Aký zápach komáre najviac neznášajú? [11 Things Mosquitos Hate]

Počas leta ľudia, ktorí chodia na kempingové výlety, vedia, že najväčším problémom nie je hodinová turistika, aby ste sa dostali do kempu alebo tábora – najväčším problémom sú komáre! Môžu vám pokaziť výlet do kempu tým, že budú lietať všade okolo vás a neustále vás hryzú. Ak neviete, ako odohnať komáre, je pravdepodobné, že domov pôjdete s množstvom uštipnutí po celom tele!

Keď som prvýkrát začal kempovať, prešiel som veľa článkov a veľa som čítal o najúčinnejších repelentných zložkách, ktoré by som mohol použiť, aby som komáre udržal čo najďalej odo mňa. Tento hmyz neznesie určité pachy, takže ľudia ako vy a ja to môžeme využiť vo svoj prospech.

Ak potrebujete pomoc pri učení o odpudzovaní komárov, prejdite si môj zoznam 11 vecí, ktoré komáre najviac nenávidia. Tieto veci slúžia ako najlepšia ochrana proti komárom, takže ich musíte poznať. Bez ďalších okolkov poďme priamo do zoznamu!

Viac…

Aký zápach udrží komáre preč? – 11 vecí, ktoré komáre neznášajú

Ak ste si mysleli, že existuje len jeden druh komára, poviem vám, že sa veľmi mýlite. Existuje mnoho druhov otravných komárov, s ktorými sa môžete stretnúť. Dom, južný a ázijský tigrovaný komár sú niektoré z najbežnejších.

Nie všetky komáre sú také problematické. Ak máte čo do činenia s komármi samičkami, ktoré môžu naklásť vajíčka komárov niekde vo vašom tábore alebo doma, budete mať viac práce, aby ste ich odohnali. Veľkým problémom môže byť aj riešenie komárov, ktoré môžu prenášať choroby prenášané komármi. Mali by ste urobiť všetko, čo je vo vašich silách, aby ste odrazili týchto zlých ľudí skôr, ako narobia veľa škody.

Napriek tomu môžete komáre odradiť mnohými spôsobmi. Niektorí ľudia sa rozhodnú robiť s repelentnými sprejmi zakúpenými v obchode, ale môžu spôsobiť podráždenie pokožky ľuďom, ktorí sú citliví na silné chemikálie. Ak náhodou patríte do kategórie ľudí s citlivou pokožkou, môžete použiť niektorý z prírodných repelentov. Tu je 11 vecí, ktoré komáre nenávidia a môžete ich použiť, aby ste ich odradili:

1. Cesnak

Cesnak je jedným z najlepších repelentov proti komárom, pretože má silný zápach. Môže slúžiť ako ochrana proti komárom nielen kvôli zápachu, ale aj kvôli obsahu síry. Množstvo síry v cesnaku dáva jeho odpudzujúce vlastnosti.

Čítať  Ako rýchlo preraziť Chacos? [4 Step Guide]

Ale na odpudzovanie hmyzu nemusíte jesť cesnak. Môžete si vziať niekoľko strúčikov cesnaku a rozmixovať ich. Potom ich môžete zmiešať s trochou vody a vložiť do rozprašovača. Fľašu s rozprašovačom môžete použiť na postriekanie niektorých zmesí kdekoľvek sa zdržiavate. To bude držať komáre od vás.

2. Ocot

Ďalším skvelým prírodným repelentom proti komárom je jablčný ocot. V obchode môžete získať akýkoľvek druh jablčného octu a použiť ho ako repelent. Ale nemali by ste ho používať samostatne – mali by ste ho zmiešať s trochou vody!

Ako som už spomínal, môžete použiť rozprašovač a naplniť ho zmesou octu a vody s cesnakom. Odvar potom môžete nastriekať buď do svojho okolia, alebo na seba. Oba sú prijateľné, takže si môžete vybrať, s ktorým chcete ísť. Pamätajte, že by ste si nemali nastriekať príliš veľa prípravku na pokožku a okolo očí alebo úst, ak si ich nechcete podráždiť.

