Aký široký je teplovzdušný balón?

Zo zeme vyzerajú teplovzdušné balóny klamlivo malé. Až keď sa s teplovzdušným balónom priblížite a osobne si všimnete, aké masívne sú tieto plávajúce vrecia vzduchu.

Teplovzdušné balóny priemernej veľkosti sú v najširšom bode široké asi 50-60 stôp. Kvôli svojmu tvaru sú v hornej a dolnej časti obálky menej široké. Väčšie teplovzdušné balóny môžu mať šírku viac ako 90 stôp. Menšie teplovzdušné balóny bývajú široké okolo 40 stôp.

Dokonca aj na menšej strane sú teplovzdušné balóny skutočne masívne! Prečo sú také veľké? Existuje spôsob, ako zmenšiť teplovzdušné balóny? Tieto a ďalšie otázky sú zodpovedané nižšie!

Porovnania veľkostí

Keď som vyrastal, vždy som chcel byť vysoký. Nie len taký vysoký, ale naozaj, naozaj vysoký! Moja mama merala vyše 6 stôp a väčšina mojich strýkov tiež.

Ako sa to stalo, vysoké džínsy boli v mojej rodine živé a zdravé! Všetci traja moji bratia majú viac ako 6’3”. A čo sa pýtaš na mňa? Som zdravý 5’10”.

Samozrejme, ako plynul čas, to, že som najmenší v mojej rodine, mi skutočne pomohlo!

Moje nižšie ťažisko zo mňa spravilo v obývačke impozantného zápasníka, naučil som sa hrať basketbal proti vyšším súperom a bolo pre mňa oveľa jednoduchšie nájsť oblečenie!

Z toho plynie ponaučenie, že nie je nič zlé na tom, byť o niečo menší. Ako to už býva, nie je nič zlé na tom, byť väčší! Existujú rôzne sily pre rôzne veľkosti!

Nižšie sa pozrieme na tri rôzne veľké teplovzdušné balóny. Každý z nich má inú šírku a každý sa používa na iný účel. Pozrime sa, prečo majú rôzne teplovzdušné balóny rôzne veľkosti.

Každý z týchto balónov je balón Cameron. Ak sa chcete pozrieť na ich skvelú webovú stránku, kliknite sem! balóny Cameron.

O-typ

O-Type je jedna z mojich osobných obálok teplovzdušných balónov. Je na menšej strane a je ideálny pre akúkoľvek zábavu! Navyše milujem ich baňatý dizajn! Tak roztomilý!

  7 spôsobov, ako nosiť telefón pri behu

Pri najmenšom má O-Type priemer 44 stôp. V najväčšej miere má priemer 61 stôp! To ho radí do kategórie malých až stredne veľkých. Na čo by ste teda O-Type použili?

No, ako som spomenul vyššie, sú ideálne pre akýkoľvek druh športového lietania. Navyše môžu byť vďaka svojmu tvaru ideálne aj na prehliadku!

N-typu

N-Type je dokonalý reklamný teplovzdušný balón. Vďaka jedinečnému dizajnu môžete na obálku navliecť čokoľvek a bude ju vidieť na míle ďaleko!

N-Type má šírku od 45 do 76 stôp. Náhodou je to tiež veľmi vysoký balón, ktorý dosahuje výšku až 79 stôp! To zaraďuje N-typ práve do strednej veľkosti.

Typ

A-Type je zďaleka najväčší balón, ktorý tu spomenieme! Je určený na jeden a jediný účel: prepraviť čo najviac ľudí! A určite to robí dobre!

A-Type má šírku medzi 61-86 stopami. Keď je tento balón najväčší, unesie viac ako 18 ľudí! Teraz je to úžasné! To je 6 300 libier. hrubého zdvihu!

Prečo taký veľký?

Ako sme už diskutovali a ako môžete teraz potvrdiť, teplovzdušné balóny sú naozaj masívne! Dokonca aj keď sú malé, sú obrovské! Tomu hovorím oxymoron!

Ale prečo sú také veľké? Je to všetko na ukážku? Kompenzuje si komunita balónov vo všeobecnosti niečo?

Myslím, že teplovzdušný balón je väčší ako niektoré lietadlá, ale stále nedokážu zdvihnúť toľko ako lietadlo. Nemôžu sa ani riadiť ako lietadlo alebo cestovať tak ďaleko, ako to dokáže lietadlo.

Tak aká je dohoda?

V skutočnosti to všetko závisí od vedy. Ale v našej modernej dobe technológií neexistuje spôsob, ako ich zmenšiť? Nuž, rovnako ako lietadlá, aj teplovzdušné balóny sú viazané určitými fyzikálnymi zákonmi.

