Akú váhu dokáže hojdacia sieť udržať? [Find Answer In This Post]

Keď som sa pripravoval na kempingové výlety, mojou nevyhnutnosťou bola vždy moja hojdacia sieť. Bez tejto veci nikam nejdem – nie na pláž, do parku, do hôr a do kempov. Moja hojdacia sieť je jedným z mojich najcennejších vecí a má to dobrý dôvod!

Hojdacie siete sú to najpohodlnejšie, čo môžete mať. Nezáleží na tom, či si chcete krátko zdriemnuť, chvíľu sa schladiť alebo v nej cez noc prespať – hojdacia sieť vás prikryje. Existujú dokonca aj hojdacie siete pre 2 osoby, ktoré môžete získať, ak chcete spať spolu so súrodencom, najlepším priateľom alebo partnerom!

Pred tým, ako si hojdaciu sieť zaobstaráte, je však potrebné myslieť na jednu vec – aké sú hmotnostné limity a akú váhu do nej plánujete dať. Hmotnostné limity sa môžu medzi rôznymi hojdacími sieťami líšiť. Váhový limit sa bude líšiť v závislosti od toho, či máte bežné hojdacie siete, kempingové hojdacie siete, lanové hojdacie siete alebo akýkoľvek iný druh.

Pozrime sa teda, akú váhu každá z týchto hojdacích sietí unesie. Popíšem vám tiež všetko, čo by ste mali vedieť o nosnosti hojdacej siete, kým si ju zaobstaráte. Ak ste pripravení sa o tom všetko dozvedieť, hovorím, že sa dostanete priamo do ďalšej sekcie!

Viac…

Majú hojdacie siete hmotnostný limit

Majú hojdacie siete hmotnostný limit?

Každá hojdacia sieť má svoj hmotnostný limit. Tento limit môže závisieť od niekoľkých vecí, ako sú látky použité pri výrobe, techniky viazania, kotva a zavesenie a samotná hojdacia sieť.

Výrobná spoločnosť

Pri kúpe novej hojdacej siete je dobré zaobstarať si ju od spoľahlivej firmy, ktorá vám vie dať spoľahlivé štítky s hmotnostnými limitmi. Nemali by ste sa spoliehať na lacné značky! Hojdacie siete nízkej kvality nebudú odolné a neurčia presnú váhu, ktorú môžete na hojdaciu sieť umiestniť.

Tkaniny na hojdaciu sieť

Po výbere značky by ste sa mali pozrieť na látky hojdacej siete. Medzi najlepšie látky hojdacej siete patrí bavlna, nylon, polyester, olefín, ale ak chcete, môžete použiť aj iné materiály. Poviem vám niečo o vlastnostiach týchto látok!

1) Bavlnené hojdacie siete nemusia byť najodolnejšie hojdacie siete, ale budú veľmi pohodlné. Váhový limit je medzi 250 a 350 librami v závislosti od konkrétneho.

2) Nylonové hojdacie siete – nylonové hojdacie siete tiež nie sú také odolné, ale stále sú veľmi kvalitné. Váhový limit je medzi 450 a 550 libier, takže sú skvelé pre dvoch ľudí.

Čítať  Je merino vlna teplejšia ako bežná vlna? [Explained]

3) Polyesterové hojdacie siete – tieto hojdacie siete sú odolné a pohodlné. Ich hmotnostný limit je od 350 do 450 libier.

4) Olefínové hojdacie siete – sú to najodolnejšie a najpevnejšie hojdacie siete. Ich hmotnostný limit je medzi 500 a 700 libier, čo z nich robí hojdacie siete s najvyššími hmotnostnými limitmi.

Techniky viazania

Okrem látok, ďalšia vec, ktorá prispieva k váhovému limitu hojdacej siete, sú techniky viazania a použité vlákna. Mali by ste skontrolovať, či sú vlákna prírodné alebo syntetické. Druhé často prichádzajú s nižším hmotnostným limitom, zatiaľ čo prvé budú zvyčajne pevne tkané.

Kotviace body

Množstvo závažia, ktoré môžete umiestniť na hojdaciu sieť, je tiež spojené s kotviacimi bodmi. Ak plánujete trvalé nastavenie, môžete vŕtať a vkladať skrutkovacie háky do stĺpikov. Potom ich môžete použiť na pripevnenie hojdacej siete k požadovanému kotviacemu bodu.

Hojdaciu sieť pripevníte na háčiky pomocou spojovacích krúžkov alebo krúžkových spôn z masívneho kovu. Tie najlepšie držia váhu.

Pamätajte, že po pridaní váhy osoby k hojdacej sieti to trochu klesne. Pomohlo by teda, keby ste háčik vždy umiestnili na vyššiu úroveň. Keď už máte háčik zavŕtaný, už niet cesty späť.

Váhový limit hojdacej siete

Aj to si ujasnime – hmotnosť hojdacej siete neovplyvní jej hmotnostné limity. Hojdacie siete sú väčšinou veľmi ľahké. Je to preto, že táborníci a turisti si nemôžu dovoliť vziať so sebou toľko váhy, takže potrebujú ľahké vybavenie.

Ale mať ľahkú hojdaciu sieť neznamená, že bude mať nižší hmotnostný limit. Niekedy dokonca aj tie najľahšie hojdacie siete dokážu pojať až 400 alebo 500 libier. Pamätajte teda, že hmotnostný limit hojdacej siete závisí od materiálu, viazania a zavesenia, ale nie od skutočnej hmotnosti hojdacej siete!

Akú váhu unesie jedna hojdacia sieť?