3. Bazalka

Bazalka je chutná a je skvelým doplnkom každého šalátu – ale je skvelá aj na odpudzovanie komárov. Funguje skvele ako odstrašujúci prostriedok, pretože obsahuje niekoľko zlúčenín, ako je citronela, limonén, estragol a nerolidol.

Môžete použiť niekoľko čerstvo natrhaných lístkov bazalky a zmiešať ich s vriacou vodou. Nechajte zmes pôsobiť niekoľko hodín, preneste ju do rozprašovača a použite kedykoľvek podľa potreby. Ak nemáte radi vôňu bazalky, môžete tiež zvážiť použitie iba citronelových sviečok alebo citronelového oleja.

Citronelová sviečka poslúži na rovnaký účel ako ostatné repelenty. Takúto sviečku nájdete v každom obchode a použijete ju kedykoľvek budete potrebovať.

4. Mäta pieporná

Keď sú komáre v plnom prúde, je to v lete, keď je horúce počasie. Ich pot, ďalší častý jav počas leta, ich priťahuje k ľuďom.

Aby ste sa schladili a odpudili komáre, môžete použiť mätu piepornú! Rastliny mäty piepornej nie sú také ťažké na pestovanie, pričom obsahujú veľa mentolu, ktoré sú skvelé na chladenie aj odpudzovanie. Navrhujem, aby ste sa obrátili na túto rastlinu, keď potrebujete dobrý repelent.

Ďalšia vec, ktorú môžete vyskúšať, je mätový olej. Namiesto toho, aby ste používali parfumované mlieka a sladko voňajúce dezodoranty, zvážte použitie prírodných vôní, ako je mätový olej. Bude to dobré pre vašu pokožku a ochráni vás pred komármi.

Čítať  Sú hojdacie siete vhodné pre bočné spanie? [Yes or No?]

5. Levanduľa

Rastliny levandule vyzerajú úžasne, nádherne voňajú a sú skvelými repelentmi. Nie rastlina funguje ako repelent, ale jej kvety. Keď odkvitnú, môžete ich orezať a rozdrviť. Keď ich budete drviť, zistíte, že z nich vyteká trochu oleja.

Tento levanduľový olej je super účinný ako repelent a prírodná vôňa proti plesniam. Zmesou levanduľového oleja a vody môžete postriekať svoje okolie alebo postriekať telo. Štipľavá aróma odradí komáre a iný hmyz v oboch prípadoch!

6. Rozmarín

Bez ohľadu na to, či sa používa ako rastlina alebo éterický olej, rozmarín má takú silnú vôňu, že dokáže odradiť všetky druhy hmyzu. Ak chcete udržať komáre a muchy ďaleko od vášho kempingu alebo vašej záhrady, nezabudnite okolo toho dať trochu rozmarínu.

Rastlinu môžete použiť na výrobu rozmarínového oleja. Môžete si ho pripraviť tak, že rozmarín zmiešate s olivovým olejom a necháte zmes asi mesiac odležať na slnku. Ak sa vám to zdá príliš komplikované alebo zdĺhavé, môžete si kúpiť aj hotový esenciálny olej v akomkoľvek obchode a použiť ho.

7. Neem

Neem je skvelý do uzavretých priestorov. Ak chcete zostať chránení vo svojom stane alebo doma, môžete blízko seba umiestniť neemovú rastlinu a môžete ísť. Okrem rastliny môžete použiť aj nejaký neemový olej, aby ste sa ochránili pred uštipnutím komármi.

Ak plánujete túru v oblasti s vysokou trávou, môžete si vytvoriť zmes neemového oleja a kokosového oleja. Touto zmesou si môžete potrieť pokožku na ochranu pred uštipnutím hmyzom, aby ste zabránili uhryznutiu kliešťom alebo odradili iných otravných škodcov.

