Bezpečnostné faktory detského snežného skútra

Stále si pamätáte, ako ste sa prvýkrát rútili snehom na snežnom skútri. Hoci ste dospelí, cítili ste úžas a vzrušenie dieťaťa. Chceli by ste svojmu synovi alebo dcére predstaviť radosť zo snežných skútrov v oveľa mladšom veku a kúpiť im detské sane. Aké bezpečnostné faktory by mal mať snežný skúter?

Bezpečnostné faktory detského snežného skútra sú:

 • SSCC certifikácia
 • Mierny výkon motora
 • Ľahký štart
 • Bezpečnostný popruh
 • Úpravy plynu
 • Bezpečnostná vlajka

Ďalej budeme diskutovať o týchto 6 bezpečnostných faktoroch podrobnejšie, vrátane toho, prečo sú také dôležité. Budeme dokonca zdieľať niektoré modely snežných skútrov pre mládež, ktoré si môžeme kúpiť od značiek ako Arctic Cat a Yamaha. Nebudete to chcieť zmeškať!

6 bezpečnostných faktorov detského snežného skútra, ktoré musíte mať

Certifikácia SSCC

Prvým odporúčaným bezpečnostným faktorom detských snežných skútrov je certifikácia cez Výbor pre bezpečnosť a certifikáciu snežných skútrov alebo SSCC. Od roku 1974 SSCC dohliada na predpisy pre bezpečnosť sánkovania, ktorými sa musia riadiť výrobcovia. To zaisťuje, že snežné skútre vyrobené na maloobchodný predaj sú bezpečné pre jazdcov všetkých vekových kategórií a úrovní zručností.

SSCC okrem vytvárania bezpečnostných predpisov pre snežné skútre testuje aj modely snežných skútrov z hľadiska bezpečnostných noriem. Majú zdĺhavý, hĺbkový proces, v ktorom sane spĺňajú súlad a ktoré nie, to je zdokumentované tu.

Ich skúšobné postupy a špecifikácie sú podrobné tu na samostatnej stránke ich webovej stránky. Takéto oblasti testovania snežných skútrov zahŕňajú:

 • Výfukový systém
 • Identifikačné číslovanie
 • Ovládacie prvky a páky
 • Limit kapacity
 • Rukoväte
 • Spínač svetlometov a iné osvetlenie
 • Pohonný mechanizmus
 • Tepelná ochrana
 • Stráže a štíty
 • Palivový systém
 • Spínač brzdových svetiel
 • Systém ovládania bŕzd a výkon systému prevádzkovej brzdy
 • Núdzový vypínač
 • Zariadenie na prevenciu úteku
 • Systém ovládania škrtiacej klapky
 • Emisia zvuku vrátane konštantnej rýchlosti

Keďže SSCC je tak dôkladné vo svojich testoch a štandardoch zhody, je ideálne, ak je snežný skúter vášho dieťaťa regulovaný touto organizáciou. To vám ako rodičom poskytne pokoj, že mládežnícky snežný skúter je taký bezpečný, ako len môže byť.

Stredný výkon motora

Detskí jazdci nemusia ísť ani zďaleka tak rýchlo ako mama a otec na svojich snežných skútroch a ani by nemali byť schopní. To je dôvod, prečo mnohé mládežnícke sánky obmedzujú výkon motora. Na umiernenejšej strane môže motor bežať od 120 ccm do 123 ccm. Niektoré modely zrýchľujú veci až do 192 ccm, ale to je asi najrýchlejšie, čo môžete vidieť na detskom snežnom skútri.

Stále ide o silné motory, často štvortaktné, ktoré však obmedzujú rýchlosť, aby sa znížilo riziko nehôd.

Samozrejme, nechcete, aby bola prvá ochutnávka života vášho dieťaťa na snežnom skútri nudná, ani nechcete, aby nedokázalo držať krok so zvyškom rodiny, pretože jeho snežný skúter je príliš pomalý. Mládežnícke snežné skútre udržia deti v pohybe miernym tempom, ale nepôjdu tak rýchlo, aby stratili kontrolu nad saňami.

