Aký druh paliva používa teplovzdušný balón?

Použitie správneho paliva v teplovzdušnom balóne je doslova rozdiel medzi letom a uviaznutím na zemi. Ak premýšľate, aké palivo použiť pri ďalšom dobrodružstve s teplovzdušným balónom, potom je tento článok pre vás!

Všetky teplovzdušné balóny používajú ako palivo pre svoj let tekutý propán. Ide o rovnaký druh tekutého propánu, ktorý sa predáva vo Walmarte alebo v iných priemerných obchodoch. Propán je uložený v palivových nádržiach z nehrdzavejúcej ocele, titánu alebo hliníka, ktoré pojmú 10-30 libier propánu.

Správne používanie tekutého propánu je, samozrejme, to, na čom skutočne záleží. Ani použitie správneho paliva nepomôže, ak ho neviete použiť!

Prečo propán?

Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte najprv pochopiť, prečo lietajú teplovzdušné balóny. Teplovzdušné balóny, ako ich názov napovedá, lietajú kvôli horúci vzduch. Keď sa obálka (alebo ako by laik nazval balón) naplní vzduchom, ktorý je teplejší ako vzduch mimo obálky, začne stúpať.

To nás vedie k potrebe propánu. Musí existovať bezpečný a účinný spôsob, ako urobiť vzduch v obale teplejší ako vzduch mimo neho. Odpoveď je propán!

Aj keď existujú aj iné spôsoby, ako dosiahnuť let v balóne, súčasťou byť teplovzdušným balónom znamená, že na lietanie používate horúci vzduch. Balóny, ktoré nepoužívajú na ohrev vzduchu vo vnútri obalu propán, sa v skutočnosti nazývajú plynové balóny.

Kvapalný propán uložený v nerezových, titánových alebo hliníkových nádržiach sa ľahko premení na plyn pomocou jednoduchého horáka. Priemerná nádrž propánu použitá na teplovzdušnom balóne váži kdekoľvek od 10 do 30 libier. vďaka čomu je vďaka nízkej hmotnosti ideálny na lietanie.

Propán poskytuje potrebné kritériá na vytvorenie bezpečného a efektívneho spôsobu ohrevu vnútrajška obalu. V porovnaní s inými plynmi, najmä metánom, sa propán tiež ľahšie skladuje a prepravuje. Je to z veľkej časti preto, že pri nižších teplotách dosahuje kvapalný stav.

  Kde si požičať vodné skútre v San Diegu (a kto má najlepšiu cenu!)

Kde získať najlepší tekutý propán pre teplovzdušné balóny

Môžete sa ľahko uspokojiť s bežným tekutým propánom, ktorý nájdete vo vašom miestnom obchode. To by vám však neprinieslo najlepšie možné výsledky. Pred nákupom propánu by ste mali vedieť niekoľko vecí.

Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že získanie správnej nádoby na váš propán je takmer rovnako dôležité ako získanie dobrého propánu. Ak už vlastníte teplovzdušný balón, mali by ste skontrolovať presné rozmery vášho koša, aby ste sa uistili, že sa do neho zmestí určitá nádrž. Ak ešte nevlastníte teplovzdušný balón, zvážte kúpu nádrží, ktoré sú odporúčané spolu s vaším košíkom.

Druhá vec, ktorú treba vedieť, je, že lepší propán znamená väčšie letové vzdialenosti. Priemerný balón spáli asi 15 libier. propánu za hodinu. Nájdenie propánu, ktorý je pripravený špeciálne pre teplovzdušné balóny, môže výrazne znížiť množstvo propánu, ktoré spotrebujete za hodinu, a tým výrazne zvýšiť množstvo času, ktorý môžete stráviť vo vzduchu.

Treťou a možno najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba vedieť, je, že existuje toľko dobrých možností, ako je zlých možností. Nebudem tu propagovať žiadne značky, pretože najlepší spôsob, ako získať správny propán, je jednoducho postupovať podľa vyššie uvedených tipov.

S týmito tipmi na pamäti nemôžete pri ďalšom nákupe propánu pokaziť!

Vedieť, koľko propánu pripraviť

Let teplovzdušným balónom zahŕňa veľa príprav. Jednou z najdôležitejších otázok je, koľko propánu by ste si mali vziať na ďalšiu cestu.

