Aký druh rýb nájdete na rybníku na golfovom ihrisku?

Čítali ste náš príspevok o tom, či môžete legálne loviť na golfovom ihrisku. Aby ste sa vyhli zatknutiu, požiadali ste o povolenie správnym spôsobom a toto povolenie vám bolo udelené. Veľmi sa tešíte, že čoskoro začnete loviť v rybníku na golfovom ihrisku. Aký druh rýb tam môžete očakávať?

Druhy rýb, ktoré môžete nájsť v jazierku na golfovom ihrisku, sa budú líšiť v závislosti od jazierka, ale sumec a zubáč veľkoústy sú najbežnejšie. Môžete si tiež namotať pár chrapkáčov, ostriežov a ostriežov.

V tomto návode na chytanie rýb v jazierku na golfovom ihrisku budeme ďalej diskutovať o tom, čo by mohlo žiť v jazierku a ako si byť istý. Zdieľame tiež tipy na rybolov vrátane toho, ktoré návnady použiť. Ak sa pýtate, či môžete jesť ryby na golfovom ihrisku, preberieme to tiež. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

Toto sú ryby, ktoré môžete nájsť v rybníku na golfovom ihrisku

Opäť musíme začať s upozornením, že ryby vysadené v jazierku na golfovom ihrisku sa budú líšiť v závislosti od dostupnosti a iných faktorov, ako je geografická poloha. Pokračujte v čítaní a získajte ďalšie informácie o tom, ako zistiť, čo je v rybníku na golfovom ihrisku.

Zatiaľ tu je prehľad rýb, ktoré by ste mohli dúfať, že ich naviniete!

Veľkoústy zubáč

Zo všetkých rýb, ktoré sa bežne vyskytujú v jazierkach na golfových ihriskách, snáď žiadna nie je početnejšia ako zubáč veľkoústy.

Pôvodom zo strednej a východnej časti Spojených štátov amerických sa ostriež veľkoústy odvtedy šíri vo vodách inde v krajine (a vo svete, keďže sa často vyskytuje aj v častiach Kanady a Mexika).

S veľkosťou od 15 do 38 palcov navíjanie vláčika určite zapôsobí na všetkých vašich rybárskych kamarátov, najmä keď im poviete, že ste ho chytili v rybníku na golfovom ihrisku.

Počuli sme, že na golfovom ihrisku tolstolobik vie bojovať obzvlášť tvrdo, možno preto, že žije v rybníku dosť lenivým životom a nechce sa ho vzdať. Radšej si prineste svoju A-hru!

Sumec

Ďalšou veľkou rybou, ktorú môžete vidieť v jazierku na golfovom ihrisku, je sumec.

Čítať  7 najlepších vyhľadávačov hĺbky plavákových rúr, ktoré sa ľahko používajú

Sumce, známe pre mreny na tvárach, ktoré vyzerajú ako mačacie fúzy, sa zvyčajne ľahko lovia, pretože sú veľmi nenáročné na svoju stravu. Budú jesť doslova čokoľvek, aj keď to nie je jedlo.

Väčšina sumcov je dlhá asi 22 palcov, ale niektoré väčšie majú 52 palcov. Nemyslíme si však, že takého veľkého sumca v jazierku na golfovom ihrisku nenájdete!

Crappie

Crapie, člen rodiny slnečnicových rýb, je sladkovodná ryba, ktorá sa často vyskytuje v Severnej Amerike. Sú to tiež panfish, ktoré si môžete dať na panvicu a vyprážať na večeru, na ktorej si pochutná celá rodina.

Vzhľadom na to, že sa zmestia na panvicu, nie sú crappies také veľké. Priemerná veľkosť je dlhá 10,8 palca. Niektorí rybári prisahali, že chytili 19,3-palcových krpcov, ale to je len fáma, kým sa to nepreukáže.

Ostriež

Ryba známa ako ostriež zahŕňa tri druhy, ostriež žltý, ostriež balkhash a ostriež európsky. V Spojených štátoch je ostriež žltý jediným typom ostrieža, ktorý môžete vidieť.

To nie je až taká zlá vec. Ostriež žltý je známy svojou dobrou kvalitou potravín. Navyše, jasne žlté sfarbenie týchto rýb môže za určitých podmienok uľahčiť ich lov.

Väčší ostriež môže byť dlhý 20 palcov a vážiť takmer pol kila!

Bluegill

Rybník na vašom miestnom golfovom ihrisku môže mať aj svoj spravodlivý podiel na modravkách, ktoré sú prezývané medený ostriež, slnečný, okrajový alebo pleskáč. Technicky, niektoré časti sveta nazývajú modravec ostriež, ale nepatrí do rovnakej rodiny rýb.

Modráky, o ktorých je známe, že plávajú v rybníkoch, jazerách, riekach a potokoch po celej Severnej Amerike, nie sú vždy modré. Väčšinou sú žlté, hnedé alebo zelené s nejakým modrým sfarbením.

Bluegills sú menšie ryby, merajú asi 7,5 palca na dĺžku. Väčšie môžu mať dĺžku 16 palcov, ale nezadržiavajte dych v nádeji, že jedného zbadáte v takej veľkosti v jazierku na golfovom ihrisku.

Ako viete, ktoré ryby budú v rybníku na golfovom ihrisku?

