Akú veľkú rybu dokáže dron vtiahnuť?

Rybolov pomocou dronov je ďalšou veľkou vecou pre mnohých rybárov, ale každý chce vedieť, či tieto malé drony dokážu zvládnuť „Veľkú“, ktorú chcú chytiť.

Akú veľkú rybu dokáže dron vtiahnuť? Drony vôbec neobmedzujú veľkosť úlovku. Lov s dronom nie je úplne automatizovaný rybolov, ale rozširuje váš obmedzený dosah. Ľudia chytajú ryby, ktoré sú zvyčajne vyhradené pre hlbokomorských rybárov, pomocou dronu, zatiaľ čo pohodlne sedia na pláži alebo na móle.

Rybolov s dronom nie je to, čo si väčšina ľudí predstavuje. Drony majú veľa aplikácií na rybolov a bol som ohromený, keď som sa o nich dozvedel. Ach, tie zázraky techniky!

Používanie dronu na lov na návnadu

Ak ste niekedy skúšali loviť z pobrežia, viete, aké frustrujúce môže byť vidieť chlapíkov na svojich drahých rybárskych člnoch, ako si domov vezú najväčšie ryby v tejto oblasti. Pravdou je, že keď lovíte z brehu, nemáte rovnaký prístup k vode ako oni preto menej úspešné. Až do nedávnej doby.

Použitím dronu na vynesenie návnady na vzdialenosť 300 alebo viac yardov a následným vhodením do prvotriednej rybej nehnuteľnosti máte teraz prístup k rovnakej vode ako chlapi na člnoch v hodnote desiatok tisíc dolárov. Aké skvelé je to?

Drony sú úžasné na rybolov kvôli ich všestrannosti. Majú veľa nadstavcov určených na rybolov, vrátane systémov na uvoľnenie návnady, ktoré vám umožnia prístup do nových vôd.

Ak čítate tento článok, je pravdepodobné, že máte väčšinu vybavenia potrebného na vyskúšanie, len vám chýba kritický kúsok skladačky a tým je rybársky dron. Hoci sú drahé, sú lacnejšie ako loď a oveľa jednoduchšie sa spravujú.

Mnoho ľudí vyskúšalo všetky druhy šialených spôsobov, ako dostať svoju líniu ďalej ako ďalší chlap, ale s dronom to nie je jednoduchšie. Tieto drony sa jednoducho pripevnia na koniec rybárskeho vlasca, ktorý vychádza z prúta. Niektorí rybári tvrdia, že je to zatiaľ najlepšie riešenie.

  Sú zložené luky v New Yorku legálne?

Ak ste zruční v stavaní vecí sami, môžete si dokonca vyskúšať zostavenie rybárskeho nástavca a ušetriť si tak dolár alebo dva navyše.

Získajte dron a jeden z týchto návnadových nástavcov a ste pripravení zaútočiť na vody, ktoré boli predtým mimo vášho dosahu.

Použitie dronu z člna

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí vlastnia rybársky čln, drony môžu byť pre vás stále užitočné, aj keď nie tak užitočné ako pre ľudí bez námornej nadradenosti.

Možno už poznáte lov šarkanov, kde pomocou šarkana dostanete návnadu ďalej, ako ste schopní nahodiť. Niekedy jednoducho nie je dostatok vetra na to, aby váš drak vykonal svoju prácu. Tu príde vhod dron.

Jednoducho pripevnite svoj dron rovnakým spôsobom ako draka a urobte to isté. To vám umožní dostať návnadu von bez toho, aby ste sa spoliehali na počasie. Neveril by som však dronom v extrémnych podmienkach, hoci sú robustné, stále sa môžu stratiť.

Ďalším využitím dronu je získať pohľad z vtáčej perspektívy na vašu aktivitu s návnadou alebo na iné miesto, ktoré sa zdá byť sľubné. Môj otec tomu hovorí „mať oko v nebi“. Niektorí ľudia dokonca používajú dron na distribúciu kamarátov do oblasti, aby mohli začať nejakú aktivitu ešte predtým, ako začnete hádzať.

Rybolov s dronom bez prúta

Keď ľudia prvýkrát počujú termín „Drone Fishing“, predstavia si dron s rybárskym vlascom, ktorý letí nad vodnou plochou. Aj keď je to možné a veľmi zábavné, je to riskantné a drahé.