Ak ste len členom posádky teplovzdušného balóna, na túto otázku musí odpovedať pilot. Ak ste práve teraz v panike, pretože ste pilot, nebojte sa! Na túto otázku môžeme odpovedať spoločne.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri odpovedi na túto otázku, je opýtať sa, ako dlho chcete letieť. Pretože nemôžete urobiť príliš veľa v spôsobe smerovania vašej cesty počas letu, nie je dôležité pýtať sa, ako ďaleko chcete letieť. Táto časť bude ponechaná matke prírode.

  Prečo môj snežný skúter stále zaplavuje?

Keď sa rozhodnete, ako dlho chcete byť vo vzduchu, skontrolujte, ako dlho vydrží nádrž propánu s vaším balónom A nákladom, ktorý nesie. Čím je kôš ťažší, tým viac je zaťažená rezerva propánu. Vzhľadom na to, ako sa to bude líšiť od letu k letu a balóna k balónu, na zodpovedanie tejto otázky budete pravdepodobne potrebovať kalkulačku.

Ďalej sa uistite, že sa preceňujete. Ak bežne používate 30 lb. nádrž na let, predpokladajte použitie 40 libier. Vždy prineste navyše!

Keďže pri pristávaní sa nepoužíva takmer žiadny propán, nedostatok propánu za normálnych okolností nie je nebezpečný. Ako už bolo povedané, určite to zabije zábavu. Príprava so správnym množstvom propánu zaisťuje dobrý čas pre všetkých zúčastnených!

Pripojenie a používanie propánovej nádrže

Každá propánová nádrž sa pripojí k nádrži teplovzdušného balóna inak. To má viac spoločného s balónom ako s nádržou. Pred prijatím akýchkoľvek rozhodnutí o tom, ako používať a skladovať propánovú nádrž, skontrolujte na svojom balóne už existujúce ochranné zariadenie.

Mnoho teplovzdušných balónov bude mať jeden rám horáka, ktorý je umiestnený nad košom. Potom bude v koši jedno alebo niekoľko miest na uloženie ďalších propánových nádrží. Nájdite rúrku, ktorá pripevňuje rám horáka a propánové nádrže. Potom jednoducho naskrutkujte rúrku z rámu horáka na propánovú nádrž.

Čo sa týka používania propánovej nádrže, stačí len otočiť ventilom nádrže na požadovanú intenzitu. Akonáhle je horák aktivovaný, otočením ventilu na propánovej nádrži sa ovláda výška a sila plameňa.

Pilot by mal vždy začať otočením ventilu na propánovej nádrži približne do polovice. To vám dá predstavu o tom, koľko propánu sa uvoľní každým otočením ventilu.

Postupom času sa pre vás stane samozrejmosťou vedieť, koľko propánu použiť! D

  Prečo Kokanee umiera po trení?

Najbezpečnejší spôsob skladovania propánu

Ako už bolo spomenuté, propán je v skutočnosti celkom bezpečný plyn. Stále však existuje niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste boli vy aj všetci ostatní v bezpečí.

Skladovanie propánovej nádrže vo vnútri je určite zlý nápad. Jediný čas, kedy môže byť propánová nádrž bezpečne uložená vo vnútri, je, ak ste si istí, že je prázdna. Nikdy nevykonávajte žiadne dopĺňanie, kontroly ani nič iné s propánom vo vnútri. To môže viesť k vážnym zraneniam.

Dobré miesto na uloženie propánovej nádrže je vonku na suchom, otvorenom a dobre vetranom mieste. Ak máte deti alebo viete, že v oblasti sú deti, držte svoje propánové nádrže ďaleko od nich. Tiež držte propán mimo vášho vozidla, ak ho neprevážate.

Kdekoľvek skladujete propán, dbajte na to, aby bol vzpriamený a stabilný. Zvážte vytvorenie nejakej bariéry okolo nej, ak sa obávate, že by ju dieťa mohlo nájsť. Ak je vaša nádrž staršia ako desať rokov, vaša propánová nádrž bude musieť byť rekvalifikovaná.

Pri skladovaní propánu používajte predovšetkým zdravý rozum. Mnohým nehodám sa dá predísť jednoduchou uvedomelosťou.