Pred plánovaním rybárskej výpravy si rád robíte prieskum. Vedieť, ktoré ryby žijú v tejto oblasti, vám pomôže naplánovať výber návnad, ako aj štýl rybolovu, ako je muškárenie verzus baitcasting.

Čítať  Ako dlho vydržia batérie RV pri suchom kempovaní?

Chcete vedieť, ktoré ryby pri návšteve jazierka na golfovom ihrisku najradšej uvidíte. Ako si môžeš byť istý?

Najlepšie urobíte, ak nájdete správcu pozemku alebo vlastníka pozemku a spýtate sa ich. S golfovým ihriskom sa zaoberajú dostatočne dlho na to, aby mali veľmi dobrú predstavu o tom, ktoré ryby plávajú pod vodnou hladinou.

Ak tieto strany nie sú k dispozícii, vždy si môžete prečítať správy online. Čím je dokumentácia novšia, tým je lepšia, pretože to zabezpečí jej presnosť.

Aké návnady by ste mali používať pri chytaní rýb na golfovom ihrisku?

Aké návnady odporúčame pri rybolove v rybníku na golfovom ihrisku? Tu je niekoľko skvelých možností na zváženie.

poppers

Ak máte povolené loviť na golfovom ihrisku po zotmení, nezabudnite si so sebou priniesť poppers. Keďže poppery narúšajú inak stojaté vody, ryby len ťažko odolajú, aby sa prišli pozrieť, čo sa deje.

Základom je chvíľu sa držať jednej oblasti, uloviť pár rýb a potom ísť inam v jazierku.

Prívlačové návnady

Pri rybolove v rybníku na golfovom ihrisku cez deň, spinnerbaits upútajú pozornosť rýb ako poppery v noci. Spinnerbaits sú hlasné a veľa sa pohybujú. Vzhľadom k tomu, že vody v rybníku nemajú veľa prúdu, prívlačové návnady môžu ryby rozrušovať. Potom je len na vás, aby ste ich namotali!

Červy

Práve sme napísali skvelý príspevok o vykopávaní nočných červov (druh obyčajných červov), ktorý by ste si mali prečítať, ak chcete použiť živé červy ako návnadu. Samozrejme, že sú k dispozícii aj plastové červy, ale skutočný obchod môže pravdepodobne prilákať uhryznutie.

Crankbaits

Posledným typom návnady, ktorú by sme vám odporučili na rybolov v rybníku na golfovom ihrisku, je crankbait. Vzhľadom na veľkosť väčšiny rybníkov na golfových ihriskách sú crankbaits oveľa efektívnejšou voľbou návnady, než je tomu vo väčších riekach alebo potokoch.

Čítať  Kompletný sprievodca zazimovaním kabíny

Je bezpečné jesť ryby v jazierku na golfovom ihrisku?

Vďaka informáciám v tomto článku ste úspešne ulovili ryby z miestneho rybníka na golfovom ihrisku! Si na seba dosť hrdý, ako by si mal.

Už ste sa informovali u majiteľa pozemku alebo správcu a povedali, že si môžete vziať domov akúkoľvek rybu, ktorú chytíte. Teraz, keď sú ryby zabalené vo vašej chladničke, ste zvedaví, čo s nimi budete robiť.

Môžete jesť ryby na golfovom ihrisku?

V tomto je vynesený rozsudok. Niektorí ľudia hovoria, že by ste mali absolútne, na 100 percent nikdy nejesť ryby na golfovom ihrisku. Iní hovoria, že ryby môžu byť zdravšie ako ryby ulovené v akomkoľvek jazere, rieke alebo nádrži.

Môžeme pochopiť logiku, že jesť ryby na golfovom ihrisku nie je najbezpečnejšie rozhodnutie. Golfové ihrisko pravdepodobne používa množstvo chemikálií, aby trávnik vyzeral zdravo a zeleno. Tieto chemikálie sa môžu vylúhovať do vody.

Ryby prehĺtajú vodu a konzumujú aj chemikálie. Množstvo chemikálií nemusí byť také vysoké, aby ryby uhynuli, ale niekedy sa to môže stať. Potom sú ryby ticho zlikvidované správcom areálu a vymenené.

To, či by ste mali jesť rybníčky na golfovom ihrisku, sa bude líšiť od jedného golfového ihriska k druhému. Keďže ste už v tomto bode priateľskí s majiteľom pozemku golfového ihriska alebo správcom areálu, odporúčame vám spýtať sa ich, aký druh ošetrenia green dostáva.

Nepýtajte sa na jazierko ako také, opýtajte sa ich na údržbu trávnika. Ak správca pozemku alebo vlastník pozemku uvádza používanie chemikálií, potom nie zjedz ryby, ktoré si chytil z rybníka. Nie je to bezpečné!

Záverečné myšlienky

Rybníky na golfových ihriskách sú bežným domovom zubáča veľkoústeho. Medzi ďalšie druhy rýb, s ktorými sa môžete stretnúť, patria mreny, sumce, modrice a ostrieže.

Zatiaľ čo rybolov v rybníku na golfovom ihrisku je zábava (ak na to máte povolenie), ak je trávnik okolo rybníka chemicky ošetrený, potom musíme zopakovať, že nie je bezpečný ani šikovný nápad jesť ryby, ktoré úlovok z rybníka.