Aký je rekord najdlhšieho profesionálneho tenisového zápasu?

Rekord najdlhšieho profesionálneho tenisového zápasu bol 11 hodín a 5 minút a odohral sa v priebehu troch dní. Tenisový zápas vo Wimbledone v roku 2010 sa odohral medzi Johnom Isnerom zo Spojených štátov a Nicolasom Mahutom z Francúzska. Nakoniec skončila v piatom sete maxima s konečným skóre 70:68 a výhrou Isnera. Tenisový zápas trval tak dlho, pretože žiadna súperka nedokázala prelomiť podanie tej druhej a oficiálne pravidlá Wimbledonu povoľovali tajbrejk až v piatom sete. Isner tiež vytvoril rekord pre väčšinu es naservírovaných na 112.

Viac informácií o tenise:

Priemer na tenisový zápas mužov sú tri hodiny, zatiaľ čo priemer u tenistov sú dve hodiny.
Skorá verzia tenisu sa hrala v 12. storočí, ale súperi používali na odpal loptičky holé ruky skôr, ako si moderné verzie vyžadovali použitie rakiet.
Najdlhší profesionálny tenisový zápas odohraný v jeden deň mal šesť hodín a 31 minút a odohrali ho hráčky Vicki Nelson a Jean Hepner.

Aké sú počiatky futbalového bodového systému?