Mať jedinú hojdaciu sieť alebo hojdaciu sieť je najlepšia vec, ak ste človek, ktorý má rád priestor pre seba. Jednoduchá hojdacia sieť sa zmestí len a len vám!

Čítať  Ako spať vonku bez stanu? [For Beginners]

Aj keď jednoduché hojdacie siete nie sú také veľké, majú veľký hmotnostný limit. Nosnosť jednej hojdacej siete je od 250 do 400 libier. Majte na pamäti, že táto kapacita sa môže medzi rôznymi hojdacími sieťami líšiť!

Neviem vám povedať, aká bude nosnosť hojdacej siete. Napríklad niektoré jednoduché nylonové hojdacie siete dokážu udržať väčšiu váhu ako väčšina tradičných hojdacích sietí alebo prešívaných hojdacích sietí. Ale nebude to tak vždy.

Stávkou na istotu by bolo zaobstarať si hojdaciu sieť s jasným označením výrobcu. Tento štítok by mal obsahovať všetky informácie o nosnosti a limitoch hojdacej siete a ďalšie informácie o tom, ako ju používať. Tieto informácie budú veľmi užitočné, keď začnete hojdaciu sieť používať, takže si ich prečítajte!

Akú váhu unesie hojdacia sieť pre 2 osoby?

Hojdacia sieť pre dve osoby je nevyhnutnosťou, ak radi kempujete so svojimi priateľmi, rodinou alebo partnerom. Sú tiež skvelé, ak chcete mať trochu viac miesta pre seba. Ak sa v tejto hojdacej sieti posadíte sami, budete mať dostatok miesta na vankúš, prikrývku a dokonca aj nejaké oblečenie!

Ako sa očakávalo, tieto hojdacie siete budú mať väčšiu nosnosť v porovnaní s hojdacími sieťami pre jednu osobu. Tie môžu mať kdekoľvek od 450 do 500 libier alebo dokonca viac, v závislosti od konkrétnej hojdacej siete.

Opäť by som vám odporučil, aby ste si prešli štítok od výrobcu a skontrolovali konkrétne čísla vašej hojdacej siete. Keď si prečítate štítok a budete vedieť všetko o svojej hojdacej sieti, budete ju môcť používať podľa pravidiel.

Ak nedodržíte hmotnostné limity svojej hojdacej siete, môžete ovplyvniť jej životnosť. Odpruženie sa môže podvoliť rýchlejšie, zatiaľ čo materiál hojdacej siete môže začať vyzerať staro a opotrebovane.

Aby ste tomu zabránili, vždy dodržiavajte odporúčania výrobcu a používajte spoľahlivých výrobcov! To vám pomôže získať z vašej hojdacej siete maximálny pôžitok, pohodlie a odolnosť.

popruhy na hojdaciu sieť

Akú váhu vydržia popruhy na hojdaciu sieť?

Ako ste sa už z tejto príručky určite dozvedeli, rôzne hojdacie siete sa dodávajú s rôznymi systémami zavesenia. Závesný systém je jednou z najdôležitejších častí hojdacej siete. Potrebujete dobré odpruženie, ak nechcete, aby vám hojdacia sieť spadla uprostred spánku!

Čítať  Ako zastaviť kondenzáciu v stane? [3 Effective Methods]

Bežné závesné systémy, ktoré nájdete, zahŕňajú nylonové laná, oceľové stojany, drevené stojany atď. Mojím najobľúbenejším kotviacim bodom sú tri popruhy. Sú najodolnejšie a ľahko sa používajú, ale dokážu udržať aj väčšiu váhu.

Pri pohľade do popruhov hojdacej siete nájdete rôzne druhy. Vybrať si môžete medzi štandardnými a ľahkými ramienkami, ale aj širšími a užšími. Podľa toho, akú váhu na nich budete prikladať, sa môžete rozhodnúť, ktoré si zaobstaráte!

Ešte jedna vec, ktorú by som rád spomenul, je, že by ste mali vždy siahnuť po popruhoch šetrných k stromom. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa oviali okolo kmeňov stromov bez toho, aby spôsobili akékoľvek poškodenie. Ak teda nechcete poškodzovať stromy, potrebujete tieto popruhy!

Teraz, aby sme sa dostali k váhovej časti!

Popruh hojdacej siete unesie väčšiu váhu, než si myslíte! Maximálna hmotnosť väčšiny popruhov na hojdaciu sieť je okolo 400 libier, ale niektoré popruhy môžu mať iba 200 libier. Najbezpečnejšie by bolo skontrolovať štítok remienka pred jeho kúpou.

Ako sa dalo očakávať, niektoré popruhy hojdacej siete neudržia takú váhu ako iné. Pred zakúpením remienkov by ste mali vždy skontrolovať štítok a materiály použité na výrobu remienkov. Odporúčam investovať do dobrých remienkov od známeho výrobcu, aby ste si prišli na svoje!

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že ste sa dozvedeli veľa o váhových limitoch hojdacej siete, o tom, čo by ste mali očakávať, ako ich merať a oveľa viac. Nezabudnite si pred kúpou hojdacej siete vždy skontrolovať štítok výrobcu a zistiť, či veľkosť a hmotnostný limit zodpovedajú vašim potrebám.

V komentároch nižšie mi dajte vedieť, či máte nejaké zaujímavé tipy a triky, ako si vybrať tú najlepšiu nosnosť hojdacích sietí a na čom ju založiť. Rád by som sa dozvedel všetko o vašich skúsenostiach s touto témou, takže neváhajte a podeľte sa so mnou o všetky svoje príbehy!