CFMoto Side-by-Sides: Sú kvalitné?

CFMoto je napredujúca vo svete UTV/ATV. Je to čínsky výrobca a u nás na západe rastie. Otázkou je, či sa im to oplatí? Aká je kvalita?

CFMoto vyrába kvalitné UTV. Sú čínsky výrobca a lámu formu hrozne vyrobených produktov pochádzajúcich z Číny. Držia krok so svojou konkurenciou a ich popularita rastie. CFMoto UTV sú odolné a ich sila a schopnosti držia krok s poprednými značkami v Severnej Amerike.

Vo všeobecnosti majú ľudia tendenciu vyhýbať sa čínskym ATV a UTV, ale CFMoto naozaj tvrdo pracovalo, aby sa od toho odtrhlo a ukázalo, že súťaží o trh. Urobili dobre a je to vidieť na ich produktoch.

Majte oči otvorené, pretože budú len čoraz populárnejšie. Budem prechádzať niektorými dôležitými časťami vozidla a hovoriť o špecifikáciách a porovnaní.

Motor

Špecifikácie úžitkového UTV motora

názov Typ motora Zdvihový objem motora Maximálny výstupný výkon Maximálny krútiaci moment
CFMoto UFORCE 1000 Dvojvalec do V, 4-takt, SOHC, 4-ventil 963 CC 79 HP 60 lb-ft
Polaris Ranger Crew XP 1000 Dvojvalec, 4-takt, DOHC 999 CC 82 HP 62 lb-ft
Cam-Am Defender XT Dvojvalec do V, 4-takt 799 CC 82 HP 69 lb-ft

Jednou z oblastí, v ktorej si myslím, že CFMoto vyniká, sú ich motory. Za nižšiu cenu, ktorú zaplatíte, by ste očakávali motor, ktorý nepovedie tak dobre ako iné drahšie značky. 2019 UForce 1000 má dvojvalcový V, 4-taktný motor. To je presne tam s Polaris Ranger Crew XP 1000.

Vytvoril som tabuľku, aby som vám ukázal, ako podobné sú špecifikácie motora CFMoto so špecifikáciami určitej značky. Drží to svoje. Skvelá vec na tom je cenovka. CFMoto UTV sú výrazne lacnejšie o približne 1 000 až 3 000 USD. Ich bok po boku majú neuveriteľne dobrú cenu za to, čo dostanete. Väčšina produktov na trhu s náhradnými dielmi, do ktorých môžete investovať, už bude vybavená CFMoto vedľa seba.

Výkon motora v motor UFORCE 1000 nie je čo kýchať. Má 79 koní, čo je len o málo menej ako ostatné. Zdvihový objem je vyšší ako pri Can-Am Defender XT, čo ma prekvapilo.

Ako vidíte, má silu držať krok s konkurenciou. CFMoto si robí meno tým, že predáva vedľa seba za nižšiu cenu bez toho, aby sa šetrilo na dôležitých špecifikáciách. Jeho palivová účinnosť je vyššia ako u Defenderu. Len trochu zaostáva za Polaris Ranger. CFMoto vložilo svoju prácu a je to vidieť. Určite rastú.

Motor na tomto vozidle je naozaj dobrý a ak hľadáte výkonné UTV na úžitkové práce, zvážil by som pohľad na UFORCE 1000. Vynikajúce sú aj menšie modely. V porovnaní s konkurenciou predvádzajú dobré výkony.

Prenos

CFMoto používa prevodovku CVTech IBC. Vo všeobecnosti sa prevodovka skladá z vysokého prevodového stupňa, nízkeho prevodového stupňa a spiatočky. môžete ho dať na pohon 2 alebo 4 kolies v závislosti od terénu. Radenie medzi prevodovými stupňami je čisté a plynulé. Nepamätám si, že by veci boli neohrabané alebo divné, keď som jazdil na CFMoto vedľa seba.

