale neobliekajte sa, ako keby bol deň na pláži. Ženy, vyhnite sa sukniam alebo šatám a noste radšej športové šortky alebo nohavice. Muži, preskočte nákladné šortky, pretože sú príliš voľné.

Najdôležitejšie je dať si pár topánok s uzavretou špičkou. Sandále a žabky vám pri zostupe po lanku zipsu odletia z nôh a už ich nikdy neuvidíte.

Zipsovanie je bezpečné

Posledný bod, ktorý chceme zdôrazniť, je toto: ziplining je úplne bezpečná aktivita pre deti, dospelých a seniorov. Ako sme o tom písali tu , v období rokov 1997 až 2012 sa na zipline tratiach zranilo len 3 600 jazdcov.

Aj keď boli zranení, väčšina zranených jazdcov na zipsoch bola schopná odísť z vlastnej vôle. Zhruba 12 percent jazdcov na zipline ide po zranení do nemocnice.

Od roku 2006 do roku 2016 zomrelo pri ziplinovaní až 16 ľudí, väčšinou v dôsledku pádov, ale aj zlyhania materiálu, kolízií a zapletení. Aj keď o údajoch o úmrtiach na zipline nevieme toľko ako o štatistikách zranení, počet úmrtí sa zdá byť relatívne nízky.

Nemôžeme ignorovať znepokojujúci trend, že zranenia na zipline sú na vzostupe, no ziplining je oveľa bezpečnejšia činnosť ako niektoré veci, ktoré robíte každý deň. Napríklad vždy, keď nastúpite do auta a šoférujete, vaše šance, že sa stanete nehodou, sú oveľa vyššie, ako keď sa zraníte pri zipsovaní.

Ak jazdíte vo výťahu v práci, je to tiež škodlivejšie ako podšívka na zips. Dokonca aj používanie predajného automatu predstavuje viac nebezpečenstva, čo hovorí veľa o tom, aká bezpečná je podšívka na zips!

Záverečné myšlienky

Ziplining môže podporiť rodinnú súdržnosť, ale pred vašou prvou jazdou vám pomôže vedieť čo najviac o tom, čo vás čaká. Skontrolujte si hmotnostný limit na kurze zipline, dajte si niečo na jedenie, vhodne sa oblečte, vyprázdnite vrecká a namažte sa opaľovacím krémom. Určite sa budete skvele baviť!