Aký sneh potrebujete na výrobu snehuliaka?

Včera v noci nasnežilo natoľko, že sa školy zatvorili a vaše deti mali voľno. Práve ste dostali oznámenie z práce, že ani tam nemáte termín. Aby ste si tento improvizovaný snehový deň užili naplno, deti požiadali, aby si s vami vyrobili snehuliaka. Myslíte si, že by to bol dobrý spôsob, ako si pripomenúť aj deň voľna. Aký sneh potrebujete na výrobu snehuliaka?

Ak chcete vytvoriť snehuliaka, ktorý je štrukturálne zdravý, potrebujete mokrý sneh s trochou prášku, ale uistite sa, že sneh nie je príliš mokrý, ideálne medzi 3 a 8 percentami vlhkosti. Mokrý sneh má viac voľnej vody, ktorá pôsobí ako lepidlo, ktoré udrží základňu, brucho a hlavu vášho snehuliaka vzpriamene.

Aký je rozdiel medzi mokrým a prachovým snehom? Ak máte správny typ snehu, akú veľkosť by mala mať hlava snehuliaka v porovnaní s jeho základňou? Na všetky tieto a ďalšie otázky odpovieme v tomto článku, takže pokračujte v čítaní!

Tu je najlepší typ snehu na výrobu snehuliaka

Hoci prachový sneh je vaším najlepším priateľom pri odhŕňaní, ak si chcete postaviť snehuliaka, je to asi najhorší typ snehu, s ktorým môžete pracovať. Teplota povrchu snehu je hlboko pod bodom mrazu, takže topenie nie je problém. Môže to znieť ako pozitívum, ale keďže sa sneh topí pomalšie, prachovému snehu chýba voda. Keď sa pokúsite zvinúť prachový sneh do snehovej gule, rozpadne sa vám v rukách.

Voda – alebo presnejšie, obsah vlhkosti – je skutočne kľúčovým komponentom konštrukcie snehuliaka. Preto mokrý sneh najlepšie prospeje vášmu snaženiu pri výrobe snehuliakov. Avšak ani všetok mokrý sneh nebude zaručene fungovať. prečo je to tak?

Mokrý sneh má rôzny stupeň vlhkosti, čo je množstvo voľnej vody v snehu v porovnaní s počtom ľadových kryštálikov. Práškový sneh sa považuje za suchý, pretože má málo vody, ak vôbec nejakú, a teda málo vlhkosti. Vlhký sneh má 3 percentá vody alebo menej, mokrý sneh má až 8 percent vody a veľmi mokrý sneh má až 15 percent vody. Ak máte viac vody, nie je to sneh, ale kaša.

Vlhký a mokrý sneh sú vaše najlepšie možnosti na stavbu snehuliaka. Voľná ​​voda v tomto snehu je ako lepidlo, ktoré spája sneh. Ak je váš sneh považovaný za veľmi mokrý, je to ako snažiť sa urobiť remeselný projekt s príliš veľkým množstvom lepidla. Lepidlo nikdy nezaschne a skončíte s neporiadkom.

Či je sneh na zemi sypký a prachový alebo mokrý a kompaktný, všetko súvisí s typom snehových vločiek, ktoré padajú. Tu je prehľad.

