Ako zrolovať spacák Coleman? [Quick Guide]

Spacie vaky sú nevyhnutnosťou pri väčšine kempingových výletov. Keď je horúce počasie, môžete ho preskočiť, ale vo všetkých ostatných prípadoch ho budete musieť použiť. Môže vás ochrániť pred chladom, ktorý prinesie noc. Existuje jeden typ spacieho vaku, ktorý vždy odporúčam ľuďom, ktorí chcú pohodlie, pohodlie a teplo – spací vak Coleman!

Aj keď máte tašku Coleman, budete potrebovať niekoľko rád, ako ju zabaliť. Veľa ľudí si to neuvedomuje, ale spacie vaky vedia byť dosť tvrdohlavé, keď sa ich pokúšate zrolovať a uložiť. Na to, aby sa so spacím vakom popasoval, nie je potrebný žiadny profesionál.

Nebojte sa – môžete sa stať profesionálom a bez problémov si zrolovať spacie vaky Coleman.

Všetko o najlepšom spôsobe, ako to urobiť, sa dozviete, ak si prečítate stručnú príručku, ktorú som pre vás napísal. Prezradím vám aj niekoľko ďalších tipov a trikov na skladovanie a skladanie najrôznejších spacích vakov, takže sa určite držte aj toho!

Viac…

Spacie vaky v stane

Ako zrolovať spacák Coleman? – Stručný návod

V súčasnosti je na trhu dostupných pomerne veľa spacákov Coleman. Existuje niekoľko spacích vakov vhodných pre najchladnejšie zimné noci, ale iba profesionálni zimní kemperi a turisti potrebujú takéto spacie vaky.

Väčšina rekreačných kemperov potrebuje obyčajný spací vak. Môže to byť jedna z Colemanových múmiových tašiek, syntetických tašiek alebo akýchkoľvek iných tašiek, ktoré spoločnosť ponúka. Väčšina spacích vakov od tejto spoločnosti sú hrubé spacie vaky, takže ich využijete za každého počasia.

Čím je však vaša taška hrubšia, tým zložitejšie bude jej rolovanie! Musíte sa naučiť, ako čo najlepšie zrolovať spací vak, aby sa kedykoľvek nerozoprel. Takže, ak ste pripravení naučiť sa všetko o procese valcovania, poďme rovno k prvému kroku.

Čítať  Ako prať bundu Patagonia Down Jacket? [4 Step Guide]

Krok 1 – Pripravte si spací vak na rolovanie

V tomto prvom kroku sa budete musieť uistiť, že v spacom vaku nič nie je. Ak ste ako ja, môžete v spacáku nechať nejaké fľaše s vodou alebo ponožky. Tieto veci vám môžu sťažiť rolovanie spacieho vaku. Preto ich musíte odstrániť.

V tejto chvíli môžete tiež hľadať akékoľvek odnímateľné časti, ktoré môžete zo spacieho vaku odstrániť. Keď ste si istí, že vrecko je prázdne a že môžete pokračovať v procese, prejdite na ďalší krok.

Krok 2 – Položte na rovný povrch a stlačte

Najlepší spôsob, ako spacák zrolovať, je položiť ho rovno na podlahu. Tak budete mať nad taškou úplnú kontrolu.

Keďže s vrecúškom budete musieť urobiť tesný kotúč, budete z neho musieť odstrániť všetok prebytočný vzduch. To znamená, že keď ho položíte, môžete po ňom prejsť rukami, aby ste vytlačili zvyšný vzduch. Keď ste si istí, že sa taška pevne zroluje, môžete prejsť na ďalší krok.

Krok 3 – Začnite s valcovaním

Toto je najdôležitejšia časť sprievodcu, takže sa uistite, že venujete pozornosť. Ak máte múmiovú tašku alebo akýkoľvek iný typ tašky bez zipsov, môžete prejsť za túto prvú časť. Ak máte spací vak so zipsami, je vhodný čas ich celé zazipsovať.

Potom by ste mali tašku zložiť na dve časti. Ak tašku udržíte v zloženej polohe, môžete ju tak zaistiť pomocou systému Roll Control. Väčšina tašiek Coleman má tento systém, ktorý pozostáva z prepínacieho a slučkového systému. Systém nájdete na boku tašky, keď je v zloženej polohe.

Musíte upevniť prepínač a slučku. Potom, čo to urobíte, môžete začať s valcovaním. Začnite vaľkať zospodu a vytlačte všetok vzduch, ktorý zostane vo vrecku. Pri pohybe môžete použiť koleno na zaistenie pevného zvitku.