Pretože veci môžu byť chlpaté a pekne zamotané, vozidlá sa dodávajú s elektronickým uzávierkovým diferenciálom, ktorý vám v núdzi pomôže. To, čo robí, je v podstate prekonať rozdiel v otáčaní kolies a akosi ich uzamkne na mieste, aby sa otáčali jednotne.

  Priemerný počet kalórií spálených počas 1 hodiny sánkovania

To môže spôsobiť, že riadenie je trochu tuhé, ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Len musíte byť pripravení to zvládnuť. Radšej by som to mal ako nie. Bolo to úprimne upokojujúce. Je skonštruovaný tak, aby vás udržal v bezpečí. Ak budete mať možnosť jazdiť v jednom, pozrite sa, ako to funguje pre vás.

Pozastavenie

CFMoto ZFORCE je miesto, kde žiari odpruženie. Každý roh vozidla má dvojité lichobežníkové zavesenie. Dodáva sa tiež s plynovým tlmičom v každom rohu, ktorý je nastaviteľný tak, aby vyhovoval vášmu štýlu jazdy. Môžete nastaviť odskok a kompresiu. Myslím, že je to úžasné. Je to malý dotyk, ktorý ide ďaleko. Môžete si ho prispôsobiť podľa toho, čo sa vám páči, alebo podľa terénu okolo vás.

Tlmiče sú naozaj dobré s cenou, ktorú zaplatíte. Oba tlmiče majú vôľu okolo 11 palcov. Zadná strana je len o pár milimetrov menšia. To je o niečo menej ako niektoré iné UTV rovnakého kalibru, ale na cenu sa naozaj nemôžete sťažovať.

Celkovo som veľmi ohromený odpružením v ZFORCE. Celkovo stojí menej ako menné značky, ale dobre obstojí v konkurencii. Nie je tak vysoko nad zemou ako ostatné (väčšina ostatných má okolo 15 alebo 16 palcov), ale za cenu, ktorú zaplatíte, sa nedá poraziť. Ak chcete solídne UTV bez toho, aby ste boli super okázalí, investoval by som do toho.

Podvozok

Myslím, že jednou z najväčších predností CFMoto UTV je ich húževnatosť. Sú to solídne terénne vozidlá. Oproti minulosti sa skutočne zlepšili a sú čisté. Rozmery ZFORCE sú 2870 x 1510 x 1830 mm a rozmery UFORCE sú 2971,8 x 1612,9 x 1849,12 mm. Obaja sú tam hore s veľkými menami. S rámom svojich UTV nič nešetrili.

Oba modely sa dobre ovládajú a sú konštruované tak, aby vydržali. V posledných rokoch sa CFMoto skutočne odpútalo od obáv, ktoré sa ľudia obávajú zo zámorskej výroby v Číne. Sú si dobre vedomí problémov, ktoré môžu nastať na cestách a bojujú s nimi kvalitnými výrobkami za nižšiu cenu ako veľkí konkurenti.

Podvozok nie je vyrobený lacno. Je schopný prepraviť všetky druhy vecí až do niekoľkých tisíc libier. Nikdy som s tým nemal problém. Zvládne aj členitý terén, po ktorom jazdíte.

Riadenie

Niečo, čo na ZFORCE oceňujem, je posilňovač riadenia. Teraz môže byť posilňovač riadenia takým pomocníkom, ale niekedy máte pocit, že neriadite vozidlo alebo že nemôžete byť v spojení s terénom, s ktorým sú v kontakte vaše kolesá. Musí existovať určitá rovnováha. Ja osobne sa rád cítim spojený s cestou. Mám rád surový zážitok.

Myslím, že ZFORCE to robí dobre. Má trochu posilňovača riadenia, takže si neopotrebujete predlaktia, ale nie príliš, aby ste si odniesli zážitok zo zoomovania cez špinu a v zákrutách. Má správne množstvo, aby ste sa domov nevrátili s horiacimi rukami. Verte mi, raz som mal nákladné auto, ktoré nemalo posilňovač riadenia. Rýchlo som sa naučil, že nie je zábavné riadiť čokoľvek, keď sú vaše ruky unavené a pália.