Ľahký štart

Dieťa sa vo svojom veku ešte len učí drobnosti na snežnom skútri. Nemali by sa v tom zážitku nechať odradiť ťažko štartovateľnou saňou. To je dôvod, prečo je veľa modelov pre mládež vybavených elektrickým štartovaním. Vaše dieťa nebude potrebovať pomoc mamy alebo otca, aby sa pripravilo na jazdu, a to môže pre dieťa znamenať veľa.

  Čo je suchá muška v muškárení?

Safety Tether

K prístrojovej doske väčšiny mládežníckych snežných skútrov by mal byť pripevnený bezpečnostný popruh. Často červené a vyrobené zo stočeného plastu, bezpečnostné popruhy sú skvelou brzdou. Ak vaše dieťa náhodou spadne zo snežného skútra, bezpečnostný pás automaticky preruší napájanie motora. Motor sa tiež zastaví, ak vaše dieťa otvorí kapotu svojich saní.

Úpravy škrtiacej klapky

Tieto ovládače plynu sú určené pre vás, dospelých. Množstvo energie, ktorú vaše dieťa dostáva na sane, môžete kedykoľvek upraviť jednoduchým prepnutím na plyn.

Bezpečnostná vlajka

Posledným dôležitým bezpečnostným prvkom pre detské snežné skútre je bezpečnostná vlajka. To bude v jasnom, viditeľnom odtieni, ako je hasičská červená alebo neónovo oranžová. Vlajka je namontovaná na zadnej časti saní a udrží vaše dieťa viditeľné, aj keď je počasie veľmi bujaré a zasnežené. Môžete ich ľahko nájsť, rovnako ako záchranná posádka, ak by k tomu niekedy došlo.

Hľadáte snežný skúter pre mladých? Pozrite si tieto modely

Kúpa detského snežného skútra môže byť ešte o nervy viac ako honba za prvým snežným skútrom. Chcete všetky vyššie uvedené bezpečnostné prvky, ktoré sme pokryli, to je isté. Tiež by ste uprednostnili, aby sane boli ľahké, ľahko použiteľné a jazda na nich bola zábavná, aby ste vo svojom dieťati podporili celoživotnú lásku k snežným skútrom.

Tu sú 4 mládežnícke snežné skútre, ktoré podľa nás viac než vyhovujú.

Arctic Cat ZR 120

Prvá sánka, ktorú treba zvážiť, je Arctic Cat ZR 120. Hoci ide o mládežnícky snežný skúter, tieto sane na vlastnostiach nešetria. Stále máte k dispozícii úložný priestor v sedadle, pohodlné rukoväte riadidiel s ohrievačom rúk a halogénové svetlomety s lúčmi, ktoré sa prepínajú z nízkych na vysoké nastavenia.

Štvortaktný motor ZR 120 má objem 123 cm3. Dráha Cobra má zahnuté výstupky pre optimálnu kontrolu a ovládateľnosť, aj keď je terén mäkší. Je to spôsobené pôsobivými trakčnými zubami a lopatkami na trati, každý palec, ktoré pomáhajú pri priľnavosti.

Lyžiarsky postoj je nastaviteľný medzi 29,5 palca a 31,5 palca, takže sa vaše dieťa môže naučiť zatáčať a inak manévrovať na svojich saniach. Spojka pohonu je arktická odstredivá. Systém odpruženia týchto saní zahŕňa nastaviteľnú torznú pružinu, zadné odpruženie s posuvnými koľajnicami a predné odpruženie Arctic Wishbone.

ZR 120 meria 73 palcov na dĺžku, 35 až 37 palcov na šírku a 34 palcov na výšku. Suchý váži 167 libier. Tieto sane pre mládež Arctic Cat si môžete kúpiť od 3 245 dolárov.

