Aký typ pneumatík pre ATV by som si mal kúpiť? Náš výber

Vaša štvorkolka potrebuje pneumatiky a vy si môžete vybrať medzi pneumatikami do piesku, pretekárskymi pneumatikami, pneumatikami do blata a pneumatikami do každého terénu. Ktoré by ste si mali kúpiť?

Tu sú naše najviac odporúčané pneumatiky pre ATV:

  • ITP Mudd Lite II (blato)
  • Sedona Buck Snort (v teréne)
  • Pneumatiky MaxAuto ATV (pretekárske)
  • Sedona Cyclone (piesok)
  • Kenda Bearclaw (blato a chodník)
  • MAXXIS Bighorn 2.0 (v teréne)
  • Skat-Trak Extreme Grip (piesok)
  • SunF A027 (pretekanie)
  • Interco Swamp Lite (chodník a blato)
  • IPT Sand Star (piesok)

Tento sprievodca nákupom podrobne preberie každú z vyššie uvedených pneumatík pre štvorkolky. Poskytneme vám informácie, ktoré sú pre vás dôležité pri rozhodovaní o kúpe. Pokračujte v čítaní, pretože si to nebudete chcieť nechať ujsť!

10 najlepších pneumatík pre štvorkolky pre všetky typy jazdenia

Predtým, ako sa dostaneme k našim top 10 pneumatikám pre ATV, nižšie je prehľad našich obľúbených pneumatík pre ATV podľa toho, na čom jazdíte. Budeme sa ponoriť do každého z nich a poskytneme odkazy na každý z nich, keď budete pokračovať v čítaní.

Tabuľka zobrazujúca naše najlepšie pneumatiky pre štvorkolky do blata, do každého terénu, na preteky a do piesku.

ITP Mudd Lite II (blato pneumatiky)

Na začiatku nášho zoznamu je veľmi uznávaná sada pneumatík do blata Pneumatiky ITP Mudd Lite II.

Pneumatiky Mudd Lite II majú šírku sekcie 10 palcov, hĺbku dezénu 10 32 palcov, veľkosť ráfika 12 palcov a priemer pneumatiky 25 palcov. Hodnotenie vrstiev je šesťvrstvové.

Tieto blatové pneumatiky ITP si môžete kúpiť aj so 14-palcovými ráfikmi vo výške 30 palcov.

Dezén je hlboký, aby sa zlepšil komfort vašej jazdy. Keď zaparkujete svoju štvorkolku po blatistom dni zábavy, dezény uľahčia odstránenie blata z pneumatík.

Funkcie ako stabilizačné laná a blato rozbíjajúce výstupky znižujú stupeň ohybu.

Sedona Buck Snort (pneumatiky pre všetky terény)

Milujete jazdu na terénnej štvorkolke? Potom potrebujete sadu pneumatík, ktoré zvládnu náročné cesty, ako napr Pneumatiky Sedona Buck Snort.

Čítať  Môžete skrátiť pozemnú hokejku?

Pneumatiky majú šírku sekcie 10 palcov, veľkosť ráfika 12 palcov a priemer pneumatiky 25 palcov.

Šesťvrstvové pneumatiky Sedona Buck majú kostru New-Tech, ktorá dokáže s istotou obstáť v každodenných jazdných podmienkach.

Stredový behúň kopyta jeleňa je dizajnový prvok, ktorý Sedona nazýva agresívnym. Dezény zlepšujú vašu jazdu a zanechávajú za sebou zreteľné stopy.

Pneumatiky MaxAuto ATV (pretekárske pneumatiky)

Súťažíte so svojimi priateľmi na pretekoch štvorkoliek alebo možno dokonca jazdíte v profesionálnejšom postavení? Nemôžete použiť hocijaké pneumatiky. Potrebujete pretekárske pneumatiky ATV.

Máme pre vás tú správnu sadu pneumatík Pneumatiky MaxAuto ATV.

Tieto pneumatiky majú šírku sekcie 11 palcov, šírku ráfika osem palcov a hĺbku dezénu 14 milimetrov. Nosnosť týchto náhradných pneumatík Kawasaki Mule je 600 libier.

Šesťvrstvové pneumatiky MaxAuto bezdušové ATV môžu ísť na zadnú alebo prednú časť vašej ATV. 14-milimetrová hĺbka dezénu a rýchlosť J robia z týchto pneumatík skutočne impozantnú sadu pneumatík!

Sedona Cyclone (pieskové pneumatiky)

Jazda po piesku na štvorkolke si vyžaduje špeciálne pneumatiky Cyklón Sedona pneumatiky sú v tomto oddelení vysoko hodnotené.

Tieto pneumatiky majú šírku sekcie 11 palcov, veľkosť ráfika deväť palcov a priemer pneumatiky 20 palcov.

Veľký dizajn pádla pneumatík Sedona Cyclone ľahko prerezáva piesok bez toho, aby vám ho poslal do tváre.

Zadné podporné hrebene naprieč každou pneumatikou sú vyrobené pre kontrolované kĺzanie, keď si užívate zábavný deň jazdy na dunách s hrebeňom.

Ľahšie, než by ste si mysleli, zadné pneumatiky Sedona Cyclone sa môžu stať vašimi novými obľúbenými.

Kenda Bearclaw (blato a trailové pneumatiky)

Ďalším párom veľmi obľúbených blatových a trailových pneumatík sú Pneumatiky Kenda Bearclaw.