Jednoducho priviažte svoj obľúbený ľahký rybársky vlasec na spodok vášho dronu, aby sa váha vášho úlovku rozložila rovnomerne, a potom už len vyletieť s návnadou na požadované lovné miesto a čakať. Problém je v tom, že váš dron má obmedzený výkon a počet najazdených kilometrov sa môže líšiť v závislosti od veľkosti vašej peňaženky.

  Najlepšie paramotorové rukavice

Najdlhšia, ktorú uvidíte, je hodina, a to bude zriedkavé. Ak vidíte, ako sa váš dron ťahá okolo, teraz je čas, aby stúpal, kým váš úlovok nebude z vody, a potom ho prineste na breh.

Riskantné na tom všetkom je, že ak chytíte rybu, ktorá je príliš veľká na to, aby ju váš dron uniesol, stiahne do vody vašu novú hračku v hodnote tisícok dolárov.

Pravdepodobne vidíte, že to môže byť naozaj zábavné, ale môže to od rybolovu ubrať veľa príťažlivosti. Milujem rybolov, pretože je to relax a tisíce dolárov balansujú blízko zabudnutia, to nie je moja definícia R&R.

Koľko stojí rybársky dron?

Rybárske drony sú praktické nástroje, ale niektoré z nich vás môžu dostať späť natoľko, že by ste si mohli kúpiť malú rybársku loď!

Niektoré drony sú jednoduché a môžu stáť len 500 dolárov, ale neposkytnú vám funkcie, ktoré pravdepodobne chcete. Neminul by som menej ako 1 000 dolárov za dron, ak chcete, aby robil to, o čom som hovoril v tomto článku.

Ak ho používate ako rybársky dron, mať vodotesný dron je nutnosťou, a nenájdete kompetentný vodotesný dron, ktorý robí svoju prácu za menej ako 1000 dolárov. Na trhu majú veľa rybárskych dronov a naozaj záleží na tom, aký typ rybolovu s nimi budete robiť.

Ak ste ako ja a chcete veci, ktoré jednoducho fungujú bez všetkých problémov, potom si zaobstarajte dron, ktorý je špeciálne navrhnutý na rybolov. Tieto drony majú zvyčajne zabudovaný nejaký mechanizmus na uvoľnenie návnady, takže nemusíte nič inštalovať. Ide o veľkú investíciu a mali by ste byť informovaní o produkte, ktorý si nakoniec kúpite.

Na vyššej úrovni neexistujú žiadne obmedzenia nákladov. Môžete si kúpiť drony v hodnote desiatok tisíc dolárov, aby ste sa stali pánmi morí. So zákonmi upravujúcimi osobné bezpilotné lietadlá nemôžete mať vojenské bezpilotné lietadlá, ktoré vidíte vo filmoch, ale môžete sa k nim dostať sakramentsky blízko. Ak máte peniaze na míňanie, obloha je limit!

  Ako sa dostať do kanoe (bez toho, aby ste ju prevrátili, spadli a vyzerali hlúpo)

Ak sa chystáte postaviť si vlastný dron, potom sa chystáte vstúpiť do úplne nového sveta. O stavbe a údržbe bezpilotných lietadiel sa môžete dozvedieť toľko vecí.

Často môžete nájsť ľudí v rôznych online komunitách dronov, ktorí urobili presne to, čo sa chystáte urobiť vy, a môžu vám ponúknuť nejaké rady. Pripútajte sa, pretože vás čaká veľa prieskumov!

Súvisiace otázky:

Dajú sa drony použiť na lov? Drony nie sú veľmi praktické na samotné zabíjanie divej zveri, ale sú veľmi dobré pri ich pozorovaní. Mnoho ľudí používa drony na „výskum“ alebo pohľad na korisť z vtáčej perspektívy. V niektorých štátoch môže byť používanie dronov na lovecké účely nezákonné.

Je rybolov pomocou dronov v mojom štáte legálny? Každý štát má iné pravidlá pre drony, ale tu je skvelé miesto, kde začať. Pozrite sa, čo váš štát hovorí o používaní kvadrokoptér.