Boli snehové gule?

Idete lopatou na predzáhradku, keď jedno zo susedných detí zakričí „hlavu hore!“ S vašou pletenou čiapkou, ktorá vám zakrýva uši a drsným vetrom bičujúcim okolo tváre, dieťa takmer nepočujete. Potom vás zasype mokrá, no prekvapivo pevná snehová guľa. Bolí vás rana snehovou guľou?

Snehové gule môžu bolieť v závislosti od vzdialenosti, z ktorej sú vrhnuté, a od cieľovej časti tela. Zasiahnutie snehovou guľou do tváre a/alebo hlavy bude bolestivé takmer bez ohľadu na vzdialenosť. Pre ostatné časti tela platí, že čím bližšie je vrhač snehových gúľ, tým viac bolesti vás čaká.

V tomto článku si povieme ďalej o tom, či snehové gule bolia, vrátane toho, či vám úder jednou z nich môže zlomiť kožu alebo dokonca zlomiť jednu alebo dve kosti. Neskôr budeme mať aj tipy na bezpečné hádzanie snehových gúľ, takže pokračujte v čítaní!

Bolí vás zasiahnutie snehovou guľou?

Aj keď nemôžeme povedať, že snehové gule všeobecne bolia, väčšinou áno. O tom, ako bolestivá je táto lopata snehová guľa, určí niekoľko faktorov, takže ich preskúmame ďalej v tejto časti.

Veľkosť snehovej gule

Hoci by ste predpokladali, že väčšia snehová guľa by bola škodlivejšia ako menšia, zdá sa, že opak je pravdou. Veľké snehové gule nedržia pri hádzaní veľmi dobre; sú určené skôr na zrolovanie do snehuliaka.

Malé, tesne zbalené snehové gule budú skvele držať svoj tvar, čo znamená, že keď na vás dopadne snehová guľa, ponesiete plný nápor.

Iný obsah

Obsahuje snehová guľa iba sneh alebo odhŕňač odvalil povrchový sneh, ktorý môže obsahovať kusy ľadu alebo dokonca malé kamienky alebo kamene? Posledný typ snehu, okrem toho, že je oveľa špinavší, môže byť aj neuveriteľne bolestivý. Nezáleží na veku; biť sa snehovou guľou plnou kameňov bude bolieť.

Cieľ

Kam mieri vrhač snehových gúľ? Ak vás zasiahnu do hlavy alebo tváre, bolesť môže byť dosť obrovská. Keď si hodíte snehovú guľu inam na svoje telo, budete to cítiť, no nebude vás bolieť ešte asi hodinu, len pár minút.

Vzdialenosť

Nesmierne dôležitá je aj vzdialenosť, na ktorú sa hodí snehová guľa. Ak na vás niekto vrhne snehovú guľu zblízka, tak aj keď si za cieľ namiesto tváre vyberie vaše brucho, bude vás bolieť brucho.

Čítať  Môžem chytiť rybu s párkom v rožku ako návnadou?

Porovnajte to s hádzaním snehovej gule na vaše telo z veľkej vzdialenosti. Ak vrhač zamieri presne a zasiahne vás, budete niečo cítiť, ale nemusí to ani zďaleka tak bolieť.

Tolerancia bolesti

Prah bolesti človeka rastie, čím sme starší, až kým nie sme dospelí. Ak teda zasiahnete dieťa snehovou guľou, nezáleží na tom, kde je cieľ, môže začať kričať a plakať. Hádzanie snehovej gule na dospelého, aj keď je snehová guľa rovnako veľká a hodená z rovnakej vzdialenosti, túto reakciu nevyvolá.

Výbava

To, čo máte na sebe, môže zmierniť bolesť pri náraze snehovej gule. Ak máte na sebe veľký, objemný kabát, kabát znesie bremeno nárazu, takže vaše telo nemusí.

Aký je pocit, keď vás zasiahne snehová guľa?

Vráťme sa k scenáru z úvodu. Ste vonku na lopate, susedské dieťa sa vás snaží varovať, že sa vám do cesty blíži snehová guľa, ale nepočujete ich, kým nie je neskoro. Uvedomíte si, keď na koži pocítite niečo studené, že ste boli zasiahnutí. Chvíľu po náraze nasleduje bolesť.

Aký to bude pocit? Zasiahnutie snehovou guľou môže bodnúť. Môžete cítiť tupú, boľavú alebo intenzívnejšiu bolesť.

Jediná dobrá vec na tom, že vás zasiahne letiaca snehová guľa, je to, že ak snehová guľa zasiahne oblasť odhalenej kože, budete sa viac starať o ľadovo chladné teploty snehovej gule ako o bolesť. Navyše studená voda z topiaceho sa snehu dokáže utlmiť bolesť, aspoň kým sa nevrátite dovnútra a nedáte si na miesto teplý obklad.

Čo by ste mali robiť, keď vás zasiahne snehová guľa?

Ach nie, bol si zasiahnutý! Teraz, keď vás zasiahla snehová guľa, aké je vaše východisko?

Pre dospelých je viac než pravdepodobné, že nič. Ak vás snehová guľa bolí alebo vás bolí, potom nie je na škodu ísť dnu, vyzliecť si zimnú výstroj a zhodnotiť stav vašej pokožky v zrkadle.

Ak vaše dieťa zasiahla snehová guľa a je z toho veľmi rozrušené, ani ono by už teraz nemalo tráviť čas v mraze. Keď sú vo vnútri, môžete oblasť ošetriť.

