Chacos vs Tevas – Ktoré sandále sú lepšie na turistiku?

Chacos a Teva sú dve spoločnosti, ktoré vytvárajú jedny z najlepších turistických sandálov vôbec. Ak sa pokúsite porovnať Chaco vs. Teva, zistíte, že sú si dosť podobné, pretože sú skvelé pre väčšinu outdoorových aktivít. Napriek tomu existujú určité malé rozdiely medzi sandálmi týchto spoločností, ktoré musíte zvážiť.

V dnešnom sprievodcovi vám chcem povedať viac o tých najlepších sandáloch pre vás. Prejdem niektoré z najdôležitejších charakteristík Chacos a Tevas, aby som vám pomohol rozhodnúť sa, s ktorými z nich chcete ísť.

Ak sa o tom chcete dozvedieť viac alebo vás to zaujíma, zostaňte naladení na zvyšok sprievodcu!

Viac…

turistika v sandáloch

Chacos vs. Tevas – Feel & Fit

Najdôležitejšie pri turistike a outdoorových sandáloch je, že vám musia dobre sedieť a mali by ste sa v nich cítiť pohodlne. Odporúčam zmerať si nohy a potom kúpiť sandále, keď príde na strih. Pomohlo by vám, keby ste si zaobstarali sandále čo najbližšie k veľkosti vašich nôh – aj o polovicu viac či menej môže spôsobiť problémy pri výletoch vonku.

Podrážka a remienky na sandáloch sú obrovský problém. S Chacos získate hrubú podrážku, ktorá ochráni vaše nohy aj na kamenistých cestách. To isté sa nedá povedať o Tevas, pretože ich sandále majú tenšiu podrážku. Sú známe aj mäkšou stielkou, ktorá môže spôsobiť, že budete cítiť nerovnosti na cestách.

Teraz si povedzme o popruhoch. Sandálová hra Chacos je silná, pretože má extra slučku na špičke, ktorá drží nohu na mieste. Sandále Teva sa dodávajú bez tejto slučky na špičke, čo vedie k tomu, že vaše nohy kĺžu okolo sandálov. Pozitívom je, že obe spoločnosti ponúkajú sandále s nastaviteľnými remienkami, takže si ich môžete prispôsobiť na nohu.

Čo sa týka pocitu, rôzni ľudia majú na túto tému rôzne názory. Väčšina ľudí si vyberie Chacos pred Tevas, pokiaľ ide o pocit. Ale mali by ste vyskúšať sandále od oboch spoločností a rozhodnúť sa, ktoré sa vám najviac páčia.

Chacos vs. Tevas – kvalita a odolnosť

Chaco sandále a sandále Teva sú si dosť podobné, pokiaľ ide o kvalitu. Vzhľadom na cenový rozdiel by ste mali očakávať, že dostanete trochu nižšiu kvalitu od sandálov Teva, aj keď si kúpite niektoré z ich lepších modelov, ako je Teva Hurricane xlt2. Chacos ponúkajú všeobecne lepšiu kvalitu, pričom ich Chaco Z Cloud je niečo iné. Kvalitou týchto sandálov neprekonajú žiadne iné sandále.

Čítať  Kedy začína kempingová sezóna? [Best Time of Year to Go Camping]

Ak chcete ísť na svoje outdoorové dobrodružstvá v sandáloch, bolo by najlepšie zvoliť Chacos pred Tevas. Chaco je tiež originálny dobrodružný sandál, takže táto spoločnosť ponúka lepšiu kvalitu pre svoje dobrodružné sandále. Majú tiež jedny z najodolnejších sandálov na trhu.

Jedným z najväčších problémov s odolnosťou Tevas je systém suchého zipsu. Väčšina ich modelov má tento systém, aj keď je dokázané, že suchý zips sa môže po niekoľkých rokoch obliecť. Chacos môžu vydržať až desať rokov bez akýchkoľvek väčších problémov, vďaka čomu je investícia do nich skvelý nápad.

turistika v sandáloch na horách

Chacos vs. Tevas – Hmotnosť

Pokiaľ ide o hmotnosť, ukázalo sa, že Tevas je ľahší ako Chacos. Sandále Teva nezaťažia nohy ani pri náročnejších túrach. Vložka Teva je vyrobená z recyklovaných plastových fliaš a nie z nejakého ťažkého materiálu.

Aj keď je investícia do ľahších sandálov múdra, Tevas nie sú najlepšie outdoorové sandále. Je to preto, že ich podrážky nemajú dobrú priľnavosť alebo trakciu, takže môžu spôsobiť určité skĺznutie nohy. Systém popruhov nedokáže udržať nohu na mieste, keď sú sandále mokré. Ak sa teda chcete vydať na túru vo vlhkom prostredí alebo kráčať po vode, Tevas by nemal byť vašou prvou voľbou.

Chacos sú lepšie na turistiku vo vlhkých podmienkach. Majú ťažší systém popruhov, ale nespôsobia žiadne šmýkanie. Ich protišmyková stielka je tiež niečo, čo sa nedá ničím nahradiť. Sandále ponúkajú pohodlie a bezpečnosť, pomáhajú vám predchádzať zraneniu alebo vyčerpaniu chodidiel.

Preto pri kúpe nových turistických sandálov zvážte tieto veci. S toľkými skvelými značkami outdoorovej obuvi by ste sa mali venovať prieskumu a nájsť tie najlepšie sandále pre seba.