Náhodou sa riadia inými zákonmi. A myslím, že je samozrejmé, že teplovzdušné balóny sa vyrábajú z iného dôvodu ako lietadlá.

  Sú ulice Side-by-Sides v Missouri legálne?

Nižšie sa pozrieme na to, prečo sú teplovzdušné balóny také veľké, a budeme diskutovať o tom, či môžu alebo nemôžu byť menšie!

Veda za balónmi

Veda, ktorá stojí za balónom, v skutočnosti nie je taká zložitá! To je pre mňa šťastie! Určite existujú nejaké pokročilejšie koncepty, ale základ je len taký: základný!

Prvá vec, ktorú treba vedieť o teplovzdušných balónoch je, že horúci vzduch stúpa. Keď je horúci vzduch zachytený vo vrecku, ako je obálka, tlačí na vrch vrecka. Nakoniec vytvorí dostatočný zdvih na to, aby vyniesol tašku do neba!

Vytvorte dostatočný zdvih a horúci vzduch by mohol uniesť tašku plus niečo priviazané k taške! A takto v podstate funguje teplovzdušný balón! Vzduch vo vnútri obalu stúpa, keď sa zahrieva, a to zdvihne celý balón!

Môžu byť menšie?

Takže otázka teraz znie, môžu byť teplovzdušné balóny menšie? Krátka odpoveď je nie. Ale za touto odpoveďou sú dva veľmi presvedčivé dôvody.

V prvom rade potrebujete VEĽA horúceho vzduchu, aby ste vytvorili dostatočný zdvih na prepravu čo i len jednej osoby. Takže ak chcete zdvihnúť veľa ľudí, budete potrebovať obrovské množstvo horúceho vzduchu!

Druhý dôvod priamo súvisí s prvým. Obálka pojme len toľko horúceho vzduchu. Aj keď nevidíme vzduch, v skutočnosti existuje limit, koľko sa zmestí do obálky.

Takže ako potrebujete veľa horúceho vzduchu na vytvorenie dostatočného zdvihu, budete potrebovať naozaj veľkú obálku, ktorá pojme všetok ten vzduch! A čím väčšia je obálka, tým väčšiu váhu je potrebné zdvihnúť! Vidíš, kam tým mierim?

Takže pre balóny, ktoré nepotrebujú veľký zdvih, môžu byť o niečo menšie. Čím väčší je potrebný zdvih, tým väčšia obálka!

Počkať, aké veľké???

Ak ste niekedy hrali futbal, možno poznáte ten pocit, keď vidíte chlapíka oproti sebe a hovoríte: „Počkaj! Musím sa s tým chlapom vyrovnať? V žiadnom prípade!“.

  Pristávajú teplovzdušné balóny na správnom mieste?

Možno ste boli na druhej strane rovnice. V každom prípade, teplovzdušné balóny sú niečo ako ten masívny futbalista. Keď sa k nim konečne priblížite, musíte jednoducho povedať „wow“.

No, vo svetle toho som chcel do tejto časti zahrnúť ďalšie fakty, ktoré by vás prinútili povedať si „wow“.

Tri naozaj veľké veci prirovnám k šírke priemerného teplovzdušného balóna. Pamätajte, že v priemere majú teplovzdušné balóny šírku asi 60 stôp.

Pripravte sa, že budete ohromení tým, ako sú tieto objekty, ktoré sú zjavne masívne, v porovnaní so šírkou priemerného teplovzdušného balóna!

Nápis Hollywood

Nápis Hollywood je VEĽKÝ. Chcem povedať, že to môžete vidieť z tak veľkej diaľky! Prekvapilo by vás, že nápis Hollywood nie je taký vysoký, ako široký je teplovzdušný balón?

Je to tak, nápis Hollywood je vysoký len 49 stôp! Ak by ste ho teda otočili nabok, mal by rovnakú šírku ako menší teplovzdušný balón.

Bowlingová dráha

Ako sa to stalo, certifikovaná bowlingová dráha s desiatimi ihličkami má mať dĺžku 62,8480 stôp. To je len o niečo dlhšie ako šírka nášho priemerného teplovzdušného balóna!

Predstavte si na chvíľu, ako si vezmete bowlingovú dráhu a otočíte ju nabok. To je zhruba šírka priemerného teplovzdušného balóna! Nie je to úžasné!

Gumená kačička

Počkaj… gumená kačička? No nie hocijaká gumená kačička, najväčšia gumená kačička na svete! Ako sa to stáva, najväčšia gumená kačica na svete je vysoká presne 60 stôp!

To znamená, že najväčšia gumená kačica na svete je taká vysoká ako priemerný teplovzdušný balón široký. Teraz to nedáva niektoré veci do perspektívy!

A pre vaše potešenie zo sledovania som nižšie zahrnul klip najväčšej gumenej kačičky na svete. Užite si to!