Yamaha SRX120

Ďalej je Yamaha SRX120, ďalšie úžasné sane pre mládež, ktoré majú viac funkcií, ktoré si zamilujete. Pokiaľ ide o pohodlie, Yamaha pridala do modelu SRX120 polstrované riadidlá, penové sedenie a ohrievače rukoväte. Určite sa vám bude hodiť aj zadný úložný komponent.

  Najlepšie snehové okuliare za menej ako 100 dolárov

Štvortaktný motor beží na 123 ccm, vďaka čomu je rovnako rýchly ako ZR 120. Výkon týchto saní zlepšuje aj mechanický palivomer, ktorý mame a otcovi umožňuje rýchlo zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži týchto saní pre mladých. . Tranzistorové zapaľovanie dáva deťom slobodu naštartovať vlastný snežný skúter, zatiaľ čo regulátor rýchlosti umožňuje rodičom nastaviť maximálne zrýchlenie a rýchlosť.

Nárazníky na zadnej a prednej časti snežného skútra dokážu udržať podvozok dlhšie v lepšom stave a nárazníky by sa mohli hodiť, ak ťaháte tieto sane pre mladých. Predné odpruženie s dvojitými priečnymi ramenami a zadné odpruženie s torznou pružinou je také, aké by ste našli v snežných skútroch Yamaha pre dospelých.

Yamaha napĺňa SRX120 aj bezpečnostnými prvkami, ako sú zadné svetlá a svetlomety, ktoré sú vždy zapnuté, takže vaše dieťa nemusí odvrátiť zrak, aby si upravilo jas. Získate tiež vlajku pre viditeľnosť v snehových podmienkach a prepínač popruhu. SRX120 začína na 2 899 dolároch.

Polaris 120 INDY

Ak ste fanúšikom saní Polaris, potom prvým snežným skútrom vášho dieťaťa môže byť model pre mládež s názvom 120 INDY. Tento snežný skúter je pri objeme 120 cm3 o niečo menej výkonný, ale štvortaktný motor vaše dieťa nikdy neomrzí. Vďaka vstavanému úložnému priestoru môžu mať na dosah aj občerstvenie a iné vybavenie.

120 INDY na vás zapôsobí aj bezpečnostným popruhom a nastaviteľnou škrtiacou klapkou. Predné odpruženie IFS a zadné odpruženie Mini INDY tvoria celkovo solídny systém odpruženia. Tento mladý snežný skúter má tiež veľmi športový vzhľad. 120 INDY môžete získať už od 2 999 dolárov.

Arctic Cat ZR 200

Posledným mladým snežným skútrom, ktorý chceme pokryť, je ďalší výber Arctic Cat, tentoraz 200 ZR. Tento snežný skúter s trailovou certifikáciou patrí medzi najvýkonnejšie a najrýchlejšie sane s objemom 192 cm3 so štvortaktným motorom. Vzhľadom na tieto špecifikácie to nemusí byť úplne prvý snežný skúter vášho syna alebo dcéry, ale prepracovali sa k nemu.

Vďaka štartovaniu na kľúč bude pre vaše dieťa ľahké nasadnúť na ZR 200 a jazdiť so zvyškom rodiny. Lyžiarsky postoj na týchto saniach, podobne ako na ZR 120, je nastaviteľný, opäť od 29,5 palcov do 31,5 palcov. Pás Cobra je tiež späť, rovnako ako zadné zavesenie s posuvnými koľajnicami a predné zavesenie s A-ramenom.

ZR 200 je 84 palcov dlhý, 35 až 37 palcov široký a 36 palcov vysoký. Jeho suchá hmotnosť je 214 libier. Tieto sane začínajú na 4 445 dolároch.

Bezpečnostné tipy pre deti pri jazde na snežnom skútri

Na záver sme si povedali, že by bolo dobré podeliť sa o niekoľko bezpečnostných tipov, ktoré by ste mali naučiť svoje deti, keď prvýkrát vysadnú na snežný skúter a budú pokračovať v jazde dlho do budúcnosti.