 • Lemované kryštály: Často sprevádzané zrážkami podobnými krupobitiu, ktoré padajú, keď sa kvapôčky vody rýchlo ochladia, prichytia sa k snehovým vločkám a snehové kryštály pokryté mrazom majú 6 strán a zvyčajne ploché základne.
 • Vyžarujúce dendrity: Dendrit je snehová vločka s konármi, ktoré vyzerajú ako stromy. Pri vyžarujúcich dendritoch sa z dendritu vyvíja polykryštál, ktorý vytvára dlhé vetvy. Vyžarujúce dendrity sa tiež označujú ako priestorové dendrity.
 • Guľové rozety: Ľadové zrná alebo kryštalické pevné látky môžu nukleovať, čo jednoducho znamená, že majú jadro. Snehové kryštály vyrastú z tohto jadra, zvyčajne v rôznych veľkostiach, pričom sa vyvinú do guľových rozet.
 • Dvanásťstranná snehová vločka: 12-stranná snehová vločka je skutočne úžasný pohľad, ak budete mať to šťastie, že ju uvidíte! Tieto vločky začínajú od stĺpikov s uzáverom, stáčajú sa pod uhlom 30 stupňov, aby sa rozvetvovali na 6 strán za kus.
 • Trojuholníkové kryštály: Keď teploty dosiahnu 28 stupňov Fahrenheita alebo tak, zvyšuje sa pravdepodobnosť padania trojuholníkových kryštálov z oblohy. Dosky snehových kryštálov majú ramená, zvyčajne v rohoch, zatiaľ čo základňa má štandardný trojuholníkový tvar. Tieto kryštály nie sú veľmi bežné.
 • Dvojité dosky: Dvojitá platňa môže začínať ako stĺpcový snehový kryštál, pričom jedna platňa sa pripojí k druhej. Medzi taniermi bude rozdiel vo veľkosti, pretože jeden je oveľa väčší ako druhý. Keď nabudúce spadne snehová vločka, môže to byť len dvojitý tanier!
 • Rozdelené hviezdy a taniere: Nie všetky dvojité taniere tak zostanú. Ak je druhá platňa rovnako veľká ako prvá, potom snehový kryštál možno identifikovať ako rozdelenú hviezdu alebo platňu.
 • Obmedzené stĺpce: Kryté stĺpy majú doskovú štruktúru s dvojitými doskami na oboch stranách hrubej stĺpovej základne. Ak máte bystrý zrak, pri ďalšom snežení by ste možno mohli vidieť nejaké vrcholové stĺpy.
 • Duté stĺpy: Na rozdiel od stropných stĺpov, ktoré majú základňu zo snehových kryštálov na oboch stranách stĺpa, duté stĺpy nemajú. Namiesto toho ich šesťhranný kužeľovitý tvar spôsobuje, že vyzerajú ako tyče. To znamená, že kvôli ich malej veľkosti ich pravdepodobne ľahko neuvidíte.
 • Ihly: Ešte tenšie ako duté kryštály snehu sú ihlice. Na vytvorenie ihličia potrebujete teploty okolo 23 stupňov. Po pristátí na zemi vytvoria textúru podobnú vlasom.
 • Hviezdne dendrity: Okrem vyžarujúcich dendritov môžete vidieť aj hviezdne dendrity. Tieto veľké snehové kryštály majú priemer maximálne asi 4 milimetre, čo je na snehové kryštály dosť veľké! Toto je klasická snehová vločka, ktorú každý pozná a miluje.
 • Papraďovité hviezdne dendrity: Ak sa hviezdny dendrit rozvetvuje ešte viac, môžete získať hviezdny dendrit podobný paprade. Má extra bočné vetvy s textúrou podobnou papradie. Veľkosťou presahujú dokonca aj hviezdne dendrity, keďže papraďovitý hviezdny kryštál dendritu má najmenší priemer 5 milimetrov.
 • Sektorové taniere: Plochejší, ale stále vizuálne príťažlivý snehový kryštál, sektorová doska je často šesťuholníkový, ale nie výlučne.
 • Hviezdne platne: Tiež tenké, hviezdne platne vyzerajú ako hviezdy a vyžadujú teploty 5 až 28 stupňov, aby sa objavili.
 • Jednoduché hranoly: Posledný snehový kryštál, o ktorom chceme diskutovať, je jednoduchý hranol, ktorého tvar sa môže meniť v závislosti od rýchlosti sneženia. Jednoduchý hranol môže byť plochý a šesťhranný, dlhý a stĺpcový alebo blokový.
  13 spôsobov, ako udržať stan v teple bez elektriny

Čo ešte potrebujete na výrobu snehuliaka?