  Priemerné náklady na zazimovanie vodného skútra mechanikom

Posilňovač riadenia vám umožňuje mať dostatočne pod kontrolou, aby ste sa cítili istí pri riadení stroja, ale aby ste ho nepremohli alebo sa necítili zavalení ovládaním vozidla. ZFORCE to robí správne.

Svetlá výška

Svetlá výška CFMoto ZFORCE 100 je 11,8 palca. To je o niečo nižšie ako ostatné, ktoré sú bližšie k 13 alebo 14 palcov ako divá mačka alebo Maverick. Z tohto dôvodu by som toto vozidlo nevyradil. Stále mám z týchto UTV veľa využitia bez extra svetlej výšky. Stále vás dostane tam, kam potrebujete.

V skladovej forme nemajú UTV najlepšiu svetlú výšku, takže ak plánujete prejsť cez tony skál, investujte do súpravy výťahu. Ak sa chystáte na jazdu po prašnej alebo pieskovej ceste, potom by vám ZFORCE alebo akýkoľvek iný model mal byť dobrý. Osobne by som ho nepoužil do skalnatého terénu. Myslím, že ZFORCE by bola nočnou morou na miestach ako Moab, Utah.

Kapacita ťahania

Vráťme sa na chvíľu k rozprávaniu o UFORCE. Keď hovoríme o ťažnej kapacite, vo všeobecnosti hovoríme o vozidlách, ktoré majú byť ťažnými koňmi. Existuje veľa úžitkových UTV a CFMoto robí dobrú prácu s ich vlastnými.

Posteľ môže ťahať až 1 000 libier. Má predný a zadný 2-palcový záves prijímača, ktorý dokáže ťahať až 2 000 libier. To je takmer 500 libier. väčšia ťažná kapacita ako veľkí konkurenti. UFORCE 1000 si drží svoje miesto. Tých 3500 libier. navijak na prednej časti vozidla môže utiahnuť veľkú váhu a čo ho robí ešte lepším je, že má a bezdrôtový diaľkový.

To by bolo skvelé vozidlo na farme. Je všestranný a výkonný. UFORCE 1000 je skrytý klenot, pokiaľ ide o úžitkové UTV. S týmto vozidlom je možné vykonať akékoľvek projekty, ktoré je potrebné vykonať v okolí nehnuteľnosti.

Kolesá

Kolesá sú kľúčovou súčasťou zážitku UTV. Ak sú vaše kolesá dobré, vaša skúsenosť je oveľa lepšia. Kolesá sú hrubé a pevné, aby odolali kameňom a iným veciam, ktoré by mohli prepichnúť alebo zničiť vaše kolesá. ZFORCE má 26-palcové 6-vrstvové pneumatiky, ktoré sú pripevnené k 14-palcovým hliníkovým kolesám. Nie sú príliš ošúchané.

Väčší počet vrstiev znamená, že je tvrdšia. Väčšina nákladných vozidiel má 6-vrstvové. To je dosť silné a malo by to vydržať. Je veľmi nepravdepodobné, že budete mať problém s prefukovaním pneumatiky.

Tieto pneumatiky fungujú vo všetkých druhoch terénu. Piesok, blato, špina atď. Dobre sa s ním manipuluje a je s ním dobrý pocit. Pneumatiky dobre priľnú tam, kde majú.

Pneumatiky sú CST Abuzz. Sú špeciálne vyrobené na jazdu na mäkkom a tvrdom teréne. Je ľahký, takže každý, kto šoféruje, môže ľahko ovládať riadenie. Sú vyrobené špeciálne pre ATV a UTV. Bol navrhnutý pre maximálny zážitok na rôznych terénoch.