Čítať  Najlepšie lukostreľnice v krajine

Prepínanie medzi chladom a teplom môže zmierniť bolesť. Môžete použiť teplé a studené obklady alebo dokonca ľadový obklad a vyhrievaciu podložku.

Ak má vaše dieťa opuch (alebo ho máte vy), jemne ho očistite mydlom a vodou. Potom aplikujte studený alebo teplý obklad na oblasť, aby ste znížili opuch. Môžete si vziať voľnopredajný liek proti bolesti na obzvlášť bolestivý šrám.

Môžu snehové gule rozbiť kožu? Zlomiť kosti?

Čo ak tam po zasiahnutí snehovou guľou zostane viac ako škvrna? Je možné, aby snehová guľa zlomila kožu?

Možno áno, ak bola snehová guľa hodená z neuveriteľne blízkej vzdialenosti a obsahovala by aj ostré kamene a/alebo ľad. Vaša pokožka by pravdepodobne musela byť odhalená.

Následným zranením by bola tržná rana, ktorá môže mať rôznu veľkosť a hĺbku.

Je viac než pravdepodobné, že vaša bude malá, ale plytká tržná rana. Spôsobilo by to krvácanie a bolesť, ale nebolo by to ťažké zranenie. Vyčistením rany, zastavením krvácania, aplikáciou antiseptickej masti alebo krému a následným priložením obväzu (alebo dokonca leukoplastu) na ranu sa začne proces hojenia.

Počas niekoľkých dní a určite do týždňa bude vaša tržná rana väčšinou zahojená, ak nie úplne zahojená. Jazvu by to asi nezostalo.

Dobre, takže snehové gule môžu rozbiť kožu, ale čo lámanie kostí? Aj keby snehová guľa obsahovala kamene a ľad a bola hodená z veľmi blízkej vzdialenosti, nie, nemala by vám zlomiť kosti. Na zlomenie kosti sú zvyčajne potrebné stovky kíl sily a to nie je niečo, čoho je snehová guľa schopná.

Môžu snehové gule spôsobiť škody na majetku?

Aj keď sa pri najbližšej susedskej guľovačke nemusíte obávať zlomených kostí, mali by ste sa obávať zlomeného majetku.

Snehové gule – aj keď možno nie sú také zlé ako bejzbalové lopty na jar av lete – môžu na vašej ulici spôsobiť vážne škody. Opäť platí, že snehové gule bez skál a ľadu budú menej škodlivé, ale blízkosť môže spôsobiť, že aj čisté snehové gule budú hrozbou.

O akej škode sa tu bavíme? Ak sa snehová guľa s kameňmi hodí príliš blízko auta alebo domu, môže rozbiť sklo a rozbiť okno alebo dve. Snehové gule z blízka môžu poškodiť exteriér auta alebo uvoľniť odkvapy.

Čítať  Môžete ísť surfovať a rybárčiť v daždi?

Tipy na bezpečné hádzanie snehových gúľ

Či už sa chcete vyhnúť tomu, aby dieťa cez ulicu plakalo, alebo by ste radšej obmedzili škody na majetku, tu je niekoľko tipov, ktoré by mala celá štvrť dodržiavať pri guľovačke.

Používajte iba čistý sneh

Čistý sneh je čistejší a spôsobí menej škody, keď zasiahne niekoho iného, ​​takže to by malo byť všetko, čo sa používa na guľovačku. Odporúčame kopať niekoľko centimetrov hlboko do hromady snehu, aby ste našli pevne utlačený sneh, ktorý je už ideálny na gúľanie snehových gúľ.

Nikdy nemierte na hlavu alebo tvár

Jedným z hlavných pravidiel pri bitke snehovou guľou je vyhnúť sa úderom do hlavy alebo tváre. Ak to vo vašej ulici ešte nie je pravidlom, urobte to v budúcnosti. Nič neskončí snehovú guľovačku rýchlejšie ako zranenie tváre pri zasiahnutí snehom. Hra už nie je zábavná.

Nehádžte snehové gule na tých, ktorí nie sú zapojení do boja

Keď už hovoríme o pravidlách snehovej gule, viete, kto je vo vašom tíme a v tíme vášho súpera. Hoci sú to ľahké ciele, vyhnite sa tomu, aby ste zasiahli kohokoľvek, kto kráča po ulici alebo na ich pozemku a nezúčastňuje sa guľovačky. To platí pre ostatné deti, ktoré sa nehrajú, rovnako ako pre dospelých a domáce zvieratá.

Buďte si vždy vedomí svojho okolia

Predtým, ako hodíte snehovú guľu, rozhliadnite sa okolo seba. Je v smere, kam mierite, nejaký dom? Ak je to hore na bloku a nie je tam žiadny spôsob, ako by ste mohli rozumne zasiahnuť dom, potom máte možnosť mieriť týmto smerom. Ak je však dom vzdialený niekoľko metrov, možno budete chcieť prehodnotiť hádzanie snehovej gule.

Precvičte si svoj cieľ

Stabilný a istý cieľ zasiahne viac vašich cieľov a menej všetkého ostatného, ​​ako sú kryty automobilov a predné verandy. Vyhnete sa tiež podráždeniu susedov, čo je vždy výhra!

Záverečné myšlienky

Snehové gule môžu bolieť, najmä ak obsahujú kamene a ľad. Vždy rešpektujte ľudí na vašej ulici, vrátane tých, s ktorými vediete snehovú guľu. Oh, a nikoho neudierajte do hlavy ani do tváre!