Sneh, ktorý dnes napadol, sa zdá byť slušne vlhký, nie však premočený. Myslíte si, že to bude skvelé použiť na výrobu snehuliaka. Okrem snehu však váš snehuliak potrebuje aj súčiastky a doplnky, aby vyzeral legálne. Tu je to, čo by ste ešte mali mať po ruke.

Dlhé konáre

Váš snehuliak by mal mať ruky. Ak zo snehu nevyrezávate aj ruky, potom sú konáre vždy dobrým pomocníkom. Chcete dve dlhé vetvy, ktoré sú približne rovnakej veľkosti. Uistite sa, že sú pekné a pevné, aby ste ich mohli s istotou vložiť na obe strany základne snehuliaka.

Šál

Šatka dodá vášmu snehuliakovi osobnosť a vďaka nemu bude vyzerať menej nahý. Vždy môžete ísť s tradičnou červenou šatkou alebo urobiť akúkoľvek farbu, vzor a typ šatky, ktorý preferujete. Je to predsa váš snehuliak! Zapojte deti tak, že prehrabete zimnú výbavu a spoločne vyberiete šatku, o ktorej si myslíte, že sa k snehuliakovi najlepšie hodí.

Kamene, gombíky alebo uhlie

Mnoho ľudí, ktorí robia snehuliakov, pridáva do strednej časti snehuliaka gombíky alebo uhlie, aby obliekli jeho trup. Možno budete chcieť urobiť to isté, pretože je to súčasť akéhokoľvek tradičného štýlu snehuliaka. Namiesto kameňov alebo gombíkov môžete vždy použiť uhlie.

Odložte si aspoň dva gombíky, kamienky, či uhlie na oči. Ak chcete realistickejšie oči, fungujú aj plastové googly oči alebo oči medvedíka.

Klobúk

Vonku je určite zima! Zabezpečte, aby váš snehuliak nezamrzol, ozdobením jeho noggin klobúkom. Či už chcete čierny cylindr ako ten magický, ktorý oživí Frostyho, alebo pletenú čiapku, je opäť vaša voľba. Vyskúšajte niekoľko klobúkov, aby ste zistili, s ktorým bude váš snehuliak vyzerať najštýlovejšie.

  Ako často sa snežné skútre pokazia?

Nos

Náhradná mrkva, ktorú máte v chladničke, je štandardnou voľbou pre nos snehuliaka. Problém s umiestnením skutočného jedla na snehuliaka je v tom, že hladné stvorenia môžu prilákať váš snehový výtvor. Plastový mrkvový nos je pre zvieratá oveľa menej stimulujúci.

Rukavice a/alebo kabát

Určite si môžete aspoň na pár dní (alebo týždňov) odložiť jeden zo svojich zimných kabátov pre svojho snehuliaka. Ako sme o tom hovorili v inom nedávnom príspevku, zateplenie snehuliaka mu môže pomôcť vydržať dlhšie. Navyše s kabátom a rukavicami vyzerá kompletne!

Aká veľká by mala byť základňa snehuliaka? A čo Jeho Hlava?

Valcovať veľkú, úplne hladkú snehovú guľu pre vášho snehuliaka je náročná práca. Nenávidel by ste, keby sa váš snehový výtvor zvalil na zem v silnom vetre, pretože sa ukázal nahnutý, však? Našťastie sa tomu smutnému koncu dá dokonale predísť.

Ako získať správny typ snehu pre snehuliaka je vedecké, tak aj postaviť skutočného snehuliaka, pretože zahŕňa fyziku. Ak ste si odložili hodiny fyziky na strednej škole, dovoľte nám, aby sme vás teraz dostali do tempa.