Nepredvádzaj sa

Deti majú tendenciu napodobňovať svojich rodičov. Ak posúvate snežný skúter na maximálnu povolenú rýchlosť a ešte viac, alebo robíte triky a iné prevratné manévre, môžete inšpirovať svoje dieťa, aby vyskúšalo to isté. To môže zvýšiť pravdepodobnosť ich zranenia, nehovoriac o tom, že by mohli poškodiť ich snežný skúter.

  Koľko stojí mládež vedľa seba?

Ak sa chcete na saniach vyblázniť, jazdite s ostatnými dospelými. Keď s rodinou jazdíte na snežnom skútri, obmedzte triky a choďte na saniach pomalšie a ľahšie.

Držte sa Trailu

Jeden veľmi jednoduchý spôsob, ako sa stratiť, je odbočiť z nastavenej cesty. Keď celý deň jazdíte po chodníku, ukazujete svojim deťom, že chodník je na to, aby ste ho sledovali. Urobia to isté.

Zostať spolu

Aj keď všetky snežné skútre nemusia po celý čas cestovať presne rovnakou rýchlosťou, nechcete nikoho zo svojej skupiny stratiť z dohľadu. Ak musíte spomaliť, aby ste niekoho nechali dobehnúť, najmä jedno z detí, potom to musíte urobiť, aj keď toho musíte urobiť veľa.

Dodržujte rýchlostný limit

Tak ako sa má po chodníku kráčať, aj rýchlostný limit sa má dodržiavať. Teraz to nebude pre deti problém, pretože rýchlosť ich snežných skútrov pre mládež je obmedzená. Keď však prejdú na väčšie, rýchlejšie a výkonnejšie sane, budú ich potrebovať vystužené, aby nemali rýchlosť.

Nevypínajte svetlá

Keďže väčšina detských saní má automatické predné a zadné svetlá, nie je to teraz problém, ale opäť, vaše dieťa nebude jazdiť na mládežníckom snežnom skútri navždy. Ich svetlá by mali byť vždy zapnuté, aby osvetlili potenciálne nebezpečenstvá pred a za nimi.

Použite bezpečnostnú vlajku

Áno, niektoré deti by mohli tvrdiť, že bezpečnostná vlajka je trápna, ale mohla by im tiež zachrániť život, ak jazdia v silnej snehovej búrke. Uistite sa, že vlajka zostane na saniach po celú dobu, keď vaše dieťa používa snežný skúter.

Vyhnite sa ľadu

Toto je dobrá vec, ktorú môžete naučiť svoje deti skoro. Ak niekto z vašej skupiny spozoruje ľad, je rozumné sa otočiť a nájsť alternatívnu trasu. Mládežnícke snežné skútre nevážia toľko ako sane pre dospelých, ale nikdy nechcete, aby vaše deti skúšali šťastie jazdou po ľade. Mohlo by to prasknúť a viesť k tragédii.

Zistite, kedy ísť a kedy zostať doma

Ukážte svojim deťom, aké dôležité je kontrolovať počasie večer predtým, ako aj deň vašej jazdy. Pomocou funkcie radaru v aplikácii počasia môžete sledovať, aké počasie sa môže každú hodinu blížiť.

Aj keby boli včera v noci jasné podmienky, ak sa odvtedy cez noc veci zmenili, možno bude potrebné výlet odložiť. Pripomeňte svojmu dieťaťu, že jazda v nepriaznivom počasí je nebezpečná z mnohých dôvodov. Viditeľnosť je výrazne znížená, chodník sa stáva nebezpečným na prechod a môžu sa vyskytnúť lavíny.

Záver

Ak uvažujete o kúpe mladého snežného skútra pre svoje dieťa, zaobstarajte si okrem toho, že bude vyzerať skvele a cenovo dostupný, taký, ktorý má všetky potrebné bezpečnostné prvky. Ide o bezpečnostnú vlajku, ovládanie plynu pre dospelých, stredné maximálne rýchlosti a bezpečnostný popruh.

S informáciami v tomto článku ste pripravení užiť si bezpečný a nezabudnuteľný výlet na snežnom skútri s celou rodinou!