Šírka prierezu pneumatík je osem palcov, pomer strán pneumatiky je 8 a veľkosť ráfika je 11 palcov. Pneumatiky Bearclaw majú priemerný priemer 23 palcov.

Čítať  Čo sú škrabky na ľad pre snežné skútre a kedy sú potrebné?

Súčasťou pneumatík Bearclaw je zmes behúňa s dlhým dosahom, ktorá môže zlepšiť životnosť vašich pneumatík.

Chránič ráfika zabraňuje preliačeninám a ryhám, aby predčasne zničili vaše pneumatiky.

Stredové výstupky zlepšujú kontrolu aj trakciu, zatiaľ čo šikmé gombíky ešte viac prospievajú vašej trakcii. Gombíky uchopia akýkoľvek typ terénu, na ktorom jazdíte, či už ide o chodník alebo blato.

MAXXIS Bighorn 2.0 (pneumatiky pre všetky terény)

Pre rekreačnú jazdu na terénnej štvorkolke je Plášte MAXXIS Bighorn 2.0 sú výnimočné.

Ako predchodca najpredávanejších pneumatík OG Bighorn majú tieto aktualizované šesťvrstvové pneumatiky šírku sekcie 8,1 až 11,1 palca a veľkosť ráfika 14 palcov.

V pneumatikách Bighorn môžete ísť aj do terénu. MAXXIS hovorí, že šampióni pretekov ATV Kyle Chaney a Hunter Miller preferujú pneumatiky Bighorn 2.0.

Skat-Trak Extreme Grip (pieskové pneumatiky)

Ďalšia skvelá sada pieskových pneumatík pochádza od Skat-Trak. Značka extrémna grip pneumatiky sú určené pre štvorkolky Yamaha Raptor 700R vyrobené v rokoch 2013 až 2018.

Sú to niektoré vysoko odolné pádlové pneumatiky. Hrúbka pneumatík im prepožičiava ešte väčšiu pevnosť. Pri použití pneumatík vytvárajú plochý profil, takže je to, akoby ste sa pri jazde na štvorkolke vznášali na piesku!

SunF A027 (pretekárske pneumatiky)

Roztočte svoj motor s pneumatiky SunF A027ktoré sú od Amazonu najpredávanejšími pretekárskymi pneumatikami pre štvorkolky.

Tieto bezdušové pneumatiky ATV a UTV sa dodávajú v niekoľkých veľkostiach. Závodné pneumatiky 20×10-9 majú šírku sekcie 10 palcov, hĺbku dezénu 14,5 milimetra, index nosnosti 47, priemer pneumatiky 20 palcov a veľkosť ráfika deväť palcov. Ich rýchlosť je J.

Hrboľatý behúň so smerovými X si poradí so všetkými druhmi ciest a terénu. Hĺbka výstupkov zvyšuje vašu trakciu znížením rýchlosti šmyku.

Čítať  Koľko snehu stačí na snežné skútre?

Ďalším rozšírením týchto pneumatík je zahrnutie ramenných gombíkov. Agresívne navrhnuté gombíky chránia bočnú stenu a ráfik každej pneumatiky a zároveň zlepšujú trakciu a záber.

Tvrdá guma môže pretekať s najlepšími z nich bez toho, aby sa príliš rýchlo opotrebovali.

Interco Swamp Lite (trailové a blatové pneumatiky)

Ďalej na zozname je spoľahlivá sada pneumatík na cestné a blatové pneumatiky Pneumatiky Interco Swamp Lite.

Pneumatiky majú šírku úseku deväť palcov, hĺbku dezénu 1,25 palca, veľkosť ráfika 12 palcov a priemer pneumatiky 27 palcov.

Tieto šesťvrstvové pneumatiky Interco, vyrobené s ohľadom na všestrannosť a výkon, by mali znižovať otrasy terénu, aby ste mohli jazdiť bez bolesti a nepohodlia.

Interco dokonca hovorí, že pneumatiky Swamp Lite sú dobré na jazdu na snehu!

ITP Sand Star (pieskové pneumatiky)

Poslednú sadu pneumatík pre štvorkolky, ktoré odporúčame, sú pieskové pneumatiky, tzv Pneumatiky ITP Sand Star.

Tieto dvojvrstvové zadné ľavé pneumatiky majú 10-palcové ráfiky a rýchlostné hodnotenie Q. Hĺbka dezénu je osem milimetrov a index nosnosti je 121.

Sand Star hot patch je funkcia, ktorá priťahuje pozornosť, ale to zďaleka nie je všetko, čo je na týchto pieskových pneumatikách pre štvorkolky pozoruhodné.

Dvojité rebrované behúne, ktoré sa môžu pochváliť patentovaným dizajnom, poskytujú optimálne schopnosti riadenia.

Samotné pneumatiky sú veľmi ľahké, aby vám poskytli pocit, že sa vznášate, keď prechádzate piesočnatými kopcami a hlbokými dunami.

Záverečné myšlienky

Či už máte radi jazdu v teréne, zdržiavate sa na vychodených cestách, jazdíte v piesku alebo blate alebo pretekáte, na to je tu pneumatika pre štvorkolku. 10 pneumatík, ktoré sme dnes vybrali, sú tie najlepšie z najlepších vo vyššie uvedených kategóriách.

Akékoľvek pneumatiky si vyberiete, nemôžete sa pokaziť!