Vo fyzike je pojem známy ako proporcionalita. S proporcionalitou máte dve veličiny, ktoré keď sa znížia alebo zvýšia, urobia to rýchlosťou, ktorá je rovnaká. Inými slovami, ak zosilníte spodok svojho snehuliaka, budete musieť zosilniť aj jeho strednú časť a hlavu.

Ak chcete postaviť snehuliaka, ktorý je vysoký 6 stôp, budete potrebovať veľa vlhkého alebo mokrého snehu, celkovo 19 kubických stôp, dajte alebo vezmite. Potom chcete pre svojho snehuliaka priemer základne 3 stopy, priemer stredovej časti 2 stopy a priemer hlavy 1 stopu.

Ak potrebujete pravítko a krajčírsky meter, aby ste sa uistili, že máte všetky proporcie správne, nech sa páči. Stavba snehuliaka podľa vyššie uvedeného pomeru je nielen schválená inžiniermi, ale zaistí to, že časti nikdy nespadnú skôr, ako si nasadíte klobúk na hlavu snehuliaka.

  Ako minimalizujem spotrebu elektriny v mojej kabíne

Tipy na predĺženie života vášho snehuliaka

Chcete, aby váš snehuliak vydržal navždy? Ach, nie my všetci. Hoci žiadny snehuliak nie je nekonečný, svojho môžete mať prekvapivo dlho, ak sa budete držať týchto rád.

Vybudujte silný základ

Dobrým základom sú kosti vášho projektu, vrátane snehuliakov. Nezačnite len tým, že postavíte jeho základňu na zemi, ale skôr základ pre túto základňu. Okolo miesta, kde bude základňa vášho snehuliaka, nahromadte mokrý sneh, asi 2 palce.

Pridajte piliny do svojho snehu

Rozoberali sme to v našom príspevku o tom, ako dosiahnuť, aby vám snehuliak vydržal dlhšie, ktorý vám určite odporúčame prečítať, ak ste tak ešte neurobili. Piliny + sneh = pykrete, odolnejší stavebný materiál, ktorý sa pomaly topí vďaka izolačným vlastnostiam pilín. Než začnete stavať snehuliaka, vezmite si piliny, posypte ich do snehu a začnite odpočítavať, ako dlho vám snehuliak vydrží!

Drž Ho mimo Slnka

Slnko je najväčším nepriateľom snehuliaka, aj keď je vonku chladné počasie. V zime môže byť uhol slnka ostrejší, čím sa zväčšujú účinky lúčov. Postavte si snehuliaka pod krytom stromu, previsom garáže alebo akoukoľvek inou tienistou oblasťou. Je v poriadku, ak dostane trochu slnka, ale denno-denné plné vystavenie vášmu snehuliakovi rýchlo roztopí v mláke.

Izolovať, izolovať, izolovať

Zahrievať svojho snehuliaka sa môže zdať zvláštne, ale jeho izolácia chráni snežného frajera pred chladnejšími a teplejšími tepelnými výmenami. Vyhýbanie sa týmto kolísavým zmenám môže zachovať štrukturálnu integritu vášho snehuliaka, ako aj jeho chlad, takže vydrží dlhšie.

Dávajte pozor na kopce a iné nebezpečenstvá

Ak má vaša predzáhradka sklon, možno budete chcieť prehodnotiť stavbu snehuliaka. Keď sa sneh začne topiť, váš snehuliak sa môže nakloniť ku kopcu a zrútiť sa do neho. Pokúste sa nájsť rovnú, tvrdú zem a potom tam postavte základy svojho snehuliaka.

Záverečné myšlienky

Stavba snehuliaka, ktorý vydrží, vyžaduje, aby mal sneh vlhkosť 3 až 8 percent. Tento vlhký alebo mokrý sneh má dostatok voľnej vody, ktorá dokáže zviazať snehové gule. Nezabudnite tiež použiť fyzikálne pravidlá proporcionality pri rozhodovaní o veľkosti základne snehuliaka, strednej časti a hlavy. Veľa šťastia a zábavy!