Chacos vs. Tevas – špeciálne funkcie

Nič neprekoná turistické sandále s niekoľkými skvelými funkciami. Sandále Teva a Chaco sú nabité mnohými funkciami, ktoré musíte poznať. Tieto vlastnosti oddeľujú tieto dve spoločnosti od všetkých ostatných spoločností zaoberajúcich sa outdoorovým vybavením. Poďme sa teda pozrieť na špeciálne vlastnosti týchto sandálov:

Čítať  Aké jedlo si mám priniesť na kempovanie? [Camping Food List]

Špeciálne vlastnosti Chacos

Chacos ponúkajú skvelé sandále s výbornou trakciou, podporou klenby, hydroizoláciou, protišmykovou stielkou, odolnou a kvalitnou konštrukciou atď. Ich podrážky boli tiež schválené Americkou asociáciou pediatrických lekárov, vďaka čomu sú lepšie ako akékoľvek sandále na podporu klenby.

Nepremokavosť je tiež pozoruhodnou vlastnosťou sandálov. Môžete ich použiť na prechádzky vo vode alebo prechod cez potoky a rieky. Potom bude trvať niekoľko minút, kým sandále vysušia a vrátia sa do predchádzajúceho stavu. To znamená žiadne skĺznutie nohy, keď sú sandále mokré. Aké skvelé je to?!

Špeciálne funkcie Teva

Niektoré zo špeciálnych vlastností sandálov Teva sú odolnosť, pohodlná a tenšia stielka, pásiky na suchý zips, dobrá podpora klenby atď.

Pri týchto sandáloch nie je pásik na špičku. Bez tohto pásika môže noha skĺznuť na vložke, keď je mokrá. Taktiež nepremokavosť na týchto sandáloch nie je najlepšia, takže aj to musíte zvážiť. Po prechádzke vo vode budú sandále dosť dlho schnúť.

teva sandále na každodenné nosenie

Chacos vs. Tevas – každodenné použitie

Sandále Teva aj Chaco sú veľmi pohodlné a vhodné na každodenné nosenie. Aby ste si obuli tieto sandále, nemusíte ísť na túru; môžete ich nosiť aj keď idete von. Napriek tomu majte na pamäti, že Chacos má tendenciu byť lepšou voľbou pre každodenné použitie.

prečo je to tak? No, Chacos majú viac sandálov, ktoré vyzerajú ako bežné sandále. Sandále Teva vyzerajú technickejšie. Vyzerajú ako turistické sandále viac ako akékoľvek iné sandále. To isté sa nedá povedať o Chacos, pretože vyzerajú dobre aj v kombinácii so šatami alebo bežným oblečením. Majte to teda na pamäti pri rozhodovaní, do ktorej spoločnosti investovať.

Jedna vec, ktorá mi na každodennom nosení Chacos vadí, sú popruhy. Nastaviť každý nastaviteľný remienok na miesto vždy, keď si obujem sandále, je príliš veľa. Chvíľu mi trvalo, kým som si na používanie týchto popruhov zvykol.

Pri produktoch Teva nespôsobujú pásiky na suchý zips rovnaké ťažkosti. Ale nie sú také odolné. Rozhodnutie teda závisí od vášho osobného štýlu a preferencií. Sandále od oboch spoločností majú svoje klady a zápory, preto ich pred rozhodnutím všetky zvážte!

Čítať  Aká je dobrá základná hmotnosť pre batoh?

Chacos vs. Tevas – cena

Zo všetkých značiek sandálov na celom svete patria Chacos a Tevas medzi najlepšie. Oplatí sa investovať do sandále Chaco a páru sandálov Teva. Tieto spoločnosti vyrábajú aj inú obuv, takže sa môžete pozrieť na ich turistické topánky, turistické topánky, šľapky a iné topánky.

Nezabudnite však, že spoločnosť Teva je z týchto dvoch spoločností cenovo dostupnejšia. Ich sandále majú menej jedinečných funkcií a sú menej kvalitné, ale to sa pri ich cenách očakáva. Ak chcete kvalitné sandále, budete si musieť priplatiť.

Tu vstupuje do rozhovoru Chacos. Vytvárajú veľmi kvalitné sandále, ale majú aj svoju cenu. Nie každý si môže dovoliť sandále, ale premýšľajte o tom takto. S Chacos si môžete zaobstarať jeden pár a nosiť ich viac ako desať rokov. Tieto sandále sú odolné a pevné, takže ich zbúranie bude vyžadovať zázrak.

Ak sa ma pýtate, je lepšie investovať do kvalitných sandálov, ako kupovať každý rok nové sandále. Vaše konečné rozhodnutie však bude závisieť od vašich osobných preferencií. Uistite sa, že všetko vezmete do úvahy a urobíte rozumné rozhodnutie. Dúfam, že všetko, čo som zdieľal v tejto príručke, vám v tom pomôže!

Zabaliť

To je obal na všetky sandále Chacos a Teva! Dovoľte mi pripomenúť, že Chacos sa zdajú byť miernym víťazom nad Tevou, pokiaľ ide o vlastnosti a dizajn sandálov. Napriek tomu nie sú skvelou voľbou pre ľudí s obmedzeným rozpočtom kvôli ich vysokej cene. Nenechajte sa odradiť, ak patríte do tejto kategórie, pretože Teva má tiež veľa skvelých modelov!

Po prečítaní tohto návodu nepochybujem o tom, že si pre seba dokážete nájsť tie najlepšie sandále. Napíšte mi do komentárov, s akými sandálami by ste chceli ísť alebo ktoré ste doteraz vyskúšali. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetky vaše skúsenosti s týmito spoločnosťami.