8. Aloe Vera

Aj keď má niektoré odpudzujúce funkcie, Aloe Vera nie je najsilnejším repelentom na zozname. Najlepší spôsob použitia Aloe Vera je v kombinácii s niektorými z vyššie uvedených esenciálnych olejov, ako je rozmarínový, mätový alebo levanduľový olej.

Aloe Vera dokáže upokojiť pokožku. Niektorí ľudia, ktorí majú pokožku, ktorá sa ľahko podráždi, môžu použiť tento repelent vyrobený z Aloe Vera a esenciálnych olejov na odpudzovanie hmyzu a ochranu pokožky. Vaša pokožka bude chránená, ale bude aj úžasne voňať a cítiť sa na nej!

9. Citrónový eukalyptus

Citrónový eukalyptový olej je dlhotrvajúci repelent, ktorý je rovnako silný ako niektoré repelentné spreje z obchodu. Na túto zmes sa môžete spoľahnúť, že odradí komáre až na šesť hodín, čo z nej robí skvelé riešenie na denné túry.

Čítať  Môžete použiť ohrievač propánu v stane? [Is It Safe?]

Eukalyptový olej môžete zmiešať s olejmi z citróna, rozmarínu, citrónovej trávy, levandule alebo aj mäty piepornej. Pri tejto téme sa môžete spoľahnúť aj na to, že citrónová tráva vám poskytne olej z citrónovej trávy, ktorý môžete použiť ako ďalší účinný repelent.

Ako vidíte, väčšina esenciálnych olejov a prírodných vôní funguje dobre ako repelenty. Bez ohľadu na to, s ktorým z nich pôjdete alebo ktoré dva sa rozhodnete namiešať, neurobíte chybu!

10. Vanilka

Často sa hovorí, že komáre majú radi sladké veci a sladké vône. Aj keď je to pravda, nemajú až tak radi vanilku. Môžete použiť vanilkový extrakt, ak chcete držať komáre preč od vás.

Jediným problémom tohto repelentu je, že nevydrží tak dlho. Na rozdiel od iných odstrašujúcich látok, ktoré môžu trvať niekoľko hodín, vanilka je účinná ako repelent len ​​pol hodiny. Potom budete musieť pridať ďalšie extrakty, aby ste zostali chránení. Takže majte to na pamäti.

11. Catnip

V neposlednom rade je mačacia tráva ďalšou rastlinou, ktorá sa dá použiť ako repelent. Môže to byť jeden z najsilnejších prírodných repelentov. Ide o jednu zo zložiek, ktoré rastlina obsahuje, nazývanú Nepeta cataria.

Kvôli tejto zložke sa komáre a iný hmyz nebudú chcieť dostať do blízkosti rastliny. Môžete zmiešať časť mačacej trávy s trochou vody a niekoľkými esenciálnymi olejmi, aby ste získali skvelý prírodný repelent. Pomocou rozprašovača nastriekajte niektoré zmesi tam, kde je to potrebné.

V niektorých obchodoch nájdete aj hotovú mačaciu silicu, ktorú môžete použiť tak, ako je. Ktorá z nich pôjdete, závisí od toho, ktorá sa vám najviac páči!

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že ste sa dozvedeli všetko o najlepších spôsoboch, ako udržať komáre preč od vás počas kempingových výletov a v každodennom živote. Odporúčam držať sa prírodných repelentov namiesto tých drsných repelentných sprejov, ktoré môžu niekedy spôsobiť kožné problémy.

Dajte mi vedieť v komentároch, ak poznáte nejaké ďalšie skvelé repelenty proti komárom, ktoré by ste chceli, aby som ich zaradil do zoznamu. Rád by som si prečítal všetky vaše návrhy, takže neváhajte a podeľte sa so mnou!