Interiérový dizajn

Dizajn interiéru je jednoduchý. Nie je to tam, aby vás zaujalo, ale funguje to. Pre bezpečnosť má 4-bodový bezpečnostný pás. Niektorí povedali, že je to trochu tesné. Toto je komentár, ktorý počujem od vysokých priateľov, ktorí skúšajú CFMoto UTV. Môžete nakláňať volant nahor a nadol, ale pre vysokých ľudí to nebude taký rozdiel.

  Sú ulice Side-by-Sides v Ohiu legálne?

Medzi ďalšie výhody v kabíne patrí LCD displej na prístrojovej doske. Veci môžete držať pod sedadlami a za sebou. Takže ak máte veľa malých šancí na rýchlu opravu niekde na vašom dome alebo pozemku, vložte ich sem.

Posteľ sa dá odistiť a vyklopiť, čo vám uľahčí prácu. Páči sa mi dizajn tohto vozidla, aj keď je trochu malé. Ak ste naozaj vysoký človek, možno sa budete chcieť po úžitkovom aute poobzerať niekde inde.

Ďalšie drobné detaily

Sedadlá sú pohodlné. Mal som pocit, že sedím celkom dobre a mám priemernú veľkosť. Pre bezpečnosť som už spomínal 4-bodový systém vzpery. To je skvelé vzhľadom na to, že vás toho veľa nechráni pred vypadnutím, ak by ste sa prevrátili.

Niekoľko ďalších bezpečnostných vecí zahŕňa smerové svetlá a výstražné svetlá. Tie sa niekedy hodia a je fajn ich mať. Má dokonca aj klaksón a myslím, že to by bolo užitočné, ak sa snažíte upútať niečiu pozornosť. Predné aj zadné svetlá sú všetky LED a fungujú skvele. V prípade potreby je k dispozícii ručná brzda. Na kopci sa to môže hodiť.

Je v ňom veľa dobrých vecí, ktoré sú priamo z továrne. Je to dosť pôsobivé. Má nastaviteľné tlmiče a pár ďalších vychytávok, od ktorých by ste nečakali, že prídu s UTV za nižšiu cenu. To naozaj nenájdete v iných UTV priamo z výroby. To je niečo, čo oceňujem.

Stojí CFMoto za vaše peniaze?

Som toho názoru, že CFMoto za to stojí. CFMoto je tu v Severnej Amerike relatívne nové a veľa ľudí nevie, čo sú a či sú vôbec dobré. Sú čínskym výrobcom a to môže byť ťažké, najmä tu na západe, kde si prirodzene spájame zlé výrobky s pôvodom z Číny.

Viem, že CFMoto malo kedysi problém v Kanade, ale prerobili svoju značku a naozaj vyčistili veci tu na západe. Verím, že sa stali dôveryhodnou značkou. V Kanade majú bezprecedentnú záruku až 5 rokov, čo je neuveriteľné. Prial by som si, aby to mali v Spojených štátoch.

Nie sú značkové ani super honosné. Najväčšiu prevahu nemajú ani na trhu UTV/ATV. Ak hľadáte odolný a dobre vyrobený UTV, ktorý vás nebude stáť toľko ako menné značky, potom sú CFMoto UTV také dobré, ako prichádzajú.

Ak ste extrémne vysoký, nemusia byť také pohodlné. Hodia sa na väčšinu veľkostí, ale sú o niečo menej priestranné ako iné UTV. Priamo z továrne sú UTV CFMoto vybavené množstvom dobrých výhod, ktoré väčšina ostatných značiek predáva pre produkty na trhu s náhradnými dielmi.

Nielenže sú lacnejšie, ale držia krok so značkami. Ako môžete vidieť z môjho grafu na začiatku článku, CFMoto vyrába niekoľko veľmi pôsobivých vozidiel pre úžitkové a dokonca aj rekreačné účely. CFMoto by som nerátal. Naozaj ťahajú svoju váhu a robia si meno. Odporúčam vyskúšať CFMoto.