Aký je rozdiel medzi zlaňovaním a zlaňovaním

Zlaňovanie a zlaňovanie sú dva rôzne výrazy používané na opis zlaňovania z konštrukcie, ale čo znamenajú? Sú to isté?

Aký je rozdiel medzi zlaňovaním a zlaňovaním? Nie je v tom žiadny rozdiel. Obidve slová v podstate znamenajú to isté. V Spojených štátoch sa bežne používa zlaňovanie. Zlaňovanie je slovo, ktoré používa Veľká Británia a Nemci, čo znamená to isté.

Zlaňovanie a zlaňovanie: Líšia sa?

Zlaňovanie má francúzsky pôvod a používa sa v Spojených štátoch. Zlaňovanie pochádza z Nemecka a používa sa v Spojenom kráľovstve a Nemecku. Sú synonymá.

Takže tu to máte, zlaňovanie je americké a zlaňovanie je anglické. Jediný rozdiel medzi nimi je Atlantický oceán.

Pôvod „zlaňovania“.

„Zlaniť“ znamená „zlaniť“. Pochádza z nemeckého slova abseilen. Dostal sa do Spojeného kráľovstva a teraz sa názov uchytil v oboch regiónoch.

„Seil“ je po nemecky lano. Podobné frázy v nemčine sa tiež používajú na neformálne navrhnutie, aby niekto rýchlo a náhle odišiel.

Pôvod „zlaňovanie“.

Vo francúzštine sa sloveso „rappeller“ používa oveľa viac pri lezení po skalách ako v in. hrali na chytanie.

Môžete vidieť, ako to hrá so slovom, ktoré teraz používame pri horolezectve. Zlaňovanie znamená zostúpiť späť na zem. Toto slovo znamená myšlienku návratu k tomu, čo kedysi bolo. Je neuveriteľné, ako slová fungujú.

Čo je zlaňovanie/zlaňovanie?

Teraz, keď sme prišli na to, že tieto dve slová sú presne to isté, čo je to zlaňovanie/zlaňovanie?

Podľa definície, je to riadený zostup z vrcholu skalnej steny pomocou dvojitého lana omotaného okolo tela. Lano je pripevnené k pevnému bodu vyššie.

Je to fantastický spôsob, ako vidieť svet z nového uhla. Idete svojim vlastným tempom, rýchlo alebo pomaly. Toto robím rád. Pomáha mi to oceniť svet okolo a veľké výšky, ktorými sú skalné steny.

  Koľko stoja rybárske mušky?

Pre všetkých nadšencov adrenalínu je to skvelý spôsob, ako sa cítiť nažive. Toto nie je tá najbláznivejšia vec, ktorú môžete urobiť, ale je to zábava. Vyjsť naozaj vysoko a potom sa mierne pohnúť nadol je naozaj fantastický pocit, ktorý by si mal každý niekedy vyskúšať.

Tento šport je veľmi bezpečný. Všetko je kontrolované. Všetky háky a laná sú nastavené a zvyčajne umiestnené na mieste predtým, než prídete na zlaňovanie/slaňovanie. Vždy budete mať istenie, ktoré vám pomôže opatrne dole z hory.

Okrem rekreačných účelov je to vynikajúca technika, ktorú využívajú záchranné zložky, armáda a polícia.

Súvisiace otázky

Je zlaňovanie nebezpečné? Určite môže byť. Nie je to také nebezpečné ako lezenie po skalách. Môže dôjsť k zaseknutiu lán alebo k poruche zariadenia. Ak áno, budete vážne zranení v závislosti od výšky pádu.

Je zlaňovanie šport? Zlaňovanie/zlaňovanie je šport. Je to šport, v ktorom zdolávate horskú stenu alebo skalu. Je to skvelý zážitok, ktorý vám dá trochu zhonu ísť dole.