Čítať  Aký zápach komáre najviac neznášajú? [11 Things Mosquitos Hate]

Keď sa dostanete k poslednému kotúču, mali by ste hľadať väzby, ktoré použijete na zabezpečenie kotúča. Použite ich na zabezpečenie vášho spacieho vaku. Keď máte úplne bezpečné slučky na viazanie, môžete tašku pustiť a zostane v rolke.

Ako skladovať spací vak

Ako skladovať Colemanov spací vak?

Skladovanie spacieho vaku Coleman je časť, ktorá prichádza po zrolovaní spacieho vaku. Existuje niekoľko rôznych spôsobov skladovania v závislosti od toho, či je váš spací vak dodávaný s kompresným vakom alebo iným vakom.

Povedzme teda, že máte spací vak v tesnej rolke. Teraz čo?

No ak na to nemáte špeciálnu tašku, môžete si ju hodiť do ruksaku alebo pripevniť na ruksak. Môžete si vybrať akúkoľvek možnosť podľa toho, koľko miesta v batohu máte.

Je tu ešte jedna vec, ktorú môžete urobiť. Väčšina spacích vakov Coleman sa dodáva s pohodlným kompresným vakom alebo vakom, ktorý vám umožní ešte viac zmenšiť spací vak. Ak máte takýto kompresný vak, mali by ste do neho vložiť spací vak, pretože to zabezpečí, že vak zostane zvinutý.

To je všetko, čo potrebujete vedieť o skladovaní spacákov Coleman po výlete. Čo sa však stane, keď potrebujete spacák uložiť doma?

Čo treba mať na pamäti je, že po návrate domov je potrebné vytiahnuť spací vak a dať ho upratať. Môžete ho vložiť do práčky s predným plnením na jemný cyklus, aby ste ho vyprali. Môžete s ním použiť jemný čistiaci prostriedok.

Po jemnom cykle nechajte vrecko vysušiť. Až po úplnom vyschnutí ho môžete znova zrolovať a uložiť. Takto bude taška čistá, bezpečná a bude čakať, kým si ju vezmete na ďalší výlet!

Zložte spací vak

Ako poskladať čo najmenší spací vak?

Ak máte spacák Coleman, máte veľkú výhodu oproti ľuďom, ktorí majú iné typy spacích vakov. Je to preto, že väčšina spacích vakov Coleman sa dodáva so systémami, ktoré vám pomôžu zložiť vak na čo najmenší rozmer.

Čítať  Ako sedia topánky Merrell? [Find The Perfect Size For Your Feet]

Ak chcete spací vak poskladať čo najmenšie, najskôr ho musíte položiť na rovný povrch a vytlačiť z neho všetok vzduch. Potom musíte celý spací vak zazipsovať pomocou Zip Flow Zipper.

Potom zložte tašku na polovicu a pomocou Roll Control System ju takto zaistite. Upevnite všetky prepínače a slučky. Potom skontrolujte, či je na konci chlopňa, ktorú môžete použiť na ďalšie zabezpečenie tašky.

Vrecúško zrolujte tesne z opačného konca a pohybujte sa smerom k druhému koncu. Keď dosiahnete tento koniec, použite rýchle šnúry na zaistenie kotúča. Nakoniec môžete tašku vložiť do vrecka na veci a uložiť ju.

Vidíte, je to také ľahké! Aj keď toto je návod na vaky Coleman, väčšinu moderných spacích vakov môžete zrolovať, zložiť a uložiť rovnakým spôsobom. Preto neváhajte a vyskúšajte tieto návody, ak máte iný typ tašky. Najviac problémov s gúľaním budú mať ľudia s hrubými spacákmi, ale nepochybujem, že gúľanie zvládnete, ak budete postupovať podľa tu uvedených krokov!

Zabaliť

Ďakujem vám, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu! Dúfam, že vás sprievodca naučil veľa cenných informácií o vašom spacáku Coleman. Uistite sa, že používate vyššie uvedené vodidlá vždy, keď chcete spací vak zrolovať, zložiť alebo uložiť čo najlepším spôsobom.

Majte na pamäti, že tieto návody môžete vyskúšať na všetkých druhoch spacích vakov, nielen na tých, ktoré vyrába Coleman. Kedykoľvek budete skúšať vodítka na iných spacích vakoch, podeľte sa so mnou o svoje skúsenosti. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetko, čo napíšete do sekcie komentárov!